FOTOMINER

VMG Visual Minerals Gràfics

MINERALS

Índex

Veure taulaMINERALS - Llistat general de minerals per ordre alfabètic.

A-B-C-D-E-F-G-H-I-J-K-L-M-N-O-P-Q-R-S-T-U-V-W-X-Y-Z

ATZURITA

GRUPS/SÉRIES

CLASSE:

Carbonats, Borats i Nitrats.

SUBCLASSE:

Carbonats.

GRUP/SÉRIE:

ATZURITA

AURICALCITA

HIDROCINCITA

KOLWEZITA

MALAQUITA

MCGUINESSITA

NULLAGINITA

POKROVSKITA

ROSASITA

ZINCROSASITA

COMPOSICIÓ: Cu3(CO3)2(OH)2
SISTEMA: Monoclínic.
VARIETATS:  
MESCLAS:  

SINÓNIMS:

ATZURITA

CHESSYLITA

COLOR:

Blau.Marí.Blau tinta.

TEXTURA: Terrosa.Vítria.

PARAGÉNESI:

ATZURITA

BARITINA

BROCHANTITA

CALCITA

CALCOPIRITA

CALCOSINA

CRISOCOL.LA

CUPRITA

DOLOMITA

FLUORITA

GROSSULARIA

MALAQUITA

QUARS

ROSASITA

TETRAEDRITA

AMBIENT: Hidrotermal secundàri.
PRESENTACIÓ: En agregats de cristalls prismàtics i tabulars i en crostes.Agulles.

DURESA:

 

REFRACCIÓ:

 

DENSITAT:

 

LLUÏSOR:

 

RATLLA:

 

EXFOLIACIÓ:

 

FRACTURA:

 

LOCALITAT TIPUS:

 

 

IDENTIFICACIÓ:

 

ETIMOLOGIA:

 

NOTES:  
MOSTRES:
Veure

ATZURITA Agregat de microcristalls sobre matriu.

Classe V - Carbonats,Borats i Nitrats.

Cu3(CO3)2(OH)2

Cerro Minado.Huercal-Overa.Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

4,9 cm.

© 2006 Ll.García.

Veure

ATZURITA Agregat de microcristalls sobre matriu, amb cincolivenita.

Classe V - Carbonats,Borats i Nitrats.

Cu3(CO3)2(OH)2

El Pinar de Bédar.Bédar.Levante Almeriense (Comarca del Levante Almeriense).

Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

6,7 cm.

© 2013 Ll.García.

Veure

ATZURITA Agregat de cristalls sobre matriu.

Classe V - Carbonats,Borats i Nitrats.

Cu3(CO3)2(OH)2

Mina Encontrada.Molvízar.Granada.Andalusía.Espanya.U.E.

4,2 cm.

© 1999 Ll.García.

Veure

ATZURITA Crostes amb calcosina i crisocol.la.

Classe V - Carbonats,Borats i Nitrats.

Cu3(CO3)2(OH)2

Corta Manuel.Mines de Cala.Cala.Huelva.Andalusía.Espanya.U.E.

3,8 cm.

© 2004 Ll.García.

Veure

ATZURITA Taques sobre quars.

Classe V - Carbonats,Borats i Nitrats.

Cu3(CO3)2(OH)2

Mina Cueto del Aspa (Cuetu de l'Aspa).Berbes.Ribadesella.Oviedo.

Astúries.Espanya.U.E.

4,8 cm.

© 1999 Ll.García.

Veure

ATZURITA Crostes amb malaquita.

Classe V - Carbonats,Borats i Nitrats.

Cu3(CO3)2(OH)2

Mina Delfina (Minona d'Alda).Ortiguero de Cabrales.Cabrales.Oviedo.

Astúries.Espanya.U.E.

3,8 cm.

© 1999 Ll.García.

Veure

ATZURITA Crostes sobre matriu.

Classe V - Carbonats,Borats i Nitrats.

Cu3(CO3)2(OH)2

Mina Profunda (Mina La Profunda).Càrmenes.Lleó.Castella i Lleó.Espanya.U.E.

3,9 cm.

© 2014 Ll.García.

Veure

ATZURITA Crostes amb malaquita.

Classe V - Carbonats,Borats i Nitrats.

Cu3(CO3)2(OH)2

Mina La Estrella.Pardos.Guadalajara.Castella La Manxa.Espanya.U.E.

4,2 cm.

© 1999 Ll.García.

Veure

ATZURITA Microcristalls amb malaquita.

Classe V - Carbonats,Borats i Nitrats.

Cu3(CO3)2(OH)2

Pedrera Berta (Mina Berta).El Papiol.Baix Llobregat.Barcelona.

Catalunya.Espanya.U.E.

5,9 cm.

© 1999 Ll.García.

Veure

ATZURITA Taques amb malaquita i grànuls de tetraedrita sobre baritina.

Classe V - Carbonats,Borats i Nitrats.

Cu3(CO3)2(OH)2

Mina de La Bófia de Bagà.Bagà.Bergadà.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

6,2 cm.

© 2007 Ll.García.

Veure

ATZURITA Microcristalls amb malaquita sobre grossularia.

Classe V - Carbonats,Borats i Nitrats.

Cu3(CO3)2(OH)2

Mina de Can Montsant (Mines de Can Montsant).Hortsavinyà.Tordera. Maresme.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

3,8 cm.

© 1999 Ll.García.

Veure

ATZURITA Pàtina i taques sobre matriu.

Classe V - Carbonats,Borats i Nitrats.

Cu3(CO3)2(OH)2

Pedrera Asland.Turó de Montcada.Montcada i Reixac.

Vallés Occidental.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

6,4 cm.

© 2005 Ll.García.

Veure

ATZURITA Crostes i microcristalls amb malaquita i quars.

Classe V - Carbonats,Borats i Nitrats.

Cu3(CO3)2(OH)2

Mina Infern (Mina de l'Alemany).Palamós.Baix Empordà.

Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

Vista 0,9x0,6 cm.

© 2011 Ll.García.

Veure

ATZURITA Taques sobre baritina.

Classe V - Carbonats,Borats i Nitrats.

Cu3(CO3)2(OH)2

Mina de las Ferreres.Rocabruna.Camprodón.Ripollés.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

4,4 cm.

© 1999 Ll.García.

Veure

ATZURITA Cristalls sobre matriu.

Classe V - Carbonats,Borats i Nitrats.

Cu3(CO3)2(OH)2

Mina Vagilada.Mines de Bonmatí (Mines del Puig de Sant Julià).

Puig de Sant Julià.Sant Julià del Llor-Bonmatí.

Selva.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

5,6 cm.

© 2008 Ll.García.

Veure

ATZURITA Agregat de microcristalls.

Classe V - Carbonats,Borats i Nitrats.

Cu3(CO3)2(OH)2

Mina de Serra Mata (Mines de Bar).Bar.Toloriu.Pont de Bar.Alt Urgell.

Lleida.Catalunya.Espanya.U.E.

2,5 cm.

© 2007 Ll.García.

Veure

ATZURITA Taques sobre baritina.

Classe V - Carbonats,Borats i Nitrats.

Cu3(CO3)2(OH)2

Mina La Atrevida.Vimbodí.Conca de Barberà.

Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

6,8 cm.

© 1999 Ll.García.

Veure

ATZURITA Microcristalls sobre matriu.

Classe V - Carbonats,Borats i Nitrats.

Cu3(CO3)2(OH)2

Mina Linda Mariquita.Mines d'El Molar.El Molar.Priorat.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

6,4 cm.

© 2013 Ll.García.

Veure

ATZURITA Microcristalls sobre baritina.

Classe V - Carbonats,Borats i Nitrats.

Cu3(CO3)2(OH)2

Filó de baritina-tennantita.Mina Linda Mariquita.Mines d'El Molar.El Molar.Priorat.

Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

4,5 cm.

© 1999 Ll.García.

Veure

ATZURITA Agregat de microcristalls sobre microcristalls de dolomita.

Classe V - Carbonats,Borats i Nitrats.

Cu3(CO3)2(OH)2

Mina La Amorosa.Concessió San Rafael.Villahermosa del Rio.Castelló.Valencia (Comunitat Valenciana).Espanya.U.E.

