FOTOMINER

VMG Visual Minerals Gràfics

MINERALS

Índex

Veure taulaMINERALS - Llistat general de minerals per ordre alfabètic.

A-B-C-D-E-F-G-H-I-J-K-L-M-N-O-P-Q-R-S-T-U-V-W-X-Y-Z

ANTIMONITA

GRUPS/SÉRIES

CLASSE:

Sulfurs i Sulfosals.

SUBCLASSE:

Sulfurs.

GRUP/SÉRIE:

ANTIMONISELITA

ANTIMONITA

BISMUTINA

COMPOSICIÓ: Sb2S3
SISTEMA: Ròmbic.
VARIETATS:  
MESCLAS:  

SINÓNIMS:

ANTIMONITA

ESTIBINA

ESTIBINITA

ESTIBNITA

STIBNITA

COLOR: Gris.
TEXTURA: Metàl.lica.

PARAGÉNESI:

ANTIMONITA

BARITINA

BOURNONITA

CALCITA

CERVANTITA

CINÀBRI

GALENA

JAMESONITA

OR

QUARS

QUERMESITA

SIDERITA

VALENTINITA

AMBIENT: Hidrotermal.Filonià.

PRESENTACIÓ:

En agregats de cristalls prismàtics columnars.Acicular.Compacta.Agregats fibrosos, aciculars.

Granalluts.Fibròs.Radials.

DURESA:

 

REFRACCIÓ:

 

DENSITAT:

 

LLUÏSOR:

 

RATLLA:

 

EXFOLIACIÓ:

 

FRACTURA:

 

LOCALITAT TIPUS:

 

 

IDENTIFICACIÓ:

 

ETIMOLOGIA:

 

NOTES:  
MOSTRES:
Veure
ANTIMONITA Agregats fibroradials.
Classe II - Sulfurs i Sulfosals.

Sb2S3

Santa María de Trassierra.Córdova.Andalusía.Espanya.U.E.

8,7 cm.

© 2005 Ll.García.

Veure
ANTIMONITA Agregat de cristalls prismàtics aciculars, sobre quars.
Classe II - Sulfurs i Sulfosals.
Sb2S3

Mina Nazarena.Almuradiel.Ciutat Reial.Castella La Manxa.Espanya.U.E.

Vista 1,5x1,0 cm.

© 2014 J.Ferrer.

Veure
ANTIMONITA Cristalls capilars sobre matriu.
Classe II - Sulfurs i Sulfosals.
Sb2S3

Collada Verda.Serra Cavallera.Abella.Ripollés.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

5,4 cm.

© 1999 Ll.García.

Veure
ANTIMONITA Fragment granular.
Classe II - Sulfurs i Sulfosals.

Sb2S3

Mina de las Ferreres.Rocabruna.Camprodón.Ripollés.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

3,7 cm.

© 1999 Ll.García.

Veure
ANTIMONITA Fragment.
Classe II - Sulfurs i Sulfosals.

Sb2S3

Pardines.Ripollés.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

3,4 cm.

© 1999 Ll.García.

Veure
ANTIMONITA Fragment amb scheelita.
Classe II - Sulfurs i Sulfosals.

Sb2S3

Mina San Antonio.Alburquerque.Badajoz.Extremadura.Espanya.U.E.

6,2 cm.

© 2006 Ll.García.

Veure
ANTIMONITA Fragment estratiforme.
Classe II - Sulfurs i Sulfosals.

Sb2S3

Valencia de Alcàntara.Valencia de Alcàntara comarca.Càceres.Extremadura.Espanya.U.E.

3,8 cm.

© 1999 Ll.García.

Veure
ANTIMONITA Agregat de cristalls.
Classe II - Sulfurs i Sulfosals.

Sb2S3

Grosseto.Toscana.Itália.U.E.

3,6 cm.

© 1999 Ll.García.

Veure
ANTIMONITA Agregat de cristalls prismàtics allargats.
Classe II - Sulfurs i Sulfosals.

Sb2S3

Mina Wuling (Mina Wuning).Jiujiang.Jiangxi.Xina.

5,8 cm.

© 2005 Ll.García.

REFERÉNCIES:
  • Autors:

  • Bibliogràfia:

  • Museus:

  • Webs:

    • http://usuarios.lycos.es/pmminerales/

    • http://usuarios.lycos.es/mineralesespana/

    • http://www.bocamina.com/esp/n09/rionarcea_2.pdf

ANTIMONITA

Agregat de cristalls.

Classe II - Sulfurs i Sulfosals.

Sb2S3

Grosseto.Toscana.Itália.U.E.

3,6x2,7x2,5 cm.

© 1999 Ll.García.

