FOTOMINER

VMG Visual Minerals Gràfics

MINERALS

Índex

Veure taulaMINERALS - Llistat general de minerals per ordre alfabètic.

A-B-C-D-E-F-G-H-I-J-K-L-M-N-O-P-Q-R-S-T-U-V-W-X-Y-Z

BARITINA

GRUPS/SÉRIES

CLASSE:

Sulfats, Molibdats, Cromats i Wolframats.

SUBCLASSE:

Sulfats.

GRUP/SÉRIE:

ANGLESITA

BARITINA

CELESTINA

HASHEMITA

COMPOSICIÓ: BaSO4
SISTEMA: Rómbic.

VARIETATS:

CELESTOBARITINA

HOKUTOLITA

ROSA DE BARITINA

MESCLAS:  

SINÓNIMS:

BARITA

BARITINA

ESPAT PESAT

COLOR:

Blanc.Blau.Bru.Crem.Gris pàlid.Groc pàlid.Incolor.Rosa.

TEXTURA: Pètria.Vítria.

PARAGÉNESI:

ANNABERGITA

ATZURITA

BARITINA

CALCEDÓNIA

CALCITA

CALCOPIRITA

CALCOSINA

CERUSSITA

CRISOCOL.LA

DOLOMITA

ESFALERITA

FLUORITA

GALENA

GOETHITA

LIMONITA

MALAQUITA

ÓPAL

PIRITA

QUARS

SIDERITA

TETRAEDRITA

VANADINITA

AMBIENT: Hidrotermal.Sedimentári.

PRESENTACIÓ:

En cristalls lamelars, prismàtics i tabulars.Espátic.Fibrós.

En masas compactas i foliars.Rosetas.Crestas.

DURESA:

 

REFRACCIÓ:

 

DENSITAT:

 

LLUÏSOR:

 

RATLLA:

 

EXFOLIACIÓ:

 

FRACTURA:

 

LOCALITAT TIPUS:

 

 

IDENTIFICACIÓ:

 

ETIMOLOGIA:

 

NOTES:  
MOSTRES:

Veure

BARITINA Agregat de cristalls.

Classe VI - Sulfats,Molibdats,Cromats i Wolframats.

BaSO4

Barranco Jaroso.Los Lobos.Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

3,3 cm.

© 2003 Ll.García.

Veure

BARITINA Agregat de cristalls laminars.

Classe VI - Sulfats,Molibdats,Cromats i Wolframats.

BaSO4

Mina Rica (Mina Quien Tal Pensara).Pilar de Jaravía.Pulpí.Almería.

Andalusía.Espanya.U.E.

3,8 cm.

© 2003 Ll.García.

Veure

BARITINA Microcristalls laminars amb calcopirita,crisocol.la i malaquita.

Classe VI - Sulfats,Molibdats,Cromats i Wolframats.

BaSO4

Mines Santa Teresa I i II.Villaviciosa de Córdova.Córdova.Andalusía.Espanya.U.E.

3,3 cm.

© 2000 Ll.García.

Veure

BARITINA Agregat de cristalls.

Classe VI - Sulfats,Molibdats,Cromats i Wolframats.

BaSO4

Granada (Provincia).Andalusía.Espanya.U.E.

11,4 cm.

© 2006 Ll.García.

Veure

BARITINA Agregat fibrós.

Classe VI - Sulfats,Molibdats,Cromats i Wolframats.

BaSO4

Almogía.Màlaga.Andalusía.Espanya.U.E.

3,8 cm.

© 1999 Ll.García.

Veure

BARITINA Agregat de cristalls tabulars.

Classe VI - Sulfats,Molibdats,Cromats i Wolframats.

BaSO4

El Cuadrón.Sevilla.Andalusía.Espanya.U.E.

4,3 cm.

© 1999 Ll.García.

Veure

BARITINA Agregat de cristalls lamel.lars amb fluorita.

Classe VI - Sulfats,Molibdats,Cromats i Wolframats.

BaSO4

Mina Cueto del Aspa (Cuetu de l'Aspa).Berbes.Ribadesella.Oviedo.

Astúries.Espanya.U.E.

5,7 cm.

© 1999 Ll.García.

Veure

BARITINA Agregat de cristalls.

Classe VI - Sulfats,Molibdats,Cromats i Wolframats.

BaSO4

Mina Moscona.Cancienes.Nubledo (Corvera d'Astúries).

Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

6,2 cm.

© 2006 Ll.García.

Veure

BARITINA Fragment.

Classe VI - Sulfats,Molibdats,Cromats i Wolframats.

BaSO4

Pics d'Europa.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

3,7 cm.

© 1999 Ll.García.

Veure

BARITINA Fragment.

Classe VI - Sulfats,Molibdats,Cromats i Wolframats.

BaSO4

Mina Las Cuevas.Almadén.Ciutat Reial.Castella La Manxa.Espanya.U.E.

6,8 cm.

© 1999 Ll.García.

Veure

BARITINA Cristalls laminars sobre quars.

Classe VI - Sulfats,Molibdats,Cromats i Wolframats.

BaSO4

Pedrera Berta (Mina Berta).El Papiol.Baix Llobregat.Barcelona.

Catalunya.Espanya.U.E.

8,9 cm.

© 1999 Ll.García.

Veure

BARITINA Fragment en calcària.

Classe VI - Sulfats,Molibdats,Cromats i Wolframats.

BaSO4

Mines Sant Pau i Sant Jordi.Vallirana.Baix Llobregat.Barcelona.

Catalunya.Espanya.U.E.

3,5 cm.

© 1999 Ll.García.

Veure

BARITINA Fragment fibrós.

Classe VI - Sulfats,Molibdats,Cromats i Wolframats.

BaSO4

Carretera de Las Aigües.Collserola.Barcelona municípi.

Barcelonés.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

5,3 cm.

© 1999 Ll.García.

Veure

BARITINA Cristalls recoberts de calcedónia.

Classe VI - Sulfats,Molibdats,Cromats i Wolframats.

BaSO4

Pedrera del Sot del Migdía.Montjuic.Barcelona municípi.Barcelonés.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

9,7 cm.

© 1999 Ll.García.

Veure

BARITINA Agregat de cristalls laminars en rosetas.

Classe VI - Sulfats,Molibdats,Cromats i Wolframats.

BaSO4

Pedrera Sansón.Turó de Sta.Creu d'Olorde.Sta.Creu d'Olorde.

Barcelona municipi.Barcelonés.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

3,3 cm.

© 1999 Ll.García.

Veure

BARITINA Cristalls tabulars.

Classe VI - Sulfats,Molibdats,Cromats i Wolframats.

BaSO4

Mina de La Bófia de Bagà.Bagà.Bergadà.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

3,9 cm.

© 1999 Ll.García.

Veure

BARITINA Cristalls amb grossularia.

Classe VI - Sulfats,Molibdats,Cromats i Wolframats.

BaSO4

Mina de Can Montsant (Mines de Can Montsant).Hortsavinyà.Tordera. Maresme.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

 

5,2 cm.

© 1999 Ll.García.

Veure

BARITINA Agregats laminars sobre goethita.

Classe VI - Sulfats,Molibdats,Cromats i Wolframats.

BaSO4

Mines de Can Palomeres.Malgrat de Mar.Maresme.Barcelona.

Catalunya.Espanya.U.E.

7,4 cm.

© 2010 Ll.García.

Veure

BARITINA Fragment amb turquesa i malaquita.

Classe VI - Sulfats,Molibdats,Cromats i Wolframats.

BaSO4

Pedrera Asland.Turó de Montcada.Montcada i Reixac.

Vallés Occidental.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

2,5 cm.

© 2006 Ll.García.

Veure

BARITINA Cristalls en limonita.

Classe VI - Sulfats,Molibdats,Cromats i Wolframats.

BaSO4

Pedrera l'Avençó (Pedrera dels Frares).Riera de l'Avençó.Aiguafreda.

Vallés Oriental.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

5,3 cm.

© 1999 Ll.García.

Veure

BARITINA Agregat de cristalls.

Classe VI - Sulfats,Molibdats,Cromats i Wolframats.

BaSO4

Mina de Can Oliveres.Montmany.El Figaró.Vallés Oriental.Barcelona.

Catalunya.Espanya.U.E.

4,4 cm.

© 1999 Ll.García.

Veure

BARITINA Agregat de cristalls laminars amb fluorita.

Classe VI - Sulfats,Molibdats,Cromats i Wolframats.

BaSO4

Pedreres de Gualba.Gualba de d'Alt.Vallés Oriental.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

7,3 cm.

© 1999 Ll.García.

Veure

BARITINA Agregat de cristalls laminars.

Classe VI - Sulfats,Molibdats,Cromats i Wolframats.

BaSO4

Mines de Sant Marçal.Viladrau.Osona (Girona).Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

5,4 cm.

© 2000 Ll.García.

Veure

BARITINA Fragment.

Classe VI - Sulfats,Molibdats,Cromats i Wolframats.

BaSO4

Mina de las Ferreres.Rocabruna.Camprodón.Ripollés.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

4,2 cm.

© 1999 Ll.García.

Veure

BARITINA Agregat de cristalls tabulars dins d'ópal.

Classe VI - Sulfats,Molibdats,Cromats i Wolframats.

BaSO4

Caldes de Malavella.Selva.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

4,2 cm.

© 1999 Ll.García.

Veure

BARITINA Agregat de cristalls.

Classe VI - Sulfats,Molibdats,Cromats i Wolframats.

BaSO4

Mines d'Osor.Osor.Selva.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

4,5 cm.

© 1999 Ll.García.

Veure

BARITINA Agregat de cristalls laminars.

Classe VI - Sulfats,Molibdats,Cromats i Wolframats.

BaSO4

Mines de Bonmatí (Mines del Puig de Sant Julià).Puig de Sant Julià.Sant Julià del Llor-Bonmatí.Selva.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

8,9 cm.

© 2000 Ll.García.

Veure

BARITINA Fragment amb siderita.

Classe VI - Sulfats,Molibdats,Cromats i Wolframats.

BaSO4

Mina de Serra Mata (Mines de Bar).Bar.Toloriu.Pont de Bar.Alt Urgell.

Lleida.Catalunya.Espanya.U.E.

5,8 cm.

© 2007 Ll.García.

Veure

BARITINA Agregat de cristalls lamelars.

Classe VI - Sulfats,Molibdats,Cromats i Wolframats.

BaSO4

Mina La Atrevida.Mines de Vimbodí.Vimbodí.Conca de Barberà.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

5,5 cm.

© 2010 Ll.García.

Veure

BARITINA Agregat de cristalls lamelars.

Classe VI - Sulfats,Molibdats,Cromats i Wolframats.

BaSO4

El Malacate.Mina La Atrevida.Vimbodí.Conca de Barberà.Tarragona.

Catalunya.Espanya.U.E.

9,8 cm.

© 1999 Ll.García.

Veure

BARITINA Fragment amb siderita limonititzada.

Classe VI - Sulfats,Molibdats,Cromats i Wolframats.

BaSO4

Mina Régia.Mines de Bellmunt.Bellmunt del Priorat.Priorat.Tarragona.

Catalunya.Espanya.U.E.

3,8 cm.

© 1999 Ll.García.

Veure

BARITINA Cristalls laminars.

Classe VI - Sulfats,Molibdats,Cromats i Wolframats.

BaSO4

Mines d'El Molar.El Molar.Priorat.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

3,6 cm.

© 1999 Ll.García.

Veure

BARITINA Rosetas de microcristalls sobre cristalls de fluorita.

Classe VI - Sulfats,Molibdats,Cromats i Wolframats.

BaSO4

Mines d'Ulldemolins.Ulldemolins.Priorat.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

6,6 cm.

© 2000 Ll.García.

Veure

BARITINA Agregat de cristalls tabular-hexagonals.

Classe VI - Sulfats,Molibdats,Cromats i Wolframats.

BaSO4

Mina Victoria.Cabezo San Ginés.El Estrecho de San Ginés.Cartagena.Múrcia.

Comunitat de Múrcia (Múrcia).Espanya.U.E.

6,5 cm.

© 1999 Ll.García.

Veure

BARITINA Agregat de cristalls tabulars romboédrics.

Classe VI - Sulfats,Molibdats,Cromats i Wolframats.

BaSO4

Pedrera Los Blancos.Los Blancos.El Estrecho de San Ginés.Cartagena.Múrcia.

Comunitat de Múrcia (Múrcia).Espanya.U.E.

3,8 cm.

© 2008 Ll.García.

Veure

BARITINA Agregat de cristalls.

Classe VI - Sulfats,Molibdats,Cromats i Wolframats.

BaSO4

Sierra de Cartagena.Cartagena.Múrcia.Comunitat de Múrcia (Múrcia).Espanya.U.E.

7,5 cm.

© 1999 Ll.García.

Veure

BARITINA Agregat de cristalls.

Classe VI - Sulfats,Molibdats,Cromats i Wolframats.

BaSO4

Mines de La Unión.La Unión.Múrcia.Comunitat de Múrcia (Múrcia).Espanya.U.E.

5,2 cm.

© 1999 Ll.García.

Veure

BARITINA Agregat de cristalls recoberts per oxids de Fe-Mn.

Classe VI - Sulfats,Molibdats,Cromats i Wolframats.

BaSO4

Mina Gaviota.Cala del Caballo (Cala Cola del Caballo).Portmàn.La Unión.Múrcia.Comunitat de Múrcia (Múrcia).Espanya.U.E.

3,3 cm.

© 2015 Ll.García.

Veure

BARITINA Agregat de cristalls lamelars.

Classe VI - Sulfats,Molibdats,Cromats i Wolframats.

BaSO4

Haute Loire.Auvergne.França.U.E.

7,9 cm.

© 1999 Ll.García.

Veure

BARITINA Cristalls laminars en roseta sobre esfalerita.

Classe VI - Sulfats,Molibdats,Cromats i Wolframats.

BaSO4

Mina Les Malines.Saint Laurent Le Minier.Gard.Llenguadoc-Roselló.França.U.E.

6,9 cm.

© 1999 Ll.García.

Veure

BARITINA Agregat de cristalls laminars tacats d'óxids.