Vista 0,9x0,6 cm.

© 2011 Ll.García.

Veure

ATZURITA Microcristalls sobre matriu.

Classe V - Carbonats,Borats i Nitrats.

Cu3(CO3)2(OH)2

Mina Tistoulet.Padern.Tuchan (Cantó de Tuissan).Narbona districte.Les Corbièras comarca (Les Corberes).Aude.

Llenguadoc-Roselló.França.U.E.

6,7 cm.

© 2015 Ll.García.

Veure

ATZURITA Agregat compacta amb malaquita.

Classe V - Carbonats,Borats i Nitrats.

Cu3(CO3)2(OH)2

Aouli.Midelt.Khenifra.Meknès Provincia.Meknès-Tafilalet.Marroc.

7,8 cm.

© 2006 Ll.García.

Veure

ATZURITA Agregat de cristalls.

Classe V - Carbonats,Borats i Nitrats.

Cu3(CO3)2(OH)2

Touissit.Oujda.Marroc.

5,6 cm.

© 2000 Ll.García.

Veure

ATZURITA Agregats de cristalls, amb guix, limonita i malaquita.

Classe V - Carbonats,Borats i Nitrats.

Cu3(CO3)2(OH)2

Bou Becker.Touissit.Oujda.Marroc.

7,2 cm.

© 2014 Ll.García.

Veure

ATZURITA Agregat de cristalls amb malaquita.

Classe V - Carbonats,Borats i Nitrats.

Cu3(CO3)2(OH)2

Mina Liufengshan.Guichi.Chizhou.Anhui.Xina.

6,2 cm.

© 2006 Ll.García.

REFERÉNCIES:
  • Autors:

  • Bibliogràfia:

    • Zeitschrift für Kristallographie, volum 135, pàg. 416, Any 1972.

  • Museus:

  • Webs:

    • http://usuarios.lycos.es/pmminerales/

    • http://usuarios.lycos.es/mineralesespana/

    • http://usuarios.lycos.es/arrminerales/

    • http://www.uned.es/cristamine/fichas/azurita/azurita.htm

ATZURITA

Agregat de cristalls.

Classe V - Carbonats,Borats i Nitrats.

Cu3(CO3)2(OH)2

Touissit.Oujda.Marroc.

5,6x5,2x4,8 cm.

© 2000 Ll.García.

 

 

JACIMENTS

 

  1. Alemanya.U.E.

    1. Renània-Palatinat.Alemanya.U.E.

      1. Moschellandsberg.Renània-Palatinat.Alemanya.U.E.

        1. Mina Carolina.Moschellandsberg.Renània-Palatinat.Alemanya.U.E.

  2. Austràlia.

    1. Austràlia Meridional.Austràlia.

      1. Olary.Austràlia Meridional.Austràlia.

        1. Plumbago Station.Olary.Austràlia Meridional.Austràlia.

          1. Mina Billeroo.Plumbago Station.Olary.Austràlia Meridional.Austràlia.

    2. Austràlia Occidental.Austràlia.

      1. Neds Creek.Austràlia Occidental.Austràlia.

        1. Mina Thaduna Copper.Neds Creek.Austràlia Occidental.Austràlia.

  3. Brasil.

    1. Bahía.Brasil.

  4. Espanya.U.E.

    1. Andalusía.Espanya.U.E.

      1. Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

        1. Almería Àrea Metropolitana (Comarca Metropolitana de Almería).Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

          1. Níjar.Almería Àrea Metropolitana (Comarca Metropolitana de Almería).Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

            1. Huebro.Níjar.Almería Àrea Metropolitana (Comarca Metropolitana de Almería).Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

              1. Vedat miner Laísquez (Coto Minero Laísquez) ( Mines Laísquez) (Mines Laíquez).Huebro.Níjar.Almería Àrea Metropolitana (Comarca Metropolitana de Almería).Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

            2. Rodalquilar.Níjar.Almería Àrea Metropolitana (Comarca Metropolitana de Almería).Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

              1. Mina María Josefa.Rodalquilar.Níjar.Almería Àrea Metropolitana (Comarca Metropolitana de Almería).Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

        2. Alta Almanzora (Comarca Alto Almanzora).Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

          1. Tíjola.Alta Almanzora (Comarca Alto Almanzora).Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

            1. Rambla de Las Cocotas.Tíjola.Alta Almanzora (Comarca Alto Almanzora).Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

              1. Mina Las Cocotas.Rambla de Las Cocotas.Tíjola.Alta Almanzora (Comarca Alto Almanzora).Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

        3. Berja.Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

        4. Huercal-Overa.Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

          1. Cerro Minado.Huercal-Overa.Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

            1. Mina Cuesta Alta.Cerro Minado.Huercal-Overa.Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

        5. Levante Almeriense (Comarca del Levante Almeriense).Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

          1. Bédar.Levante Almeriense (Comarca del Levante Almeriense).Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

            1. El Pinar de Bédar.Bédar.Levante Almeriense (Comarca del Levante Almeriense).Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

              1. Aflorament de secundaris de Cu-Pb-Zn.El Pinar de Bédar.Bédar.Levante Almeriense (Comarca del Levante Almeriense).Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

              2. Mina Aprovechado.El Pinar de Bédar.Bédar.Levante Almeriense (Comarca del Levante Almeriense).Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

              3. Mina La Reforma.El Pinar de Bédar.Bédar.Levante Almeriense (Comarca del Levante Almeriense).Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