 

 

JACIMENTS

 

  1. Alemanya.U.E.

    1. Renània-Palatinat.Alemanya.U.E.

      1. Moschellandsberg.Renània-Palatinat.Alemanya.U.E.

        1. Mina Carolina.Moschellandsberg.Renània-Palatinat.Alemanya.U.E.

  2. Espanya.U.E.

    1. Andalusía.Espanya.U.E.

      1. Córdova.Andalusía.Espanya.U.E.

        1. Santa María de Trassierra.Córdova.Andalusía.Espanya.U.E.

        2. Pedroches (Valle de los Pedroches).Córdova.Andalusía.Espanya.U.E.

          1. Mines del Arroyo del Royal.Pedroches (Valle de los Pedroches).Córdova.Andalusía.Espanya.U.E.

          2. Mines del Cerro del Enebro.Pedroches (Valle de los Pedroches).Córdova.Andalusía.Espanya.U.E.

      2. Granada.Andalusía.Espanya.U.E.

        1. Sierra Nevada.Granada.Andalusía.Espanya.U.E.

      3. Sevilla.Andalusía.Espanya.U.E.

        1. Castilblanco.Sevilla.Andalusía.Espanya.U.E.

        2. Guadalcanal.Sevilla.Andalusía.Espanya.U.E.

    2. Aragó.Espanya.U.E.

      1. Osca.Aragó.Espanya.U.E.

        1. Benasc.Osca.Aragó.Espanya.U.E.

        2. Eriste.Osca.Aragó.Espanya.U.E.

      2. Saragossa.Aragó.Espanya.U.E.

        1. Aguarón.Saragossa.Aragó.Espanya.U.E.

          1. Barranc de Tembleras.Aguarón.Saragossa.Aragó.Espanya.U.E.

            1. Mina Tres Amigos.Barranc de Tembleras.Aguarón.Saragossa.Aragó.Espanya.U.E.

        2. Ateca.Saragossa.Aragó.Espanya.U.E.

          1. Paratge La Carrascosa.Ateca.Saragossa.Aragó.Espanya.U.E.

            1. Mina La Estrella.Paratge La Carrascosa.Ateca.Saragossa.Aragó.Espanya.U.E.

        3. Moros.Saragossa.Aragó.Espanya.U.E.

          1. Mina La Abandonada.Moros.Saragossa.Aragó.Espanya.U.E.

      3. Terol.Aragó.Espanya.U.E.

        1. Lanzuela.Terol.Aragó.Espanya.U.E.

          1. Barranc Royo.Lanzuela.Terol.Aragó.Espanya.U.E.

            1. Mina Nueva Virginia (Mina del Tio Jorge).Barranc Royo.Lanzuela.Terol.Aragó.Espanya.U.E.

        2. Maicas.Terol.Aragó.Espanya.U.E.

          1. Mina Natalia.Maicas.Terol.Aragó.Espanya.U.E.

    3. Astúries.Espanya.U.E.

      1. Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

        1. Belmonte (Belmonte de Miranda).Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

          1. El Valle-Boinás.Belmonte (Belmonte de Miranda).Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

            1. Mines d'El Valle-Boinás.El Valle-Boinás.Belmonte (Belmonte de Miranda).Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

        2. Cangas de Onís (Cangues d'Onís).Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

        3. Cangas de Tineo.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

        4. Cangas del Narcea.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

          1. Bimeda.Cangas del Narcea.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

            1. Mina Perfectina.Bimeda.Cangas del Narcea.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

          2. Carballo.Cangas del Narcea.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

          3. San Martín de la Sierra (Samartín de Sierra).Cangas del Narcea.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

        5. Folguera.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

        6. Lena (Llena).Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

          1. Felgueras.Lena (Llena).Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

            1. La Navaliega.Felgueras (San Lorenzo de Felgueras).Lena (Llena).Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

              1. Mina Valentina (Mina La Navaliega).La Navaliega.Felgueras (San Lorenzo de Felgueras).Lena (Llena).Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

          2. Pola de Lena (La Pola Llena) (La Pola).Lena (Llena).Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

          3. Santa María de Castiello (Castiello).Lena (Llena).Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

            1. Ronzón (Rouzón).Santa María de Castiello (Castiello).Lena (Llena).Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

            2. Vega del Ciego (La Vega'l Ciigu.Santa María de Castiello (Castiello).Lena (Llena).Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

            3. Vega del Rey (La Vega'l Rei).Santa María de Castiello (Castiello).Lena (Llena).Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

              1. Mina Vega del Rey.Vega del Rey (La Vega'l Rei).Santa María de Castiello (Castiello).Lena (Llena).Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

        7. Mieres.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

          1. La Peña.Mieres.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

            1. Campa del Trave.La Peña.Mieres.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

              1. Mines de la Campa del Trave.Campa del Trave.La Peña.Mieres.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

            2. El Terronal (El Terronal de La Peña).La Peña.Mieres.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

              1. Mina El Terronal.El Terronal (El Terronal de La Peña).La Peña.Mieres.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

