FOTOMINER

VMG Visual Minerals Gràfics

MINERALS

Índex

Veure taulaMINERALS - Llistat general de minerals per ordre alfabètic.

A-B-C-D-E-F-G-H-I-J-K-L-M-N-O-P-Q-R-S-T-U-V-W-X-Y-Z

GUIX

GRUPS/SÉRIES

CLASSE:

Sulfats, Molibdats, Cromats i Wolframats.

SUBCLASSE:

Sulfats.

GRUP/SÉRIE:

BASSANITA

EUGSTERITA

GORGEYITA

GUIX

HIDROGLAUBERITA

KOKTAITA

LECONTITA

MATTEUCCITA

MIRABILITA

SINGENITA

ZIRCOSULFAT

COMPOSICIÓ: CaSO4.2H2O
SISTEMA: Monoclínic.
VARIETATS:

GUIX

GUIX ESCUMÓS

GUIX FIBRÓS

GUIX SACAROÍDE

ROSA DE GUIX

ROSA DEL DESERT

SELENITA

SERICOLITA

MESCLAS:  

SINÓNIMS:

ALJEZ

ARJEZ

ESPAT SATINAT

GUIX

GYPSITA

COLOR:

Blanc.Bru.Crem.Gris.Incolor.Marró.Mel.Vermell.

TEXTURA: Vítria.

PARAGÉNESI:

ARAGONITA

CELESTINA

GUIX

HALITA

JACINT

LIMONITA

MARCASSITA

PIRITA

PISTOMESITA

QUARS MORIÓN

SIDERITA

SÓFRE

TERUELITA

AMBIENT: Ígni volcànic.Secundari.Sedimentari.

PRESENTACIÓ:

Generalment en cristalls prismàtics allargats, també en masas compactas.

Macles.En cristalls trapecians, prismàtics allargats característics i capilars.

En masas compactas, estellosas i terrosas.

DURESA:

 

REFRACCIÓ:

 

DENSITAT:

 

LLUÏSOR:

Vítria.

RATLLA:

 

EXFOLIACIÓ:

 

FRACTURA:

 

LOCALITAT TIPUS:

 

 

IDENTIFICACIÓ:

 

ETIMOLOGIA:

 

NOTES:

(?).Cita dubtosa.

 

MOSTRES:

Veure

GUIX Agregat de cristalls prismàtics allargats tacats de malaquita.

Classe VI - Sulfats,Molibdats,Cromats i Wolframats.

CaSO4.2H2O

Victória.Austràlia.

6,5 cm.

© 1999 Ll.García.

Veure

GUIX Fragment.

Classe VI - Sulfats,Molibdats,Cromats i Wolframats.

CaSO4.2H2O

Swan Hill.Victória.Austràlia.

4,5 cm.

© 1999 Ll.García.

Veure

GUIX Cristalls en "rosa".

Classe VI - Sulfats,Molibdats,Cromats i Wolframats.

CaSO4.2H2O

Salzburg.Austria.U.E.

6 cm.

© 2000 Ll.García.

Veure

GUIX Fragment.

Classe VI - Sulfats,Molibdats,Cromats i Wolframats.

CaSO4.2H2O

Mina Rica (Mina Quien Tal Pensara).Pilar de Jaravía.

Pulpí.Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

5,4 cm.

© 2003 Ll.García.

Veure

GUIX Agregat de cristalls.

Classe VI - Sulfats,Molibdats,Cromats i Wolframats.

CaSO4.2H2O

Sierra de Grazalema.Grazalema.Càdis.Andalusía.Espanya.U.E.

3,8 cm.

© 1999 Ll.García.

Veure

GUIX Cristall lenticular.

Classe VI - Sulfats,Molibdats,Cromats i Wolframats.

CaSO4.2H2O

Baza.Granada.Andalusía.Espanya.U.E.

4,1 cm.

© 1999 Ll.García.

Veure

GUIX Fragment.

Classe VI - Sulfats,Molibdats,Cromats i Wolframats.

CaSO4.2H2O

Aliàga.Terol.Aragó.Espanya.U.E.

4,3 cm.

© 1999 Ll.García.

Veure

GUIX Cristall.

Classe VI - Sulfats,Molibdats,Cromats i Wolframats.

CaSO4.2H2O

Guixera del riu Ancho.Riu Ancho.Montalbàn.Terol.

Aragó.Espanya.U.E.

6 cm.

© 2004 Ll.García.

Veure

GUIX Agregat de cristalls prismàtics.

Classe VI - Sulfats,Molibdats,Cromats i Wolframats.

CaSO4.2H2O

La Salina.Minglanilla.Conca.Castella La Manxa.Espanya.U.E.

24,5 cm.

© 2002 Ll.García.

Veure

GUIX Fragment.

Classe VI - Sulfats,Molibdats,Cromats i Wolframats.

CaSO4.2H2O

Guixeres de Vilobí.Vilobí del Penedés.Alt Penedés.

Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

6,6 cm.

© 1999 Ll.García.

Veure

GUIX Cristall lenticular.

Classe VI - Sulfats,Molibdats,Cromats i Wolframats.

CaSO4.2H2O

Pedrera Berta (Mina Berta).El Papiol.Baix Llobregat.

Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

4 cm.

© 1999 Ll.García.

Veure

GUIX Fragment.

Classe VI - Sulfats,Molibdats,Cromats i Wolframats.

CaSO4.2H2O

Cercs.Bergadà.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

6,8 cm.

© 1999 Ll.García.

Veure

GUIX Microcristalls.

Classe VI - Sulfats,Molibdats,Cromats i Wolframats.

CaSO4.2H2O

Pedrera Asland.Turó de Montcada.Montcada i Reixac.

Vallés Occidental.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

Vista 0,7x0,5 cm.

© 2009 Ll.García.

Veure

GUIX Microcristalls amb atzurita i calcita.

Classe VI - Sulfats,Molibdats,Cromats i Wolframats.

CaSO4.2H2O

Mina de las Ferreres.Rocabruna.Camprodón.Ripollés.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

Vista 0,9x0,6 cm.

© 2014 Ll.García.

Veure

GUIX Microcristalls amb escorodita.

Classe VI - Sulfats,Molibdats,Cromats i Wolframats.

CaSO4.2H2O

Pedrera de Setcases.Setcases.Ripollés.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

Vista 1,2x0,8 cm.

© 2013 Ll.García.

Veure

GUIX Agregat de cristalls.

Classe VI - Sulfats,Molibdats,Cromats i Wolframats.

CaSO4.2H2O

Cruïlla de Malpàs.Malpàs.Alta Ribagorça.Lleida.

Catalunya.Espanya.U.E.

7 cm.

© 1999 Ll.García.

Veure

GUIX Fragment.

Classe VI - Sulfats,Molibdats,Cromats i Wolframats.

CaSO4.2H2O

Sierra de Cartagena.Cartagena.Múrcia.Comunitat de Múrcia (Múrcia).

Espanya.U.E.

3,1 cm.

© 1999 Ll.García.

Veure

GUIX Agregat de cristalls capilars.

Classe VI - Sulfats,Molibdats,Cromats i Wolframats.