        6. Los Lobos.Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

          1. Barranco Jaroso.Los Lobos.Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

      2. Granada.Andalusía.Espanya.U.E.

        1. Jerez del Marquesado.Granada.Andalusía.Espanya.U.E.

        2. Molvízar.Granada.Andalusía.Espanya.U.E.

          1. Mina Encontrada.Molvízar.Granada.Andalusía.Espanya.U.E.

      3. Huelva.Andalusía.Espanya.U.E.

        1. Cala.Huelva.Andalusía.Espanya.U.E.

          1. Mines de Cala.Cala.Huelva.Andalusía.Espanya.U.E.

            1. Corta Manuel.Mines de Cala.Cala.Huelva.Andalusía.Espanya.U.E.

        2. Riotinto.Huelva.Andalusía.Espanya.U.E.

          1. Mines de Riotinto.Riotinto.Huelva.Andalusía.Espanya.U.E.

            1. Cerro Colorado.Mines de Riotinto.Riotinto.Huelva.Andalusía.Espanya.U.E.

      4. Màlaga.Andalusía.Espanya.U.E.

        1. Màlaga municipi.Màlaga.Andalusía.Espanya.U.E.

          1. Barri de Jarazmin.Màlaga municipi.Màlaga.Andalusía.Espanya.U.E.

    2. Aragó.Espanya.U.E.

      1. Osca.Aragó.Espanya.U.E.

        1. Bielsa.Osca.Aragó.Espanya.U.E.

          1. Parzán.Bielsa.Osca.Aragó.Espanya.U.E.

            1. Pic de Liena.Parzán.Bielsa.Osca.Aragó.Espanya.U.E.

              1. Mines de Parzán (Mines de Liena).Pic de Liena.Parzán.Bielsa.Osca.Aragó.Espanya.U.E.

                1. Mina Luisa.Mines de Parzán (Mines de Liena).Pic de Liena.Parzán.Bielsa.Osca.Aragó.Espanya.U.E.

        2. Ribagorça.Osca.Aragó.Espanya.U.E.

          1. Montanui (Montanuy).Ribagorça.Osca.Aragó.Espanya.U.E.

            1. Estet.Montanui (Montanuy).Ribagorza.Osca.Aragó.Espanya.U.E.

              1. Mines d'Estet.Estet.Montanui (Montanuy).Ribagorza.Osca.Aragó.Espanya.U.E.

      2. Saragossa.Aragó.Espanya.U.E.

        1. Alpartir.Saragossa.Aragó.Espanya.U.E.

          1. Mina Colosal Platífera.Alpartir.Saragossa.Aragó.Espanya.U.E.

        2. Ateca.Saragossa.Aragó.Espanya.U.E.

          1. Confluencia Ateca-Carenas-Castejón de las Armas.Ateca.Saragossa.Aragó.Espanya.U.E.

            1. Mina Aragón.Confluencia Ateca-Carenas-Castejón de las Armas.Ateca.Saragossa.Aragó.Espanya.U.E.

            2. Mina Leonor.Confluencia Ateca-Carenas-Castejón de las Armas.Ateca.Saragossa.Aragó.Espanya.U.E.

        3. Biel.Saragossa.Aragó.Espanya.U.E.

          1. Mines de Biel.Biel.Saragossa.Aragó.Espanya.U.E.

        4. Bubierca.Saragossa.Aragó.Espanya.U.E.

          1. Mines de La Pedraza.Bubierca.Saragossa.Aragó.Espanya.U.E.

            1. Mina Francia.Mines de La Pedraza.Bubierca.Saragossa.Aragó.Espanya.U.E.

        5. Calcena.Saragossa.Aragó.Espanya.U.E.

          1. Barranc de Valdeplata.Calcena.Saragossa.Aragó.Espanya.U.E.

            1. Mines del Barranco de Valdeplata.Barranc de Valdeplata.Calcena.Saragossa.Aragó.Espanya.U.E.

              1. Mina Ménsula.Mines del Barranco de Valdeplata.Barranc de Valdeplata.Calcena.Saragossa.Aragó.Espanya.U.E.

        6. Comunitat de Calataiud comarca (Comarca Comunidad de Calatayud).Saragossa.Aragó.Espanya.U.E.

          1. Munébrega.Comunitat de Calataiud comarca (Comarca Comunidad de Calatayud).Saragossa.Aragó.Espanya.U.E.

            1. Mina Nicasio.Munébrega.Comunitat de Calataiud comarca (Comarca Comunidad de Calatayud).Saragossa.Aragó.Espanya.U.E.

        7. Épila.Saragossa.Aragó.Espanya.U.E.

          1. Mina Esperanza.Épila.Saragossa.Aragó.Espanya.U.E.

        8. Fombuena.Saragossa.Aragó.Espanya.U.E.

          1. Barranc de la Sierra.Fombuena.Saragossa.Aragó.Espanya.U.E.

            1. Mina Africana.Barranc de la Sierra.Fombuena.Saragossa.Aragó.Espanya.U.E.

          2. Barranc del Hocino.Fombuena.Saragossa.Aragó.Espanya.U.E.

            1. Mina San José (Mina Barranco del Hocino).Barranc del Hocino.Fombuena.Saragossa.Aragó.Espanya.U.E.

        9. Mesones de Isuela.Saragossa.Aragó.Espanya.U.E.

          1. Corrales de los Valles.Mesones de Isuela.Saragossa.Aragó.Espanya.U.E.

            1. Filons de Corrales de los Valles.Corrales de los Valles.Mesones de Isuela.Saragossa.Aragó.Espanya.U.E.

        10. Paracuellos de Jiloca.Saragossa.Aragó.Espanya.U.E.

        11. Sestrica.Saragossa.Aragó.Espanya.U.E.

          1. Paratge de La Lenje.Sestrica.Saragossa.Aragó.Espanya.U.E.

      3. Terol.Aragó.Espanya.U.E.

        1. Santa Cruz de Nogueras.Terol.Aragó.Espanya.U.E.

          1. Mina Virgen del Carmen (Mina Ntra. Señora del Carmen) (Mina Imperial).Santa Cruz de Nogueras.Terol.Aragó.Espanya.U.E.

        2. Serra d'Albarracín.Terol.Aragó.Espanya.U.E.

          1. Rubiales.Serra d'Albarracín.Terol.Aragó.Espanya.U.E.

            1. Collado de la Plata.Rubiales.Serra d'Albarracín.Terol.Aragó.Espanya.U.E.

              1. Mina La Plata.Collado de la Plata.Rubiales.Serra d'Albarracín.Terol.Aragó.Espanya.U.E.

          2. Torres de Albarracín.Serra d'Albarracín.Terol.Aragó.Espanya.U.E.

            1. Cerro de la Corte.Torres de Albarracín.Serra d'Albarracín.Terol.Aragó.Espanya.U.E.

              1. Mines del Cerro de la Corte.Cerro de la Corte.Torres de Albarracín.Serra d'Albarracín.Terol.Aragó.Espanya.U.E.

                1. Mina Santisima Trinidad.Mines del Cerro de la Corte.Cerro de la Corte.Torres de Albarracín.Serra d'Albarracín.Terol.Aragó.Espanya.U.E.

    3. Astúries.Espanya.U.E.

      1. Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

        1. Allande.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

          1. Pola de Allande.Allande.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

        2. Aller (Ayer).Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

          1. Pelúgano.Aller (Ayer).Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

            1. Peña Mea.Pelúgano.Aller (Ayer).Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

        3. Amieva.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

        4. Bimenes.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

        5. Cabrales.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

          1. Carreña.Cabrales.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

            1. Asiego,Carreña.Cabrales.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

              1. Mina Ivona.Asiego,Carreña.Cabrales.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

          2. Las Arenas (Arenas de Cabrales).Cabrales.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

          3. Ortiguero de Cabrales.Cabrales.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

            1. Mina Delfina (Minona d'Alda).Ortiguero de Cabrales.Cabrales.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

          4. Poo (Poo de Cabrales).Cabrales.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

            1. Porcillegas.Poo (Poo de Cabrales).Cabrales.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

        6. Candamo.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

        7. Cangas de Onís (Cangues d'Onís).Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

          1. Mestas de Con (Con).Cangas de Onís (Cangues d'Onís).Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

            1. Mina El Milagro (Mina Milagro) (Mina Consuelo).Mestas de Con (Con).Cangas de Onís (Cangues d'Onís).Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

        8. Caso.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

        9. Colunga.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

          1. Carrandi.Colunga.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

        10. Laviana (Llaviana).Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

          1. El Condado (El Condao).Laviana (Llaviana).Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

          2. Sierra de Peña Mayor.Laviana (Llaviana).Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

        11. Lena (Llena).Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

          1. Muñón Cimero (Muñon Cimiru).Lena (Llena).Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

          2. Pola de Lena (La Pola Llena) (La Pola).Lena (Llena).Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

        12. Llanes.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

          1. Ardisana.Llanes.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

            1. Riocaliente (Ricaliente).Ardisana.Llanes.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

        13. Oriente (Comarca de Oriente).Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

          1. Caravia.Oriente (Comarca de Oriente).Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

            1. Caravia Baja.Caravia.Oriente (Comarca de Oriente).Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

              1. Duyos.Caravia Baja.Caravia.Oriente (Comarca de Oriente).Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

                1. Pedrera Llamas.Duyos.Caravia Baja.Caravia.Oriente (Comarca de Oriente).Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

        14. Parres.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

          1. Llerandi.Parres.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

            1. San Cosme (San Cosme de Llerandi).Llerandi.Parres.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

              1. Mina El Coriellu.San Cosme (San Cosme de Llerandi).Llerandi.Parres.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

        15. Peñamellera Alta.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

          1. Llonín.Peñamellera Alta.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

          2. Mier.Peñamellera Alta.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

            1. Niserias (Barrio Niserias).Mier.Peñamellera Alta.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

              1. Mina Picayos de Mier (Mina Los Picayos).Niserias (Barrio Niserias).Mier.Peñamellera Alta.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

        16. Piloña.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

          1. Valle.Piloña.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

        17. Pola de Lena (Lena).Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

        18. Ponga.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

          1. Taranes.Ponga.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

            1. Valle del Moro.Taranes.Ponga.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

        19. Proaza.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

        20. Ribadesella.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

          1. Berbes.Ribadesella.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

            1. Mina Cueto del Aspa (Cuetu de l'Aspa).Berbes.Ribadesella.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

          2. Leces.Ribadesella.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

            1. Vega.Leces.Ribadesella.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

              1. Platja de Vega (Playa de Vega).Vega.Leces.Ribadesella.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

        21. Riosa.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

          1. La Vega.Riosa.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

            1. Rioseco.La Vega.Riosa.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

              1. Sierra del Aramo.Rioseco.La Vega.Riosa.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

                1. Mines del Aramo (Mines de Riosa) (Mines de Llamo) (Mines de Rioseco) (Mines de Texeo (Texeu)) (Mina Teresita).Sierra del Aramo.Rioseco.La Vega.Riosa.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