Classe VI - Sulfats,Molibdats,Cromats i Wolframats.

BaSO4

Mina Four Man.Taouz.Er Rachidia.Er Rachidia Provincia.

Meknès-Tafilalet.Marroc.

5,2 cm.

© 2005 Ll.García.

Veure

BARITINA Agregat de cristalls laminars.

Classe VI - Sulfats,Molibdats,Cromats i Wolframats.

BaSO4

Mina Mibladen.Mibladen.Khenifra.Meknès Provincia.Meknès-Tafilalet.Marroc.

5,9 cm.

© 2005 Ll.García.

Veure

BARITINA Agregat de cristalls prismàtics.

Classe VI - Sulfats,Molibdats,Cromats i Wolframats.

BaSO4

Touissit.Oujda.Marroc.

5,9 cm.

© 1999 Ll.García.

Veure

BARITINA Agregat de cristalls tabulars romboédrics sobre matriu.

Classe VI - Sulfats,Molibdats,Cromats i Wolframats.

BaSO4

Cerro Warihuyn.Miraflores (Distrito de Miraflores).Huamalíes.Huánuco (Departamento de Huánuco).Perú.

2,9 cm.

© 2007 Ll.García.

REFERÉNCIES:
  • Autors:

  • Bibliogràfia:

    • American Mineralogist, volum 63, pàg. 506 (1978).
  • Museus:

  • Webs:

    • http://usuarios.lycos.es/pmminerales/

    • http://usuarios.lycos.es/mineralesespana/

    • http://usuarios.lycos.es/arrminerales/

    • http://www.bocamina.com/esp/n09/rionarcea_2.pdf

BARITINA

Agregat de cristalls laminars amb fluorita.

Classe VI - Sulfats,Molibdats,Cromats i Wolframats.

BaSO4

Pedreres de Gualba.Gualba de d'Alt.Vallés Oriental.

Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

7,3x3,2x2,5 cm.

© 1999 Ll.García.

 

 

JACIMENTS

 

  1. Alemanya.U.E.

    1. Baden-Württenberg.Alemanya.U.E.

      1. Selva Negra (Schwarzwald).Baden-Württenberg.Alemanya.U.E.

        1. Wolfach.Selva Negra (Schwarzwald).Baden-Württemberg.Alemanya.U.E.

          1. Oberwolfach.Wolfach.Selva Negra (Schwarzwald).Baden-Württemberg.Alemanya.U.E.

            1. Vall Rankach.Oberwolfach.Wolfach.Selva Negra (Schwarzwald).Baden-Württemberg.Alemanya.U.E.

              1. Mina Clara.Vall Rankach.Oberwolfach.Wolfach.Selva Negra (Schwarzwald).Baden-Württemberg.Alemanya.U.E.

    2. Renània-Palatinat.Alemanya.U.E.

      1. Moschellandsberg.Renània-Palatinat.Alemanya.U.E.

        1. Mina Carolina.Moschellandsberg.Renània-Palatinat.Alemanya.U.E.

    3. Saxónia.Alemanya.U.E.

      1. Annaberg.Saxónia.Alemanya.U.E.

        1. Erzgebirge (Mts.Metàl.lics).Annaberg.Saxónia.Alemanya.U.E.

          1. Crottendorf.Erzgebirge (Mts.Metàl.lics).Annaberg.Saxónia.Alemanya.U.E.

            1. Mina Pöhla.Crottendorf.Erzgebirge (Mts.Metàl.lics).Annaberg.Saxónia.Alemanya.U.E.

      2. Schneeberg.Saxónia.Alemanya.U.E.

        1. Erzgebirge (Mts. Metàl.lics).Schneeberg.Saxónia.Alemanya.U.E.

          1. Grubenfeld Wolfgang Maassen.Erzgebirge (Mts. Metàl.lics).Schneeberg.Saxónia.Alemanya.U.E.

            1. Pou Pucher (Pucherschacht) (Pucher Richtschacht) (Pucher Schacht).Grubenfeld Wolfgang Maassen.Erzgebirge (Mts. Metàl.lics).Schneeberg.Saxónia.Alemanya.U.E.

  2. Argentina.

    1. Catamarca.Argentina.

      1. Andalgalà.Catamarca.Argentina.

        1. Mina Capillitas.Andalgalà.Catamarca.Argentina.

  3. Austràlia.

    1. Nova Gales del Sud.Austràlia.

      1. Broken Hill.Nova Gales del Sud.Austràlia.

        1. Proprietary Mine.Broken Hill.Nova Gales del Sud.Austràlia.

  4. Espanya.U.E.

    1. Andalusía.Espanya.U.E.

      1. Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

        1. Adra.Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

        2. Almería Àrea Metropolitana (Comarca Metropolitana de Almería).Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

          1. Níjar.Almería Àrea Metropolitana (Comarca Metropolitana de Almería).Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

            1. Huebro.Níjar.Almería Àrea Metropolitana (Comarca Metropolitana de Almería).Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

              1. Vedat miner Laísquez (Coto Minero Laísquez) ( Mines Laísquez) (Mines Laíquez).Huebro.Níjar.Almería Àrea Metropolitana (Comarca Metropolitana de Almería).Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

        3. Alta Almanzora (Comarca Alto Almanzora).Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

          1. Bacares.Alta Almanzora (Comarca Alto Almanzora).Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

            1. Mines del Cortijuelo.Bacares.Alta Almanzora (Comarca Alto Almanzora).Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

              1. Concessió Beltraneja.Mines del Cortijuelo.Bacares.Alta Almanzora (Comarca Alto Almanzora).Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

                1. Foradada El Telegrama (Socavón El Telegrama).Concessió Beltraneja.Mines del Cortijuelo.Bacares.Alta Almanzora (Comarca Alto Almanzora).Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

        4. Berja.Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

          1. Sierra de Gàdor (Berja).Berja.Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

            1. Pou San Diego.Sierra de Gàdor (Berja).Berja.Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

        5. Levante Almeriense (Comarca del Levante Almeriense).Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

          1. Bédar.Levante Almeriense (Comarca del Levante Almeriense).Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

            1. El Pinar de Bédar.Bédar.Levante Almeriense (Comarca del Levante Almeriense).Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

              1. Mina Aprovechado.El Pinar de Bédar.Bédar.Levante Almeriense (Comarca del Levante Almeriense).Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

              2. Mina La Reforma.El Pinar de Bédar.Bédar.Levante Almeriense (Comarca del Levante Almeriense).Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

          2. Sorbas.Levante Almeriense (Comarca del Levante Almeriense).Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

            1. Las Herrerias.Sorbas.Levante Almeriense (Comarca del Levante Almeriense).Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

              1. Las Rozas.Las Herrerias.Sorbas.Levante Almeriense (Comarca del Levante Almeriense).Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

                1. Corta Santa Matilde.Las Rozas.Las Herrerias.Sorbas.Levante Almeriense (Comarca del Levante Almeriense).Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

        6. Los Lobos.Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

          1. Barranco Jaroso.Los Lobos.Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

        7. Pulpí.Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

          1. Pilar de Jaravía.Pulpí.Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

            1. Mina Rica (Mina Quien Tal Pensara).Pilar de Jaravía.Pulpí.Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

        8. Sierra Alhamilla.Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

          1. Lucainena de las Torres.Sierra Alhamilla.Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

            1. Mines de Lucainena de las Torres.Lucainena de las Torres.Sierra Alhamilla.Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

      2. Córdova.Andalusía.Espanya.U.E.

        1. Espiel.Córdova.Andalusía.Espanya.U.E.

          1. Mina Guillermín.Espiel.Córdova.Andalusía.Espanya.U.E.

        2. Pedroches (Valle de los Pedroches).Córdova.Andalusía.Espanya.U.E.

        3. Villaviciosa de Córdova.Córdova.Andalusía.Espanya.U.E.

          1. Mines Santa Teresa I i II.Villaviciosa de Córdova.Córdova.Andalusía.Espanya.U.E.

      3. Granada.Andalusía.Espanya.U.E.

        1. Sierra Nevada.Granada.Andalusía.Espanya.U.E.

      4. Huelva.Andalusía.Espanya.U.E.

        1. Riotinto.Huelva.Andalusía.Espanya.U.E.

          1. Mines de Riotinto.Riotinto.Huelva.Andalusía.Espanya.U.E.

            1. Cerro Colorado.Mines de Riotinto.Riotinto.Huelva.Andalusía.Espanya.U.E.

      5. Jaén.Andalusía.Espanya.U.E.

        1. Bailén.Jaén.Andalusía.Espanya.U.E.

        2. La Carolina.Jaén.Andalusía.Espanya.U.E.

        3. Linares.Jaén.Andalusía.Espanya.U.E.

      6. Màlaga.Andalusía.Espanya.U.E.

        1. Almogía.Màlaga.Andalusía.Espanya.U.E.

      7. Sevilla.Andalusía.Espanya.U.E.

        1. Cazalla de la Sierra.Sevilla.Andalusía.Espanya.U.E.

        2. El Cuadrón.Sevilla.Andalusía.Espanya.U.E.

        3. San Nicolás del Puerto.Sevilla.Andalusía.Espanya.U.E.

          1. Cerro del Hierro.San Nicolás del Puerto.Sevilla.Andalusía.Espanya.U.E.

            1. Mines del Cerro del Hierro.Cerro del Hierro.San Nicolás del Puerto.Sevilla.Andalusía.Espanya.U.E.
    2. Aragó.Espanya.U.E.

      1. Osca.Aragó.Espanya.U.E.

        1. Bielsa.Osca.Aragó.Espanya.U.E.

          1. Mina Ana.Bielsa.Osca.Aragó.Espanya.U.E.

          2. Parzán.Bielsa.Osca.Aragó.Espanya.U.E.

            1. Pic de Liena.Parzán.Bielsa.Osca.Aragó.Espanya.U.E.

              1. Mines de Parzán (Mines de Liena).Pic de Liena.Parzán.Bielsa.Osca.Aragó.Espanya.U.E.

                1. Mina Luisa.Mines de Parzán (Mines de Liena).Pic de Liena.Parzán.Bielsa.Osca.Aragó.Espanya.U.E.

        2. Ribagorça.Osca.Aragó.Espanya.U.E.

          1. Montanui (Montanuy).Ribagorça.Osca.Aragó.Espanya.U.E.

            1. Estet.Montanui (Montanuy).Ribagorza.Osca.Aragó.Espanya.U.E.

              1. Mines d'Estet.Estet.Montanui (Montanuy).Ribagorza.Osca.Aragó.Espanya.U.E.

      2. Saragossa.Aragó.Espanya.U.E.

        1. Aladrén.Saragossa.Aragó.Espanya.U.E.

          1. Mina Santo Ángel.Aladrén.Saragossa.Aragó.Espanya.U.E.

        2. Comunitat de Calataiud comarca (Comarca Comunidad de Calatayud).Saragossa.Aragó.Espanya.U.E.

          1. Munébrega.Comunitat de Calataiud comarca (Comarca Comunidad de Calatayud).Saragossa.Aragó.Espanya.U.E.

            1. Mina del Cerro Valdesancho (Mina Valdesancho).Munébrega.Comunitat de Calataiud comarca (Comarca Comunidad de Calatayud).Saragossa.Aragó.Espanya.U.E.

            2. Paratge de Valdeovejuela.Munébrega.Comunitat de Calataiud comarca (Comarca Comunidad de Calatayud).Saragossa.Aragó.Espanya.U.E.

          2. Torrijos de la Cañada.Comunitat de Calataiud comarca (Comarca Comunidad de Calatayud).Saragossa.Aragó.Espanya.U.E.

        3. Jarque de Moncayo.Saragossa.Aragó.Espanya.U.E.

          1. Paratge de Valdeoseja.Jarque de Moncayo.Saragossa.Aragó.Espanya.U.E.

            1. Aflorament de Valdeoseja.Paratge de Valdeoseja.Jarque de Moncayo.Saragossa.Aragó.Espanya.U.E.

        4. Morés.Saragossa.Aragó.Espanya.U.E.

          1. Purroy.Morés.Saragossa.Aragó.Espanya.U.E.

            1. Pedreres de Purroy.Purroy.Morés.Saragossa.Aragó.Espanya.U.E.

              1. Mina San Pedro.Pedreres de Purroy.Purroy.Morés.Saragossa.Aragó.Espanya.U.E.

        5. Tobed.Saragossa.Aragó.Espanya.U.E.

          1. Coto Miner Elsa.Tobed.Saragossa.Aragó.Espanya.U.E.

          2. Mina Alfonso.Tobed.Saragossa.Aragó.Espanya.U.E.

        6. Valdejalón comarca.Saragossa.Aragó.Espanya.U.E.

          1. Chodes.Valdejalón comarca.Saragossa.Aragó.Espanya.U.E.

            1. Cerro de las Minas.Chodes.Valdejalón comarca.Saragossa.Aragó.Espanya.U.E.

      3. Terol.Aragó.Espanya.U.E.

        1. Ariño.Terol.Aragó.Espanya.U.E.

          1. Barranc de Pedurrea.Ariño.Terol.Aragó.Espanya.U.E.

        2. Bádenas.Terol.Aragó.Espanya.U.E.

          1. Paratge El Carrascal.Bádenas.Terol.Aragó.Espanya.U.E.

            1. Mina San Ramón.Paratge El Carrascal.Bádenas.Terol.Aragó.Espanya.U.E.

        3. Bezas.Terol.Aragó.Espanya.U.E.

          1. Las Navas.Bezas.Terol.Aragó.Espanya.U.E.

            1. Mines de Prado Dornaque.Las Navas.Bezas.Terol.Aragó.Espanya.U.E.

              1. Mina Santa Ana.Mines de Prado Dornaque.Las Navas.Bezas.Terol.Aragó.Espanya.U.E.

        4. Cañada de Verich.Terol.Aragó.Espanya.U.E.

          1. Pedreres Mulet i Suñer.Cañada de Verich.Terol.Aragó.Espanya.U.E.

        5. Cuencas Mineras comarcaTerol.Aragó.Espanya.U.E.

          1. La Zoma.Cuencas Mineras comarcaTerol.Aragó.Espanya.U.E.

            1. Cabezo del Hierro.La Zoma.Cuencas Mineras comarca.Terol.Aragó.Espanya.U.E.

        6. Lanzuela.Terol.Aragó.Espanya.U.E.

          1. Barranc Royo.Lanzuela.Terol.Aragó.Espanya.U.E.

            1. Mina Nueva Virginia (Mina del Tio Jorge).Barranc Royo.Lanzuela.Terol.Aragó.Espanya.U.E.

        7. Segura de Baños.Terol.Aragó.Espanya.U.E.

          1. Mina Antillón.Segura de Baños.Terol.Aragó.Espanya.U.E.

    3. Astúries.Espanya.U.E.

      1. Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

        1. Belmonte (Belmonte de Miranda).Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

          1. El Valle-Boinás.Belmonte (Belmonte de Miranda).Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

            1. Mines d'El Valle-Boinás.El Valle-Boinás.Belmonte (Belmonte de Miranda).Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

