FOTOMINER

VMG Visual Minerals Gràfics

MINERALS

Índex

Veure taulaMINERALS - Llistat general de minerals per ordre alfabètic.

A-B-C-D-E-F-G-H-I-J-K-L-M-N-O-P-Q-R-S-T-U-V-W-X-Y-Z

DOLOMITA

GRUPS/SÉRIES

CLASSE:

Carbonats, Borats i Nitrats.

SUBCLASSE:

Carbonats.

GRUP/SÉRIE:

DOLOMITA

HUNTITA

KUTNAHORITA

MINRECORDITA

NORSETHITA

COMPOSICIÓ: CaMg(CO3)2
SISTEMA: Trigonal.

VARIETATS:

BROSSITA

COBALTODOLOMITA

DOLOMITA

FERRODOLOMITA

TERUELITA

MESCLAS:  

SINÓNIMS:

 
COLOR:

Incolor.Blanc.Crem.Gris.Gris clar.Marfil.Rosa.Rosa pàlid.Violàci.

TEXTURA: Pétria.Vítria.

PARAGÉNESI:

ANKERITA

BARITINA

CALCITA

CALCOPIRITA

DOLOMITA

GALENA

MAGNESITA

MARCASSITA

PIRITA

SIDERITA

AMBIENT: Hidrotermal.
PRESENTACIÓ: En cristalls d'hàbitus romboédric.Masas granulars, sacaroídes i espàtiques.

DURESA:

 

REFRACCIÓ:

 

DENSITAT:

 

LLUÏSOR:

 

RATLLA:

 

EXFOLIACIÓ:

 

FRACTURA:

 

LOCALITAT TIPUS:

 

 

IDENTIFICACIÓ:

 

ETIMOLOGIA:

 

NOTES:  
MOSTRES:
Veure

DOLOMITA Agregat de cristalls.

Classe V - Carbonats,Borats i Nitrats.

CaMg(CO3)2

Corta Manuel.Mines de Cala.Cala.Huelva.

Andalusía.Espanya.U.E.

6,7 cm.

© 2004 Ll.García.

Veure

DOLOMITA Agregat de cristalls.

Classe V - Carbonats,Borats i Nitrats.

CaMg(CO3)2

Corta Barranco.Sierra Menera.Ojos Negros.

Terol.Aragó.Espanya.U.E.

4,2 cm.

© 2000 Ll.García.

Veure

DOLOMITA Agregat de cristalls sobre cristalls de fluorita amb calcita i pirita microcristalls.

Classe V - Carbonats,Borats i Nitrats.

CaMg(CO3)2

Mina Moscona.Cancienes.Nubledo (Corvera d'Astúries).

Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

15,8 cm.

© 2006 Ll.García.

Veure

DOLOMITA Agregat de cristalls.

Classe V - Carbonats,Borats i Nitrats.

CaMg(CO3)2

Mina Cucona.Districte Miner de Villabona-Arlós (Distrito Minero de Villabona.Arlós).

Villabona.Villardeveyo.Llanera.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

3,7 cm.

© 2001 Ll.García.

Veure

DOLOMITA Agregat de cristalls.

Classe V - Carbonats,Borats i Nitrats.

CaMg(CO3)2

Mina Las Mànforas.Mines d'Àliva.Camaleño.

Liébana comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

4,2 cm.

© 2000 Ll.García.

Veure

DOLOMITA Agregat de cristalls.

Classe V - Carbonats,Borats i Nitrats.

CaMg(CO3)2

Mines de Reocín (Mina de Reocín).Reocín.Saja-Nansa comarca.

Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

7,8 cm.

© 2001 Ll.García.

Veure

DOLOMITA Agregat de cristalls.

Classe V - Carbonats,Borats i Nitrats.

CaMg(CO3)2

Mina San Andrés.La Puebla de Lillo.Lleó.

Castella i Lleó.Espanya.U.E.

8,2 cm.

© 2001 Ll.García.

Veure

DOLOMITA Agregat de cristalls amb cinàbri.

Classe V - Carbonats,Borats i Nitrats.

CaMg(CO3)2

Mina Las Cuevas.Almadén.Ciutat Reial.

Castella La Manxa.Espanya.U.E.

6,2 cm.

© 1999 Ll.García.

Veure

DOLOMITA Agregat de microcristalls romboédrics.

Classe V - Carbonats,Borats i Nitrats.