        22. Salas.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

          1. Soto de los Infantes.Salas.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

        23. San Martín del Rey Aurelio (Samartín del Rei Aurelio).Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

          1. Sotrondio (San Martín del Rey Aurelio).San Martín del Rey Aurelio (Samartín del Rei Aurelio).Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

        24. Siero (Pola de Siero).Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

          1. La Collada.Siero (Pola de Siero).Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

        25. Sobrescobio (Sobrescobiu).Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

          1. Rioseco (Rusecu).Sobrescobio (Sobrescobiu).Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

            1. Peña Caón (Cantu Cumbral).Rioseco (Rusecu).Sobrescobio (Sobrescobiu).Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

        26. Somiedo (Somiedu).Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

          1. Villar de Vildas.Somiedo (Somiedu).Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

        27. Villaviciosa.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

          1. Fuentes.Villaviciosa.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

            1. El Muriel.Fuentes.Villaviciosa.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

        28. Villayón.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

        29. Yernes y Tameza.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

          1. Yernes.Yernes y Tameza.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

            1. Vendillés (Vendiés).Yernes.Yernes y Tameza.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

    4. Balears (Illes Balears).Espanya.U.E.

      1. Menorca (Illa de Menorca).Balears (Illes Balears).Espanya.U.E.

        1. Maó.Menorca (Illa de Menorca).Balears (Illes Balears).Espanya.U.E.

          1. Estancia de n'Aiguardent.Maó.Menorca (Illa de Menorca).Balears (Illes Balears).Espanya.U.E.

            1. Mina La Partida.Estancia de n'Aiguardent.Maó.Menorca (Illa de Menorca).Balears (Illes Balears).Espanya.U.E.

          2. Illa d'en Colom.Maó.Menorca (Illa de Menorca).Balears (Illes Balears).Espanya.U.E.

            1. Sa Mitja Lluna.Illa d'en Colom.Maó.Menorca (Illa de Menorca).Balears (Illes Balears).Espanya.U.E.

    5. Cantàbria.Espanya.U.E.

      1. Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

        1. Campoo-Los Valles comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

          1. Hermandad de Campoo de Suso.Campoo-Los Valles comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

            1. Soto.Hermandad de Campoo de Suso.Campoo-Los Valles comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

              1. Mines de Soto.Soto.Hermandad de Campoo de Suso.Campoo-Los Valles comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

                1. Mina Campurriana.Mines de Soto.Soto.Hermandad de Campoo de Suso.Campoo-Los Valles comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

        2. El Besaya (Vall del Besaya).Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

          1. Torrelavega.El Besaya (Vall del Besaya).Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

            1. Viérnoles.Torrelavega.El Besaya (Vall del Besaya).Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

              1. Mt. Dobra.Viérnoles.Torrelavega.El Besaya (Vall del Besaya).Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

                1. Pedrera Nieves (Mina Nieves).Mt. Dobra.Viérnoles.Torrelavega.El Besaya (Vall del Besaya).Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

    6. Castella i Lleó.Espanya.U.E.

      1. Lleó.Castella i Lleó.Espanya.U.E.

        1. Burón.Lleó.Castella i Lleó.Espanya.U.E.

        2. Càrmenes.Lleó.Castella i Lleó.Espanya.U.E.

          1. Mina Profunda (Mina La Profunda).Càrmenes.Lleó.Castella i Lleó.Espanya.U.E.

        3. Toral de los Vados.Lleó.Castella i Lleó.Espanya.U.E.

          1. Mina Antonina.Toral de los Vados.Lleó.Castella i Lleó.Espanya.U.E.

        4. Villamanín.Lleó.Castella i Lleó.Espanya.U.E.

          1. Mina Profunda (Mina La Profunda).Villamanín.Lleó.Castella i Lleó.Espanya.U.E.

    7. Castella La Manxa.Espanya.U.E.

      1. Ciutat Reial.Castella La Manxa.Espanya.U.E.

        1. Villahermosa.Ciutat Reial.Castella La Manxa.Espanya.U.E.

      2. Guadalajara.Castella La Manxa.Espanya.U.E.

        1. Pardos.Guadalajara.Castella La Manxa.Espanya.U.E.

          1. Mina La Estrella.Pardos.Guadalajara.Castella La Manxa.Espanya.U.E.

      3. Toledo.Castella La Manxa.Espanya.U.E.

        1. La Nava de Ricomalillo.Toledo.Castella La Manxa.Espanya.U.E.

    8. Catalunya.Espanya.U.E.

      1. Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

        1. Baix Llobregat.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

          1. El Papiol.Baix Llobregat.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Pedrera Berta (Mina Berta).El Papiol.Baix Llobregat.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

        2. Barcelonés.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

        3. Bergadà.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

          1. Bagà.Bergadà.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Mina de La Bófia de Bagà.Bagà.Bergadà.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

        4. Maresme.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

          1. Tordera.Maresme.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Hortsavinyà.Tordera.Maresme.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

              1. Mina de Can Casellas.Hortsavinyà.Tordera.Maresme.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

              2. Mina de Can Montsant (Mines de Can Montsant).Hortsavinyà.Tordera.Maresme.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

              3. Sot de l'Aram (Clot de l'Aram).Hortsavinyà.Tordera.Maresme.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

        5. Vallés Occidental.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

          1. Montcada i Reixac.Vallés Occidental.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Turó de Montcada.Montcada i Reixac.Vallés Occidental.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

              1. Pedrera Asland.Turó de Montcada.Montcada i Reixac.Vallés Occidental.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

        6. Vallés Oriental.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

          1. Gualba de d'Alt.Vallés Oriental.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Pedreres de Gualba.Gualba de d'Alt.Vallés Oriental.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

              1. Pedrera Aymar.Pedreres de Gualba.Gualba de d'Alt.Vallés Oriental.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

      2. Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

        1. Alt Empordà.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

          1. Colera.Alt Empordà.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Molinàs (Molinars).Colera.Alt Empordà.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

              1. Mina de Mas Buixó (Mina Buixó).Molinàs (Molinars).Colera.Alt Empordà.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

              2. Mina de Mas Corbera (Mina Corbera).Molinàs (Molinars).Colera.Alt Empordà.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

          1. Darnius.Alt Empordà.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

          2. Sant Llorenç de la Muga.Alt Empordà.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Montdevà.Sant Llorenç de la Muga.Alt Empordà.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

              1. Mines de Montdevà.Montdevà (Montdavà).Sant Llorenç de la Muga.Alt Empordà.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

        2. Baix Empordà.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

          1. Palamós.Baix Empordà.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Mina Infern (Mina de l'Alemany).Palamós.Baix Empordà.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

        3. Ripollés.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

          1. Camprodón.Ripollés.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Rocabruna.Camprodón.Ripollés.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

              1. Mina de las Ferreres.Rocabruna.Camprodón.Ripollés.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

        4. Selva.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

          1. Les Guilleries.Selva.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Susqueda.Les Guilleries.Selva.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.
              1. Sant Martí Sacalm.Susqueda.Les Guilleries.Selva.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.
                1. Can Llebó.Sant Martí Sacalm.Susqueda.Les Guilleries.Selva.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.
                  1. Mines de Can Llebó.Can Llebó.Sant Martí Sacalm.Susqueda.Les Guilleries.Selva.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.
          2. Sant Julià del Llor-Bonmatí.Selva.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Puig de Sant Julià.Sant Julià del Llor-Bonmatí.Selva.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

              1. Mines de Bonmatí (Mines del Puig de Sant Julià).Puig de Sant Julià.Sant Julià del Llor-Bonmatí.Selva.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

                1. Mina Vagilada.Mines de Bonmatí (Mines del Puig de Sant Julià).Puig de Sant Julià.Sant Julià del Llor-Bonmatí.Selva.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

      3. Lleida.Catalunya.Espanya.U.E.

        1. Alt Urgell.Lleida.Catalunya.Espanya.U.E.

          1. Pont de Bar.Alt Urgell.Lleida.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Toloriu.Pont de Bar.Alt Urgell.Lleida.Catalunya.Espanya.U.E.