              1. Corta Boinás Este.Mines d'El Valle-Boinás.El Valle-Boinás.Belmonte (Belmonte de Miranda).Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

              2. Corta Boinás Oeste.Mines d'El Valle-Boinás.El Valle-Boinás.Belmonte (Belmonte de Miranda).Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

        2. Cabrales.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

          1. Carreña.Cabrales.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

            1. Asiego,Carreña.Cabrales.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

              1. Mina Ivona.Asiego,Carreña.Cabrales.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

        3. Carreño.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

          1. Candás.Carreño.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

          2. Perlora.Carreño.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

            1. Platja de Carranques (Playa de Carranques).Perlora.Carreño.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

        4. Colunga.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

          1. Loroñe.Colunga.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

            1. El Fito (Monte El Fito).Loroñe.Colunga.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

              1. Mina Emílio.El Fito (Monte El Fito).Loroñe.Colunga.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

                1. Zona intermèdia.Mina Emílio.El Fito (Monte El Fito).Loroñe.Colunga.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

        5. Corvera d'Astúries.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

          1. Mina Glória.Corvera d'Astúries.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

        6. Llanera.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

          1. Villardeveyo.Llanera.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

            1. Villabona.Villardeveyo.Llanera.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

              1. Districte Miner de Villabona-Arlós (Distrito Minero de Villabona-Arlós).Villabona.Villardeveyo.Llanera.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

                1. Mines de Villabona.Districte Miner de Villabona-Arlós (Distrito Minero de Villabona-Arlós).Villabona.Villardeveyo.Llanera.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

                  1. Mina Santo Firme.Mines de Villabona.Districte Miner de Villabona-Arlós (Distrito Minero de Villabona-Arlós).Villabona.Villardeveyo.Llanera.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

        7. Nubledo (Corvera d'Astúries).Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

          1. Cancienes.Nubledo (Corvera d'Astúries).Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

            1. Mina Moscona.Cancienes.Nubledo (Corvera d'Astúries).Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

        8. Oriente (Comarca de Oriente).Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

          1. Caravia.Oriente (Comarca de Oriente).Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

            1. Caravia Alta.Caravia.Oriente (Comarca de Oriente).Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

              1. Platja Arenal de Morís (Arenal de Morís).Caravia Alta.Caravia.Oriente (Comarca de Oriente).Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

              2. Prado (Prau).Caravia Alta.Caravia.Oriente (Comarca de Oriente).Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

                1. Mina Jaimina.Prado (Prau).Caravia Alta.Caravia.Oriente (Comarca de Oriente).Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

                2. Pumarín.Prado (Prau).Caravia Alta.Caravia.Oriente (Comarca de Oriente).Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

                  1. Corta San Lino.Pumarín.Prado (Prau).Caravia Alta.Caravia.Oriente (Comarca de Oriente).Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

            2. Caravia Baja.Caravia.Oriente (Comarca de Oriente).Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

              1. Carrales.Caravia Baja.Caravia.Oriente (Comarca de Oriente).Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

                1. Concessió María del Carmen.Carrales.Caravia Baja.Caravia.Oriente (Comarca de Oriente).Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

                  1. Pedrera Vallín (Corta El Vallín) (Pedrera La Coria).Concessió María del Carmen.Carrales.Caravia Baja.Caravia.Oriente (Comarca de Oriente).Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

              2. Duyos.Caravia Baja.Caravia.Oriente (Comarca de Oriente).Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

                1. Pedrera Llamas.Duyos.Caravia Baja.Caravia.Oriente (Comarca de Oriente).Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

        9. Peñamellera Alta.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

          1. Llonín.Peñamellera Alta.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

          2. Mier.Peñamellera Alta.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

            1. Niserias (Barrio Niserias).Mier.Peñamellera Alta.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

              1. Mina Picayos de Mier (Mina Los Picayos).Niserias (Barrio Niserias).Mier.Peñamellera Alta.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

        10. Pics d'Europa.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

        11. Ribadesella.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

          1. Berbes.Ribadesella.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

            1. El Frondil.Berbes.Ribadesella.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

            2. La Cabaña.Berbes.Ribadesella.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

              1. La Coquera del Liso.La Cabaña.Berbes.Ribadesella.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

            3. Mina Cueto del Aspa (Cuetu de l'Aspa).Berbes.Ribadesella.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

            4. Valdemar.Berbes.Ribadesella.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

              1. Pedrera Los Cobayos (Cantera Los Cobayos).Valdemar.Berbes.Ribadesella.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

                1. La Paredona.Pedrera Los Cobayos (Cantera Los Cobayos).Valdemar.Berbes.Ribadesella.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

        12. Salas.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

        13. Somiedo (Somiedu).Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

          1. Caunedo (Caunéu).Somiedo (Somiedu).Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

            1. Mina Estrella Polar.Caunedo (Caunéu).Somiedo (Somiedu).Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

        14. Villaviciosa.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

    4. Balears (Illes Balears).Espanya.U.E.

      1. Mallorca (Illa de Mallorca).Balears (Illes Balears).Espanya.U.E.

        1. Andraitx.Mallorca (Illa de Mallorca).Balears (Illes Balears).Espanya.U.E.

    5. Cantàbria.Espanya.U.E.

      1. Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

        1. Costa Occidental.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

          1. Valdàliga.Costa Occidental.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

            1. Sierra de Arnero.Valdàliga.Costa Occidental.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

              1. La Florida.Sierra de Arnero.Valdàliga.Costa Occidental.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

                1. Mines de La Florida (El Soplao).La Florida.Sierra de Arnero.Valdàliga.Costa Occidental.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

                  1. Mina La Florida.Mines de La Florida (El Soplao).La Florida.Sierra de Arnero.Valdàliga.Costa Occidental.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

        2. El Besaya (Vall del Besaya).Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

          1. Los Corrales de Buelna.El Besaya (Vall del Besaya) comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

            1. Las Caldas de Besaya.Los Corrales de Buelna.El Besaya (Vall del Besaya) comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

          2. Torrelavega.El Besaya (Vall del Besaya).Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

            1. Viérnoles.Torrelavega.El Besaya (Vall del Besaya).Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

              1. Mt. Dobra.Viérnoles.Torrelavega.El Besaya (Vall del Besaya).Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

                1. Pedrera Nieves (Mina Nieves).Mt. Dobra.Viérnoles.Torrelavega.El Besaya (Vall del Besaya).Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

        3. Pas-Miera (Valles Pasiegos) comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

          1. Puente Viesgo.Pas-Miera (Valles Pasiegos) comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

        4. Saja-Nansa comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

          1. Herrerias.Saja-Nansa comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

            1. Cabanzón.Herrerias.Saja-Nansa comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

    6. Castella i Lleó.Espanya.U.E.

      1. Burgos.Castella i Lleó.Espanya.U.E.

        1. Barbadillo de Herreros.Burgos.Castella i Lleó.Espanya.U.E.

      2. Lleó.Castella i Lleó.Espanya.U.E.

        1. Burón.Lleó.Castella i Lleó.Espanya.U.E.

        2. Càrmenes.Lleó.Castella i Lleó.Espanya.U.E.

          1. Mina Profunda (Mina La Profunda).Càrmenes.Lleó.Castella i Lleó.Espanya.U.E.

        3. Villamanín.Lleó.Castella i Lleó.Espanya.U.E.

      3. Salamanca.Castella i Lleó.Espanya.U.E.

        1. Villamayor.Salamanca.Castella i Lleó.Espanya.U.E.

          1. Pedreres de Villamayor.Villamayor.Salamanca.Castella i Lleó.Espanya.U.E.

      4. Sória.Castella i Lleó.Espanya.U.E.

        1. Olvega.Sória.Castella i Lleó.Espanya.U.E.

          1. Sierra del Madero.Olvega.Sória.Castella i Lleó.Espanya.U.E.

            1. Mina Petra.Sierra del Madero.Olvega.Sória.Castella i Lleó.Espanya.U.E.

              1. Mina Petra II.Mina Petra.Sierra del Madero.Olvega.Sória.Castella i Lleó.Espanya.U.E.

    7. Castella La Manxa.Espanya.U.E.

      1. Ciutat Reial.Castella La Manxa.Espanya.U.E.

        1. Almadén.Ciutat Reial.Castella La Manxa.Espanya.U.E.

          1. Mina Las Cuevas.Almadén.Ciutat Reial.Castella La Manxa.Espanya.U.E.

        2. Almadenejos.Ciutat Reial.Castella La Manxa.Espanya.U.E.

          1. Mina El Entredicho.Almadenejos.Ciutat Reial.Castella La Manxa.Espanya.U.E.

        3. Villamayor de Calatrava.Ciutat Reial.Castella La Manxa.Espanya.U.E.

          1. Mines de San Quintín.Villamayor de Calatrava.Ciutat Reial.Castella La Manxa.Espanya.U.E.

      2. Guadalajara.Castella La Manxa.Espanya.U.E.

        1. Congostrina.Guadalajara.Castella La Manxa.Espanya.U.E.

        2. Hiendelaencina.Guadalajara.Castella La Manxa.Espanya.U.E.

          1. Mina Santa Cecilia.Hiendelaencina.Guadalajara.Castella La Manxa.Espanya.U.E.

        3. Pardos.Guadalajara.Castella La Manxa.Espanya.U.E.

          1. Mina La Estrella.Pardos.Guadalajara.Castella La Manxa.Espanya.U.E.

        4. Setiles.Guadalajara.Castella La Manxa.Espanya.U.E.

        5. Sierra de La Bodera.Guadalajara.Castella La Manxa.Espanya.U.E.

          1. La Bodera.Sierra de La Bodera.Guadalajara.Castella La Manxa.Espanya.U.E.

    8. Catalunya.Espanya.U.E.

      1. Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

        1. Baix Llobregat.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

          1. El Papiol.Baix Llobregat.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Pedrera Berta (Mina Berta).El Papiol.Baix Llobregat.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

          2. Martorell.Baix Llobregat.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

          3. Vallirana.Baix Llobregat.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Mines Sant Pau i Sant Jordi.Vallirana.Baix Llobregat.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

        2. Barcelonés.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

          1. Barcelona municipi.Barcelonés.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Collserola.Barcelona municipi.Barcelonés.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

              1. Carretera de Las Aigües.Collserola.Barcelona municipi.Barcelonés.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

              2. Sant Pere Màrtir.Collserola.Barcelona municípi.Barcelonés.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

                1. Mina Juanita.Sant Pere Màrtir.Collserola.Barcelona municípi.Barcelonés.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

            2. Montjuic.Barcelona municípi.Barcelonés.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

              1. Pedrera del Sot del Migdía.Montjuic.Barcelona municípi.Barcelonés.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

            3. Santa Creu d'Olorde.Barcelona municipi.Barcelonés.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

              1. Turó de Santa Creu d'Olorde.Santa Creu d'Olorde.Barcelona municipi.Barcelonés.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

                1. Pedrera Sansón.Turó de Santa Creu d'Olorde.Santa Creu d'Olorde.Barcelona municipi.Barcelonés.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

        3. Bergadà.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

          1. Bagà.Bergadà.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Mina de La Bófia de Bagà.Bagà.Bergadà.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

        4. Maresme.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

          1. Tordera.Maresme.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Hortsavinyà.Tordera.Maresme.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

              1. Mina de Can Montsant (Mines de Can Montsant).Hortsavinyà.Tordera.Maresme.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

          2. Malgrat de Mar.Maresme.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Mines de Can Palomeres.Malgrat de Mar.Maresme.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

        5. Osona.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

          1. Sant Romà de Sau.Osona.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Mina del Pantà.Sant Romà de Sau.Osona.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

        6. Vallés Occidental.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

          1. Montcada i Reixac.Vallés Occidental.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Turó de Montcada.Montcada i Reixac.Vallés Occidental.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

              1. Pedrera Asland.Turó de Montcada.Montcada i Reixac.Vallés Occidental.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

        7. Vallés Oriental.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

          1. Aiguafreda.Vallés Oriental.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Riera de l'Avençó.Aiguafreda.Vallés Oriental.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

              1. Pedrera l'Avençó (Pedrera dels Frares).Riera de l'Avençó.Aiguafreda.Vallés Oriental.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

          2. El Figaró.Vallés Oriental.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Montmany.El Figaró.Vallés Oriental.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

              1. Mina de Can Oliveres.Montmany.El Figaró.Vallés Oriental.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

          3. Gualba de d'Alt.Vallés Oriental.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Pedreres de Gualba.Gualba de d'Alt.Vallés Oriental.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

              1. Pedrera Aymar.Pedreres de Gualba.Gualba de d'Alt.Vallés Oriental.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

          4. Sant Fost de Campcentelles.Vallés Oriental.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Pedrera de la Mina Teresita.Sant Fost de Campcentelles.Vallés Oriental.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

      2. Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

        1. Alt Empordà.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

          1. Darnius.Alt Empordà.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

          2. Sant Llorenç de la Muga.Alt Empordà.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Montdevà.Sant Llorenç de la Muga.Alt Empordà.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

              1. Mines de Montdevà.Montdevà (Montdavà).Sant Llorenç de la Muga.Alt Empordà.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

        2. Baix Empordà.Girona.Espanya.U.E.

          1. Mont-ràs.Baix Empordà.Girona.Espanya.U.E.

            1. Mines de Mont-ràs.Mont-ràs.Baix Empordà.Girona.Espanya.U.E.

              1. Mina Pepita (Mina Carmen) (Mina Pepito).Mines de Mont-ràs.Mont-ràs.Baix Empordà.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