CaSO4.2H2O

Mina San Timoteo.Rambla de las Colmenas.Sierra de Cartagena.

Cartagena.Múrcia.Comunitat de Múrcia (Múrcia).Espanya.U.E.

4,2 cm.

© 2000 Ll.García.

Veure

GUIX Agregat de cristalls.

Classe VI - Sulfats,Molibdats,Cromats i Wolframats.

CaSO4.2H2O

La Algameca.Múrcia.Múrcia.Espanya.U.E.

8,4 cm.

© 2001 Ll.García.

Veure

GUIX Cristalls sobre limonita.

Classe VI - Sulfats,Molibdats,Cromats i Wolframats.

CaSO4.2H2O

Mines de La Unión.La Unión.Múrcia.Comunitat de Múrcia (Múrcia).

Espanya.U.E.

4,2 cm.

© 2000 Ll.García.

Veure

GUIX Cristall prismàtic.

Classe VI - Sulfats,Molibdats,Cromats i Wolframats.

CaSO4.2H2O

Ambasaguas.Muro de Aguas.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

10 cm.

© 2006 Ll.García.

Veure

GUIX Fragment.

Classe VI - Sulfats,Molibdats,Cromats i Wolframats.

CaSO4.2H2O

Alacant.Valencia (Comunitat Valenciana).Espanya.U.E.

4 cm.

© 1999 Ll.García.

Veure

GUIX Cristalls.

Classe VI - Sulfats,Molibdats,Cromats i Wolframats.

CaSO4.2H2O

Concessió Los Algezares.Sogorb (Segorbe).Alt Palancia comarca.

Castelló.Valencia (Comunitat Valenciana).Espanya.U.E.

5,6 cm.

© 2007 Ll.García.

Veure

GUIX Fragment amb atzurita, limonita i malaquita.

Classe VI - Sulfats,Molibdats,Cromats i Wolframats.

CaSO4.2H2O

Bou Becker.Touissit.Oujda.Marroc.

7,2 cm.

© 2014 Ll.García.

Veure

GUIX Agregat de cristalls lenticulars en roseta, "rosa del desert".

Classe VI - Sulfats,Molibdats,Cromats i Wolframats.

CaSO4.2H2O

El Borma.Túnis.

6 cm.

© 1999 Ll.García.

REFERÉNCIES:
  • Autors:

  • Bibliogràfia:

  • Museus:

  • Webs:

    • http://www.misminerales.com/showphoto.php/photo/153/sort/1/size/medium/cat/520/page/1
    • http://www.bocamina.com/esp/n09/rionarcea_2.pdf
    • http://www.nuevoportal.com/andando/pueblos/extrema/caceres/valencialcanta.html#minerales/

GUIX

Cristalls sobre limonita.

Classe VI - Sulfats,Molibdats,Cromats i Wolframats.

CaSO4.2H2O

Mines de La Unión.La Unión.Múrcia.

Comunitat de Múrcia (Múrcia).Espanya.U.E.

4,2x3,8x3,5 cm.

© 2000 Ll.García.

 

 

 

JACIMENTS

 

  1. Alemanya.U.E.

    1. Renània-Palatinat.Alemanya.U.E.

      1. Moschellandsberg.Renània-Palatinat.Alemanya.U.E.

        1. Mina Carolina.Moschellandsberg.Renània-Palatinat.Alemanya.U.E.

  2. Austràlia.

    1. Victória.Austràlia.

      1. Swan Hill.Victória.Austràlia.

  3. Austria.U.E.

    1. Salzburg.Austria.U.E.

  4. Canadà.

    1. Manitoba.Canadà.

      1. Winnipeg.Manitoba.Canadà.

  5. Espanya.U.E.

    1. Andalusía.Espanya.U.E.

      1. Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

        1. Almería Àrea Metropolitana (Comarca Metropolitana de Almería).Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

          1. Huercal-Overa.Almería.Andalusía.Espanya.U.E. (?)

            1. Cerro Minado.Huercal-Overa.Almería.Andalusía.Espanya.U.E. (?)

          2. Níjar.Almería Àrea Metropolitana (Comarca Metropolitana de Almería).Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

            1. Rodalquilar.Níjar.Almería Àrea Metropolitana (Comarca Metropolitana de Almería).Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

              1. Mina María Josefa.Rodalquilar.Níjar.Almería Àrea Metropolitana (Comarca Metropolitana de Almería).Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

        2. Huercal-Overa.Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

          1. Cerro Minado.Huercal-Overa.Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

            1. Mina Cuesta Alta.Cerro Minado.Huercal-Overa.Almería.Andalusía.Espanya.U.E.
        3. Levante Almeriense (Comarca del Levante Almeriense).Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

          1. Sorbas.Levante Almeriense (Comarca del Levante Almeriense).Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

            1. Guixers de Sorbas (Yesares de Sorbas).Sorbas.Levante Almeriense (Comarca del Levante Almeriense).Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

        4. Pulpí.Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

          1. Pilar de Jaravía.Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

            1. Mina Rica (Mina Quien Tal Pensara).Pilar de Jaravía.Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

      2. Càdis.Andalusía.Espanya.U.E.

        1. Grazalema.Càdis.Andalusía.Espanya.U.E.

          1. Sierra de Grazalema.Grazalema.Càdis.Andalusía.Espanya.U.E.

      3. Córdova.Andalusía.Espanya.U.E.

        1. Pedroches (Valle de los Pedroches).Córdova.Andalusía.Espanya.U.E.

          1. Villanueva de Córdova.Pedroches (Valle de los Pedroches).Córdova.Andalusía.Espanya.U.E.

            1. Loma de la Pizarra.Villanueva de Córdova.Pedroches (Valle de los Pedroches).Córdova.Andalusía.Espanya.U.E.

              1. Mina La Espuela de San Miguel.Loma de la Pizarra.Villanueva de Córdova.Pedroches (Valle de los Pedroches).Córdova.Andalusía.Espanya.U.E.

      4. Granada.Andalusía.Espanya.U.E.

        1. Baza.Granada.Andalusía.Espanya.U.E.

        2. Benamaurel.Granada.Andalusía.Espanya.U.E.

        3. Los Montes comarca.Granada.Andalusía.Espanya.U.E.

          1. Montejícar.Los Montes comarca.Granada.Andalusía.Espanya.U.E.

            1. Cerro de la Higuera.Montejícar.Los Montes comarca.Granada.Andalusía.Espanya.U.E.

              1. Cortijo Cañadas.Cerro de la Higuera.Montejícar.Los Montes comarca.Granada.Andalusía.Espanya.U.E.

                1. Guixera (Antigua Yesera).Cortijo Cañadas.Cerro de la Higuera.Montejícar.Los Montes comarca.Granada.Andalusía.Espanya.U.E.