              1. Bar.Toloriu.Pont de Bar.Alt Urgell.Lleida.Catalunya.Espanya.U.E.

                1. Mina de Serra Mata (Mines de Bar).Bar.Toloriu.Pont de Bar.Alt Urgell.Lleida.Catalunya.Espanya.U.E.

        2. Pallars Jussà.Lleida.Catalunya.Espanya.U.E.

          1. La Torre de Cabdella.Pallars Jussà.Lleida.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Vall Fosca.La Torre de Cabdella.Pallars Jussà.Lleida.Catalunya.Espanya.U.E.

              1. La Plana de Mont-Ros.Vall Fosca.La Torre de Cabdella.Pallars Jussà.Lleida.Catalunya.Espanya.U.E.

                1. Castell-estaó.La Plana de Mont-Ros.Vall Fosca.La Torre de Cabdella.Pallars Jussà.Lleida.Catalunya.Espanya.U.E.

                  1. Mina Eureka.Castell-estaó.La Plana de Mont-Ros.Vall Fosca.La Torre de Cabdella.Pallars Jussà.Lleida.Catalunya.Espanya.U.E.

      4. Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

        1. Baix Camp.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

          1. L'Alforja.Baix Camp.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Mines de L'Alforja.L'Alforja.Baix Camp.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

          2. L'Argentera.Baix Camp.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Mines de l'Argentera.L'Argentera.Baix Camp.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

        2. Conca de Barberà.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

          1. Vimbodí.Conca de Barberà.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Mina La Atrevida.Vimbodí.Conca de Barberà.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

              1. Galería Tacho.Mina La Atrevida.Mines de Vimbodí.Vimbodí.Conca de Barberà.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

        3. Priorat.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

          1. Bellmunt del Priorat.Priorat.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Mines de Bellmunt.Bellmunt del Priorat.Priorat.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

              1. Mina Régia.Mines de Bellmunt.Bellmunt del Priorat.Priorat.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

          2. Cornudella de Montsant.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Mina de la Turquesa.Cornudella de Montsant.Priorat.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

            2. Mina dels Clossos,"Els Crossos" (Mina Dolores).Cornudella de Montsant.Priorat.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

            3. Mines del Barranc Fondo (Mina Marcelino).Cornudella de Montsant.Priorat.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

          3. El Molar.Priorat.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Mines d'El Molar.El Molar.Priorat.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

              1. Mina Linda Mariquita.Mines d'El Molar.El Molar.Priorat.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

                1. Filó de baritina-tennantita.Mina Linda Mariquita.Mines d'El Molar.El Molar.Priorat.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

          4. Falset.Priorat.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Mina Càndida (Mina de la Creu Grossa).Falset.Priorat.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

          5. Gratallops.Priorat.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Mina Segarrés.Gratallops.Priorat.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

    9. Comunitat de Madrid (Madrid).Espanya.U.E.

      1. Madrid.Comunitat de Madrid (Madrid).Espanya.U.E.

        1. Colmenarejo.Madrid.Comunitat de Madrid (Madrid).Espanya.U.E.

          1. Mina Pilar.Colmenarejo.Madrid.Comunitat de Madrid (Madrid).Espanya.U.E.

        2. Garganta de los Montes.Madrid.Comunitat de Madrid (Madrid).Espanya.U.E.

          1. El Cuadrón.Garganta de los Montes.Madrid.Comunitat de Madrid (Madrid).Espanya.U.E.

            1. Mina La Chilena.El Cuadrón.Garganta de los Montes.Madrid.Comunitat de Madrid (Madrid).Espanya.U.E.
        1. Navalagamella.Madrid.Comunitat de Madrid (Madrid).Espanya.U.E.

        2. Mina La Montañesa.Navalagamella.Madrid.Comunitat de Madrid (Madrid).Espanya.U.E.

        1. Sierra de Guadarrama.Madrid.Comunitat de Madrid (Madrid).Espanya.U.E.

          1. Guadarrama.Sierra de Guadarrama.Madrid.Comunitat de Madrid (Madrid).Espanya.U.E.

            1. Mt. Cabeza Lijar.Guadarrama.Sierra de Guadarrama.Madrid.Comunitat de Madrid (Madrid).Espanya.U.E.

              1. Collado de la Mina (Collado del Ciervo).Mt. Cabeza Lijar.Guadarrama.Sierra de Guadarrama.Madrid.Comunitat de Madrid (Madrid).Espanya.U.E.

                1. Mina La Primera (Mina Cabeza Lijar).Collado de la Mina (Collado del Ciervo).Mt. Cabeza Lijar.Guadarrama.Sierra de Guadarrama.Madrid.Comunitat de Madrid (Madrid).Espanya.U.E.

    10. Comunitat de Múrcia (Múrcia).Espanya.U.E.

      1. Múrcia.Comunitat de Múrcia (Múrcia).Espanya.U.E.

        1. La Unión.Múrcia.Comunitat de Múrcia (Múrcia).Espanya.U.E.

          1. Mines de La Unión.La Unión.Múrcia.Comunitat de Múrcia (Múrcia).Espanya.U.E.

            1. Sancti Spiritus.Mines de La Unión.La Unión.Múrcia.Comunitat de Múrcia (Múrcia).Espanya.U.E.

              1. Pedrera San Valentín (Corta San Valentín).Sancti Spiritus.Mines de La Unión.La Unión.Múrcia.Comunitat de Múrcia (Múrcia).Espanya.U.E.

        2. Mazarrón.Múrcia.Comunitat de Múrcia (Múrcia).Espanya.U.E.

          1. Pastrana.Mazarrón.Múrcia.Comunitat de Múrcia (Múrcia).Espanya.U.E.

            1. Calicata Dolores.Pastrana.Mazarrón.Múrcia.Comunitat de Múrcia (Múrcia).Espanya.U.E.

    11. Euskàdi.Espanya.U.E.

      1. Àlava (Araba).Euskàdi.Espanya.U.E.

        1. Legutiano (Villarreal d'Àlava).Àlava (Araba).Euskàdi.Espanya.U.E.

          1. Caserio Buebai.Legutiano (Villarreal d'Àlava).Àlava (Araba).Euskàdi.Espanya.U.E.

            1. Mina Miñagañe (Mina Ollerías).Caserio Buebai.Legutiano (Villarreal d'Àlava).Àlava (Araba).Euskàdi.Espanya.U.E.

    12. Galícia.Espanya.U.E.

      1. Lugo.Galícia.Espanya.U.E.

        1. Terra de Lemos comarca.Lugo.Galícia.Espanya.U.E.

          1. Monforte de Lemos.Terra de Lemos comarca.Lugo.Galícia.Espanya.U.E.

            1. As Nocedas (San Estevo das Nocedas).Monforte de Lemos.Terra de Lemos comarca.Lugo.Galícia.Espanya.U.E.

              1. As Cereixás.As Nocedas (San Estevo das Nocedas).Monforte de Lemos.Terra de Lemos comarca.Lugo.Galícia.Espanya.U.E.

                1. Paciocova.As Cereixás.As Nocedas (San Estevo das Nocedas).Monforte de Lemos.Terra de Lemos comarca.Lugo.Galícia.Espanya.U.E.

                  1. Mina de Paciocova.Paciocova.As Cereixás.As Nocedas (San Estevo das Nocedas).Monforte de Lemos.Terra de Lemos comarca.Lugo.Galícia.Espanya.U.E.