CaMg(CO3)2

Mina de las Ferreres.Rocabruna.Camprodón.Ripollés.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

Vista 1,5x1,0 cm.

© 2014 Ll.García.

Veure

DOLOMITA Agregat de microcristalls.

Classe V - Carbonats,Borats i Nitrats.

CaMg(CO3)2

Mina de Serra Mata (Mines de Bar).Bar.Toloriu.

Pont de Bar.Alt Urgell.Lleida.Catalunya.Espanya.U.E.

4,6 cm.

© 2007 Ll.García.

Veure

DOLOMITA Agregat de cristalls amb microcristalls de quars.

Classe V - Carbonats,Borats i Nitrats.

CaMg(CO3)2

Mina Régia.Mines de Bellmunt.Bellmunt del Priorat.

Priorat.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

5,7 cm.

© 1999 Ll.García.

Veure

DOLOMITA Agregat de cristalls.

Classe V - Carbonats,Borats i Nitrats.

CaMg(CO3)2

Mines de La Unión.La Unión.Múrcia.

Comunitat de Múrcia (Múrcia).Espanya.U.E.

4,2 cm.

© 2001 Ll.García.

Veure

DOLOMITA Agregat de macrocristalls amb magnesita.

Classe V - Carbonats,Borats i Nitrats.

CaMg(CO3)2

Pedrera Azcàrate.Euguí.Esteríbar.Pamplona.

Navarra (Comunitat Foral de Navarra).Espanya.U.E.

9,7 cm.

© 1999 Ll.García.

Veure

DOLOMITA Fragment amb cristalls.

Classe V - Carbonats,Borats i Nitrats.

CaMg(CO3)2

Joplin.Tri States District.Jasper Co.Missouri.Estats Units.

3,7 cm.

© 1999 Ll.García.

Veure

DOLOMITA Agregat de cristalls.

Classe V - Carbonats,Borats i Nitrats.

CaMg(CO3)2

Mina Les Malines.Saint Laurent Le Minier.Gard.

Llenguadoc-Roselló.França.U.E.

4,4 cm.

© 2000 Ll.García.

Veure

DOLOMITA Agregat de cristalls amb grànuls de rosasita.

Classe V - Carbonats,Borats i Nitrats.

CaMg(CO3)2

Touissit.Oujda.Marroc.

7,4 cm.

© 2002 Ll.García.

Veure DOLOMITA Agregat de cristalls sobre cristall de quars.

Classe V - Carbonats,Borats i Nitrats.

CaMg(CO3)2

Mina Barroca Grande.Panasqueíra.Covilhã.Castelo Branco districte.Beira Baixa (Antiga provincia).Portugal.U.E.

8,7 cm.

© 2010 Ll.García.

Veure

DOLOMITA Microcristalls.

Classe V - Carbonats,Borats i Nitrats.

CaMg(CO3)2

Pedrera Lengenbach.Imfeld (Im Feld).Vall de Binn (Binntal).Valais (Wallis).Suïssa.

Vista 1,2x0,8 cm.

© 2012 Ll.García.

REFERÉNCIES:
  • Autors:

  • Bibliogràfia:

  • Museus:

  • Webs:

DOLOMITA

Agregat de macrocristalls amb magnesita.

Classe V - Carbonats,Borats i Nitrats.

CaMg(CO3)2

Pedrera Azcàrate.Euguí.Esteríbar.Pamplona.

Navarra (Comunitat Foral de Navarra).Espanya.U.E.

9,7x7,5x5,8 cm.

© 1999 Ll.García.

 

 

JACIMENTS

 

  1. Afghanistàn.

    1. Badakhstàn.Afghanistàn.

  2. Alemanya.U.E.

    1. Renània-Palatinat.Alemanya.U.E.

      1. Moschellandsberg.Renània-Palatinat.Alemanya.U.E.

        1. Mina Carolina.Moschellandsberg.Renània-Palatinat.Alemanya.U.E.

  3. Brasil.

    1. Bahía.Brasil.

      1. Salvador.Bahía.Brasil.

        1. Brumado.Salvador.Bahía.Brasil.

    2. Mines Gerais.Brasil.

      1. Belo Horizonte.Mines Gerais.Brasil.

        1. Morro Velho.Belo Horizonte.Mines Gerais.Brasil.

  4. Canadà.

    1. Ontario.Canadà.

      1. Toronto.Ontario.Canadà.

        1. Timiskaming Co.Toronto.Ontario.Canadà.
  5. Espanya.U.E.

    1. Andalusía.Espanya.U.E.

      1. Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

        1. Almería Àrea Metropolitana (Comarca Metropolitana de Almería).Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

          1. Níjar.Almería Àrea Metropolitana (Comarca Metropolitana de Almería).Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