            3. Los Rueldos.La Peña.Mieres.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

              1. Paratge de Roíles (Paraje de Roíles).Los Rueldos.La Peña.Mieres.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

                1. Mina Los Rueldos.Paratge de Roíles (Paraje de Roíles).Los Rueldos.La Peña.Mieres.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

                  1. Escombrera de Morgao (Hg) (Escombrera de Los Rueldos).Mina Los Rueldos.Paratge de Roíles (Paraje de Roíles).Los Rueldos.La Peña.Mieres.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

        8. Sobrescobio (Sobrescobiu).Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

        9. Somiedo (Somiedu).Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

          1. Clavillas (Clavichas).Somiedo (Somiedu).Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

            1. Valcárcel.Clavillas (Clavichas).Somiedo (Somiedu).Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

        10. Tande.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

        11. Tapia de Casariego.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

          1. Salave (Santa María de Campos y Salave) (Campos y Salave).Tapia de Casariego.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

        12. Tineo (Tinéu).Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

        13. Vegadeo (A Veiga) (Vega de Ribadeo).Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

          1. Meredo.Vegadeo (A Veiga) (Vega de Ribadeo).Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

    4. Cantàbria.Espanya.U.E.

      1. Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

        1. Costa Occidental comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

          1. Alfoz de Lloredo.Costa Occidental comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

            1. Novales.Alfoz de Lloredo.Costa Occidental comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

            2. Oreña.Alfoz de Lloredo.Costa Occidental comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

          2. Udías.Costa Occidental comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

        2. El Besaya (Vall del Besaya) comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

          1. San Felices de Buelna (Rivero).El Besaya (Vall del Besaya) comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

            1. Mata.San Felices de Buelna (Rivero).El Besaya (Vall del Besaya) comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

        3. Liébana comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

          1. Vega de Liébana.Liébana comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

            1. Dobres.Vega de Liébana.Liébana comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

    5. Castella i Lleó.Espanya.U.E.

      1. Lleó.Castella i Lleó.Espanya.U.E.

        1. Maraña.Lleó.Castella i Lleó.Espanya.U.E.

        2. Riaño.Lleó.Castella i Lleó.Espanya.U.E.

        3. Villafranca del Bierzo.Lleó.Castella i Lleó.Espanya.U.E.

      2. Salamanca.Castella i Lleó.Espanya.U.E.

        1. Valdemierque.Salamanca.Castella i Lleó.Espanya.U.E.

      3. Segovia.Castella i Lleó.Espanya.U.E.

        1. Cerezo de Arriba.Segovia.Castella i Lleó.Espanya.U.E.

      4. Zamora.Castella i Lleó.Espanya.U.E.

        1. Comarca de Aliste-Alba-Tábara.Zamora.Castella i Lleó.Espanya.U.E.

          1. Alba (Tierra de Alba).Comarca de Aliste-Alba-Tábara.Zamora.Castella i Lleó.Espanya.U.E.

            1. Losacio (Losacio de Alba).Alba (Tierra de Alba).Comarca de Aliste-Alba-Tábara.Zamora.Castella i Lleó.Espanya.U.E.

              1. Mina Clara (Mina Santa Clara).Losacio (Losacio de Alba).Alba (Tierra de Alba).Comarca de Aliste-Alba-Tábara.Zamora.Castella i Lleó.Espanya.U.E.

    6. Castella La Manxa.Espanya.U.E.

      1. Ciutat Reial.Castella La Manxa.Espanya.U.E.

        1. Almorchón.Ciutat Reial.Castella La Manxa.Espanya.U.E.

        2. Almuradiel.Ciutat Reial.Castella La Manxa.Espanya.U.E.

          1. Mina Nazarena.Almuradiel.Ciutat Reial.Castella La Manxa.Espanya.U.E.

        3. Santa Cruz de Mudela.Ciutat Reial.Castella La Manxa.Espanya.U.E.

        4. Vall d'Alcúdia.Ciutat Reial.Castella La Manxa.Espanya.U.E.

        5. Viso del Marqués.Ciutat Reial.Castella La Manxa.Espanya.U.E.

      2. Guadalajara.Castella La Manxa.Espanya.U.E.

        1. Hiendelaencina.Guadalajara.Castella La Manxa.Espanya.U.E.

        2. Sierra de La Bodera.Guadalajara.Castella La Manxa.Espanya.U.E.

          1. La Bodera.Sierra de La Bodera.Guadalajara.Castella La Manxa.Espanya.U.E.

    7. Catalunya.Espanya.U.E.

      1. Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

        1. Baix Llobregat.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

          1. Olesa de Montserrat.Baix Llobregat.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

        2. Vallés Oriental.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

          1. Sant Fost de Campcentelles.Vallés Oriental.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Pedrera de la Mina Teresita.Sant Fost de Campcentelles.Vallés Oriental.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