    13. La Rioja.Espanya.U.E.

      1. Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

        1. Anguiano comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

          1. Brieva de Cameros.Anguiano comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

          2. Canales de la Sierra.Anguiano comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

            1. Nuestra Señora del Carmen.Canales de la Sierra.Anguiano comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

              1. Ermita de San Juan.Nuestra Señora del Carmen.Canales de la Sierra.Anguiano comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

              2. Mina del Carmen.Nuestra Señora del Carmen.Canales de la Sierra.Anguiano comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

          3. Mansilla de la Sierra.Anguiano comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

          4. Villavelayo.Anguiano comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

          5. Viniegra de Abajo.Anguiano comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

        2. Arnedo comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

          1. Munilla.Arnedo comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

        3. Cameros (Tierra de Cameros) comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

          1. Camero Nuevo subcomarca.Cameros (Tierra de Cameros) comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

            1. Gallinero de Cameros.Camero Nuevo subcomarca.Cameros (Tierra de Cameros) comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

              1. La Cepera.Gallinero de Cameros.Camero Nuevo subcomarca.Cameros (Tierra de Cameros) comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

            2. Ortigosa de Cameros.Camero Nuevo subcomarca.Cameros (Tierra de Cameros) comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

              1. Alberco.Ortigosa de Cameros.Camero Nuevo subcomarca.Cameros (Tierra de Cameros) comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

                1. Mina Carmelita.Alberco.Ortigosa de Cameros.Camero Nuevo subcomarca.Cameros (Tierra de Cameros) comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

              2. Port de Peña Hincada (Puerto de Peña Hincada) (Piedra Hincada) (Canto Hincado).Ortigosa de Cameros.Camero Nuevo subcomarca.Cameros (Tierra de Cameros) comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

            3. Pradillo.Camero Nuevo subcomarca.Cameros (Tierra de Cameros) comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

            4. Torrecilla en Cameros.Camero Nuevo subcomarca.Cameros (Tierra de Cameros) comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

              1. Barranc de los Ladrones (Barranco de los Ladrones).Torrecilla en Cameros.Camero Nuevo subcomarca.Cameros (Tierra de Cameros) comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

            5. Villanueva de Cameros.Camero Nuevo subcomarca.Cameros (Tierra de Cameros) comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

          2. Camero Viejo subcomarca.Cameros (Tierra de Cameros) comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

            1. Ajamil (Ajamil de Cameros).Camero Viejo subcomarca.Cameros (Tierra de Cameros) comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

              1. Larriba.Ajamil (Ajamil de Cameros).Camero Viejo subcomarca.Cameros (Tierra de Cameros) comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

              2. Mina San Román.Ajamil (Ajamil de Cameros).Camero Viejo subcomarca.Cameros (Tierra de Cameros) comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

            2. Cabezón de Cameros.Camero Viejo subcomarca.Cameros (Tierra de Cameros) comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

              1. El Vadillo.Cabezón de Cameros.Camero Viejo subcomarca.Cameros (Tierra de Cameros) comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

            3. Laguna de Cameros.Camero Viejo subcomarca.Cameros (Tierra de Cameros) comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

              1. Hoyo de los Maguillos.Laguna de Cameros.Camero Viejo subcomarca.Cameros (Tierra de Cameros) comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

                1. Mina Julia.Hoyo de los Maguillos.Laguna de Cameros.Camero Viejo subcomarca.Cameros (Tierra de Cameros) comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

              2. Valde Milarte.Laguna de Cameros.Camero Viejo subcomarca.Cameros (Tierra de Cameros) comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

                1. Mina Tilly.Valde Milarte.Laguna de Cameros.Camero Viejo subcomarca.Cameros (Tierra de Cameros) comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

        4. Ezcaray comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

          1. Ezcaray.Ezcaray comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

            1. Urdanta.Ezcaray.Ezcaray comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

              1. Zona Est d'Urdanta (Este de Urdanta).Urdanta.Ezcaray.Ezcaray comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

                1. Mina Tres Hayas.Zona Est d'Urdanta (Este de Urdanta).Urdanta.Ezcaray.Ezcaray comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

    14. Valencia (Comunitat Valenciana).Espanya.U.E.

      1. Castelló.Valencia (Comunitat Valenciana).Espanya.U.E.

        1. La Vall d'Uixó comarca.Castelló.Valencia (Comunitat Valenciana).Espanya.U.E.

          1. La Vall d'Uixó.La Vall d'Uixó comarca.Castelló.Valencia (Comunitat Valenciana).Espanya.U.E.

            1. Mina La Murta (Pedrera de la Corraliza).La Vall d'Uixó.La Vall d'Uixó comarca.Castelló.Valencia (Comunitat Valenciana).Espanya.U.E.

        2. Chóvar.Castelló.Valencia (Comunitat Valenciana).Espanya.U.E.

          1. Mina Lealtad.Chóvar.Castelló.Valencia (Comunitat Valenciana).Espanya.U.E.

        3. Vall d'Almonacid.Castelló.Valencia (Comunitat Valenciana).Espanya.U.E.

          1. Fuente Huerpita.Vall d'Almonacid.Castelló.Valencia (Comunitat Valenciana).Espanya.U.E.

            1. Mina La Cobriza.Fuente Huerpita.Vall d'Almonacid.Castelló.Valencia (Comunitat Valenciana).Espanya.U.E.

        4. Villahermosa del Rio.Castelló.Valencia (Comunitat Valenciana).Espanya.U.E.

          1. Concessió San Rafael.Villahermosa del Rio.Castelló.Valencia (Comunitat Valenciana).Espanya.U.E.

            1. Mina Cueva de la Guerra Antigua (Mina San Rafael).Concessió San Rafael.Villahermosa del Rio.Castelló.Valencia (Comunitat Valenciana).Espanya.U.E.

            2. Mina La Amorosa.Concessió San Rafael.Villahermosa del Rio.Castelló.Valencia (Comunitat Valenciana).Espanya.U.E.

      2. Valencia.Valencia (Comunitat Valenciana).Espanya.U.E.

        1. Vilamarxant.Valencia.Valencia (Comunitat Valenciana).Espanya.U.E.

  5. Estats Units.

    1. Alaska.Estats Units.

      1. Denali Borough.Alaska.Estats Units.

      2. Fairbanks North Star Borough.Alaska.Estats Units.

      3. Kenai Peninsula Borough.Alaska.Estats Units.

      4. Matanuska-Susitna Borough.Alaska.Estats Units.

      5. North Slope Borough.Alaska.Estats Units.

        1. Chandalar districte.North Slope Borough.Alaska.Estats Units.

          1. Indicis Capçaleres del riu Chandalar (Chandalar River Headwaters Occurrences)(i).Chandalar districte.North Slope Borough.Alaska.Estats Units.

          2. Indicis Capçaleres del riu Chandalar (Chandalar River Headwaters Occurrences)(ii).Chandalar districte.North Slope Borough.Alaska.Estats Units.

      6. Southeast Fairbanks CA (Àrea censal).Alaska.Estats Units.

      7. Valdez-Cordova CA (Àrea censal).Alaska.Estats Units.

        1. Mina Green Butte.Valdez-Cordova CA (Àrea censal).Alaska.Estats Units.

      8. Yukon-Koyukuk CA (Àrea censal).Alaska.Estats Units.

    2. Arizona.Estats Units.

      1. Cochise Co.Arizona.Estats Units.

        1. Warren Districte.Cochise Co.Arizona.Estats Units.

          1. Bisbee.Warren Districte.Cochise Co.Arizona.Estats Units.

            1. Mina Copper Queen.Bisbee.Warren Districte.Cochise Co.Arizona.Estats Units.

      2. Gila Co.Arizona.Estats Units.

        1. Miami-Inspiration District.Gila Co.Arizona.Estats Units.

          1. Pinto Creek.Miami-Inspiration District.Gila Co.Arizona.Estats Units.

            1. Mina Carlota.Pinto Creek.Miami-Inspiration District.Gila Co.Arizona.Estats Units.

      3. Greenlee Co.Arizona.Estats Units.

        1. Clifton-Morenci Districte.Greenlee Co.Arizona.Estats Units.

          1. Mts.Shannon.Clifton-Morenci Districte.Greenlee Co.Arizona.Estats Units.

            1. Mina Morenci (Mina Phelps Dodge Morenci).Mts.Shannon.Clifton-Morenci Districte.Greenlee Co.Arizona.Estats Units.

              1. Banc 4850.Mina Morenci (Mina Phelps Dodge Morenci).Mts.Shannon.Clifton-Morenci Districte.Greenlee Co.Arizona.Estats Units.

      4. Pinal Co.Arizona.Estats Units.

        1. Mammoth districte.Pinal Co.Arizona.Estats Units.

          1. Tiger.Mammoth districte.Pinal Co.Arizona.Estats Units.

            1. Dipósit Saint Anthony.Tiger.Mammoth districte.Pinal Co.Arizona.Estats Units.

              1. Mina Mammoth-Saint Anthony (Mina Mammoth) (MinaSaint Anthony).Dipósit Saint Anthony.Tiger.Mammoth districte.Pinal Co.Arizona.Estats Units.