            1. Huebro.Níjar.Almería Àrea Metropolitana (Comarca Metropolitana de Almería).Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

              1. Vedat miner Laísquez (Coto Minero Laísquez) ( Mines Laísquez) (Mines Laíquez).Huebro.Níjar.Almería Àrea Metropolitana (Comarca Metropolitana de Almería).Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

        2. Alta Almanzora (Comarca Alto Almanzora).Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

          1. Bacares.Alta Almanzora (Comarca Alto Almanzora).Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

            1. Mines del Cortijuelo.Bacares.Alta Almanzora (Comarca Alto Almanzora).Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

              1. Concessió Beltraneja.Mines del Cortijuelo.Bacares.Alta Almanzora (Comarca Alto Almanzora).Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

                1. Foradada El Telegrama (Socavón El Telegrama).Concessió Beltraneja.Mines del Cortijuelo.Bacares.Alta Almanzora (Comarca Alto Almanzora).Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

        3. Huercal-Overa.Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

          1. Cerro Minado.Huercal-Overa.Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

            1. Mina Cuesta Alta.Cerro Minado.Huercal-Overa.Almería.Andalusía.Espanya.U.E.
        4. Pulpí.Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

          1. Pilar de Jaravía.Pulpí.Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

            1. Mina Rica (Mina Quien Tal Pensara).Pilar de Jaravía.Pulpí.Almería.Andalusía.Espanya.U.E.
        5. Sierra de Gàdor.Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