          2. Palafrugell municipi.Baix Empordà.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Llofriu.Palafrugell municipi.Baix Empordà.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

              1. Mines de Llofriu (Mines de Palafrugell).Llofriu.Palafrugell municipi.Baix Empordà.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

                1. Mina d'en Torrent (Mina de la Font de la Teula).Mines de Llofriu (Mines de Palafrugell).Llofriu.Palafrugell municipi.Baix Empordà.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

          3. Palamós.Baix Empordà.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Mines de Sant Joan de Palamós.Palamós.Baix Empordà.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

              1. Mina La Trinchera.Mines de Sant Joan de Palamós.Palamós.Baix Empordà.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

        3. Osona (Girona).Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

          1. Viladrau.Osona (Girona).Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Mines de Sant Marçal.Viladrau.Osona (Girona).Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

        4. Ripollés.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

          1. Camprodón.Ripollés.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Rocabruna.Camprodón.Ripollés.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

              1. Mina de las Ferreres.Rocabruna.Camprodón.Ripollés.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

        5. Selva.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

          1. Anglés.Selva.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

          2. Caldes de Malavella.Selva.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

          3. Espinelves.Selva.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Mina del Turó de la Creu.Espinelves.Selva.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

          4. Osor.Selva.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Mines d'Osor.Osor.Selva.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

              1. Mina Leonor.Mines d'Osor.Osor.Selva.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

          5. Sant Julià del Llor-Bonmatí.Selva.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Puig de Sant Julià.Sant Julià del Llor-Bonmatí.Selva.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

              1. Mines de Bonmatí (Mines del Puig de Sant Julià).Puig de Sant Julià.Sant Julià del Llor-Bonmatí.Selva.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

                1. Mina Vagilada.Mines de Bonmatí (Mines del Puig de Sant Julià).Puig de Sant Julià.Sant Julià del Llor-Bonmatí.Selva.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

          6. Vidreres.Selva.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Mina de Can Magre.Vidreres.Selva.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

      3. Lleida.Catalunya.Espanya.U.E.

        1. Alt Urgell.Lleida.Catalunya.Espanya.U.E.

          1. Pont de Bar.Alt Urgell.Lleida.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Toloriu.Pont de Bar.Alt Urgell.Lleida.Catalunya.Espanya.U.E.

              1. Bar.Toloriu.Pont de Bar.Alt Urgell.Lleida.Catalunya.Espanya.U.E.

                1. Mina de Serra Mata (Mines de Bar).Bar.Toloriu.Pont de Bar.Alt Urgell.Lleida.Catalunya.Espanya.U.E.

        2. Alta Ribagorça.Lleida.Catalunya.Espanya.U.E.

          1. Vall de Barravés.Alta Ribagorça.Lleida.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Vilaller.Vall de Barravés.Alta Ribagorça.Lleida.Catalunya.Espanya.U.E.

              1. El Cierco (Cierco).Vilaller.Vall de Barravés.Alta Ribagorça.Lleida.Catalunya.Espanya.U.E.

                1. Mines d'El Cierco (Mines de Cierco).El Cierco (Cierco).Vilaller.Vall de Barravés.Alta Ribagorça.Lleida.Catalunya.Espanya.U.E.

                  1. Filó de l'Obaga.Mines d'El Cierco (Mines de Cierco).El Cierco (Cierco).Vilaller.Vall de Barravés.Alta Ribagorça.Lleida.Catalunya.Espanya.U.E.

                  2. Filó de la Solana.Mines d'El Cierco (Mines de Cierco).El Cierco (Cierco).Vilaller.Vall de Barravés.Alta Ribagorça.Lleida.Catalunya.Espanya.U.E.

                  3. Filó del Rei.Mines d'El Cierco (Mines de Cierco).El Cierco (Cierco).Vilaller.Vall de Barravés.Alta Ribagorça.Lleida.Catalunya.Espanya.U.E.

        3. Pallars Jussà.Lleida.Catalunya.Espanya.U.E.

          1. La Torre de Cabdella.Pallars Jussà.Lleida.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Vall Fosca.La Torre de Cabdella.Pallars Jussà.Lleida.Catalunya.Espanya.U.E.

              1. La Plana de Mont-Ros.Vall Fosca.La Torre de Cabdella.Pallars Jussà.Lleida.Catalunya.Espanya.U.E.

                1. Castell-estaó.La Plana de Mont-Ros.Vall Fosca.La Torre de Cabdella.Pallars Jussà.Lleida.Catalunya.Espanya.U.E.

                  1. Mina Eureka.Castell-estaó.La Plana de Mont-Ros.Vall Fosca.La Torre de Cabdella.Pallars Jussà.Lleida.Catalunya.Espanya.U.E.

      4. Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

        1. Baix Camp.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

          1. L'Alforja.Baix Camp.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Mines del Coll de Pairó.L'Alforja.Baix Camp.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

          2. L'Argentera.Baix Camp.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Mines de l'Argentera.L'Argentera.Baix Camp.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

        2. Conca de Barberà.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

          1. Vallclara.Conca de Barberà.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Serret de les Mines.Vallclara.Conca de Barberà.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

              1. Mines de Vallclara.Serret de les Mines.Vallclara.Conca de Barberà.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

                1. Mina de Baix.Mines de Vallclara.Serret de les Mines.Vallclara.Conca de Barberà.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

                2. Mina de Dalt.Mines de Vallclara.Serret de les Mines.Vallclara.Conca de Barberà.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

          2. Vimbodí.Conca de Barberà.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Mines de Vimbodí.Vimbodí.Conca de Barberà.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

              1. Mina La Atrevida.Mines de Vimbodí.Vimbodí.Conca de Barberà.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

                1. El Malacate.Mina La Atrevida.Mines de Vimbodí.Vimbodí.Conca de Barberà.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

                2. Galería Tacho.Mina La Atrevida.Mines de Vimbodí.Vimbodí.Conca de Barberà.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

                3. Galeries Inferiors.Mina La Atrevida.Mines de Vimbodí.Vimbodí.Conca de Barberà.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

        3. Priorat.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

          1. Bellmunt del Priorat.Priorat.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Mines de Bellmunt.Bellmunt del Priorat.Priorat.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

              1. Mina Barranc Fondo (Mina Ramona).Mines de Bellmunt.Bellmunt del Priorat.Priorat.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

              2. Mina Eugénia (Mina Gran) (Mina Inocenta).Mines de Bellmunt.Bellmunt del Priorat.Priorat.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

              3. Mina Lagarto.Mines de Bellmunt.Bellmunt del Priorat.Priorat.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

              4. Mina Régia.Mines de Bellmunt.Bellmunt del Priorat.Priorat.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

          2. Cornudella de Montsant.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

          3. El Masroig.Priorat.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Mina del Torrent de la Vila.El Masroig.Priorat.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

          4. El Molar.Priorat.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Mines d'El Molar.El Molar.Priorat.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

              1. Mina Linda Mariquita.Mines d'El Molar.El Molar.Priorat.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

                1. Filó de baritina-tennantita.Mina Linda Mariquita.Mines d'El Molar.El Molar.Priorat.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

              2. Mina Mineralogía.Mines d'El Molar.El Molar.Priorat.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

          5. Falset.Priorat.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

          6. Gratallops.Priorat.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Mina Segarrés.Gratallops.Priorat.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

          7. Porrera.Priorat.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Mines de Porrera.Porrera.Priorat.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

              1. Mina del Poble.Mines de Porrera.Porrera.Priorat.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

          8. Ulldemolins.Priorat.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Mines d'Ulldemolins.Ulldemolins.Priorat.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

    9. Comunitat de Madrid (Madrid).Espanya.U.E.

      1. Madrid.Comunitat de Madrid (Madrid).Espanya.U.E.

        1. Colmenar Viejo.Madrid.Comunitat de Madrid (Madrid).Espanya.U.E.

        2. Navalagamella.Madrid.Comunitat de Madrid (Madrid).Espanya.U.E.

          1. Mina La Montañesa.Navalagamella.Madrid.Comunitat de Madrid (Madrid).Espanya.U.E.

        3. Sierra de Guadarrama.Madrid.Comunitat de Madrid (Madrid).Espanya.U.E.

          1. Guadarrama.Sierra de Guadarrama.Madrid.Comunitat de Madrid (Madrid).Espanya.U.E.

            1. Mt. Cabeza Lijar.Guadarrama.Sierra de Guadarrama.Madrid.Comunitat de Madrid (Madrid).Espanya.U.E.

              1. Collado de la Mina (Collado del Ciervo).Mt. Cabeza Lijar.Guadarrama.Sierra de Guadarrama.Madrid.Comunitat de Madrid (Madrid).Espanya.U.E.

                1. Mina La Primera (Mina Cabeza Lijar).Collado de la Mina (Collado del Ciervo).Mt. Cabeza Lijar.Guadarrama.Sierra de Guadarrama.Madrid.Comunitat de Madrid (Madrid).Espanya.U.E.

    10. Comunitat de Múrcia (Múrcia).Espanya.U.E.

      1. Múrcia.Comunitat de Múrcia (Múrcia).Espanya.U.E.

        1. Cartagena.Múrcia.Comunitat de Múrcia (Múrcia).Espanya.U.E.

          1. Alumbres.Cartagena.Múrcia.Comunitat de Múrcia (Múrcia).Espanya.U.E.

            1. La Parreta.Alumbres.Cartagena.Múrcia.Comunitat de Múrcia (Múrcia).Espanya.U.E.

              1. Mina San Camilo.La Parreta.Alumbres.Cartagena.Múrcia.Comunitat de Múrcia (Múrcia).Espanya.U.E.

          2. El Estrecho de San Ginés.Cartagena.Múrcia.Comunitat de Múrcia (Múrcia).Espanya.U.E.

            1. Cabezo San Ginés.El Estrecho de San Ginés.Cartagena.Múrcia.Comunitat de Múrcia (Múrcia).Espanya.U.E.

              1. Mina Precaución (Mina del Niño Jesús).Cabezo San Ginés.El Estrecho de San Ginés.Cartagena.Múrcia.Comunitat de Múrcia (Múrcia).Espanya.U.E.

              2. Mina Victória.Cabezo San Ginés.El Estrecho de San Ginés.Cartagena.Múrcia.Comunitat de Múrcia (Múrcia).Espanya.U.E.

            2. Los Blancos.El Estrecho de San Ginés.Cartagena.Múrcia.Comunitat de Múrcia (Múrcia).Espanya.U.E.

              1. Pedrera Los Blancos.Los Blancos.El Estrecho de San Ginés.Cartagena.Múrcia.Comunitat de Múrcia (Múrcia).Espanya.U.E.

                1. Los Blancos III.Pedrera Los Blancos.Los Blancos.El Estrecho de San Ginés.Cartagena.Múrcia.Comunitat de Múrcia (Múrcia).Espanya.U.E.

          3. El Gorguel.Cartagena.Múrcia.Comunitat de Múrcia (Múrcia).Espanya.U.E.

          4. Llano del Beal.Cartagena.Múrcia.Comunitat de Múrcia (Múrcia).Espanya.U.E.

          5. Sierra de Cartagena.Cartagena.Múrcia.Comunitat de Múrcia (Múrcia).Espanya.U.E.

            1. Rambla de las Colmenas.Sierra de Cartagena.Cartagena.Múrcia.Comunitat de Múrcia (Múrcia).Espanya.U.E.

              1. Mina San Timoteo.Rambla de las Colmenas.Sierra de Cartagena.Cartagena.Múrcia.Comunitat de Múrcia (Múrcia).Espanya.U.E.

        2. La Algameca.Múrcia.Comunitat de Múrcia (Múrcia).Espanya.U.E.

        3. La Unión.Múrcia.Comunitat de Múrcia (Múrcia).Espanya.U.E.

          1. Mines de La Unión.La Unión.Múrcia.Comunitat de Múrcia (Múrcia).Espanya.U.E.

            1. Llano del Beal.Mines de La Unión.La Unión.Múrcia.Comunitat de Múrcia (Múrcia).Espanya.U.E.

            2. Mina Marisol.Mines de La Unión.La Unión.Múrcia.Comunitat de Múrcia (Múrcia).Espanya.U.E.

            3. Sancti Spiritus.Mines de La Unión.La Unión.Múrcia.Comunitat de Múrcia (Múrcia).Espanya.U.E.

              1. Pedrera San Valentín (Corta San Valentín).Sancti Spiritus.Mines de La Unión.La Unión.Múrcia.Comunitat de Múrcia (Múrcia).Espanya.U.E.

          2. Portmàn.La Unión.Múrcia.Comunitat de Múrcia (Múrcia).Espanya.UE.

            1. Cala del Caballo (Cala Cola del Caballo).Portmàn.La Unión.Múrcia.Comunitat de Múrcia (Múrcia).Espanya.U.E.

              1. Mina Gaviota.Cala del Caballo (Cala Cola del Caballo).Portmàn.La Unión.Múrcia.Comunitat de Múrcia (Múrcia).Espanya.U.E.