    3. Colorado.Estats Units.

      1. Boulder Co.Colorado.Estats Units.

        1. Caribou districte miner.Boulder Co.Colorado.Estats Units.

        2. Jamestown.Boulder Co.Colorado.Estats Units.

          1. Jamestown districte.Jamestown.Boulder Co.Colorado.Estats Units.

            1. Mina Humboldt.Jamestown districte.Jamestown.Boulder Co.Colorado.Estats Units.

            2. Mina Inexco.Jamestown districte.Jamestown.Boulder Co.Colorado.Estats Units.

      2. Chaffee Co.Colorado.Estats Units.

        1. Monarch districte.Chaffee Co.Colorado.Estats Units.

        2. Sedalia districte.Chaffee Co.Colorado.Estats Units.

          1. Mina Sedalia (Mina Sedalia Copper).Sedalia districte.Chaffee Co.Colorado.Estats Units.

      3. Clear Creek Co.Colorado.Estats Units.

        1. Georgetown.Clear Creek Co.Colorado.Estats Units.

          1. Georgetown districte (Georgetown-Silver Plume districte).Georgetown.Clear Creek Co.Colorado.Estats Units.

        2. Idaho Springs districte miner.Clear Creek Co.Colorado.Estats Units.

      4. Custer Co.Colorado.Estats Units.

        1. Silver Cliff districte.Custer Co.Colorado.Estats Units.

          1. Àrea Humboldt-Pocahontas.Silver Cliff districte.Custer Co.Colorado.Estats Units.

          2. Àrea White Hills.Silver Cliff districte.Custer Co.Colorado.Estats Units.

      5. Fremant Co.Colorado.Estats Units.

        1. Àrea de Texas Creek.Fremant Co.Colorado.Estats Units.

      6. Gilpin Co.Colorado.Estats Units.

        1. Àrea de Central City (Central City district).Gilpin Co.Colorado.Estats Units.

      7. Hinsdale Co.Colorado.Estats Units.

        1. Lake City.Hinsdale Co.Colorado.Estats Units.

          1. Lake City districte.Hinsdale Co.Colorado.Estats Units.

            1. Mina Golden Fleece.Lake City districte.Lake City.Hinsdale Co.Colorado.Estats Units.

      8. Lake Co.Colorado.Estats Units.

        1. Leadville.Lake Co.Colorado.Estats Units.

          1. Leadville districte.Leadville.Lake Co.Colorado.Estats Units.

            1. Iowa Gulch.Leadville districte.Leadville.Lake Co.Colorado.Estats Units.

              1. Mina Sherman (Túnel Sherman) (Mina Leadville Corporation).Iowa Gulch.Leadville districte.Leadville.Lake Co.Colorado.Estats Units.

            2. Iron Hill.Leadville districte.Leadville.Lake Co.Colorado.Estats Units.

              1. Mina Adelaida.Iron Hill.Leadville districte.Leadville.Lake Co.Colorado.Estats Units.

      9. Mesa Co.Colorado.Estats Units.

        1. Rocky Mountains.Mesa Co.Colorado.Estats Units.

          1. Spring Salt.Rocky Mountains.Mesa Co.Colorado.Estats Units.

            1. Mina Copper Rivet.Spring Salt.Rocky Mountains.Mesa Co.Colorado.Estats Units.

        2. Unaweep Canyon.Mesa Co.Colorado.Estats Units.

          1. Copper Creek districte.Unaweep Canyon.Mesa Co.Colorado.Estats Units.

      10. Ouray Co.Colorado.Estats Units.

        1. Ouray.Ouray Co.Colorado.Estats Units.

          1. Ouray districte.Ouray.Ouray Co.Colorado.Estats Units.

            1. Camí de Camp Bird (Camp Bird Road).Ouray districte.Ouray.Ouray Co.Colorado.Estats Units.

              1. Mina Mineral Farm.Camí de Camp Bird (Camp Bird Road).Ouray districte.Ouray.Ouray Co.Colorado.Estats Units.

            2. Canyon Creek.Ouray districte.Ouray.Ouray Co.Colorado.Estats Units.

              1. Mina Trout and Fisherman.Canyon Creek.Ouray districte.Ouray.Ouray Co.Colorado.Estats Units.

            3. Mines d'Ouray County.Ouray districte.Ouray.Ouray Co.Colorado.Estats Units.

            4. Uncompahgre National Forest.Ouray districte.Ouray.Ouray Co.Colorado.Estats Units.

              1. Cuttler Creek.Uncompahgre National Forest.Ouray districte.Ouray.Ouray Co.Colorado.Estats Units.

                1. Mina Senorita.Cuttler Creek.Uncompahgre National Forest.Ouray districte.Ouray.Ouray Co.Colorado.Estats Units.

      11. Park Co.Colorado.Estats Units.

        1. Alma districte.Park Co.Colorado.Estats Units.

          1. Alma.Alma Districte.Park Co.Colorado.Estats Units.

            1. Mt. Bross.Alma.Alma districte.Park Co.Colorado.Estats Units.

              1. Mina Moose.Mt. Bross.Alma.Alma districte.Park Co.Colorado.Estats Units.

        2. Àrea de Wilkerson Pass East.Park Co.Colorado.Estats Units.

          1. Mina Great Western.Àrea de Wilkerson Pass East.Park Co.Colorado.Estats Units.

        3. Horseshoe Basin districte.Park Co.Colorado.Estats Units.

          1. Mina Hilltop.Horseshoe Basin districte.Park Co.Colorado.Estats Units.

      12. Routt Co.Colorado.Estats Units.

        1. Hahns Peak districte.Routt Co.Colorado.Estats Units.

      13. San Juan Co.Colorado.Estats Units.

        1. Silverton.San Juan Co.Colorado.Estats Units.

          1. Silverton districte.Silverton.San Juan Co.Colorado.Estats Units.

            1. South Mineral Creek.Silverton districte.Silverton.San Juan Co.Colorado.Estats Units.

              1. Mina Bandora.South Mineral Creek.Silverton districte.Silverton.San Juan Co.Colorado.Estats Units.

    4. Connecticut.Estats Units.

      1. Fairfield Co.Connecticut.Estats Units.

        1. Stamford.Fairfield Co.Connecticut.Estats Units.

          1. Dyke Park.Stamford.Fairfield Co.Connecticut.Estats Units.

      2. Hartford Co.Connecticut.Estats Units.

        1. Bristol.Hartford Co.Connecticut.Estats Units.

        2. Hartford.Hartford Co.Connecticut.Estats Units.

        3. New Britain.Hartford Co.Connecticut.Estats Units.

        4. Rocky Hill.Hartford Co.Connecticut.Estats Units.

      1. New Haven Co.Connecticut.Estats Units.

        1. Cheshire.New Haven Co.Connecticut.Estats Units.

          1. Jinny Hill Road.Cheshire.New Haven Co.Connecticut.Estats Units.

            1. Mina Cheshire Barite (Cheshire Barite Mine).Jinny Hill Road.Cheshire.New Haven Co.Connecticut.Estats Units.

      2. Tolland Co.Connecticut.Estats Units.

        1. Somers.Tolland Co.Connecticut.Estats Units.

  6. França.U.E.

    1. Llenguadoc-Roselló.França.U.E.

      1. Aude.Llenguadoc-Roselló.França.U.E.

        1. Les Corbièras comarca (Les Corberes).Aude.Llenguadoc-Roselló.França.U.E.

          1. Carcassona districte.Les Corbièras comarca (Les Corberes).Aude.Llenguadoc-Roselló.França.U.E.

            1. Mouthoumet (Cantó de Mouthoumet).Carcassona districte.Les Corbièras comarca (Les Corberes).Aude.Llenguadoc-Roselló.França.U.E.

              1. Palairac.Mouthoumet (Cantó de Mouthoumet).Carcassona districte.Les Corbièras comarca (Les Corberes).Aude.Llenguadoc-Roselló.França.U.E.

                1. Mina La Canal (Mina Lacanal) (Mina de Couize).Palairac.Mouthoumet (Cantó de Mouthoumet).Carcassona districte.Les Corbièras comarca (Les Corberes).Aude.Llenguadoc-Roselló.França.U.E.