      2. Córdova.Andalusía.Espanya.U.E.

        1. Alcaracejos.Córdova.Andalusía.Espanya.U.E.

      3. Huelva.Andalusía.Espanya.U.E.

        1. Cala.Huelva.Andalusía.Espanya.U.E.

          1. Mines de Cala.Cala.Huelva.Andalusía.Espanya.U.E.

            1. Corta Manuel.Mines de Cala.Cala.Huelva.Andalusía.Espanya.U.E.

      4. Màlaga.Andalusía.Espanya.U.E.

        1. Alhaurín de la Torre.Màlaga.Andalusía.Espanya.U.E.

        2. Coín.Màlaga.Andalusía.Espanya.U.E.

        3. Ojén.Màlaga.Andalusía.Espanya.U.E.

      5. Sevilla.Andalusía.Espanya.U.E.

        1. Morón (Morón de la Frontera).Sevilla.Andalusía.Espanya.U.E.

    2. Aragó.Espanya.U.E.

      1. Saragossa.Aragó.Espanya.U.E.

        1. Mara.Saragossa.Aragó.Espanya.U.E.

          1. Mina Isabel.Mara.Saragossa.Aragó.Espanya.U.E.

        2. Tierga.Saragossa.Aragó.Espanya.U.E.

          1. Barranc del Judio.Tierga.Saragossa.Aragó.Espanya.U.E.

            1. Mina Santa Rosa.Barranc del Judio.Tierga.Saragossa.Aragó.Espanya.U.E.

      2. Terol.Aragó.Espanya.U.E.

        1. Castel de Cabra.Terol.Aragó.Espanya.U.E.

          1. Sierra de Sant Just.Castel de Cabra.Terol.Aragó.Espanya.U.E.

            1. Mines de carbó de Castel de Cabra.Sierra de Sant Just.Castel de Cabra.Terol.Aragó.Espanya.U.E.

        2. Lanzuela.Terol.Aragó.Espanya.U.E.

          1. Barranc Royo.Lanzuela.Terol.Aragó.Espanya.U.E.

            1. Mina Nueva Virginia (Mina del Tio Jorge).Barranc Royo.Lanzuela.Terol.Aragó.Espanya.U.E.

        3. Ojos Negros.Teról.Aragó.Espanya.U.E.

          1. Sierra Menera.Ojos Negros.Teról.Aragó.Espanya.U.E.

            1. Corta Barranco.Sierra Menera.Ojos Negros.Teról.Aragó.Espanya.U.E.

        4. Santa Cruz de Nogueras.Terol.Aragó.Espanya.U.E.

          1. Mina Virgen del Carmen (Mina Ntra. Señora del Carmen) (Mina Imperial).Santa Cruz de Nogueras.Terol.Aragó.Espanya.U.E.

    3. Astúries.Espanya.U.E.

      1. Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

        1. Colunga.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

          1. Loroñe.Colunga.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

            1. El Fito (Monte El Fito).Loroñe.Colunga.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

              1. Mina Emílio.El Fito (Monte El Fito).Loroñe.Colunga.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

        2. Grado.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

          1. Bascones.Grado.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

          2. Castro de Mulo.Grado.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

        3. Llanera.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

          1. Villardeveyo.Llanera.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

            1. Villabona.Villardeveyo.Llanera.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

              1. Districte Miner de Villabona-Arlós (Distrito Minero de Villabona.Arlós).Villabona.Villardeveyo.Llanera.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

                1. Mina Cucona.Districte Miner de Villabona-Arlós (Distrito Minero de Villabona-Arlós).Villabona.Villardeveyo.Llanera.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.
        1. Nubledo (Corvera d'Astúries).Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

          1. Cancienes.Nubledo (Corvera d'Astúries).Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

            1. Mina Moscona.Cancienes.Nubledo (Corvera d'Astúries).Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

        1. Oriente (Comarca de Oriente).Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

          1. Caravia.Oriente (Comarca de Oriente).Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

            1. Caravia Alta.Caravia.Oriente (Comarca de Oriente).Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

              1. Prado (Prau).Caravia Alta.Caravia.Oriente (Comarca de Oriente).Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

                1. Mina Jaimina.Prado (Prau).Caravia Alta.Caravia.Oriente (Comarca de Oriente).Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

                2. Pumarín.Prado (Prau).Caravia Alta.Caravia.Oriente (Comarca de Oriente).Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

                  1. Corta San Lino.Pumarín.Prado (Prau).Caravia Alta.Caravia.Oriente (Comarca de Oriente).Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

            2. Caravia Baja.Caravia.Oriente (Comarca de Oriente).Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

              1. Duyos.Caravia Baja.Caravia.Oriente (Comarca de Oriente).Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

                1. Pedrera Llamas.Duyos.Caravia Baja.Caravia.Oriente (Comarca de Oriente).Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

        2. Oviedo (Uviéu;Uvieo) (Concejo d'Oviedo).Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

          1. Box.Oviedo (Uviéu;Uvieo) (Concejo d'Oviedo).Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

            1. Tudela Veguin.Box.Oviedo (Uviéu;Uvieo) (Concejo d'Oviedo).Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

              1. Pedrera Tudela Veguin.Tudela Veguin.Box.Oviedo (Uviéu;Uvieo) (Concejo d'Oviedo).Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

          2. San Claudio (Sancloyo).Oviedo (Uviéu;Uvieo) (Concejo d'Oviedo).Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

        3. Peñamellera Alta.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

          1. Mier.Peñamellera Alta.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

            1. Niserias (Barrio Niserias).Mier.Peñamellera Alta.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

              1. Mina Picayos de Mier (Mina Los Picayos).Niserias (Barrio Niserias).Mier.Peñamellera Alta.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

        4. Peñamellera Baja.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

        5. Proaza.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

          1. Caranga d'Arriba.Proaza.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

            1. Mines del "Grupo Minero Cantábria".Caranga d'Arriba.Proaza.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

        6. Riosa.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

          1. La Vega.Riosa.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

            1. Rioseco.La Vega.Riosa.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

              1. Sierra del Aramo.Rioseco.La Vega.Riosa.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

                1. Mines del Aramo (Mines de Riosa) (Mines de Llamo) (Mines de Rioseco) (Mines de Texeo (Texeu)) (Mina Teresita).Sierra del Aramo.Rioseco.La Vega.Riosa.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

        7. Salas.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

          1. Mallecina (Maicina).Salas.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

            1. Valderrodero (Valderrodeiru).Mallecina (Maicina).Salas.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

              1. Mina de magnesita de Valderrodero (Mina Magna).Valderrodero (Valderrodeiru).Mallecina (Maicina).Salas.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

        8. Somiedo (Somiedu).Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

          1. Caunedo (Caunéu).Somiedo (Somiedu).Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

            1. Mina Encarnación.Caunedo (Caunéu).Somiedo (Somiedu).Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

            2. Mina Estrella Polar.Caunedo (Caunéu).Somiedo (Somiedu).Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

          2. Clavillas (Clavichas).Somiedo (Somiedu).Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

            1. Valcárcel.Clavillas (Clavichas).Somiedo (Somiedu).Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

        9. Villaviciosa.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

    1. Cantàbria.Espanya.U.E.

      1. Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

        1. Asón-Agüera comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

          1. Ramales de la Victoria.Asón-Agüera comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

            1. Pico Ranero (Picón del Carlista).Ramales de la Victoria.Asón-Agüera comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