      2. Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

        1. Ripollés.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

          1. Abella.Ripollés.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Serra Cavallera.Abella.Ripollés.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

              1. Collada Verda.Serra Cavallera.Abella.Ripollés.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

          2. Camprodón.Ripollés.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Rocabruna.Camprodón.Ripollés.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

              1. Mina de las Ferreres.Rocabruna.Camprodón.Ripollés.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

          3. Dòrria.Ripollés.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

          4. Pardines.Ripollés.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

          5. Planoles.Ripollés.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

          6. Queralbs.Ripollés.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

          7. Sant Joan de les Abadesses.Ripollés.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

          8. Vall de Ribes.Ripollés.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Ribes de Fresser.Vall de Ribes.Ripollés.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

      3. Lleida.Catalunya.Espanya.U.E.

        1. Pallars Jussà.Lleida.Catalunya.Espanya.U.E.

    8. Comunitat de Madrid (Madrid).Espanya.U.E.

      1. Madrid.Comunitat de Madrid (Madrid).Espanya.U.E.

        1. Montejo de la Sierra.Madrid.Comunitat de Madrid (Madrid).Espanya.U.E.

    9. Extremadura.Espanya.U.E.

      1. Badajoz.Extremadura.Espanya.U.E.

        1. Alburquerque.Badajoz.Extremadura.Espanya.U.E.

          1. Mina San Antonio.Alburquerque.Badajoz.Extremadura.Espanya.U.E.

        2. Badajoz comarca.Badajoz.Extremadura.Espanya.U.E.

          1. La Codosera.Badajoz comarca.Badajoz.Extremadura.Espanya.U.E.

          2. San Vicente de Alcàntara.Badajoz comarca.Badajoz.Extremadura.Espanya.U.E.

        3. Castuera comarca.Badajoz.Extremadura.Espanya.U.E.

          1. Peraleda de Zaucejo.Castuera comarca.Badajoz.Extremadura.Espanya.U.E.

          2. Zalamea de la Serena.Castuera comarca.Badajoz.Extremadura.Espanya.U.E.

        4. Herrera del Duque comarca.Badajoz.Extremadura.Espanya.U.E.

          1. Castilblanco.Herrera del Duque comarca.Badajoz.Extremadura.Espanya.U.E.

          2. Helechosa de los Montes.Herrera del Duque comarca.Badajoz.Extremadura.Espanya.U.E.

          3. Herrera del Duque.Herrera del Duque comarca.Badajoz.Extremadura.Espanya.U.E.

            1. Mina Pilar.Herrera del Duque.Herrera del Duque comarca.Badajoz.Extremadura.Espanya.U.E.

          4. Puebla de Alcocer.Herrera del Duque.Badajoz.Extremadura.Espanya.U.E.

        5. Jerez de los Caballeros comarca.Badajoz.Extremadura.Espanya.U.E.

          1. Olíva de la Frontera.Jerez de los Caballeros comarca.Badajoz.Extremadura.Espanya.U.E.

        6. Llerena comarca.Badajoz.Extremadura.Espanya.U.E.

          1. Ahillones.Llerena comarca.Badajoz.Extremadura.Espanya.U.E.

          2. Berlanga.Llerena comarca.Badajoz.Extremadura.Espanya.U.E.

          3. Campillo de Llerena.Llerena comarca.Badajoz.Extremadura.Espanya.U.E.

          4. Casa de la Reina.Llerena comarca.Badajoz.Extremadura.Espanya.U.E.

          5. Granja de Torrehermosa.Llerena comarca.Badajoz.Extremadura.Espanya.U.E.

          6. Higuera de Llerena.Llerena comarca.Badajoz.Extremadura.Espanya.U.E.

          7. Maguilla.Llerena comarca.Badajoz.Extremadura.Espanya.U.E.

          8. Reina.Llerena comarca.Badajoz.Extremadura.Espanya.U.E.

        7. Mérida comarca.Badajoz.Extremadura.Espanya.U.E.