          2. Narbona districte.Les Corbièras comarca (Les Corberes).Aude.Llenguadoc-Roselló.França.U.E.

            1. Tuchan (Cantó de Tuissan).Narbona districte.Les Corbièras comarca (Les Corberes).Aude.Llenguadoc-Roselló.França.U.E.

              1. Montgalhard.Tuchan (Cantó de Tuissan).Narbona districte.Les Corbièras comarca (Les Corberes).Aude.Llenguadoc-Roselló.França.U.E.

                1. Coll de Saint Estèbe.Montgalhard.Tuchan (Cantó de Tuissan).Narbona districte.Les Corbièras comarca (Les Corberes).Aude.Llenguadoc-Roselló.França.U.E.

                  1. Mines de Saint Estèbe.Coll de Saint Estèbe.Montgalhard.Tuchan (Cantó de Tuissan).Narbona districte.Les Corbièras comarca (Les Corberes).Aude.Llenguadoc-Roselló.França.U.E.

              2. Padern.Tuchan (Cantó de Tuissan).Narbona districte.Les Corbièras comarca (Les Corberes).Aude.Llenguadoc-Roselló.França.U.E.

                1. Mina Tistoulet.Padern.Tuchan (Cantó de Tuissan).Narbona districte.Les Corbièras comarca (Les Corberes).Aude.Llenguadoc-Roselló.França.U.E.

    2. Ródano-Alps.França.U.E.

      1. Rhône.Ródano-Alps.França.U.E.

        1. Chessy (Chessy-Les-Mines).Rhône.Ródano-Alps.França.U.E.

  7. Itàlia.U.E.

    1. Campania. Itàlia.U.E.

      1. Nàpols.Campania.Itàlia.U.E.

        1. Mt. Vesúbi.Nàpols.Campania.Itàlia.U.E.
    1. Ligúria.Itàlia.U.E.

      1. Génova.Ligúria.Itàlia.U.E.
    1. Toscana.Itàlia.U.E.

      1. Livorno.Toscana.Itàlia.U.E.
        1. Illa d'Elba.Livorno.Toscana.Itàlia.U.E.
      1. Massa Carrara.Toscana.Itàlia.U.E.

        1. Pedreres de Carrara.Massa Carrara.Toscana.Itàlia.U.E.
  8. Marroc.

    1. Meknès-Tafilalet.Marroc.

      1. Er Rachidia.Meknès-Tafilalet.Marroc.

        1. Tarhbalt.Er Rachidia.Meknès-Tafilalet.Marroc.

          1. Alnif.Tarhbalt.Er Rachidia.Meknès-Tafilalet.Marroc.

            1. Mina Oumjrane.Alnif.Tarhbalt.Er Rachidia.Meknès-Tafilalet.Marroc.

      2. Meknès Provincia.Meknès-Tafilalet.Marroc.

        1. Khenifra.Meknès Provincia.Meknès-Tafilalet.Marroc.

          1. Kerrouchen (Kerrouchene).Khenifra.Meknès Provincia.Meknès-Tafilalet.Marroc.

          2. Midelt.Khenifra.Meknès Provincia.Meknès-Tafilalet.Marroc.

            1. Aouli.Midelt.Khenifra.Meknès Provincia.Meknès-Tafilalet.Marroc.

            2. Tadamout.Midelt.Khenifra.Meknès Provincia.Meknès-Tafilalet.Marroc.

    2. Mts. Anti-Atlas.Marroc.

      1. Bou Azzer.Mts. Anti Atlas.Marroc.

    3. Oujda.Marroc.

      1. Touissit.Oujda.Marroc.

        1. Bou Becker.Touissit.Oujda.Marroc.

        2. Clot IX.Touissit.Oujda.Marroc.

    4. Souss-Massa Draâ.Marroc.

      1. Ouarzazate.Souss-Massa Draâ.Marroc.

        1. Djebel Sarho.Ouarzazate.Souss-Massa Draâ.Marroc.

          1. Imiter.Djebel Sarho.Ouarzazate.Souss-Massa Draâ.Marroc.

            1. Mina Imiter.Imiter.Djebel Sarho.Ouarzazate.Souss-Massa Draâ.Marroc.

  9. Méxic.

    1. Chihuahua.Méxic.

      1. Aquiles Serdán.Chihuahua.Méxic.

        1. Santa Eulàlia.Aquiles Serdán.Chihuahua.Méxic.

          1. Campo Oeste.Santa Eulàlia.Aquiles Serdán.Chihuahua.Méxic.

    2. Durango.Méxic.

      1. Mapimí municipi.Durango.Méxic.

        1. Mapimí.Mapimí municipi.Durango.Méxic.

          1. Mina Ojuela.Mapimí.Mapimí municipi.Durango.Méxic.

    3. Guanajuato.Méxic.

      1. Guanajuato municipi.Guanajuato.Méxic.

        1. Guanajato.Guanajuato municipi.Guanajuato.Méxic.

          1. Veta Madre.Guanajuato.Guanajuato municipi.Guanajuato.Méxic.

            1. Mina San Juan de Rayas.Veta Madre.Guanajuato.Guanajuato municipi.Guanajuato.Méxic.

        2. La Luz.Guanajuato municipi.Guanajuato.Méxic.

          1. Mina La Luz.La Luz.Guanajuato municipi.Guanajuato.Méxic.

          2. Mina San Bernabé.La Luz.Guanajuato municipi.Guanajuato.Méxic.

  10. Namíbia.

    1. Oshikoto.Namíbia.

      1. Otavi.Oshikoto.Namíbia.

        1. Tsumeb.Otavi.Oshikoto.Namíbia.

          1. Mina Tsumeb (Mina Tsumcorp).Tsumeb.Otavi.Oshikoto.Namíbia.

  11. Nova Caledònia.

    1. Provincia Nord.Nova Caledònia.

  12. Perú.

    1. Apurímac (Departamento de Apurímac).Perú.

      1. Abancay.Apurímac (Departamrnto de Apurímac).Perú.

        1. Mina Sojllagasa.Abancay.Apurímac (Departamento de Apurímac).Perú.

      2. Cotabambas.Apurímac (Departamento de Apurímac).Perú.

        1. Mina Quekeray.Cotabambas.Apurímac (Departamento de Apurímac).Perú.

    2. Arequipa (Departamento de Arequipa).Perú.

    3. Junín (Departamento de Junín).Perú.

      1. Yauli.Junín (Departamento de Junín).Perú.

        1. Morococha (Distrito de Morococha).Yauli.Junín (Departamento de Junín).Perú.

  13. Polónia.U.E.
    1. Voivodat de Baixa Silèsia (Dolny Śląsk) (Dolnośląskie).Polónia.U.E.
      1. Kłodzko Districte.Voivodat de Baixa Silèsia (Dolny Śląsk) (Dolnośląskie).Polónia.U.E.
        1. Kletno.Kłodzko Districte.Voivodat de Baixa Silèsia (Dolny Śląsk) (Dolnośląskie).Polónia.U.E.
          1. Mina d'U (Kopalnia Uranu).Kletno.Kłodzko Districte.Voivodat de Baixa Silèsia (Dolny Śląsk) (Dolnośląskie).Polónia.U.E.
  14. Portugal.U.E.

    1. Évora.Portugal.U.E.

      1. Vila Viçosa.Évora.Portugal.U.E.

        1. Mina Miguel Vacas.Vila Viçosa.Évora.Portugal.U.E.

  15. Suecia.U.E.

    1. Värmland.Suecia.U.E.

      1. Filipstad.Värmland.Suecia.U.E.

        1. Langban.Filipstad.Värmland.Suecia.U.E.

  16. Xina.

    1. Anhui.Xina.

      1. Chizhou.Anhui.Xina.

        1. Guichi.Chizhou.Anhui.Xina.

          1. Mina Liufengshan.Guichi.Chizhou.Anhui.Xina.

    2. Hubei.Xina.

Principi de pàginaVMG - © 1995-2006 Visual Minerals Gràfics.Col.leccións Visualminer i Fotominer. Ll.García. Índex Mineralógic.