              1. Pedreres de Dolomita.Pico Ranero (Picón del Carlista).Ramales de la Victoria.Asón-Agüera comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

        2. Costa Occidental comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

          1. Alfoz de Lloredo.Costa Occidental comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

            1. Novales.Alfoz de Lloredo.Costa Occidental comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

              1. Mines de Novales.Novales.Alfoz de Lloredo.Costa Occidental comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

                1. Mina San José.Mines de Novales.Novales.Alfoz de Lloredo.Costa Occidental comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

            2. Oreña.Alfoz de Lloredo.Costa Occidental comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

              1. Caborredondo.Oreña.Alfoz de Lloredo.Costa Occidental comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

                1. Mina Emilia.Caborredondo.Oreña.Alfoz de Lloredo.Costa Occidental comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

          2. Valdàliga.Costa Occidental.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

            1. Sierra de Arnero.Valdàliga.Costa Occidental.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

              1. La Florida.Sierra de Arnero.Valdàliga.Costa Occidental.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

                1. Mines de La Florida (El Soplao).La Florida.Sierra de Arnero.Valdàliga.Costa Occidental.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

                  1. Mina El Cereceo (Clot de Cereceo) (Socavón de Cereceo).Mines de La Florida (El Soplao).La Florida.Sierra de Arnero.Valdàliga.Costa Occidental.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

                  2. Mina La Cuerre (Pou Lacuerre).Mines de La Florida (El Soplao).La Florida.Sierra de Arnero.Valdàliga.Costa Occidental.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

                  3. Mina La Florida.Mines de La Florida (El Soplao).La Florida.Sierra de Arnero.Valdàliga.Costa Occidental.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

                  4. Mina La Isidra.Mines de La Florida (El Soplao).La Florida.Sierra de Arnero.Valdàliga.Costa Occidental.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

        3. Costa Oriental comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

          1. Castro Urdiales.Costa Oriental comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

            1. Mioño.Castro Urdiales.Costa Oriental comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

              1. Platja de Dícido (Playa de Dícido) (Dícido).Mioño.Castro Urdiales.Costa Oriental comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

                1. Mina Anita.Platja de Dícido (Playa de Dícido) (Dícido).Mioño.Castro Urdiales.Costa Oriental comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

            2. Ontón.Castro Urdiales.Costa Oriental comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

              1. Vedat Miner Josefa (Coto Minero Josefa).Ontón.Castro Urdiales.Costa Oriental comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

            3. Otañes.Castro Urdiales.Costa Oriental comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

              1. Setares.Otañes.Castro Urdiales.Costa Oriental comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

                1. Mines de Setares.Setares.Otañes.Castro Urdiales.Costa Oriental comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

                  1. Mina Anita.Mines de Setares.Setares.Otañes.Castro Urdiales.Costa Oriental comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

                  2. Mina Ceferina.Mines de Setares.Setares.Otañes.Castro Urdiales.Costa Oriental comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

                  3. Mina Previsión.Mines de Setares.Setares.Otañes.Castro Urdiales.Costa Oriental comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

                  4. Mina Trinidad.Mines de Setares.Setares.Otañes.Castro Urdiales.Costa Oriental comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

            4. Talledo.Castro Urdiales.Costa Oriental comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

        4. El Besaya (Vall del Besaya) comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

          1. Cartes.El Besaya (Vall del Besaya) comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

            1. Mercadal.Cartes.El Besaya (Vall del Besaya) comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

              1. Mines de Mercadal.Mercadal.Cartes.El Besaya (Vall del Besaya) comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

        5. Liébana comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

          1. Camaleño.Liébana comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

            1. Mines d'Àliva.Camaleño.Liébana comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

              1. Mina Las Mànforas.Mines d'Àliva.Camaleño.Liébana comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

          2. Pics d'Europa.Liébana comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

            1. Cillorigo de Liébana.Pics d'Europa.Liébana comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

              1. Bejes.Cillorigo de Liébana.Pics d'Europa.Liébana comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

                1. Vall de Liébana.Bejes.Cillorigo de Liébana.Pics d'Europa.Liébana comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

                  1. Sierra de Àndara.Vall de Liébana.Bejes.Cillorigo de Liébana.Pics d'Europa.Liébana comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