      1. Huelva.Andalusía.Espanya.U.E.

        1. Cala.Huelva.Andalusía.Espanya.U.E.

          1. Mines de Cala.Cala.Huelva.Andalusía.Espanya.U.E.
    1. Aragó.Espanya.U.E.

      1. Osca.Aragó.Espanya.U.E.

        1. Barbastro.Osca.Aragó.Espanya.U.E.

        2. Los Monegros (Osca).Osca.Aragó.Espanya.U.E.

          1. Peñalba.Los Monegros (Osca).Osca.Aragó.Espanya.U.E.

        3. Ribagorça.Osca.Aragó.Espanya.U.E.

          1. Estopanyà.Ribagorça.Osca.Aragó.Espanya.U.E.

            1. Aflorament d'ofites d'Estopanyà.Estopanyà.Ribagorça.Osca.Aragó.Espanya.U.E.

        4. Tamarite de Litera.Osca.Aragó.Espanya.U.E.

      2. Saragossa.Aragó.Espanya.U.E.

        1. Bujaraloz.Saragossa.Aragó.Espanya.U.E.

          1. Canal de Bujaraloz.Bujaraloz.Saragossa.Aragó.Espanya.U.E.

        2. Calatayud.Saragossa.Aragó.Espanya.U.E.

        3. Fuentes de Ebro.Saragossa.Aragó.Espanya.U.E.

        4. Fuentes de Jiloca.Saragossa.Aragó.Espanya.U.E.

        5. Nuévalos.Saragossa.Aragó.Espanya.U.E.

        6. Remolinos.Saragossa.Aragó.Espanya.U.E.

          1. Barranc de las Salinas.Remolinos.Saragossa.Aragó.Espanya.U.E.

        7. Saragossa municipi.Saragossa.Aragó.Espanya.U.E.

          1. Barri de La Cartuja (Cartuja Baja).Saragossa municipi.Saragossa.Aragó.Espanya.U.E.

            1. Acampo del Marqués de Ayerbe.Barri de La Cartuja (Cartuja Baja).Saragossa municipi.Saragossa.Aragó.Espanya.U.E.

      3. Terol.Aragó.Espanya.U.E.

        1. Aliàga.Terol.Aragó.Espanya.U.E.

        2. Ariño.Terol.Aragó.Espanya.U.E.

          1. Barranc de Pedurrea.Ariño.Terol.Aragó.Espanya.U.E.

          2. Corta Santa María.Ariño.Terol.Aragó.Espanya.U.E.

        3. Azaila.Terol.Aragó.Espanya.U.E.

          1. Los Pedreñales.Azaila.Terol.Aragó.Espanya.U.E.

        4. Calomarde.Terol.Aragó.Espanya.U.E.

          1. Serra d'Albarracín.Calomarde.Terol.Aragó.Espanya.U.E.

        5. Cañada de Verich.Terol.Aragó.Espanya.U.E.

          1. Pedreres Mulet i Suñer.Cañada de Verich.Terol.Aragó.Espanya.U.E.

        6. Castel de Cabra.Terol.Aragó.Espanya.U.E.

          1. Sierra de Sant Just.Castel de Cabra.Terol.Aragó.Espanya.U.E.

            1. Mines de carbó de Castel de Cabra.Sierra de Sant Just.Castel de Cabra.Terol.Aragó.Espanya.U.E.

        7. Jiloca comarca.Terol.Aragó.Espanya.U.E.

          1. Barrachina.Jiloca comarca.Terol.Aragó.Espanya.U.E.

        8. La Ginebrosa.Terol.Aragó.Espanya.U.E.

        9. Lanzuela.Terol.Aragó.Espanya.U.E.

          1. Barranc Royo.Lanzuela.Terol.Aragó.Espanya.U.E.

            1. Mina Nueva Virginia (Mina del Tio Jorge).Barranc Royo.Lanzuela.Terol.Aragó.Espanya.U.E.

        10. Montalbàn.Terol.Aragó.Espanya.U.E.

          1. Riu Ancho.Montalbàn.Terol.Aragó.Espanya.U.E.

            1. Barranc de la Tejera.Riu Ancho.Montalbàn.Terol.Aragó.Espanya.U.E.

            2. Guixera del riu Ancho.Riu Ancho.Montalbàn.Terol.Aragó.Espanya.U.E.

        11. Serra d'Albarracín.Terol.Aragó.Espanya.U.E.

          1. Gea de Albarracín.Serra d'Albarracín.Terol.Aragó.Espanya.U.E.

          2. Royuela.Serra d'Albarracín.Terol.Aragó.Espanya.U.E.

            1. Loma del Medio.Royuela.Serra d'Albarracín.Terol.Aragó.Espanya.U.E.

        12. Terol municipi.Terol.Aragó.Espanya.U.E.

          1. Barranc del Salobral.Terol municipi.Terol.Aragó.Espanya.U.E.

          2. El Calvario.Terol municipi.Terol.Aragó.Espanya.U.E.

        13. Utrillas.Terol.Aragó.Espanya.U.E.

    2. Astúries.Espanya.U.E.

      1. Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

        1. Colunga.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

        2. Gijón.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

          1. Sotiello.Gijón.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

            1. Mina Miluca.Sotiello.Gijón.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

          2. Veriña.Gijón.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

            1. La Peñona.Veriña.Gijón.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

              1. Mina Felisa (Mina Felisa y Pedregal).La Peñona.Veriña.Gijón.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

        3. Gozón.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

          1. Bañugues.Gozón.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

            1. Llumeres.Bañugues.Gozón.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

              1. Platja de Llumeres (Playa de Llumeres).Llumeres.Bañugues.Gozón.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

                1. Penya-segats de Llumeres (Acantilados de Llumeres).Platja de Llumeres (Playa de Llumeres).Llumeres.Bañugues.Gozón.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

        4. Oviedo (Uviéu;Uvieo) (Concejo d'Oviedo).Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

          1. La Corredoria (Corredoria).Oviedo (Uviéu;Uvieo) (Concejo d'Oviedo).Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

        5. Villaviciosa.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

          1. Peón (Pion).Villaviciosa.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

    3. Balears (Illes Balears).Espanya.U.E.

      1. Mallorca (Illa de Mallorca).Balears (Illes Balears).Espanya.U.E.

        1. Artà.Mallorca (Illa de Mallorca).Balears (Illes Balears).Espanya.U.E.

        2. Selva.Mallorca (Illa de Mallorca).Balears (Illes Balears).Espanya.U.E.

    4. Cantàbria.Espanya.U.E.

      1. Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

        1. Costa Occidental comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

          1. Comillas.Costa Occidental comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

            1. Aflorament de guix Santa Ana.Comillas.Costa Occidental comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

          2. San Vicente de la Barquera.Costa Occidental comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

            1. La Braña.San Vicente de la Barquera.Costa Occidental comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

        2. Costa Oriental comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

          1. Laredo.Costa Oriental comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

            1. Penya-segat El Aila.Laredo.Costa Oriental comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

            2. Penya-segats de Laredo (Acantilados de Laredo).Laredo.Costa Oriental comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

              1. Azufres de Laredo.Penya-segats de Laredo (Acantilados de Laredo).Laredo.Costa Oriental comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

        3. El Besaya (Vall del Besaya) comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

          1. Bárcena de Pie de Concha.El Besaya (Vall del Besaya) comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

          2. Cartes.El Besaya (Vall del Besaya) comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

            1. Mercadal.Cartes.El Besaya (Vall del Besaya) comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

              1. Mines de Mercadal.Mercadal.Cartes.El Besaya (Vall del Besaya) comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