          1. Alange.Mérida comarca.Badajoz.Extremadura.Espanya.U.E.

          2. Olíva de Mérida.Mérida comarca.Badajoz.Extremadura.Espanya.U.E.

          3. Zarza de Alange (La Zarza).Mérida comarca.Badajoz.Extremadura.Espanya.U.E.

      2. Càceres.Extremadura.Espanya.U.E.

        1. Navalmoral de la Mata comarca.Càceres.Extremadura.Espanya.U.E.

          1. Aldeanueva de la Vera.Navalmoral de la Mata comarca.Càceres.Extremadura.Espanya.U.E.

        2. Trujillo comarca.Càceres.Extremadura.Espanya.U.E.

          1. Trujillo.Trujillo comarca.Càceres.Extremadura.Espanya.U.E.

        3. Valencia de Alcàntara comarca.Càceres.Extremadura.Espanya.U.E.

          1. Salorino.Valencia de Alcàntara comarca.Càceres.Extremadura.Espanya.U.E.

          2. Valencia de Alcàntara.Valencia de Alcàntara comarca.Càceres.Extremadura.Espanya.U.E.

    10. Galícia.Espanya.U.E.

      1. A Coruña.Galícia.Espanya.U.E.

        1. Betanzos comarca.A Coruña.Galícia.Espanya.U.E.

          1. Aranga.Betanzos comarca.A Coruña.Galícia.Espanya.U.E.

            1. Mt. O Espiñaredo.Aranga.Betanzos comarca.A Coruña.Galícia.Espanya.U.E.

              1. Mines d'Aranga.Mt. O Espiñaredo.Aranga.Betanzos comarca.A Coruña.Galícia.Espanya.U.E.

        2. Ordes comarca.A Coruña.Galícia.Espanya.U.E.

          1. Ordes (Órdenes).Ordes comarca.A Coruña.Galícia.Espanya.U.E.

            1. Mercurín (San Clemente de Mercurín).Ordes (Órdenes).Ordes comarca.A Coruña.Galícia.Espanya.U.E.

              1. Zampaño.Mercurín (San Clemente de Mercurín).Ordes (Órdenes).Ordes comarca.A Coruña.Galícia.Espanya.U.E.

            2. Mina Pandelo.Ordes (Órdenes).Ordes comarca.A Coruña.Galícia.Espanya.U.E.

      2. Lugo.Galícia.Espanya.U.E.

        1. Los Ancares (Os Ancares) comarca.Lugo.Galícia.Espanya.U.E.

          1. As Nogais (Los Nogales).Los Ancares (Os Ancares) comarca.Lugo.Galícia.Espanya.U.E.

          2. Becerreá.Los Ancares (Os Ancares) comarca.Lugo.Galícia.Espanya.U.E.

          3. Cervantes.Los Ancares (Os Ancares) comarca.Lugo.Galícia.Espanya.U.E.

            1. San Román de Cervantes.Cervantes.Los Ancares (Os Ancares) comarca.Lugo.Galícia.Espanya.U.E.

            2. Vilapún (Santa Comba de Vilapún).Cervantes.Los Ancares (Os Ancares) comarca.Lugo.Galícia.Espanya.U.E.

          4. Pedrafita do Cebreiro.Los Ancares (Os Ancares) comarca.Lugo.Galícia.Espanya.U.E.

            1. Serra do Courel (Serra do Caurel).Pedrafita do Cebreiro.Los Ancares (Os Ancares) comarca.Lugo.Galícia.Espanya.U.E.

        2. Lugo comarca.Lugo.Galícia.Espanya.U.E.

          1. Castroverde.Lugo comarca.Lugo.Galícia.Espanya.U.E.

            1. Bolaño.Castroverde.Lugo comarca.Lugo.Galícia.Espanya.U.E.

        3. Quiroga comarca.Lugo.Galícia.Espanya.U.E.

          1. Folgoso do Courel municipi.Quiroga comarca.Lugo.Galícia.Espanya.U.E.

            1. A Campa.Folgoso do Courel municipi.Quiroga comarca.Lugo.Galícia.Espanya.U.E.

            2. Folgoso do Courel.Folgoso do Courel municipi.Quiroga comarca.Lugo.Galícia.Espanya.U.E.

            3. Santa Eufemia de Visuña (Visuña).Folgoso do Courel municipi.Quiroga comarca.Lugo.Galícia.Espanya.U.E.

          2. Quiroga.Quiroga comarca.Lugo.Galícia.Espanya.U.E.

            1. Vilarbacú.Quiroga.Quiroga comarca.Lugo.Galícia.Espanya.U.E.

              1. Mines de Vilarbacú.Vilarbacú.Quiroga.Quiroga comarca.Lugo.Galícia.Espanya.U.E.

        4. Terra Chá comarca.Lugo.Galícia.Espanya.U.E.

          1. Castro de Rey (Castro de Rei).Terra Chá comarca.Lugo.Galícia.Espanya.U.E.

            1. Mina Paul.Castro de Rey (Castro de Rei).Terra Chá comarca.Lugo.Galícia.Espanya.U.E.

      3. Ourense.Galícia.Espanya.U.E.

        1. Biobra.Ourense.Galícia.Espanya.U.E.

        2. Puebla de Tríbes.Ourense.Galícia.Espanya.U.E.