                    1. Casetón de Àndara (Mines de la Mazarrasa, Mines del Redondal, Mines del Evangelista).Sierra de Àndara.Vall de Liebana.Bejes.Cillorigo de Liebana.Pics d'Europa.Liébana comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

                    2. Mines de Àndara (Mines la Providencia).Sierra de Àndara.Vall de Liébana.Bejes.Cillorigo de Liébana.Pics d'Europa.Liébana comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

        6. Saja-Nansa comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

          1. Reocín.Saja-Nansa comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

            1. Mines de Reocín (Mina de Reocín).Reocín.Saja-Nansa comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

              1. El Zanjón (El Zanjón de Reocín).Mines de Reocín (Mina de Reocín).Reocín.Saja-Nansa comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

        7. Santander comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

          1. Camargo.Santander comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

            1. Igollo.Camargo.Santander comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

              1. Pedrera del Moro (Pedrera Candesa).Igollo.Camargo.Santander comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

              2. Pedrera La Verde.Igollo.Camargo.Santander comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

              3. Pedrera Verdenueva.Igollo.Camargo.Santander comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

          2. Piélagos.Santander comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

            1. Arce (Puente Arce).Piélagos.Santander comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

              1. Mines de Puente Arce.Arce (Puente Arce).Piélagos.Santander comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

          3. Santander municipi.Santander comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

            1. Peñacastillo.Santander municipi.Santander comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

        8. Trasmiera comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

          1. Bárcena de Cicero.Trasmiera comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

            1. Cicero.Bárcena de Cicero.Trasmiera comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

          2. Marina de Cudeyo.Trasmiera comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

            1. Orejo.Marina de Cudeyo.Trasmiera comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

    2. Castella i Lleó.Espanya.U.E.

      1. Burgos.Castella i Lleó.Espanya.U.E.

        1. Pancorbo (Pancorvo).Burgos.Castella i Lleó.Espanya.U.E.

      2. Lleó.Castella i Lleó.Espanya.U.E.

        1. Càrmenes.Lleó.Castella i Lleó.Espanya.U.E.

          1. Mina Profunda (Mina La Profunda).Càrmenes.Lleó.Castella i Lleó.Espanya.U.E.

        2. La Puebla de Lillo.Lleó.Castella i Lleó.Espanya.U.E.

          1. Mina San Andrés.La Puebla de Lillo.Lleó.Castella i Lleó.Espanya.U.E.

          2. Pedrera La Respina.La Puebla de Lillo.Lleó.Castella i Lleó.Espanya.U.E.

      3. Sória.Castella i Lleó.Espanya.U.E.

        1. Olvega.Sória.Castella i Lleó.Espanya.U.E.

          1. Sierra del Madero.Olvega.Sória.Castella i Lleó.Espanya.U.E.

            1. Mina Petra.Sierra del Madero.Olvega.Sória.Castella i Lleó.Espanya.U.E.

              1. Mina Petra II.Mina Petra.Sierra del Madero.Olvega.Sória.Castella i Lleó.Espanya.U.E.

    3. Castella La Manxa.Espanya.U.E.

      1. Ciutat Reial.Castella La Manxa.Espanya.U.E.

        1. Almadén.Ciutat Reial.Castella La Manxa.Espanya.U.E.

          1. Mina Las Cuevas.Almadén.Ciutat Reial.Castella La Manxa.Espanya.U.E.

        2. Almadenejos.Ciutat Reial.Castella La Manxa.Espanya.U.E.

          1. Mina El Entredicho.Almadenejos.Ciutat Reial.Castella La Manxa.Espanya.U.E.

        3. Brazatortas.Ciutat Reial.Castella La Manxa.Espanya.U.E.

      2. Guadalajara.Castella La Manxa.Espanya.U.E.

        1. Hiendelaencina.Guadalajara.Castella La Manxa.Espanya.U.E.

        2. Pardos.Guadalajara.Castella La Manxa.Espanya.U.E.

          1. Mina Inesperada.Pardos.Guadalajara.Castella La Manxa.Espanya.U.E.

    4. Catalunya.Espanya.U.E.

      1. Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

        1. Baix Llobregat.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

          1. El Papiol.Baix Llobregat.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Pedrera Berta (Mina Berta).El Papiol.Baix Llobregat.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.
          1. Vallirana.Baix Llobegat.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

        2. Bergadà.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

          1. Bagà.Bergadà.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Mina de La Bófia de Bagà.Bagà.Bergadà.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