          3. Molledo.El Besaya (Vall del Besaya) comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

            1. Helguera.Molledo.El Besaya (Vall del Besaya) comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

            2. Santa Cruz.Molledo.El Besaya (Vall del Besaya) comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

            3. Silió.Molledo.El Besaya (Vall del Besaya) comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

        4. Saja-Nansa comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

          1. Cabezón de la Sal.Saja-Nansa comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

            1. Salines de Cabezón de la Sal.Cabezón de la Sal.Saja-Nansa comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

          2. Reocín.Saja-Nansa comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

            1. Mines de Reocín (Mina de Reocín).Reocín.Saja-Nansa comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

        5. Santander comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

          1. Piélagos.Santander comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

            1. Parbayón.Piélagos.Santander comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

        6. Trasmiera comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

          1. Marina de Cudeyo.Trasmiera comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

            1. Orejo.Marina de Cudeyo.Trasmiera comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

    5. Castella i Lleó.Espanya.U.E.

      1. Burgos.Castella i Lleó.Espanya.U.E.

        1. Gayangos.Burgos.Castella i Lleó.Espanya.U.E.

        2. Villarmero.Burgos.Castella i Lleó.Espanya.U.E.

      2. Segovia.Castella i Lleó.Espanya.U.E.

        1. Sepúlveda.Segovia.Castella i Lleó.Espanya.U.E.

    6. Castella La Manxa.Espanya.U.E.

      1. Albacete.Castella La Manxa.Espanya.U.E.

        1. Campos de Hellín (Comarca Campos de Hellín).Albacete.Castella La Manxa.Espanya.U.E.

          1. Hellín.Campos de Hellín (Comarca Campos de Hellín).Albacete.Castella La Manxa.Espanya.U.E.

            1. Las Minas.Hellín.Campos de Hellín (Comarca Campos de Hellín).Albacete.Castella La Manxa.Espanya.U.E.

              1. Coto Miner d'Hellín.Las Minas.Hellín.Campos de Hellín (Comarca Campos de Hellín).Albacete.Castella La Manxa.Espanya.U.E.

      2. Conca.Castella La Manxa.Espanya.U.E.

        1. Minglanilla.Conca.Castella La Manxa.Espanya.U.E.

          1. La Salina.Minglanilla.Conca.Castella La Manxa.Espanya.U.E.

      3. Guadalajara.Castella La Manxa.Espanya.U.E.

        1. Molina de Aragón.Guadalajara.Castella La Manxa.Espanya.U.E.

    7. Catalunya.Espanya.U.E.

      1. Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

        1. Anoia.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

          1. Calaf.Anoia.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

          2. Igualada.Anoia.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

        2. Alt Penedés.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

          1. Vilobí del Penedés.Alt Penedés.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Guixeres de Vilobí.Vilobí del Penedés.Alt Penedés.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

        3. Bages.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

        4. Baix Llobregat.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

          1. Corbéra Alta.Baix Llobregat.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

          2. El Papiol.Baix Llobregat.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Pedrera Berta (Mina Berta).El Papiol.Baix Llobregat.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

          3. Gavà.Baix Llobregat.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Bruguers.Gavà.Baix Llobregat.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

              1. Mines de Bruguers.Bruguers.Gavà.Baix Llobregat.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

                1. Mines del Rocabruna.Mines de Bruguers.Bruguers.Gavà.Baix Llobregat.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.
          4. Martorell.Baix Llobregat.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

          5. Vallirana.Baix Llobegat.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

        5. Barcelonés.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

        6. Bergadà.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

          1. Berga.Bergadà.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Vilaforniu (Vilaformiu).Berga.Bergadà.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

              1. Pedreres de Vilaforniu.Vilaforniu (Vilaformiu).Berga.Bergadà.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

          2. Cercs.Bergadà.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

          3. Fígols.Bergadà.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Fumanya.Fígols.Bergadà.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

              1. Pedrera de Fumanya.Fumanya.Fígols.Bergadà.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

          4. Guardiola de Bergadà.Bergadà.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

          5. Saldes.Bergadà.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Font del Riu Salat.Saldes.Bergadà.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

        7. Maresme.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

          1. Malgrat de Mar.Maresme.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Mines de Can Palomeres.Malgrat de Mar.Maresme.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E. (?)

        8. Vallés Occidental.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

          1. Montcada i Reixac.Vallés Occidental.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Turó de Montcada.Montcada i Reixac.Vallés Occidental.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

              1. Pedrera Asland.Turó de Montcada.Montcada i Reixac.Vallés Occidental.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

      2. Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

        1. Alt Empordà.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

          1. Colera.Alt Empordà.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Molinàs (Molinars).Colera.Alt Empordà.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

              1. Mina de Mas Buixó (Mina Buixó).Molinàs (Molinars).Colera.Alt Empordà.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

              2. Mina de Mas Corbera (Mina Corbera).Molinàs (Molinars).Colera.Alt Empordà.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

        2. Ripollés.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

          1. Camprodón.Ripollés.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Rocabruna.Camprodón.Ripollés.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

              1. Mina de las Ferreres.Rocabruna.Camprodón.Ripollés.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

          2. Ripoll.Ripollés.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

          3. Sant Joan de les Abadesses.Ripollés.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

          4. Setcases.Ripollés.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Pedrera de Setcases.Setcases.Ripollés.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

          5. Selva.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Sant Julià del Llor-Bonmatí.Selva.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

              1. Puig de Sant Julià.Sant Julià del Llor-Bonmatí.Selva.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

                1. Mines de Bonmatí (Mines del Puig de Sant Julià).Puig de Sant Julià.Sant Julià del Llor-Bonmatí.Selva.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

      3. Lleida.Catalunya.Espanya.U.E.

        1. Alta Ribagorça.Lleida.Catalunya.Espanya.U.E.

          1. Malpàs.Alta Ribagorça.Lleida.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Cruïlla de Malpàs.Malpàs.Alta Ribagorça.Lleida.Catalunya.Espanya.U.E.

          2. Vall de Barravés.Alta Ribagorça.Lleida.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Vilaller.Vall de Barravés.Alta Ribagorça.Lleida.Catalunya.Espanya.U.E.

              1. El Cierco (Cierco).Vilaller.Vall de Barravés.Alta Ribagorça.Lleida.Catalunya.Espanya.U.E.

                1. Mines d'El Cierco (Mines de Cierco).El Cierco (Cierco).Vilaller.Vall de Barravés.Alta Ribagorça.Lleida.Catalunya.Espanya.U.E.

                  1. Filó de l'Obaga.Mines d'El Cierco (Mines de Cierco).El Cierco (Cierco).Vilaller.Vall de Barravés.Alta Ribagorça.Lleida.Catalunya.Espanya.U.E.

                  2. Filó de la Solana.Mines d'El Cierco (Mines de Cierco).El Cierco (Cierco).Vilaller.Vall de Barravés.Alta Ribagorça.Lleida.Catalunya.Espanya.U.E.