            2. Mina Teresita.Portmàn.La Unión.Múrcia.Comunitat de Múrcia (Múrcia).Espanya.U.E.

        4. Lorca.Múrcia.Comunitat de Múrcia (Múrcia).Espanya.U.E.

          1. La Serrata.Lorca.Múrcia.Comunitat de Múrcia (Múrcia).Espanya.U.E.

    11. Euskàdi.Espanya.U.E.

      1. Biscàia.Euskàdi.Espanya.U.E.

        1. Bilbao.Biscàia.Euskàdi.Espanya.U.E.

      2. Guipúscoa.Euskàdi.Espanya.U.E.

        1. Cerain (Zerain).Guipúscoa.Euskàdi.Espanya.U.E.

        2. Mutiloa.Guipúscoa.Euskàdi.Espanya.U.E.

          1. Mina Troya.Mutiloa.Guipúscoa.Euskàdi.Espanya.U.E.

    12. Extremadura.Espanya.U.E.

      1. Badajoz.Extremadura.Espanya.U.E.

        1. Herrera del Duque comarca.Badajoz.Extremadura.Espanya.U.E.

          1. Castilblanco.Herrera del Duque comarca.Badajoz.Extremadura.Espanya.U.E.

          2. Garlitos.Herrera del Duque comarca.Badajoz.Extremadura.Espanya.U.E.

          3. Helechosa de los Montes.Herrera del Duque comarca.Badajoz.Extremadura.Espanya.U.E.

          4. Herrera del Duque.Herrera del Duque comarca.Badajoz.Extremadura.Espanya.U.E.

            1. Mina Pilar.Herrera del Duque.Herrera del Duque comarca.Badajoz.Extremadura.Espanya.U.E.

        2. Llerena comarca.Badajoz.Extremadura.Espanya.U.E.

          1. Azuaga.Llerena comarca.Badajoz.Extremadura.Espanya.U.E.

          2. Berlanga.Llerena comarca.Badajoz.Extremadura.Espanya.U.E.

          3. Llerena.Llerena comarca.Badajoz.Extremadura.Espanya.U.E.

          4. Malcocinado.Llerena comarca.Badajoz.Extremadura.Espanya.U.E.

          5. Usagre.Llerena comarca.Badajoz.Extremadura.Espanya.U.E.

          6. Valencia de las Torres.Llerena comarca.Badajoz.Extremadura.Espanya.U.E.

          7. Villagarcía de la Torre.Llerena comarca.Badajoz.Extremadura.Espanya.U.E.

        3. Mérida comarca.Badajoz.Extremadura.Espanya.U.E.

          1. Alange.Mérida comarca.Badajoz.Extremadura.Espanya.U.E.

          2. Olíva de Mérida.Mérida comarca.Badajoz.Extremadura.Espanya.U.E.

          3. San Pedro de Mérida.Mérida comarca.Badajoz.Extremadura.Espanya.U.E.

          4. Zarza de Alange (La Zarza).Mérida comarca.Badajoz.Extremadura.Espanya.U.E.

        4. Villanueva de la Serena comarca.Badajoz.Extremadura.Espanya.U.E.

          1. La Haba.Villanueva de la Serena comarca.Badajoz.Extremadura.Espanya.U.E.

          2. Magacela.Villanueva de la Serena comarca.Badajoz.Extremadura.Espanya.U.E.

      2. Càceres.Extremadura.Espanya.U.E.

        1. Valencia de Alcàntara comarca.Càceres.Extremadura.Espanya.U.E.

          1. Salorino.Valencia de Alcàntara comarca.Càceres.Extremadura.Espanya.U.E.

    13. Galícia.Espanya.U.E.

      1. Lugo.Galícia.Espanya.U.E.

        1. Los Ancares (Os Ancares) comarca.Lugo.Galícia.Espanya.U.E.

          1. As Nogais (Los Nogales).Los Ancares (Os Ancares) comarca.Lugo.Galícia.Espanya.U.E.

    14. La Rioja.Espanya.U.E.

      1. Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

        1. Anguiano comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

          1. Canales de la Sierra.Anguiano comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

            1. Nuestra Señora del Carmen.Canales de la Sierra.Anguiano comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

              1. El Descansadero de la Virgen.Nuestra Señora del Carmen.Canales de la Sierra.Anguiano comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

              2. Ermita de San Juan.Nuestra Señora del Carmen.Canales de la Sierra.Anguiano comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

              3. Los Hoyos de Veleto.Nuestra Señora del Carmen.Canales de la Sierra.Anguiano comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

              4. Mina del Carmen.Nuestra Señora del Carmen.Canales de la Sierra.Anguiano comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

          2. Mansilla de la Sierra.Anguiano comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

          3. Ventrosa (Ventrosa de la Sierra).Anguiano comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

            1. Mina Providencia.Ventrosa (Ventrosa de la Sierra).Anguiano comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

            2. Mina Ventrosa.Ventrosa (Ventrosa de la Sierra).Anguiano comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

          4. Villavelayo.Anguiano comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

            1. El Cucurucho.Villavelayo.Anguiano comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

            2. Robledillo.Villavelayo.Anguiano comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

            3. Valdecerezo.Villavelayo.Anguiano comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

            4. Valdetodollo.Villavelayo.Anguiano comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

          5. Viniegra de Abajo.Anguiano comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

            1. Embassament de Mansilla.Viniegra de Abajo.Anguiano comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

          6. Viniegra de Arriba.Anguiano comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

    15. Navarra (Comunitat Foral de Navarra).Espanya.U.E.

      1. Pamplona.Navarra (Comunitat Foral de Navarra).Espanya.U.E.

        1. Esteríbar.Pamplona.Navarra (Comunitat Foral de Navarra).Espanya.U.E.

          1. Euguí.Esteríbar.Pamplona.Navarra (Comunitat Foral de Nasvarra).Espanya.U.E.

            1. Pedrera Azcàrate.Euguí.Esteríbar.Pamplona.Navarra (Comunitat Foral de Navarra).Espanya.U.E.

    16. Valencia (Comunitat Valenciana).Espanya.U.E.

      1. Alacant.Valencia (Comunitat Valenciana).Espanya.U.E.

        1. Agost.Alacant.Valencia (Comunitat Valenciana).Espanya.U.E.

        2. Albatera.Alacant.Valencia (Comunitat Valenciana).Espanya.U.E.

          1. Pedrera de Los Serranos.Albatera.Alacant.Valencia (Comunitat Valenciana).Espanya.U.E.

        3. Verdegàs.Alacant.Valencia (Comunitat Valenciana).Espanya.U.E.

      2. Castelló.Valencia (Comunitat Valenciana).Espanya.U.E.

        1. Alt Palancia comarca.Castelló.Valencia (Comunitat Valenciana).Espanya.U.E.

        2. Artana.Castelló.Valencia (Comunitat Valenciana).Espanya.U.E.

        3. Chóvar.Castelló.Valencia (Comunitat Valenciana).Espanya.U.E.

          1. Mina Diana.Chóvar.Castelló.Valencia (Comunitat Valenciana).Espanya.U.E.

          2. Mines del Hembrar.Chóvar.Castelló.Valencia (Comunitat Valenciana).Espanya.U.E.

  5. Estats Units.

    1. Alabama.Estats Units.

      1. Bibb Co.Alabama.Estats Units.

      2. Tallapoosa Co.Alabama.Estats Units.

    2. Alaska.Estats Units.

      1. Denali Borough.Alaska.Estats Units.

      2. Juneau Borough.Alaska.Estats Units.

      3. Kenai Peninsula Borough.Alaska.Estats Units.

      4. Matanuska-Susitna Borough.Alaska.Estats Units.

      5. Sitka Borough.Alaska.Estats Units.

      6. Southeast Fairbanks CA (Àrea censal).Alaska.Estats Units.

      7. Valdez-Cordova CA (Àrea censal).Alaska.Estats Units.

      8. Yukon-Koyukuk CA (Àrea censal).Alaska.Estats Units.

    3. California.Estats Units.

      1. Los Àngeles Co.California.Estats Units.

        1. Palos Verdes States.Los Àngeles Co.California.Estats Units.

    4. Colorado.Estats Units.

      1. Boulder Co.Colorado.Estats Units.

        1. Boulder-Nederland.Boulder Co.Colorado.Estats Units.

          1. Cinturó de Tungsté (Tungsten Belt).Boulder-Nederland.Boulder Co.Colorado.Estats Units.

        2. Caribou districte miner.Boulder Co.Colorado.Estats Units.

        3. Ward districte.Boulder Co.Colorado.Estats Units.

          1. Mina White Raven.Ward districte.Boulder Co.Colorado.Estats Units.

      2. Chaffee Co.Colorado.Estats Units.

        1. Salida.Chaffee Co.Colorado.Estats Units.

          1. Districte miner Fluorespat (Fluorspar mining district).Salida.Chaffee Co.Colorado.Estats Units.

            1. Browns Canyon.Districte miner Fluorespat (Fluorspar mining district).Salida.Chaffee Co.Colorado.Estats Units.

      3. Clear Creek Co.Colorado.Estats Units.

        1. Empire.Clear Creek Co.Colorado.Estats Units.

          1. Dailey districte (Jones Pass districte).Empire.Clear Creek Co.Colorado.Estats Units.

            1. Mina Urad.Dailey districte (Jones Pass districte).Empire.Clear Creek Co.Colorado.Estats Units.

            2. Red Mountain.Dailey districte (Jones Pass districte).Empire.Clear Creek Co.Colorado.Estats Units.

              1. Mina Henderson.Red Mountain.Dailey districte (Jones Pass districte).Empire.Clear Creek Co.Colorado.Estats Units.

        2. Georgetown.Clear Creek Co.Colorado.Estats Units.

          1. Georgetown districte (Georgetown-Silver Plume districte).Georgetown.Clear Creek Co.Colorado.Estats Units.

        3. Idaho Springs districte miner.Clear Creek Co.Colorado.Estats Units.

        4. Lamartine districte.Clear Creek Co.Colorado.Estats Units.

          1. Mina Lamartine.Lamartine districte.Clear Creek Co.Colorado.Estats Units.

        5. Lawson.Clear Creek Co.Colorado.Estats Units.

          1. Lawson-Dumont districte.Lawson.Clear Creek Co.Colorado.Estats Units.

            1. Red Elephant Hill.Lawson-Dumont districte.Lawson.Clear Creek Co.Colorado.Estats Units.

      4. Custer Co.Colorado.Estats Units.

        1. Silver Cliff districte.Custer Co.Colorado.Estats Units.

      5. Dolores Co.Colorado.Estats Units.

        1. Rico.Dolores Co.Colorado.Estats Units.

          1. Rico districte.Rico.Dolores Co.Colorado.Estats Units.

            1. Expectation Mountain.Rico districte.Rico.Dolores Co.Colorado.Estats Units.

              1. Mina Aztec.Expectation Mountain.Rico districte.Rico.Dolores Co.Colorado.Estats Units.

            2. Silver Creek.Rico districte.Rico.Dolores Co.Colorado.Estats Units.

              1. Mina Rico Argentine.Silver Creek.Rico districte.Rico.Dolores Co.Colorado.Estats Units.

      6. Eagle Co.Colorado.Estats Units.

        1. Gilman.Eagle Co.Colorado.Estats Units.

          1. Gilman districte.Gilman.Eagle Co.Colorado.Estats Units.

            1. Mina Eagle (Mina Gilman).Gilman districte.Gilman.Eagle Co.Colorado.Estats Units.

      7. El Paso Co.Colorado.Estats Units.

        1. Cheyenne districte.El Paso Co.Colorado.Estats Units.

          1. St. Peters Dome.Cheyenne districte.El Paso Co.Colorado.Estats Units.

          2. Stove Mountain (Cookstove Mountain).Cheyenne districte.El Paso Co.Colorado.Estats Units.

      8. Gilpin Co.Colorado.Estats Units.

        1. Àrea de Central City (Central City district).Gilpin Co.Colorado.Estats Units.

          1. Mina Patch (Mina Glory Hole).Àrea de Central City (Central City district).Gilpin Co.Colorado.Estats Units.

        2. Mina 7:30.Gilpin Co.Colorado.Estats Units.

      9. Gunnison Co.Colorado.Estats Units.

        1. Crested Butte.Gunnison Co.Colorado.Estats Units.

          1. North Italian Mountain.Crested Butte.Gunnison Co.Colorado.Estats Units.

            1. Mina Blue Wrinkle.North Italian Mountain.Crested Butte.Gunnison Co.Colorado.Estats Units.

      10. Hinsdale Co.Colorado.Estats Units.

        1. Lake City.Hinsdale Co.Colorado.Estats Units.

          1. Lake City districte.Hinsdale Co.Colorado.Estats Units.

            1. Mina Golden Fleece.Lake City districte.Lake City.Hinsdale Co.Colorado.Estats Units.

      11. Jackson Co.Colorado.Estats Units.

        1. Teller City.Jackson Co.Colorado.Estats Units.

          1. Àrea de Teller City.Teller City.Jackson Co.Colorado.Estats Units.

      12. Jefferson Co.Colorado.Estats Units.

        1. Golden.Jefferson Co.Colorado.Estats Units.

          1. Golden districte.Golden.Jefferson Co.Colorado.Estats Units.

            1. North Table Mountain.Golden districte.Golden.Jefferson Co.Colorado.Estats Units.

      13. La Plata Co.Colorado.Estats Units.

        1. La Plata districte.La Plata Co.Colorado.Estats Units.

          1. Mines La Plata Mountain.La Plata districte.La Plata Co.Colorado.Estats Units.

      14. Lake Co.Colorado.Estats Units.

        1. Leadville.Lake Co.Colorado.Estats Units.

          1. Leadville districte.Leadville.Lake Co.Colorado.Estats Units.

            1. Carbonate Hill.Leadville districte.Leadville.Lake Co.Colorado.Estats Units.

              1. Mina Wolftone.Carbonate Hill.Leadville districte.Leadville.Lake Co.Colorado.Estats Units.

            2. Iowa Gulch.Leadville districte.Leadville.Lake Co.Colorado.Estats Units.

              1. Mina Sherman (Túnel Sherman) (Mina Leadville Corporation).Iowa Gulch.Leadville districte.Leadville.Lake Co.Colorado.Estats Units.

            3. Mina Black Cloud (Irene Shaft) (Pou d'extracció Irene).Leadville districte.Leadville.Lake Co.Colorado.Estats Units.

            4. Mina Black Lead.Leadville districte.Leadville.Lake Co.Colorado.Estats Units.

            5. Mina Irene.Leadville districte.Leadville.Lake Co.Colorado.Estats Units.

            6. Mina Silver Cord.Leadville districte.Leadville.Lake Co.Colorado.Estats Units.

      15. Mesa Co.Colorado.Estats Units.

        1. Fruita.Mesa Co.Colorado.Estats Units.

          1. Colorado National Monument.Fruita.Mesa Co.Colorado.Estats Units.

            1. Black Ridge.Colorado National Monument.Fruita.Mesa Co.Colorado.Estats Units.

        2. Gateway.Mesa Co.Colorado.Estats Units.

        3. Grand Junction.Mesa Co.Colorado.Estats Units.

          1. Àrea de Book Cliffs.Grand Junction.Mesa Co.Colorado.Estats Units.