        3. Vallés Occidental.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

          1. Montcada i Reixac.Vallés Occidental.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Turó de Montcada.Montcada i Reixac.Vallés Occidental.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

              1. Pedrera Asland.Turó de Montcada.Montcada i Reixac.Vallés Occidental.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

      2. Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

        1. Ripollés.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

          1. Camprodón.Ripollés.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Rocabruna.Camprodón.Ripollés.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

              1. Mina de las Ferreres.Rocabruna.Camprodón.Ripollés.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

          2. Queralbs.Ripollés.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Mina Saragossa (Mina Zaragoza).Queralbs.Ripollés.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.
          3. Setcases.Ripollés.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Pic de Costabona.Setcases.Ripollés.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

              1. Mina de Fra Joan.Pic de Costabona.Setcases.Ripollés.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

        2. Selva.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

          1. Sant Julià del Llor-Bonmatí.Selva.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Puig de Sant Julià.Sant Julià del Llor-Bonmatí.Selva.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

              1. Mines de Bonmatí (Mines del Puig de Sant Julià).Puig de Sant Julià.Sant Julià del Llor-Bonmatí.Selva.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

                1. Mina Vagilada.Mines de Bonmatí (Mines del Puig de Sant Julià).Puig de Sant Julià.Sant Julià del Llor-Bonmatí.Selva.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

      3. Lleida.Catalunya.Espanya.U.E.

        1. Alt Urgell.Lleida.Catalunya.Espanya.U.E.

          1. Pont de Bar.Alt Urgell.Lleida.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Toloriu.Pont de Bar.Alt Urgell.Lleida.Catalunya.Espanya.U.E.

              1. Bar.Toloriu.Pont de Bar.Alt Urgell.Lleida.Catalunya.Espanya.U.E.

                1. Mina de Serra Mata (Mines de Bar).Bar.Toloriu.Pont de Bar.Alt Urgell.Lleida.Catalunya.Espanya.U.E.

        2. Pallars Jussà.Lleida.Catalunya.Espanya.U.E.

          1. La Torre de Cabdella.Pallars Jussà.Lleida.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Vall Fosca.La Torre de Cabdella.Pallars Jussà.Lleida.Catalunya.Espanya.U.E.

              1. La Plana de Mont-Ros.Vall Fosca.La Torre de Cabdella.Pallars Jussà.Lleida.Catalunya.Espanya.U.E.

                1. Castell-estaó.La Plana de Mont-Ros.Vall Fosca.La Torre de Cabdella.Pallars Jussà.Lleida.Catalunya.Espanya.U.E.

                  1. Mina Eureka.Castell-estaó.La Plana de Mont-Ros.Vall Fosca.La Torre de Cabdella.Pallars Jussà.Lleida.Catalunya.Espanya.U.E.

      4. Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

        1. Baix Camp.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

          1. L'Argentera.Baix Camp.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Mines de l'Argentera.L'Argentera.Baix Camp.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

        2. Conca de Barberà.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

          1. Vallclara.Conca de Barberà.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Serret de les Mines.Vallclara.Conca de Barberà.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

              1. Mines de Vallclara.Serret de les Mines.Vallclara.Conca de Barberà.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

                1. Mina de Baix.Mines de Vallclara.Serret de les Mines.Vallclara.Conca de Barberà.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

                2. Mina de Dalt.Mines de Vallclara.Serret de les Mines.Vallclara.Conca de Barberà.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

          2. Vimbodí.Conca de Barberà.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Mines de Vimbodí.Vimbodí.Conca de Barberà.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

              1. Mina La Atrevida.Mines de Vimbodí.Vimbodí.Conca de Barberà.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

                1. Galería Tacho.Mina La Atrevida.Mines de Vimbodí.Vimbodí.Conca de Barberà.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

        3. Priorat.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

          1. Bellmunt del Priorat.Priorat.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Mines de Bellmunt.Bellmunt del Priorat.Priorat.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

              1. Mina Eugénia (Mina Gran) (Mina Inocenta).Mines de Bellmunt.Bellmunt del Priorat.Priorat.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

              2. Mina Lagarto.Mines de Bellmunt.Bellmunt del Priorat.Priorat.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

              3. Mina Régia.Mines de Bellmunt.Bellmunt del Priorat.Priorat.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

          2. El Masroig.Priorat.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Mina del Torrent de la Vila.El Masroig.Priorat.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