        3. Villar de Silva.Ourense.Galícia.Espanya.U.E.

  3. Estats Units.

    1. Alaska.Estats Units.

      1. Bethel CA (Àrea censal).Alaska.Estats Units.

        1. Mina DeCourcy Mountain.Bethel CA (Àrea censal).Alaska.Estats Units.

      2. Denali Borough.Alaska.Estats Units.

      3. Fairbanks North Star Borough.Alaska.Estats Units.

        1. Mina Hi Yu.Fairbanks North Star Borough.Alaska.Estats Units.

        2. Mina McCarty.Fairbanks North Star Borough.Alaska.Estats Units.

        3. Mina Newsboy.Fairbanks North Star Borough.Alaska.Estats Units.

      4. Juneau Borough.Alaska.Estats Units.

      5. Kenai Peninsula Borough.Alaska.Estats Units.

        1. Mina Primrose.Kenai Peninsula Borough.Alaska.Estats Units.

      6. Matanuska-Susitna Borough.Alaska.Estats Units.

      7. Southeast Fairbanks CA (Àrea censal).Alaska.Estats Units.

        1. Mina Grizzly Bear.Southeast Fairbanks CA (Àrea censal).Alaska.Estats Units.

      8. Valdez-Cordova CA (Àrea censal).Alaska.Estats Units.

      9. Yukon-Koyukuk CA (Àrea censal).Alaska.Estats Units.

    2. Colorado.Estats Units.

      1. Boulder Co.Colorado.Estats Units.

        1. Caribou districte miner.Boulder Co.Colorado.Estats Units.

        2. Gold Hill districte miner.Boulder Co.Colorado.Estats Units.

      2. Gunnison Co.Colorado.Estats Units.

        1. Crested Butte.Gunnison Co.Colorado.Estats Units.

          1. North Italian Mountain.Crested Butte.Gunnison Co.Colorado.Estats Units.

      3. Hinsdale Co.Colorado.Estats Units.

        1. Lake City.Hinsdale Co.Colorado.Estats Units.

          1. Lake City districte.Hinsdale Co.Colorado.Estats Units.

            1. Mina Golden Fleece.Lake City districte.Lake City.Hinsdale Co.Colorado.Estats Units.

      4. Mineral Co.Colorado.Estats Units.

        1. Creede.Mineral Co.Colorado.Estats Units.

          1. Creede districte.Creede.Mineral Co.Colorado.Estats Units.

            1. West Willow Creek.Creede districte.Creede.Mineral Co.Colorado.Estats Units.

              1. Filó Ametista (Amethyst Vein).West Willow Creek.Creede districte.Creede.Mineral Co.Colorado.Estats Units.

                1. Mina Commodore.Filó Ametista (Amethyst Vein).West Willow Creek.Creede districte.Creede.Mineral Co.Colorado.Estats Units.

                  1. Filó OH (OH Vein).Mina Commodore.Filó Ametista (Amethyst Vein).West Willow Creek.Creede districte.Creede.Mineral Co.Colorado.Estats Units.

      5. Routt Co.Colorado.Estats Units.

        1. Hahns Peak districte.Routt Co.Colorado.Estats Units.

      6. San Juan Co.Colorado.Estats Units.

        1. Silverton.San Juan Co.Colorado.Estats Units.

          1. Silverton districte.Silverton.San Juan Co.Colorado.Estats Units.

      7. Teller Co.Colorado.Estats Units.

        1. Cripple Creek districte.Teller Co.Colorado.Estats Units.

    3. Connecticut.Estats Units.
      1. Litchfield Co.Connecticut.Estats Units.

        1. Harwinton.Litchfield Co.Connecticut.Estats Units.

  4. França.U.E.

    1. Llenguadoc-Roselló.França.U.E.

      1. Aude.Llenguadoc-Roselló.França.U.E.

        1. Les Corbièras comarca (Les Corberes).Aude.Llenguadoc-Roselló.França.U.E.

          1. Carcassona districte.Les Corbièras comarca (Les Corberes).Aude.Llenguadoc-Roselló.França.U.E.

            1. Mouthoumet (Cantó de Mouthoumet).Carcassona districte.Les Corbièras comarca (Les Corberes).Aude.Llenguadoc-Roselló.França.U.E.

              1. Palairac.Mouthoumet (Cantó de Mouthoumet).Carcassona districte.Les Corbièras comarca (Les Corberes).Aude.Llenguadoc-Roselló.França.U.E.

                1. Mina La Bousole.Palairac.Mouthoumet (Cantó de Mouthoumet).Carcassona districte.Les Corbièras comarca (Les Corberes).Aude.Llenguadoc-Roselló.França.U.E.