                  3. Filó del Rei.Mines d'El Cierco (Mines de Cierco).El Cierco (Cierco).Vilaller.Vall de Barravés.Alta Ribagorça.Lleida.Catalunya.Espanya.U.E.

        2. Cerdanya (Lleida).Lleida.Catalunya.Espanya.U.E.

          1. Prullans.Cerdanya (Lleida).Lleida.Catalunya.Espanya.U.E.

        3. Pallars Jussà.Lleida.Catalunya.Espanya.U.E.

          1. Tremp.Pallars Jussà.Lleida.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Casterner de les Olles.Tremp.Pallars Jussà.Lleida.Catalunya.Espanya.U.E.

              1. Serra de Sant Gervàs.Casterner de les Olles.Tremp.Pallars Jussà.Lleida.Catalunya.Espanya.U.E.

                1. Barranc de Canarill.Serra de Sant Gervàs.Casterner de les Olles.Tremp.Pallars Jussà.Lleida.Catalunya.Espanya.U.E.

        4. Pallars Sobirá.Lleida.Catalunya.Espanya.U.E.

          1. Sort.Pallars Sobirá.Lleida.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Montardit de Dalt.Sort.Pallars Sobirá.Lleida.Catalunya.Espanya.U.E.

              1. Pedrera d'Ofites.Montardit de Dalt.Sort.Pallars Sobirá.Lleida.Catalunya.Espanya.U.E.

        5. Segarra.Lleida.Catalunya.Espanya.U.E.

          1. Ivorra.Segarra.Lleida.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Pedrera Roca.Ivorra.Segarra.Lleida.Catalunya.Espanya.U.E.

          2. Torà de Riubregós.Segarra.Lleida.Catalunya.Espanya.U.E.

      4. Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

        1. Conca de Barberà.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

          1. Pontils.Conca de Barberà.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

        2. Priorat.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

          1. Bellmunt del Priorat.Priorat.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Mines de Bellmunt.Bellmunt del Priorat.Priorat.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

          2. Cornudella de Montsant.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Guixera de Cornudella.Cornudella de Montsant.Priorat.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

          3. El Masroig.Priorat.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

          4. El Molar.Priorat.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Ermita de Pinyeres.El Molar.Priorat.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

          5. Ulldemolins.Priorat.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Guixera d'Ulldemolins.Ulldemolins.Priorat.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

    8. Comunitat de Madrid (Madrid).Espanya.U.E.

      1. Madrid.Comunitat de Madrid (Madrid).Espanya.U.E.

        1. Madrid municípi.Madrid.Comunitat de Madrid (Madrid).Espanya.U.E.

          1. Vallecas.Madrid municípi.Madrid.Comunitat de Madrid (Madrid).Espanya.U.E.

    9. Comunitat de Múrcia (Múrcia).Espanya.U.E.

      1. Múrcia.Comunitat de Múrcia (Múrcia).Espanya.U.E.

        1. Cartagena.Múrcia.Comunitat de Múrcia (Múrcia).Espanya.U.E.

          1. Sierra de Cartagena.Cartagena.Múrcia.Comunitat de Múrcia (Múrcia).Espanya.U.E.

            1. Rambla de las Colmenas.Sierra de Cartagena.Cartagena.Múrcia.Comunitat de Múrcia (Múrcia).Espanya.U.E.

              1. Mina San Timoteo.Rambla de las Colmenas.Sierra de Cartagena.Cartagena.Múrcia.Comunitat de Múrcia (Múrcia).Espanya.U.E.

        2. Jumilla.Múrcia.Comunitat de Múrcia (Múrcia).Espanya.U.E.

          1. Cabezo Rosa.Jumilla.Múrcia.Comunitat de Múrcia (Múrcia).Espanya.U.E.

            1. Mines de la Rosa.Cabezo Rosa.Jumilla.Múrcia.Comunitat de Múrcia (Múrcia).Espanya.U.E.

              1. Pedrera de la Rosa (Diàpir de sal).Mines de la Rosa.Cabezo Rosa.Jumilla.Múrcia.Comunitat de Múrcia (Múrcia).Espanya.U.E.

          2. La Célia.Jumilla.Múrcia.Comunitat de Múrcia (Múrcia).Espanya.U.E.

        3. La Algameca.Múrcia.Comunitat de Múrcia (Múrcia).Espanya.U.E.

        4. La Unión.Múrcia.Comunitat de Múrcia (Múrcia).Espanya.U.E.

          1. Mines de La Unión.La Unión.Múrcia.Comunitat de Múrcia (Múrcia).Espanya.U.E.

            1. Sancti Spiritus.Mines de La Unión.La Unión.Múrcia.Comunitat de Múrcia (Múrcia).Espanya.U.E.

              1. Pedrera San Valentín (Corta San Valentín).Sancti Spiritus.Mines de La Unión.La Unión.Múrcia.Comunitat de Múrcia (Múrcia).Espanya.U.E.

          2. Portmàn.La Unión.Múrcia.Comunitat de Múrcia (Múrcia).Espanya.UE.

            1. Cala del Caballo (Cala Cola del Caballo).Portmàn.La Unión.Múrcia.Comunitat de Múrcia (Múrcia).Espanya.U.E.

              1. Mina Gaviota.Cala del Caballo (Cala Cola del Caballo).Portmàn.La Unión.Múrcia.Comunitat de Múrcia (Múrcia).Espanya.U.E.

            2. Mina Dificultad.Portmàn.La Unión.Múrcia.Comunitat de Múrcia (Múrcia).Espanya.U.E.

        5. Lorca.Múrcia.Comunitat de Múrcia (Múrcia).Espanya.U.E.

          1. La Serrata.Lorca.Múrcia.Comunitat de Múrcia (Múrcia).Espanya.U.E.

          2. Las Colegialas.Lorca.Múrcia.Comunitat de Múrcia (Múrcia).Espanya.U.E.

        6. Mazarrón.Múrcia.Comunitat de Múrcia (Múrcia).Espanya.U.E.

    10. Euskàdi.Espanya.U.E.

      1. Àlava (Araba).Euskàdi.Espanya.U.E.

        1. Ribera Alta.Àlava (Araba).Euskàdi.Espanya.U.E.

          1. Mina Roberto Paúl.Ribera Alta.Àlava (Araba).Euskàdi.Espanya.U.E.

      2. Biscàia.Euskàdi.Espanya.U.E.

        1. Orduña.Biscàia.Euskàdi.Espanya.U.E.

    11. Extremadura.Espanya.U.E.

      1. Càceres.Extremadura.Espanya.U.E.

        1. Valencia de Alcàntara comarca.Càceres.Extremadura.Espanya.U.E.

          1. Valencia de Alcàntara.Valencia de Alcàntara comarca.Càceres.Extremadura.Espanya.U.E.

    12. La Rioja.Espanya.U.E.

      1. Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

        1. Anguiano comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

          1. Viniegra de Abajo.Anguiano comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

        2. Arnedo comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

          1. Arnedillo.Arnedo comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

            1. Guixera d'Arnedillo.Arnedillo.Arnedo comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

          2. Autol.Arnedo comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

            1. Guixera de Morcuera.Autol.Arnedo comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

          3. Muro de Aguas.Arnedo comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

            1. Ambasaguas.Muro de Aguas.Arnedo comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

        3. Cameros (Tierra de Cameros) comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

          1. Camero Nuevo subcomarca.Cameros (Tierra de Cameros) comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

            1. Ortigosa de Cameros.Camero Nuevo subcomarca.Cameros (Tierra de Cameros) comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