        4. Rocky Mountains.Mesa Co.Colorado.Estats Units.

          1. Spring Salt.Rocky Mountains.Mesa Co.Colorado.Estats Units.

            1. Mina Copper Rivet.Spring Salt.Rocky Mountains.Mesa Co.Colorado.Estats Units.

        5. Unaweep Canyon.Mesa Co.Colorado.Estats Units.

          1. Copper Creek districte.Unaweep Canyon.Mesa Co.Colorado.Estats Units.

            1. Demanda Genevieve.Copper Creek districte.Unaweep Canyon.Mesa Co.Colorado.Estats Units.

            2. Mina Amethyst Queen.Copper Creek districte.Unaweep Canyon.Mesa Co.Colorado.Estats Units.

            3. Mina Nancy Hanks.Copper Creek districte.Unaweep Canyon.Mesa Co.Colorado.Estats Units.

        6. Whitewater.Mesa Co.Colorado.Estats Units.

      16. Mineral Co.Colorado.Estats Units.

        1. Creede.Mineral Co.Colorado.Estats Units.

          1. Creede districte.Creede.Mineral Co.Colorado.Estats Units.

            1. Bulldog Mountain.Creede districte.Creede.Mineral Co.Colorado.Estats Units.

              1. Mina Bulldog Mountain (Mina Bulldog).Bulldog Mountain.Creede districte.Creede.Mineral Co.Colorado.Estats Units.

            2. East Willow Creek.Creede districte.Creede.Mineral Co.Colorado.Estats Units.

              1. Mina Holy Moses.East Willow Creek.Creede districte.Creede.Mineral Co.Colorado.Estats Units.

            3. West Willow Creek.Creede districte.Creede.Mineral Co.Colorado.Estats Units.

              1. Filó Ametista (Amethyst Vein).West Willow Creek.Creede districte.Creede.Mineral Co.Colorado.Estats Units.

                1. Mina Amethyst.Filó Ametista (Amethyst Vein).West Willow Creek.Creede districte.Creede.Mineral Co.Colorado.Estats Units.

                2. Mina Bachelor.Filó Ametista (Amethyst Vein).West Willow Creek.Creede districte.Creede.Mineral Co.Colorado.Estats Units.

                3. Mina Commodore.Filó Ametista (Amethyst Vein).West Willow Creek.Creede districte.Creede.Mineral Co.Colorado.Estats Units.

                  1. Filó OH (OH Vein).Mina Commodore.Filó Ametista (Amethyst Vein).West Willow Creek.Creede districte.Creede.Mineral Co.Colorado.Estats Units.

              2. Mina Equity.West Willow Creek.Creede districte.Creede.Mineral Co.Colorado.Estats Units.

          2. Wagon Wheel Gap.Creede.Mineral Co.Colorado.Estats Units.

            1. Mina CF & I.Wagon Wheel Gap.Creede.Mineral Co.Colorado.Estats Units.

      17. Montrose Co.Colorado.Estats Units.

        1. Uravan districte (Cinturó mineral d'Urani-Vanadi).Montrose Co.Colorado.Estats Units.

      18. Otero Co.Colorado.Estats Units.

        1. Apishapa River Bluffs.Otero Co.Colorado.Estats Units.

        2. La Junta.Otero Co.Colorado.Estats Units.

      19. Ouray Co.Colorado.Estats Units.

        1. Brown Mountain.Ouray Co.Colorado.Estats Units.

          1. Mina Mother Cline.Brown Mountain.Ouray Co.Colorado.Estats Units.

        2. Gold Hill districte miner.Ouray Co.Colorado.Estats Units.

          1. Mina Pony Express.Gold Hill districte miner.Ouray Co.Colorado.Estats Units.

        3. Ouray.Ouray Co.Colorado.Estats Units.

          1. Engineer Pass.Ouray.Ouray Co.Colorado.Estats Units.

            1. Mina Mountain Monarch.Engineer Pass.Ouray.Ouray Co.Colorado.Estats Units.

          2. Laughing Tom Pocket (Cata Laughing Tom).Ouray.Ouray Co.Colorado.Estats Units.

          3. O.S. Pocket (Cata O.S.).Ouray.Ouray Co.Colorado.Estats Units.

          4. Ouray districte.Ouray.Ouray Co.Colorado.Estats Units.

            1. Camí de Camp Bird (Camp Bird Road).Ouray districte.Ouray.Ouray Co.Colorado.Estats Units.

              1. Mina Mineral Farm.Camí de Camp Bird (Camp Bird Road).Ouray districte.Ouray.Ouray Co.Colorado.Estats Units.

            2. Circ Glacial Amphitheater.Ouray districte.Ouray.Ouray Co.Colorado.Estats Units.

              1. Portland Creek.Circ Glacial Amphitheater.Ouray districte.Ouray.Ouray Co.Colorado.Estats Units.

                1. Mina Portland.Portland Creek.Circ Glacial Amphitheater.Ouray districte.Ouray.Ouray Co.Colorado.Estats Units.

            3. Engineer Mountain.Ouray districte.Ouray.Ouray Co.Colorado.Estats Units.

              1. Bear Creek.Engineer Mountain.Ouray districte.Ouray.Ouray Co.Colorado.Estats Units.

                1. Mina Grizzly Bear.Bear Creek.Engineer Mountain.Ouray districte.Ouray.Ouray Co.Colorado.Estats Units.

            4. Mina Black Girl.Ouray districte.Ouray.Ouray Co.Colorado.Estats Units.

            5. Mina Idarado (Àrea d'Ouray).Ouray districte.Ouray.Ouray Co.Colorado.Estats Units.

            6. Mina Silver Link.Ouray districte.Ouray.Ouray Co.Colorado.Estats Units.

            7. Mina Silver Point.Ouray districte.Ouray.Ouray Co.Colorado.Estats Units.

            8. Mines d'Ouray County.Ouray districte.Ouray.Ouray Co.Colorado.Estats Units.

            9. San Juan Mountains.Ouray districte.Ouray.Ouray Co.Colorado.Estats Units.

              1. Mt. Sneffels.San Juan Mountains.Ouray districte.Ouray.Ouray Co.Colorado.Estats Units.

                1. Mina Camp Bird.Mt. Sneffels.San Juan Mountains.Ouray districte.Ouray.Ouray Co.Colorado.Estats Units.

            10. Uncompahgre National Forest.Ouray districte.Ouray.Ouray Co.Colorado.Estats Units.

              1. Cuttler Creek.Uncompahgre National Forest.Ouray districte.Ouray.Ouray Co.Colorado.Estats Units.

                1. Mina Boney Henzel.Cuttler Creek.Uncompahgre National Forest.Ouray districte.Ouray.Ouray Co.Colorado.Estats Units.

                2. Mina Senorita.Cuttler Creek.Uncompahgre National Forest.Ouray districte.Ouray.Ouray Co.Colorado.Estats Units.

        4. Red Mountain Pass.Ouray Co.Colorado.Estats Units.

          1. Mina Guston.Red Mountain Pass.Ouray Co.Colorado.Estats Units.

          2. Mina National Belle.Red Mountain Pass.Ouray Co.Colorado.Estats Units.

      20. Park Co.Colorado.Estats Units.

        1. Alma Districte.Park Co.Colorado.Estats Units.

          1. Alma.Alma Districte.Park Co.Colorado.Estats Units.

            1. Mt. Bross.Alma.Alma Districte.Park Co.Colorado.Estats Units.

              1. Mina Moose.Mt. Bross.Alma.Alma districte.Park Co.Colorado.Estats Units.

              2. Mina Sweet Home (Mina Home Sweet Home).Mt. Bross.Alma.Alma Districte.Park Co.Colorado.Estats Units.

        2. Hartsel districte.Park Co.Colorado.Estats Units.

          1. Hartsel.Hartsel districte.Park Co.Colorado.Estats Units.

      21. Pitkin Co.Colorado.Estats Units.

        1. Aspen.Pitkin Co.Colorado.Estats Units.

          1. Àrea d'Aspen.Aspen.Pitkin Co.Colorado.Estats Units.

            1. Mina Midnight.Àrea d'Aspen.Aspen.Pitkin Co.Colorado.Estats Units.

            2. Mina Smuggler.Àrea d'Aspen.Aspen.Pitkin Co.Colorado.Estats Units.

      22. Pueblo Co.Colorado.Estats Units.

        1. Apishapa River Bluffs.Pueblo Co.Colorado.Estats Units.

        2. Black Ridge.Pueblo Co.Colorado.Estats Units.

      23. Rio Grande Co.Colorado.Estats Units.

        1. Muddy Creek.Rio Grande Co.Colorado.Estats Units.

        2. Summitville districte (Summit districte).Rio Grande Co.Colorado.Estats Units.

          1. South Mountain.Summitville districte (Summit districte).Rio Grande Co.Colorado.Estats Units.

            1. Túnel Golconda (Mina Golconda).South Mountain.Summitville districte (Summit districte).Rio Grande Co.Colorado.Estats Units.

      24. Routt Co.Colorado.Estats Units.

        1. Hahns Peak districte.Routt Co.Colorado.Estats Units.

      25. Saguache Co.Colorado.Estats Units.

        1. Bonanza districte.Saguache Co.Colorado.Estats Units.

        2. Marshall Pass districte.Saguache Co.Colorado.Estats Units.

      26. San Juan Co.Colorado.Estats Units.

        1. Red Mountain districte.San Juan Co.Colorado.Estats Units.

          1. Red Mountain Pass.Red Mountain districte.San Juan Co.Colorado.Estats Units.

            1. Mina Longfellow.Red Mountain Pass.Red Mountain districte.San Juan Co.Colorado.Estats Units.

        2. Silverton.San Juan Co.Colorado.Estats Units.

          1. Silverton districte.Silverton.San Juan Co.Colorado.Estats Units.

            1. Brown's Gulch.Silverton districte.Silverton.San Juan Co.Colorado.Estats Units.

              1. Mina Brooklyn.Brown's Gulch.Silverton districte.Silverton.San Juan Co.Colorado.Estats Units.

            2. Cunningham Gulch.Silverton districte.Silverton.San Juan Co.Colorado.Estats Units.

              1. Demanda Keystone (Keystone Claim).Cunningham Gulch.Silverton districte.Silverton.San Juan Co.Colorado.Estats Units.

            3. Demanda Genoa (Genoa Claim).Silverton districte.Silverton.San Juan Co.Colorado.Estats Units.

            4. Hematite Gulch.Silverton districte.Silverton.San Juan Co.Colorado.Estats Units.

              1. Demanda Rochester (Rochester Claim).Hematite Gulch.Silverton districte.Silverton.San Juan Co.Colorado.Estats Units.

            5. South Mineral Creek.Silverton districte.Silverton.San Juan Co.Colorado.Estats Units.

              1. Mina Bandora.South Mineral Creek.Silverton districte.Silverton.San Juan Co.Colorado.Estats Units.

      27. Sedgwick Co.Colorado.Estats Units.

        1. Ovid.Sedgwick Co.Colorado.Estats Units.

      28. Summit Co.Colorado.Estats Units.

        1. Àrea de Montezuma.Summit Co.Colorado.Estats Units.

        2. Breckenridge districte.Summit Co.Colorado.Estats Units.

          1. Mina Wellington.Breckenridge districte.Summit Co.Colorado.Estats Units.

      29. Teller Co.Colorado.Estats Units.

        1. Àrea Lake George.Teller Co.Colorado.Estats Units.

        2. Cripple Creek districte.Teller Co.Colorado.Estats Units.

          1. Victor.Cripple Creek districte.Teller Co.Colorado.Estats Units.

            1. Mina Cresson.Victor.Cripple Creek districte.Teller Co.Colorado.Estats Units.

      30. Weld Co.Colorado.Estats Units.

        1. New Raymer (Raymer).Weld Co.Colorado.Estats Units.

        2. Stoneham.Weld Co.Colorado.Estats Units.

          1. Bossada Leeson (Leeson Pocket).Stoneham.Weld Co.Colorado.Estats Units.

          2. Mina Sterling.Stoneham.Weld Co.Colorado.Estats Units.

    5. Connecticut.Estats Units.

      1. Fairfield Co.Connecticut.Estats Units.

        1. Stamford.Fairfield Co.Connecticut.Estats Units.

          1. Dyke Park.Stamford.Fairfield Co.Connecticut.Estats Units.

        2. Trumbull.Fairfield Co.Connecticut.Estats Units.

          1. Long Hill.Trumbull.Fairfield Co.Connecticut.Estats Units.

            1. Mina Old Park (Mina Hubbard) (Mina Lane's de Trumbull) (Old Park Mine) (Hubbard Mine) (Lane's Mine of Trumbull).Long Hill.Trumbull.Fairfield Co.Connecticut.Estats Units.

      1. Hartford Co.Connecticut.Estats Units.

        1. Bristol.Hartford Co.Connecticut.Estats Units.

        1. New Britain.Hartford Co.Connecticut.Estats Units.

        2. Newington.Hartford Co.Connecticut.Estats Units.

          1. Ruta 9 sortida Newington (Route 9 exit at Newington).Newington.Hartford Co.Connecticut.Estats Units.

        3. Rocky Hill.Hartford Co.Connecticut.Estats Units.

        4. Southington.Hartford Co.Connecticut.Estats Units.

      2. Litchfield Co.Connecticut.Estats Units.

        1. Thomaston.Litchfield Co.Connecticut.Estats Units.

          1. Thomaston Dam.Thomaston.Litchfield Co.Connecticut.Estats Units.

            1. Thomaston Dam Railroad Cut.Thomaston Dam.Thomaston.Litchfield Co.Connecticut.Estats Units.

        2. Woodbury.Litchfield Co.Connecticut.Estats Units.

          1. Orenaug Hills.Woodbury.Litchfield Co.Connecticut.Estats Units.

            1. Pedrera O & G Woodbury (Pedrera Orenaug) (Pedrera O & G nº 1) (Pedrera Woodbury) (O & G Woodbury Quarry) (Orenaug Quarry) (O & G nº 1 Quarry)  (Woodbury Quarry).Orenaug Hills.Woodbury.Litchfield Co.Connecticut.Estats Units.