  5. Itàlia.U.E.

    1. Toscana.Itàlia.U.E.

      1. Grosseto.Toscana.Itália.U.E.

      2. Massa Carrara.Toscana.Itàlia.U.E.

        1. Pedreres de Carrara.Massa Carrara.Toscana.Itàlia.U.E.
      3. Siena.Toscana.Itàlia.U.E.

        1. Chiusdino.Siena.Toscana.Itàlia.U.E.

          1. Rosia.Chiusdino.Siena.Toscana.Itàlia.U.E.

            1. Mina Le Cetine di Cotorniano (Mina Le Cetine, Mina Cetine).Rosia.Chiusdino.Siena.Toscana.Itàlia.U.E.

  6. Méxic.

    1. Durango.Méxic.

      1. Mapimí municipi.Durango.Méxic.

        1. Mapimí.Mapimí municipi.Durango.Méxic.

    2. Guerrero.Méxic.

      1. Taxco municipi.Guerrero.Méxic.

        1. Taxco de Alarcón (Taxco) (Tasco).Taxco municipi.Guerrero.Méxic.

          1. Mina La Purísima.Taxco de Alarcón (Taxco) (Tasco).Taxco municipi.Guerrero.Méxic.

  7. Perú.

    1. Cajamarca (Departamento de Cajamarca).Perú.

      1. Cajabamba.Cajamarca (Departamento de Cajamarca).Perú.

        1. Cachachi (Distrito de Cachachi).Cajabamba.Cajamarca (Departamento de Cajamarca).Perú.

          1. Mina Shahuindo (Minas Azules).Cachachi (Distrito de Cachachi).Cajabamba.Cajamarca (Departamento de Cajamarca).Perú.

    2. Huancavelica (Departamento de Huancavelica).Perú.

      1. Angaraes.Huancavelica (Departamento de Huancavelica).Perú.

        1. Ccochaccasa (Distrito de Ccochaccasa).Angaraes.Huancavelica (Departamento de Huancavelica).Perú.

          1. Julcani (Ârea minera Julcani).Ccochaccasa (Distrito de Ccochaccasa).Angaraes.Huancavelica (Departamento de Huancavelica).Perú.

            1. Mina Julcani.Julcani (Àrea minera Julcani).Ccochaccasa (Distrito de Ccochaccasa).Angaraes.Huancavelica (Departamento de Huancavelica).Perú.

            2. Mina Paloma.Julcani (Àrea minera Julcani).Ccochaccasa (Distrito de Ccochaccasa).Angaraes.Huancavelica (Departamento de Huancavelica).Perú.

      2. Castrovirreyna.Huancavelica (Departamento de Huancavelica).Perú.

        1. Santa Ana (Distrito de Santa Ana).Castrovirreyna.Huancavelica (Departamento de Huancavelica).Perú.

          1. Mina Palomo.Santa Ana (Distrito de Santa Ana).Castrovirreyna.Huancavelica (Departamento de Huancavelica).Perú.

      3. Churcampa.Huancavelica (Departamento de Huancavelica).Perú.

        1. San Pedro de Coris (Distrito de San Pedro de Coris).Churcampa.Huancavelica (Departamento de Huancavelica).Perú.

          1. Distrito minero de Cobriza.San Pedro de Coris (Distrito de San Pedro de Coris).Churcampa.Huancavelica (Departamento de Huancavelica).Perú.

    3. Junín (Departamento de Junín).Perú.

      1. Yauli.Junín (Departamento de Junín).Perú.

        1. Morococha (Distrito de Morococha).Yauli.Junín (Departamento de Junín).Perú.

          1. Mina Buenos Aires.Morococha (Distrito de Morococha).Yauli.Junín (Departamento de Junín).Perú.

          2. Mina Codiciada.Morococha (Distrito de Morococha).Yauli.Junín (Departamento de Junín).Perú.

    4. La Libertad (Departamento de La Libertad).Perú.

      1. Santiago de Chuco.La Libertad (Departamento de La Libertad).Perú.

        1. Quiruvilca (Distrito de Quiruvilca).Santiago de Chuco.La Libertad (Departamento de La Libertad).Perú.

          1. Tres Cruces (Jaciment de Tres Cruces).Quiruvilca (Distrito de Quiruvilca).Santiago de Chuco.La Libertad (Departamento de La Libertad).Perú.

    5. Lima (Departamento de Lima).Perú.

      1. Oyón.Lima (Departamento de Lima).Perú.

        1. Oyón (Distrito de Oyón).Oyón.Lima (Departamento de Lima).Perú.

          1. Mina Uchucchacua.Oyón (Distrito de Oyón).Oyón.Lima (Departamento de Lima).Perú.

    6. Pasco (Departamento de Pasco).Perú.

      1. Daniel Alcides Carrión.Pasco (Departamento de Pasco).Perú.

        1. San José de Huayllay.Daniel Alcides Carrión.Pasco (Departamento de Pasco).Perú.

          1. Cerro de Pasco.San José de Huayllay.Daniel Alcides Carrión.Pasco (Departamento de Pasco).Perú.

            1. Huarón.Cerro de Pasco.San José de Huayllay.Daniel Alcides Carrión.Pasco (Departamento de Pasco).Perú.

              1. Mines de Huarón.Huarón.Cerro de Pasco.San José de Huayllay.Daniel Alcides Carrión.Pasco (Departamento de Pasco).Perú.

                1. Mina Alimón (Mines Animón).Mines de Huarón.Huarón.Cerro de Pasco.San José de Huayllay.Daniel Alcides Carrión.Pasco (Departamento de Pasco).Perú.