        4. Cervera comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

          1. Cervera del Rio Alhama.Cervera comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

          2. Grávalos.Cervera comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

            1. Barranc de Cantares (Barranco de Cantares).Grávalos.Cervera comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

        5. Ezcaray comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

          1. Ezcaray.Ezcaray comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

        6. Haro comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

          1. Haro.Haro comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

            1. Jaciment de bauxites.Haro.Haro comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

            2. Pedrera San Felices (Pedrera Las Conchas).Haro.Haro comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

        7. Logroño comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

          1. Agoncillo.Logroño comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

            1. Mina María Jesús.Agoncillo.Logroño comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

          2. Alcanadre.Logroño comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

            1. Àrea sedimentária evaporítica.Alcanadre.Logroño comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

          3. Arrúbal.Logroño comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

            1. Ladera de las Cascabillas.Arrúbal.Logroño comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

              1. Mina Pepita.Ladera de las Cascabillas.Arrúbal.Logroño comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

          4. Ribafrecha.Logroño comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

    13. Navarra.Espanya.U.E.

      1. Pamplona.Navarra.Espanya.U.E.

        1. Estella.Pamplona.Navarra.Espanya.U.E.

    14. Valencia (Comunitat Valenciana).Espanya.U.E.

      1. Alacant.Valencia (Comunitat Valenciana).Espanya.U.E.

        1. Albatera.Alacant.Valencia (Comunitat Valenciana).Espanya.U.E.

          1. Pedrera de Los Serranos.Albatera.Alacant.Valencia (Comunitat Valenciana).Espanya.U.E.

      2. Castelló.Valencia (Comunitat Valenciana).Espanya.U.E.

        1. Alt Palancia comarca.Castelló.Valencia (Comunitat Valenciana).Espanya.U.E.

          1. Sogorb (Segorbe).Alt Palancia comarca.Castelló.Valencia (Comunitat Valenciana).Espanya.U.E.

            1. Concessió Los Algezares.Sogorb (Segorbe).Alt Palancia comarca.Castelló.Valencia (Comunitat Valenciana).Espanya.U.E.

        2. Villahermosa del Rio.Castelló.Valencia (Comunitat Valenciana).Espanya.U.E.

          1. Concessió San Rafael.Villahermosa del Rio.Castelló.Valencia (Comunitat Valenciana).Espanya.U.E.

            1. Mina La Amorosa.Concessió San Rafael.Villahermosa del Rio.Castelló.Valencia (Comunitat Valenciana).Espanya.U.E.

      3. Valencia.Valencia (Comunitat Valenciana).Espanya.U.E.

        1. Camporrrobles.Valencia.Valencia (Comunitat Valenciana).Espanya.U.E.

          1. Los Barrancos.Camporrrobles.Valencia.Valencia (Comunitat Valenciana).Espanya.U.E.

        2. Chella.Valencia.Valencia (Comunitat Valenciana).Espanya.U.E.

          1. Paratge Cova del Xato (Paraje Cueva del Chato).Chella.Valencia.Valencia (Comunitat Valenciana).Espanya.U.E.

  6. Estats Units.

    1. Alabama.Estats Units.

      1. Tallapoosa Co.Alabama.Estats Units.

    2. Alaska.Estats Units.

      1. Kenai Peninsula Borough.Alaska.Estats Units.

      2. Matanuska-Susitna Borough.Alaska.Estats Units.

      3. Sitka Borough.Alaska.Estats Units.

        1. Illa Chichagof (Chichagof Island) Bay.Sitka Borough.Alaska.Estats Units.

          1. Iyoukeen Cove.Illa Chichagof (Chichagof Island).Sitka Borough.Alaska.Estats Units.

            1. Gypsum Creek.Iyoukeen Cove.Illa Chichagof (Chichagof Island).Sitka Borough.Alaska.Estats Units.

              1. Dipósit de guix.Gypsum Creek.Iyoukeen Cove.Illa Chichagof (Chichagof Island).Sitka Borough.Alaska.Estats Units.

      4. Southeast Fairbanks CA (Àrea censal).Alaska.Estats Units.

      5. Valdez-Cordova CA (Àrea censal).Alaska.Estats Units.

      6. Yukon-Koyukuk CA (Àrea censal).Alaska.Estats Units.

    3. Colorado.Estats Units.

      1. Chaffee Co.Colorado.Estats Units.

        1. Monarch districte.Chaffee Co.Colorado.Estats Units.

        2. Sedalia districte.Chaffee Co.Colorado.Estats Units.

          1. Mina Sedalia (Mina Sedalia Copper).Sedalia districte.Chaffee Co.Colorado.Estats Units.

      2. Clear Creek Co.Colorado.Estats Units.

        1. Empire.Clear Creek Co.Colorado.Estats Units.

          1. Dailey districte (Jones Pass districte).Empire.Clear Creek Co.Colorado.Estats Units.

            1. Red Mountain.Dailey districte (Jones Pass districte).Empire.Clear Creek Co.Colorado.Estats Units.

              1. Mina Henderson.Red Mountain.Dailey districte (Jones Pass districte).Empire.Clear Creek Co.Colorado.Estats Units.

        2. Georgetown.Clear Creek Co.Colorado.Estats Units.

          1. Georgetown districte (Georgetown-Silver Plume districte).Georgetown.Clear Creek Co.Colorado.Estats Units.

      3. Douglas Co.Colorado.Estats Units.

        1. Àrea de Perry Park.Douglas Co.Colorado.Estats Units.

      4. Eagle Co.Colorado.Estats Units.

        1. Eagle River.Eagle Co.Colorado.Estats Units.

        2. Gilman.Eagle Co.Colorado.Estats Units.

          1. Gilman districte.Gilman.Eagle Co.Colorado.Estats Units.

            1. Mina Eagle (Mina Gilman).Gilman districte.Gilman.Eagle Co.Colorado.Estats Units.

      5. El Paso Co.Colorado.Estats Units.

        1. Fountain Creek.El Paso Co.Colorado.Estats Units.

      6. Fremant Co.Colorado.Estats Units.

        1. Cañon City.Fremant Co.Colorado.Estats Units.

          1. Àrea de Cañon City (Cañon City districte).Cañon City.Fremant Co.Colorado.Estats Units.

        2. Fourmile Creek.Fremant Co.Colorado.Estats Units.

      7. Gilpin Co.Colorado.Estats Units.

        1. Àrea de Central City (Central City district).Gilpin Co.Colorado.Estats Units.

      8. Jefferson Co.Colorado.Estats Units.

        1. Àrea de Wigwam Creek.Jefferson Co.Colorado.Estats Units.