      3. New Haven Co.Connecticut.Estats Units.

        1. Cheshire.New Haven Co.Connecticut.Estats Units.

          1. Jinny Hill Road.Cheshire.New Haven Co.Connecticut.Estats Units.

            1. Mina Cheshire Barite (Cheshire Barite Mine).Jinny Hill Road.Cheshire.New Haven Co.Connecticut.Estats Units.

        2. East Haven.New Haven Co.Connecticut.Estats Units.

          1. Pedrera Cinque (Cinque Quarry).East Haven.New Haven Co.Connecticut.Estats Units.

      4. Tolland Co.Connecticut.Estats Units.

        1. Somers.Tolland Co.Connecticut.Estats Units.

    6. Illinois.Estats Units.

      1. Hardin Co.Illinois.Estats Units.

        1. Cave in Rock District.Hardin Co.Illinois.Estats Units.

          1. Mines Saline (Ozark-Mahoning Company).Cave in Rock District.Hardin Co.Illinois.Estats Units.

    7. Nevada.Estats Units.

      1. Elko Co.Nevada.Estats Units.

        1. Bootstrap District.Elko Co.Nevada.Estats Units.

          1. Mina Meikle.Bootstrap District.Elko Co.Nevada.Estats Units.

    8. Tennessee.Estats Units.

      1. Smith Co.Tennessee.Estats Units.

        1. Districte de Mig Tennessee.Smith Co.Tennessee.Estats Units.

          1. Carthage.Districte de Mig Tennessee.Smith Co.Tennessee.Estats Units.

            1. Mina Elmwood.Carthage.Districte de Mig Tennessee.Smith Co.Tennessee.Estats Units.

    9. Utah.Estats Units.

      1. Tooele Co.Utah.Estats Units.
        1. Mts. Oquirrh.Tooele Co.Utah.Estats Units.
          1. Mercur districte (Camp Floid districte).Mts. Oquirrh.Tooele Co.Utah.Estats Units.
            1. Mines Mercur.Mercur districte (Camp Floid districte).Mts. Oquirrh.Tooele Co.Utah.Estats Units.
  6. França.U.E.

    1. Auvergne.França.U.E.

      1. Haute Loire.Auvergne.França.U.E.

    2. Limousin.França.U.E.

      1. Corrèze.Limousin.França.U.E.

        1. Ussel.Corrèze.Limousin.França.U.E.

          1. Mina des Farges (Mina Les Farges).Ussel.Corrèze.Limousin.França.U.E.

    3. Llenguadoc-Roselló.França.U.E.

      1. Aude.Llenguadoc-Roselló.França.U.E.

        1. Les Corbièras comarca (Les Corberes).Aude.Llenguadoc-Roselló.França.U.E.

          1. Carcassona districte.Les Corbièras comarca (Les Corberes).Aude.Llenguadoc-Roselló.França.U.E.

            1. Mouthoumet (Cantó de Mouthoumet).Carcassona districte.Les Corbièras comarca (Les Corberes).Aude.Llenguadoc-Roselló.França.U.E.

              1. Palairac.Mouthoumet (Cantó de Mouthoumet).Carcassona districte.Les Corbièras comarca (Les Corberes).Aude.Llenguadoc-Roselló.França.U.E.

                1. Mina L'Aiguille.Palairac.Mouthoumet (Cantó de Mouthoumet).Carcassona districte.Les Corbièras comarca (Les Corberes).Aude.Llenguadoc-Roselló.França.U.E.

                2. Mina La Bousole.Palairac.Mouthoumet (Cantó de Mouthoumet).Carcassona districte.Les Corbièras comarca (Les Corberes).Aude.Llenguadoc-Roselló.França.U.E.

                3. Pujol de Monthaut (Colline Monthaut) (Montauch).Palairac.Mouthoumet (Cantó de Mouthoumet).Carcassona districte.Les Corbièras comarca (Les Corberes).Aude.Llenguadoc-Roselló.França.U.E.

          2. Narbona districte.Les Corbièras comarca (Les Corberes).Aude.Llenguadoc-Roselló.França.U.E.

            1. Tuchan (Cantó de Tuissan).Narbona districte.Les Corbièras comarca (Les Corberes).Aude.Llenguadoc-Roselló.França.U.E.

              1. Montgalhard.Tuchan (Cantó de Tuissan).Narbona districte.Les Corbièras comarca (Les Corberes).Aude.Llenguadoc-Roselló.França.U.E.

                1. Coll de Saint Estèbe.Montgalhard.Tuchan (Cantó de Tuissan).Narbona districte.Les Corbièras comarca (Les Corberes).Aude.Llenguadoc-Roselló.França.U.E.

                  1. Mines de Saint Estèbe.Coll de Saint Estèbe.Montgalhard.Tuchan (Cantó de Tuissan).Narbona districte.Les Corbièras comarca (Les Corberes).Aude.Llenguadoc-Roselló.França.U.E.

              2. Padern.Tuchan (Cantó de Tuissan).Narbona districte.Les Corbièras comarca (Les Corberes).Aude.Llenguadoc-Roselló.França.U.E.

              3. Mina Les Fenals.Padern.Tuchan (Cantó de Tuissan).Narbona districte.Les Corbièras comarca (Les Corberes).Aude.Llenguadoc-Roselló.França.U.E.

              4. Mina Tistoulet.Padern.Tuchan (Cantó de Tuissan).Narbona districte.Les Corbièras comarca (Les Corberes).Aude.Llenguadoc-Roselló.França.U.E.
              5. Tuchan.Tuchan (Cantó de Tuissan).Narbona districte.Les Corbièras comarca (Les Corberes).Aude.Llenguadoc-Roselló.França.U.E.

                1. Mina del Coll de Laporta.Tuchan.Tuchan (Cantó de Tuissan).Narbona districte.Les Corbièras comarca (Les Corberes).Aude.Llenguadoc-Roselló.França.U.E.

      2. Gard.Llenguadoc-Roselló.França.U.E.

        1. Saint Laurent Le Minier.Gard.Llenguadoc-Roselló.França.U.E.

          1. Mina Les Malines.Saint Laurent Le Minier.Gard.Llenguadoc-Roselló.França.U.E.

  7. Gran Bretanya.U.E.

    1. Anglaterra.Gran Bretanya.U.E.

      1. Cumbria.Anglaterra.Gran Bretanya.U.E.

        1. Cumbria Occidental.Cumbria.Anglaterra.Gran Bretanya.U.E.

          1. Egremont.Cumbria Occidental.Cumbria.Anglaterra.Gran Bretanya.U.E.

            1. Bigrigg.Egremont.Cumbria Occidental.Cumbria.Anglaterra.Gran Bretanya.U.E.

              1. Mina Bigrigg.Bigrigg.Egremont.Cumbria Occidental.Cumbria.Anglaterra.Gran Bretanya.U.E.

              2. Mina Pallaflat.Bigrigg.Egremont.Cumbria Occidental.Cumbria.Anglaterra.Gran Bretanya.U.E.

            2. Mina Florence.Egremont.Cumbria Occidental.Cumbria.Anglaterra.Gran Bretanya.U.E.

          2. Frizington.Cumbria Occidental.Cumbria.Anglaterra.Gran Bretanya.U.E.

            1. Mina Crossgill.Frizington.Cumbria Occidental.Cumbria.Anglaterra.Gran Bretanya.U.E.

            2. Mina Dalmellington.Frizington.Cumbria Occidental.Cumbria.Anglaterra.Gran Bretanya.U.E.

            3. Mina Mowbray.Frizington.Cumbria Occidental.Cumbria.Anglaterra.Gran Bretanya.U.E.

            4. Mina Parkside.Frizington.Cumbria Occidental.Cumbria.Anglaterra.Gran Bretanya.U.E.

        2. Cumbria Oriental.Cumbria.Anglaterra.Gran Bretanya.U.E.

          1. Westmorland.Cumbria Oriental.Cumbria.Anglaterra.Gran Bretanya.U.E.

            1. Escarpment districte.Westmorland.Cumbria Oriental.Cumbria.Anglaterra.Gran Bretanya.U.E.

              1. Milburn.Escarpment districte.Westmorland.Cumbria Oriental.Cumbria.Anglaterra.Gran Bretanya.U.E.

                1. Dun Fell.Milburn.Escarpment districte.Westmorland.Cumbria Oriental.Cumbria.Anglaterra.Gran Bretanya.U.E.

                  1. Mts.Penins.Dun Fell.Milburn.Escarpment districte.Westmorland.Cumbria Oriental.Cumbria.Anglaterra.Gran Bretanya.U.E.

                    1. Mts.Penins del Nord.Mts.Penins.Dun Fell.Milburn.Escarpment districte.Westmorland.Cumbria Oriental.Cumbria.Anglaterra.Gran Bretanya.U.E.

                      1. Dufton.Mts.Penins del Nord.Mts.Penins.Escarpment districte.Westmorland.Cumbria Oriental.Cumbria.Anglaterra.Gran Bretanya.U.E.

                        1. Mina Dufton Fell.Dufton.Mts.Penins del Nord.Mts.Penins.Escarpment districte.Westmorland.Cumbria Oriental.Cumbria.Anglaterra.Gran Bretanya.U.E.

                      2. Mina Silverband.Mts.Penins del Nord.Mts.Penins.Dun Fell.Milburn.Escarpment districte.Westmorland.Cumbria Oriental.Cumbria.Anglaterra.Gran Bretanya.U.E.

    2. Escòcia.Gran Bretanya.U.E.

      1. Moray (Buchan Grampian).Escócia.Gran Bretanya.U.E.

        1. Dufftown.Moray (Buchan Grampian).Escócia.Gran Bretanya.U.E.

  8. Itàlia.U.E.

    1. Campania. Itàlia.U.E.

      1. Nàpols.Campania.Itàlia.U.E.

        1. Mt. Vesúbi.Nàpols.Campania.Itàlia.U.E.
    2. Ligúria.Itàlia.U.E.

      1. Génova.Ligúria.Itàlia.U.E.
    1. Sardenya.Itàlia.U.E.

      1. Cagliari.Sardenya.Itàlia.U.E.

        1. Villamassargia.Cagliari.Sardenya.Itàlia.U.E.

    2. Toscana.Itàlia.U.E.

      1. Livorno.Toscana.Itàlia.U.E.
        1. Illa d'Elba.Livorno.Toscana.Itàlia.U.E.
      1. Massa Carrara.Toscana.Itàlia.U.E.

        1. Pedreres de Carrara.Massa Carrara.Toscana.Itàlia.U.E.
  9. Kazakhstàn (Kazajstàn).

    1. Karaganda.Kazakhstàn (Kazajstàn).

      1. Desert de Betpakdala.Karaganda.Kazaksthàn (Kazajstàn).
        1. Kara Oba W (dipósit).Desert de Betpakdala.Karaganda.Kazakhstàn (Kazajstàn).

  10. Madagascar.

    1. Mahajanga.Madagascar.

      1. Betsiboka.Mahajanga.Madagascar.

        1. Tsaratanàna.Betsiboka.Mahajanga.Madagascar.

          1. Ambohipihaonana.Tsaratanàna.Betsiboka.Mahajanga.Madagascar.

      2. Antsiranana.Madagascar.

        1. Sava.Antsiranana.Madagascar.

          1. Vohémar.Sava.Antsiranana.Madagascar.

            1. Ambohijanahary.Vohémar.Sava.Antsiranana.Madagascar.

  11. Marroc.

    1. Azrou.Marroc.

    2. Meknès-Tafilalet.Marroc.

      1. Er Rachidia Provincia.Meknès-Tafilalet.Marroc.

        1. Er Rachidia.Er Rachidia Provincia.Meknès-Tafilalet.Marroc.

          1. Taouz.Er Rachidia.Er Rachidia Provincia.Meknès-Tafilalet.Marroc.

            1. Mina Four Man.Taouz.Er Rachidia.Er Rachidia Provincia.Meknès-Tafilalet.Marroc.

      2. Meknès Provincia.Meknès-Tafilalet.Marroc.

        1. Khenifra.Meknès Provincia.Meknès-Tafilalet.Marroc.

          1. Mibladen.Khenifra.Meknès Provincia.Meknès-Tafilalet.Marroc.

            1. Aderhoual.Mibladen.Khenifra.Meknès Provincia.Meknès-Tafilalet.Marroc.

            2. Mina Mibladen.Mibladen.Khenifra.Meknès Provincia.Meknès-Tafilalet.Marroc.

    3. Mts. Anti-Atlas.Marroc.

      1. Bou Azzer.Mts. Anti-Atlas.Marroc.

    4. Oujda.Marroc.

      1. Touissit.Oujda.Marroc.

    5. Souss-Massa Draâ.Marroc.

      1. Ouarzazate.Souss-Massa Draâ.Marroc.

        1. Djebel Sarho.Ouarzazate.Souss-Massa Draâ.Marroc.

          1. Imiter.Djebel Sarho.Ouarzazate.Souss-Massa Draâ.Marroc.

            1. Mina Imiter.Imiter.Djebel Sarho.Ouarzazate.Souss-Massa Draâ.Marroc.

  12. Méxic.

    1. Chihuahua.Méxic.

      1. Ahumada (Municipi d'Ahumada).Chihuahua.Méxic.

        1. Los Lamentos (Sierra de Los Lamentos).Ahumada (Municipi d'Ahumada).Chihuahua.Méxic.

          1. Mina Erupción (Mina Ahumada) (Mina Erupción-Ahumada).Los Lamentos (Sierra de Los Lamentos).Ahumada (Municipi d'Ahumada).Chihuahua.Méxic.