  8. Romanía.U.E.

    1. Maramures (Comtat de Maramures).Romanía.U.E.

      1. Baia Mare (Nagybànya).Maramures (Comtat de Maramures).Romanía.U.E.

        1. Mina Herja (Mina Kisbànya).Baia Mare (Nagybànya).Maramures (Comtat de Maramures).Romanía.U.E.

      2. Baia Sprie (Felsöbànya).Maramures (Comtat de Maramures).Romanía.U.E.

        1. Mina Baia Sprie (Mina Felsöbànya).Baia Sprie (Felsöbànya).Maramures (Comtat de Maramures).Romanía.U.E.

      3. Baiut.Maramures (Comtat de Maramures).Romanía.U.E.

        1. Mina Poiana Botizei.Baiut.Maramures (Comtat de Maramures).Romanía.U.E.

  9. Serbia.

    1. Macvanski Pricinovik.Serbia.

      1. Stolice.Macvanski Pricinovik.Serbia.

  10. Suecia.U.E.

    1. Värmland.Suecia.U.E.

      1. Filipstad.Värmland.Suecia.U.E.

        1. Langban.Filipstad.Värmland.Suecia.U.E.

          1. Mina de Langban.Langban.Filipstad.Värmland.Suecia.U.E.

  11. Xina.

    1. Guangxi Zhuang (Autonomía de Guangxi Zhuang).Xina.

      1. Baise.Guangxi Zhuang (Autonomía de Guangxi Zhuang).Xina.

        1. Longlin.Baise.Guangxi Zhuang (Autonomía de Guangxi Zhuang).Xina.

          1. Dipósit Maxuong.Longlin.Baise.Guangxi Zhuang (Autonomía de Guangxi Zhuang).Xina.

          2. Dipósit Peyian.Longlin.Baise.Guangxi Zhuang (Autonomía de Guangxi Zhuang).Xina.

          3. Dipósit Zheyi.Longlin.Baise.Guangxi Zhuang (Autonomía de Guangxi Zhuang).Xina.

      2. Hechi.Guangxi Zhuang (Autonomía de Guangxi Zhuang).Xina.

        1. Du'an.Hechi.Guangxi Zhuang (Autonomía de Guangxi Zhuang).Xina.

          1. Dipósit Shuiluo.Du'an.Hechi.Guangxi Zhuang (Autonomía de Guangxi Zhuang).Xina.

        2. Fengshan.Hechi.Guangxi Zhuang (Autonomía de Guangxi Zhuang).Xina.

          1. Dipósit Jinyia.Fengshan.Hechi.Guangxi Zhuang (Autonomía de Guangxi Zhuang).Xina.

      3. Hezhou.Guangxi Zhuang (Autonomía de Guangxi Zhuang).Xina.

        1. Zhongshan.Hezhou.Guangxi Zhuang (Autonomía de Guangxi Zhuang).Xina.

          1. Dipósit Shanhu.Zhongshan.Hezhou.Guangxi Zhuang (Autonomía de Guangxi Zhuang).Xina.

    2. Guizhou.Xina.

      1. Quianxi'nan.Guizhou.Xina.

        1. Xingyi.Quianxi'nan.Guizhou.Xina.

          1. Dipósit Lubuge.Xingyi.Quianxi'nan.Guizhou.Xina.

    3. Henan.Xina.

      1. Sanmenxia.Henan.Xina.

        1. Xiao Shan.Sanmenxia.Henan.Xina.

          1. Lushi.Xiao Shan.Sanmenxia.Henan.Xina.

            1. Mina Dahegou (Mina Lushi).Lushi.Xiao Shan.Sanmenxia.Henan.Xina.

    4. Hunan.Xina.

      1. Loudi.Hunan.Xina.

        1. Lengshuijiang.Loudi.Hunan.Xina.

          1. Mina Xikuangshan.Lengshuijiang.Loudi.Hunan.Xina.

      2. Shaoyang.Hunan.Xina.

        1. Xinshao.Shaoyang.Hunan.Xina.

          1. Dipósit Gaojiaao.Xinshao.Shaoyang.Hunan.Xina.

    5. Jiangxi.Xina.

      1. Jiujiang.Jiangxi.Xina.

        1. Mina Wuling (Mina Wuning).Jiujiang.Jiangxi.Xina.

    6. Shaanxi.Xina.

      1. Shangluo.Shaanxi.Xina.

        1. Danfeng.Shangluo.Shaanxi.Xina.

          1. Mina Caiwa.Danfeng.Shangluo.Shaanxi.Xina.

Principi de pàginaVMG - © 1995-2006 Visual Minerals Gràfics.Col.leccións Visualminer i Fotominer. Ll.García. Índex Mineralógic.