        2. Golden.Jefferson Co.Colorado.Estats Units.

          1. Ralston Buttes districte.Golden.Jefferson Co.Colorado.Estats Units.

            1. Cim de Ralston Buttes.Ralston Buttes districte.Golden.Jefferson Co.Colorado.Estats Units.

              1. Mina Schwartzwalder (Mina SB Strang Ralston Creek Pegmatite) (Mina Ralston Creek).Cim de Ralston Buttes.Ralston Buttes districte.Golden.Jefferson Co.Colorado.Estats Units.

      9. Lake Co.Colorado.Estats Units.

        1. Climax.Lake Co.Colorado.Estats Units.

          1. Climax districte.Climax.Lake Co.Colorado.Estats Units.

            1. Fremont Pass.Climax districte.Climax.Lake Co.Colorado.Estats Units.

              1. Mina Climax.Fremont Pass.Climax districte.Climax.Lake Co.Colorado.Estats Units.

        2. Leadville.Lake Co.Colorado.Estats Units.

          1. Leadville districte.Leadville.Lake Co.Colorado.Estats Units.

            1. Carbonate Hill.Leadville districte.Leadville.Lake Co.Colorado.Estats Units.

              1. Mina Wolftone.Carbonate Hill.Leadville districte.Leadville.Lake Co.Colorado.Estats Units.

      10. Larimer Co.Colorado.Estats Units.

        1. Owl Canyon.Larimer Co.Colorado.Estats Units.

      11. Las Animas Co.Colorado.Estats Units.

        1. Stonewall.Las Animas Co.Colorado.Estats Units.

      12. Mesa Co.Colorado.Estats Units.

        1. Gateway.Mesa Co.Colorado.Estats Units.

        2. Grand Junction.Mesa Co.Colorado.Estats Units.

          1. Àrea de Book Cliffs.Grand Junction.Mesa Co.Colorado.Estats Units.

        3. Uravan districte (Cinturó Uravan Mineral) (Uravan Mineral Belt).Mesa Co.Colorado.Estats Units.

      13. Mineral Co.Colorado.Estats Units.

        1. Creede.Mineral Co.Colorado.Estats Units.

          1. Wagon Wheel Gap.Creede.Mineral Co.Colorado.Estats Units.

      14. Montrose Co.Colorado.Estats Units.

        1. Uravan districte (Cinturó mineral d'Urani-Vanadi).Montrose Co.Colorado.Estats Units.

      15. Ouray Co.Colorado.Estats Units.

        1. Ouray.Ouray Co.Colorado.Estats Units.

          1. Ouray districte.Ouray.Ouray Co.Colorado.Estats Units.

            1. Gray Copper Gulch.Ouray districte.Ouray.Ouray Co.Colorado.Estats Units.

              1. Mina Silver Mountain.Gray Copper Gulch.Ouray districte.Ouray.Ouray Co.Colorado.Estats Units.

            2. Mines d'Ouray County.Ouray districte.Ouray.Ouray Co.Colorado.Estats Units.

            3. San Juan Mountains.Ouray districte.Ouray.Ouray Co.Colorado.Estats Units.

              1. Mt. Sneffels.San Juan Mountains.Ouray districte.Ouray.Ouray Co.Colorado.Estats Units.

                1. Mina Camp Bird.Mt. Sneffels.San Juan Mountains.Ouray districte.Ouray.Ouray Co.Colorado.Estats Units.

            4. Uncompahgre National Forest.Ouray districte.Ouray.Ouray Co.Colorado.Estats Units.

              1. Cuttler Creek.Uncompahgre National Forest.Ouray districte.Ouray.Ouray Co.Colorado.Estats Units.

                1. Mina Senorita.Cuttler Creek.Uncompahgre National Forest.Ouray districte.Ouray.Ouray Co.Colorado.Estats Units.

      16. Park Co.Colorado.Estats Units.

        1. Alma districte.Park Co.Colorado.Estats Units.

      17. San Juan Co.Colorado.Estats Units.

        1. Silverton.San Juan Co.Colorado.Estats Units.

          1. Silverton districte.Silverton.San Juan Co.Colorado.Estats Units.

      18. Summit Co.Colorado.Estats Units.

        1. Àrea de Montezuma.Summit Co.Colorado.Estats Units.

        2. Breckenridge districte.Summit Co.Colorado.Estats Units.

          1. French Gulch.Breckenridge districte.Summit Co.Colorado.Estats Units.

            1. Farncomb Hill.French Gulch.Breckenridge districte.Summit Co.Colorado.Estats Units.

      19. Teller Co.Colorado.Estats Units.

        1. Cripple Creek districte.Teller Co.Colorado.Estats Units.

    4. Connecticut.Estats Units.

      1. Hartford Co.Connecticut.Estats Units.

        1. East Granby.Hartford Co.Connecticut.Estats Units.

          1. Pedrera Roncari (Roncari Quarry) (Tilcon Quarry).East Granby.Hartford Co.Connecticut.Estats Units.

      2. Litchfield Co.Connecticut.Estats Units.

        1. Roxbury.Litchfield Co.Connecticut.Estats Units.

          1. Roxbury Falls.Litchfield Co.Connecticut.Estats Units.

            1. Green's Farm (Mina Roxbury Garnet) (Mina Green's Garnet) (Green's Farm Garnet Mines).Roxbury Falls.Roxbury.Litchfield Co.Connecticut.Estats Units.

      1. Middlesex Co.Connecticut.Estats Units.

        1. Durham.Middlesex Co.Connecticut.Estats Units.

        2. Haddam.Middlesex Co.Connecticut.Estats Units.

          1. Haddam Neck.Haddam.Middlesex Co.Connecticut.Estats Units.

            1. Rock Landing.Haddam Neck.Haddam.Middlesex Co.Connecticut.Estats Units.

              1. Pedrera Gillette (Pedrera Haddam Neck) (Mina J-J).Rock Landing.Haddam Neck.Haddam.Middlesex Co.Connecticut.Estats Units.

        3. Portland.Middlesex Co.Connecticut.Estats Units.

          1. Collins Hill.Portland.Middlesex Co.Connecticut.Estats Units.

            1. Pedrera Strickland.Collins Hill.Portland.Middlesex Co.Connecticut.Estats Units.

      2. New Haven Co.Connecticut.Estats Units.

        1. Cheshire.New Haven Co.Connecticut.Estats Units.

        2. Meriden.New Haven Co.Connecticut.Estats Units.

        3. Southbury.New Haven Co.Connecticut.Estats Units.

          1. Pedrera O & G Southbury (Pedrera Silliman) (Pedrera O & G nª 2) (Pedrera O & G Industries Soutbury) ( O & G Southbury Quarry) (Silliman Quarry) (O & G nº 2 Quarry) (O & G Industries Southbury Quarry).Southbury.New Haven Co.Connecticut.Estats Units.