      2. Aquiles Serdán.Chihuahua.Méxic.

        1. Santa Eulàlia.Aquiles Serdán.Chihuahua.Méxic.

          1. Campo Oeste.Santa Eulàlia.Aquiles Serdán.Chihuahua.Méxic.

      3. Batopilas.Chihuahua.Méxic.

        1. Andrés Manuel del Rio districte.Batopilas.Chihuahua.Méxic.

      4. Saucillo.Chihuahua.Méxic.

        1. Naica.Saucillo.Chihuahua.Méxic.

    2. Durango.Méxic.

      1. Mapimí municipi.Durango.Méxic.

        1. Mapimí.Mapimí municipi.Durango.Méxic.

          1. Mina Ojuela.Mapimí.Mapimí municipi.Durango.Méxic.

    3. Zacatecas.Méxic.

      1. Fresnillo municipi.Zacatecas.Méxic.

        1. Fresnillo.Fresnillo municipi.Zacatecas.Méxic.

          1. Cerro de Proaño.Fresnillo.Fresnillo municipi.Zacatecas.Méxic.

            1. Mina Proana (Mina Proano) (Mina Proaño).Cerro de Proaño.Fresnillo.Fresnillo municipi.Zacatecas.Méxic.

      2. Zacatecas (Ciudad de Zacatecas).Zacatecas.Méxic.

        1. Mines de Zacatecas.Zacatecas (Ciudad de Zacatecas).Zacatecas.Méxic.

  13. Namíbia.

    1. Erongo.Namíbia.

      1. Brandberg districte.Erongo.Namíbia.

        1. Brandberg.Brandberg districte.Erongo.Namíbia.

          1. Mts. Goboboseb.Brandberg.Brandberg districte.Erongo.Namíbia.

            1. Mt. Tafelkop.Mts. Goboboseb.Brandberg.Brandberg districte.Erongo.Namibia.

  14. Perú.

    1. Huancavelica (Departamento de Huancavelica).Perú.

      1. Angaraes.Huancavelica (Departamento de Huancavelica).Perú.

        1. Ccochaccasa (Distrito de Ccochaccasa).Angaraes.Huancavelica (Departamento de Huancavelica).Perú.

          1. Julcani (Ârea minera Julcani).Ccochaccasa (Distrito de Ccochaccasa).Angaraes.Huancavelica (Departamento de Huancavelica).Perú.

      2. Castrovirreyna.Huancavelica (Departamento de Huancavelica).Perú.

        1. Santa Ana (Distrito de Santa Ana).Castrovirreyna.Huancavelica (Departamento de Huancavelica).Perú.

          1. Castrovirreyna districte miner.Santa Ana (Distrito de Santa Ana).Castrovirreyna.Huancavelica (Departamento de Huancavelica).Perú.

            1. Mina San Genaro.Castrovirreyna distrito minero.Santa Ana (Distrito de Santa Ana).Castrovirreyna.Huancavelica (Departamento de Huancavelica).Perú.

          2. Mina Palomo.Santa Ana (Distrito de Santa Ana).Castrovirreyna.Huancavelica (Departamento de Huancavelica).Perú.

      3. Churcampa.Huancavelica (Departamento de Huancavelica).Perú.

        1. San Pedro de Coris (Distrito de San Pedro de Coris).Churcampa.Huancavelica (Departamento de Huancavelica).Perú.

          1. Distrito minero de Cobriza.San Pedro de Coris (Distrito de San Pedro de Coris).Churcampa.Huancavelica (Departamento de Huancavelica).Perú.

            1. Mina Cobriza.Distrito minero de Cobriza.San Pedro de Coris (Distrito de San Pedro de Coris).Churcampa.Huancavelica (Departamento de Huancavelica).Perú.

              1. Àrea de Coris.Mina Cobriza.Distrito minero de Cobriza.San Pedro de Coris (Distrito de San Pedro de Coris).Churcampa.Huancavelica (Departamento de Huancavelica).Perú.

              2. Àrea de Pumagayoc.Mina Cobriza.Distrito minero de Cobriza.San Pedro de Coris (Distrito de San Pedro de Coris).Churcampa.Huancavelica (Departamento de Huancavelica).Perú.

            2. Prospecció Trinidad.Distrito minero de Cobriza.San Pedro de Coris (Distrito de San Pedro de Coris).Churcampa.Huancavelica (Departamento de Huancavelica).Perú.

    2. Huánuco (Departamento de Huánuco).Perú.

      1. Dos de Mayo.Huánuco (Departamento de Huánuco).Perú.

        1. Huallanca (Distrito de Huallanca).Dos de Mayo.Huánuco (Departamento de Huánuco).Perú.

          1. Mina Huanzalá.Huallanca (Distrito de Huallanca).Dos de Mayo.Huánuco (Departamento de Huánuco).Perú.

      2. Huamalíes.Huánuco (Departamento de Huánuco).Perú.

        1. Miraflores (Distrito de Miraflores).Huamalíes.Huánuco (Departamento de Huánuco).Perú.

          1. Cerro Warihuyn.Miraflores (Distrito de Miraflores).Huamalíes.Huánuco (Departamento de Huánuco).Perú.

      3. Pachitea.Huánuco (Departamento de Huánuco).Perú.

        1. Chaglla (Distrito de Chaglla).Pachitea.Huánuco (Departamento de Huánuco).Perú.

          1. Paratge i Caseriu de Piñayog (Paraje y Caserío de Piñayog).Chaglla (Distrito de Chaglla).Pachitea.Huánuco (Departamento de Huánuco).Perú.

            1. Jaciment Chaglla.Paratge i Caseriu de Piñayog (Paraje y Caserío de Piñayog).Chaglla (Distrito de Chaglla).Pachitea.Huánuco (Departamento de Huánuco).Perú.

              1. Prospecció Pepe nº 1.Jaciment Chaglla.Paratge i Caseriu de Piñayog (Paraje y Caserío de Piñayog).Chaglla (Distrito de Chaglla).Pachitea.Huánuco (Departamento de Huánuco).Perú.

              2. Prospecció Pepe nº 2.Jaciment Chaglla.Paratge i Caseriu de Piñayog (Paraje y Caserío de Piñayog).Chaglla (Distrito de Chaglla).Pachitea.Huánuco (Departamento de Huánuco).Perú.

    3. Junín (Departamento de Junín).Perú.

      1. Yauli.Junín (Departamento de Junín).Perú.

        1. Morococha (Distrito de Morococha).Yauli.Junín (Departamento de Junín).Perú.

    4. La Libertad (Departamento de La Libertad).Perú.

      1. Julcán.La Libertad (Departamento de La Libertad).Perú.

        1. Julcán (Distrito de Julcán).Julcán.La Libertad (Departamento de La Libertad).Perú.

          1. Prospecció Urumalqui.Julcán (Distrito de Julcán).Julcán.La Libertad (Departamento de La Libertad).Perú.

      2. Otuzco.La Libertad (Departamento de La Libertad).Perú.

        1. Salpo (Distrito de Salpo).Otuzco.La Libertad (Departamento de La Libertad).Perú.

          1. Milluachaqui.Salpo (Distrito de Salpo).Otuzco.La Libertad (Departamento de La Libertad).Perú.

            1. Dipósit Bonanza.Milluachaqui.Salpo (Distrito de Salpo).Otuzco.La Libertad (Departamento de La Libertad).Perú.

      3. Santiago de Chuco.La Libertad (Departamento de La Libertad).Perú.

        1. Quiruvilca (Distrito de Quiruvilca).Santiago de Chuco.La Libertad (Departamento de La Libertad).Perú.

          1. Volcà Quiruvilca.Quiruvilca (Distrito de Quiruvilca).Santiago de Chuco.La Libertad (Departamento de La Libertad).Perú.

            1. Quiruvilca (Jaciment Quiruvilca).Volcà Quiruvilca.Quiruvilca (Distrito de Quiruvilca).Santiago de Chuco.La Libertad (Departamento de La Libertad).Perú.

              1. Mina Quiruvilca (Mina Asarco) (Mina La Libertad).Quiruvilca (Jaciment Quiruvilca).Volcà Quiruvilca.Quiruvilca (Distrito de Quiruvilca).Santiago de Chuco.La Libertad (Departamento de La Libertad).Perú.

                1. Veta Zoila.Mina Quiruvilca (Mina Asarco) (Mina La Libertad).Quiruvilca (Jaciment Quiruvilca).Volcà Quiruvilca.Quiruvilca (Distrito de Quiruvilca).Santiago de Chuco.La Libertad (Departamento de La Libertad).Perú.

    5. Pasco (Departamento de Pasco).Perú.

      1. Daniel Alcides Carrión.Pasco (Departamento de Pasco).Perú.

        1. San José de Huayllay.Daniel Alcides Carrión.Pasco (Departamento de Pasco).Perú.

          1. Cerro de Pasco.San José de Huayllay.Daniel Alcides Carrión.Pasco (Departamento de Pasco).Perú.

            1. Huarón.Cerro de Pasco.San José de Huayllay.Daniel Alcides Carrión.Pasco (Departamento de Pasco).Perú.

              1. Mines de Huarón.Huarón.Cerro de Pasco.San José de Huayllay.Daniel Alcides Carrión.Pasco (Departamento de Pasco).Perú.

                1. Mina Alimón (Mines Animón).Mines de Huarón.Huarón.Cerro de Pasco.San José de Huayllay.Daniel Alcides Carrión.Pasco (Departamento de Pasco).Perú.

      2. Pasco.Pasco (Departamento de Pasco).Perú.

        1. Huayllay (Distrito de Huayllay).Pasco.Pasco (Departamento de Pasco).Perú.

          1. Mina Alimón (Mina Animón).Huayllay (Distrito de Huayllay).Pasco.Pasco (Departamento de Pasco).Perú.

          2. Unidad Minera Chungar.Huayllay (Distrito de Huayllay).Pasco.Pasco (Departamento de Pasco).Perú.

            1. Mina Animón.Unidad Minera Chungar.Huayllay (Distrito de Huayllay).Pasco.Pasco (Departamento de Pasco).Perú.

        2. Simón Bolivar (Distrito de Simón Bolivar).Pasco.Pasco (Departamento de Pasco).Perú.

          1. Cerro de Pasco.Simón Bolivar (Distrito de Simón Bolivar).Pasco.Pasco (Departamento de Pasco).Perú.

        3. Tinyahuarco (Distrito de Tinyahuarco).Pasco.Pasco (Departamento de Pasco).Perú.

          1. Colquijirca.Tinyahuarco (Distrito de Tinyahuarco).Pasco.Pasco (Departamento de Pasco).Perú.

            1. Mina Colquijirca.Colquijirca.Tinyahuarco (Distrito de Tinyahuarco).Pasco.Pasco (Departamento de Pasco).Perú.

  15. Polónia.U.E.

    1. Voivodat de Baixa Silèsia (Dolny Śląsk) (Dolnośląskie).Polónia.U.E.
      1. Kłodzko Districte.Voivodat de Baixa Silèsia (Dolny Śląsk) (Dolnośląskie).Polónia.U.E.
        1. Kletno.Kłodzko Districte.Voivodat de Baixa Silèsia (Dolny Śląsk) (Dolnośląskie).Polónia.U.E.
          1. Mina d'U (Kopalnia Uranu).Kletno.Kłodzko Districte.Voivodat de Baixa Silèsia (Dolny Śląsk) (Dolnośląskie).Polónia.U.E.
  16. Romanía.U.E.

    1. Maramures (Comtat de Maramures).Romanía.U.E.

      1. Baia Mare (Nagybànya).Maramures (Comtat de Maramures).Romanía.U.E.

        1. Cavnic.Baia Mare (Nagybànya).Maramures (Comtat de Maramures).Romanía.U.E.

          1. Mina Roata.Cavnic.Baia Mare (Nagybànya).Maramures (Comtat de Maramures).Romanía.U.E.

        2. Mina Herja (Mina Kisbànya).Baia Mare (Nagybànya).Maramures (Comtat de Maramures).Romanía.U.E.

      2. Baiut.Maramures (Comtat de Maramures).Romanía.U.E.

        1. Mina Poiana Botizei.Baiut.Maramures (Comtat de Maramures).Romanía.U.E.

    2. Satu Mare.Romanía.U.E.

      1. Oas.Satu Mare.Romanía.U.E.

        1. Turt.Oas.Satu Mare.Romanía.U.E.

          1. Mina Turt.Turt.Oas.Satu Mare.Romanía.U.E.

  17. Suecia.U.E.

    1. Värmland.Suecia.U.E.

      1. Filipstad.Värmland.Suecia.U.E.

        1. Langban.Filipstad.Värmland.Suecia.U.E.

          1. Mina de Langban.Langban.Filipstad.Värmland.Suecia.U.E.

  18. Suïssa.

    1. Valais (Wallis).Suïssa.

      1. Vall de Binn (Binntal).Valais (Wallis).Suïssa.

        1. Imfeld (Im Feld).Vall de Binn (Binntal).Valais (Wallis).Suïssa.

          1. Pedrera Lengenbach.Imfeld (Im Feld).Vall de Binn (Binntal).Valais (Wallis).Suïssa.

  19. Túnis.

    1. Djebel Guebli.Túnis.

      1. Hammam-Zriba.Djebel Guebli.Túnis.

        1. Mina Hammam-Zriba.Hammam-Zriba.Djebel Guebli.Túnis.

  20. Xina.

    1. Henan.Xina.

      1. Sanmenxia.Henan.Xina.

        1. Xiao Shan.Sanmenxia.Henan.Xina.

          1. Lushi.Xiao Shan.Sanmenxia.Henan.Xina.

            1. Mina Dahegou (Mina Lushi).Lushi.Xiao Shan.Sanmenxia.Henan.Xina.

    2. Hunan.Xina.

      1. Chenzhou.Hunan.Xina.

        1. Yizhang.Chenzhou.Hunan.Xina.

          1. Mina Yaogangxian (Mina Gaoguangshan).Yizhang.Chenzhou.Hunan.Xina.

      2. Loudi.Hunan.Xina.

        1. Lengshuijiang.Loudi.Hunan.Xina.

          1. Mina Xikuangshan.Lengshuijiang.Loudi.Hunan.Xina.

    3. Jiangxi.Xina.

      1. Jiujiang.Jiangxi.Xina.

        1. Mina Wuling (Mina Wuning).Jiujiang.Jiangxi.Xina.

  21. Zaire (Congo).

    1. Shaba (Katanga).Zaire (Congo).

      1. Kambove.Shaba (Katanga).Zaire (Congo).

        1. Mina Shangulowe.Kambove.Shaba (Katanga).Zaire (Congo).

Principi de pàginaVMG - © 1995-2006 Visual Minerals Gràfics.Col.leccións Visualminer i Fotominer. Ll.García. Índex Mineralógic.