  7. França.U.E.

    1. Llenguadoc-Roselló.França.U.E.

      1. Heráult.Llenguadoc-Roselló.França.U.E.

        1. Lodève.Heráult.Llenguadoc-Roselló.França.U.E.

  8. Itàlia.U.E.

    1. Campania. Itàlia.U.E.

      1. Nàpols.Campania.Itàlia.U.E.

        1. Mt. Vesúbi.Nàpols.Campania.Itàlia.U.E.

          1. Mt. Somma.Mt. Vesúbi.Nàpols.Campania.Itàlia.U.E.

    2. Ligúria.Itàlia.U.E.

      1. Génova.Ligúria.Itàlia.U.E.
    1. Sicília.Itàlia.U.E.

    2. Toscana.Itàlia.U.E.

      1. Grosseto.Toscana.Itàlia.U.E.

        1. Mina Campiano.Grosseto.Toscana.Itàlia.U.E.

      2. Livorno.Toscana.Itàlia.U.E.
        1. Illa d'Elba.Livorno.Toscana.Itàlia.U.E.
      3. Massa Carrara.Toscana.Itàlia.U.E.
        1. Pedreres de Carrara.Massa Carrara.Toscana.Itàlia.U.E.
      1. Siena.Toscana.Itàlia.U.E.

        1. Chiusdino.Siena.Toscana.Itàlia.U.E.

          1. Rosia.Chiusdino.Siena.Toscana.Itàlia.U.E.

            1. Mina Le Cetine di Cotorniano (Mina Le Cetine, Mina Cetine).Rosia.Chiusdino.Siena.Toscana.Itàlia.U.E.

  9. Marroc.

    1. Mts. Anti-Atlas.Marroc.

      1. Bou Azzer.Mts. Anti-Atlas.Marroc.

    2. Oujda.Marroc.

      1. Touissit.Oujda.Marroc.

  10. Méxic.

    1. Chihuahua.Méxic.

      1. Aquiles Serdán.Chihuahua.Méxic.

        1. Santa Eulàlia.Aquiles Serdán.Chihuahua.Méxic.

          1. Campo Oeste.Santa Eulàlia.Aquiles Serdán.Chihuahua.Méxic.

          2. Caverna de Santo Domingo.Santa Eulàlia.Aquiles Serdán.Chihuahua.Méxic.

      2. Saucillo.Chihuahua.Méxic.

        1. Naica.Saucillo.Chihuahua.Méxic.

          1. Mina Gibraltar.Naica.Saucillo.Chihuahua.Méxic.

            1. Nivell 120.Mina Gibraltar.Naica.Saucillo.Chihuahua.Méxic.

              1. Caverna de las Espadas (Cueva de las Espadas).Nivell 120.Mina Gibraltar.Naica.Saucillo.Chihuahua.Méxic.

              2. Caverna Xochitl (Cueva Xochitl).Nivell 120.Mina Gibraltar.Naica.Saucillo.Chihuahua.Méxic.

    2. Durango.Méxic.

      1. Mapimí municipi.Durango.Méxic.

        1. Mapimí.Mapimí municipi.Durango.Méxic.

          1. Mina Ojuela.Mapimí.Mapimí municipi.Durango.Méxic.

    3. Zacatecas.Méxic.

      1. Zacatecas (Ciudad de Zacatecas).Zacatecas.Méxic.

        1. Mines de Zacatecas.Zacatecas (Ciudad de Zacatecas).Zacatecas.Méxic.

  11. Perú.

    1. Huánuco (Departamento de Huánuco).Perú.

      1. Dos de Mayo.Huánuco (Departamento de Huánuco).Perú.

        1. Huallanca (Distrito de Huallanca).Dos de Mayo.Huánuco (Departamento de Huánuco).Perú.

          1. Mina Huanzalá.Huallanca (Distrito de Huallanca).Dos de Mayo.Huánuco (Departamento de Huánuco).Perú.

    2. Junín (Departamento de Junín).Perú.

      1. Yauli.Junín (Departamento de Junín).Perú.

        1. Morococha (Distrito de Morococha).Yauli.Junín (Departamento de Junín).Perú.

    3. La Libertad (Departamento de La Libertad).Perú.

      1. Otuzco.La Libertad (Departamento de La Libertad).Perú.

        1. Salpo (Distrito de Salpo).Otuzco.La Libertad (Departamento de La Libertad).Perú.

          1. Milluachaqui.Salpo (Distrito de Salpo).Otuzco.La Libertad (Departamento de La Libertad).Perú.

            1. Dipósit Bonanza.Milluachaqui.Salpo (Distrito de Salpo).Otuzco.La Libertad (Departamento de La Libertad).Perú.

      2. Santiago de Chuco.La Libertad (Departamento de La Libertad).Perú.

        1. Quiruvilca (Distrito de Quiruvilca).Santiago de Chuco.La Libertad (Departamento de La Libertad).Perú.

          1. Volcà Quiruvilca.Quiruvilca (Distrito de Quiruvilca).Santiago de Chuco.La Libertad (Departamento de La Libertad).Perú.

            1. Quiruvilca (Jaciment Quiruvilca).Volcà Quiruvilca.Quiruvilca (Distrito de Quiruvilca).Santiago de Chuco.La Libertad (Departamento de La Libertad).Perú.

              1. Zona Central (Veta Central).Quiruvilca (Jaciment Quiruvilca).Volcà Quiruvilca.Quiruvilca (Distrito de Quiruvilca).Santiago de Chuco.La Libertad (Departamento de La Libertad).Perú.

    4. Lima (Departamento de Lima).Perú.

      1. Cañete.Lima (Departamento de Lima).Perú.

        1. Mala (Distrito de Mala).Cañete.Lima (Departamento de Lima).Perú.

          1. Mina Raúl.Mala (Distrito de Mala).Cañete.Lima (Departamento de Lima).Perú.

    5. Pasco (Departamento de Pasco).Perú.

      1. Pasco.Pasco (Departamento de Pasco).Perú.

        1. Huayllay (Distrito de Huayllay).Pasco.Pasco (Departamento de Pasco).Perú.

          1. Mina Ragra (Minasragra).Huayllay (Distrito de Huayllay).Pasco.Pasco (Departamento de Pasco).Perú.

    6. Tacna (Departamento de Tacna).Perú.

  12. Romanía.U.E.

    1. Maramures (Comtat de Maramures).Romanía.U.E.

      1. Baia Mare (Nagybànya).Maramures (Comtat de Maramures).Romanía.U.E.

        1. Mina Herja (Mina Kisbànya).Baia Mare (Nagybànya).Maramures (Comtat de Maramures).Romanía.U.E.

  13. Suecia.U.E.

    1. Värmland.Suecia.U.E.

      1. Filipstad.Värmland.Suecia.U.E.

        1. Langban.Filipstad.Värmland.Suecia.U.E.

  14. Túnis.

    1. El Borma.Túnis.

    2. Gouvernorat de Kebili.Túnis.

      1. Douz.Gouvernorat de Kebili.Túnis.

        1. Desert del Gran Erg Oriental.Douz.Gouvernorat de Kebili.Túnis.

  15. Xile.

    1. Atacama.Xile.

      1. Copiapó.Atacama.Xile.

        1. Cerro Pintado.Copiapó.Atacama.Xile.

          1. Mina La Farola.Cerro Pintado.Copiapó.Atacama.Xile.

Principi de pàginaVMG - © 1995-2006 Visual Minerals Gràfics.Col.leccións Visualminer i Fotominer. Ll.García. Índex Mineralógic.