          3. El Molar.Priorat.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Mines d'El Molar.El Molar.Priorat.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

              1. Mina Jalapa.Mines d'El Molar.El Molar.Priorat.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

              2. Mina Linda Mariquita.Mines d'El Molar.El Molar.Priorat.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

          4. Falset.Priorat.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Pinyana Sud.Falset.Priorat.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

          5. Porrera.Priorat.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Mines de Porrera.Porrera.Priorat.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

              1. Mina del Poble.Mines de Porrera.Porrera.Priorat.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

    5. Comunitat de Múrcia (Múrcia).Espanya.U.E.

      1. Múrcia.Comunitat de Múrcia (Múrcia).Espanya.U.E.

        1. Jumilla.Múrcia.Comunitat de Múrcia (Múrcia).Espanya.U.E.

          1. La Célia.Jumilla.Múrcia.Comunitat de Múrcia (Múrcia).Espanya.U.E.

            1. Mines del Carmen.La Célia.Jumilla.Múrcia.Comunitat de Múrcia (Múrcia).Espanya.U.E.

        2. La Unión.Múrcia.Comunitat de Múrcia (Múrcia).Espanya.U.E.

          1. Mines de La Unión.La Unión.Múrcia.Comunitat de Múrcia (Múrcia).Espanya.U.E.

    6. Euskàdi.Espanya.U.E.

      1. Biscàia.Euskàdi.Espanya.U.E.

        1. Gallarta.Biscàia.Euskàdi.Espanya.U.E.

        2. Gran Bilbao.Biscàia.Euskàdi.Espanya.U.E.

          1. Bilbao.Gran Bilbao.Biscàia.Euskàdi.Espanya.U.E.

            1. La Peña.Bilbao.Gran Bilbao.Biscàia.Euskàdi.Espanya.U.E.

              1. Mina Malaespera.La Peña.Bilbao.Gran Bilbao.Biscàia.Euskàdi.Espanya.U.E.

      2. Guipúscoa.Euskàdi.Espanya.U.E.

        1. Cerain (Zerain).Guipúscoa.Euskàdi.Espanya.U.E.

        2. Mondragón (Arrasate).Guipúscoa.Euskàdi.Espanya.U.E.

          1. Mina Tutankamen.Mondragón (Arrasate).Guipúscoa.Euskàdi.Espanya.U.E.

        3. Mutiloa.Guipúscoa.Euskàdi.Espanya.U.E.

          1. Mina Troya.Mutiloa.Guipúscoa.Euskàdi.Espanya.U.E.

    7. Extremadura.Espanya.U.E.

      1. Càceres.Extremadura.Espanya.U.E.

        1. Logrosàn.Càceres.Extremadura.Espanya.U.E.

    8. Galícia.Espanya.U.E.

      1. Lugo.Galícia.Espanya.U.E.

        1. Sarria comarca.Lugo.Galícia.Espanya.U.E.

          1. Incio (O Incio).Sarria comarca.Lugo.Galícia.Espanya.U.E.

            1. A Cruz do Incio.Incio (O Incio).Sarria comarca.Lugo.Galícia.Espanya.U.E.

            2. Bardaos.Incio (O Incio).Sarria comarca.Lugo.Galícia.Espanya.U.E.

            3. Pacios.Incio (O Incio).Sarria comarca.Lugo.Galícia.Espanya.U.E.

            4. Santalla.Incio (O Incio).Sarria comarca.Lugo.Galícia.Espanya.U.E.

            5. Vila de Mouros (Villademoros).Incio (O Incio).Sarria comarca.Lugo.Galícia.Espanya.U.E.

              1. Rubián de Cima.Vila de Mouros (Villademoros).Incio (O Incio).Sarria comarca.Lugo.Galícia.Espanya.U.E.

    9. La Rioja.Espanya.U.E.

      1. Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

        1. Ezcaray comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

          1. Ezcaray.Ezcaray comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

            1. Estació d'esquí de Valdezcaray.Ezcaray.Ezcaray comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

              1. Aflorament de Sagarroya.Estació d'esquí de Valdezcaray.Ezcaray.Ezcaray comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

        2. Logroño comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

          1. Alcanadre.Logroño comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

            1. Àrea sedimentária evaporítica.Alcanadre.Logroño comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

          2. Arrúbal.Logroño comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

          3. Santa Engracia del Jubera.Logroño comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

            1. Jubera.Santa Engracia del Jubera.Logroño comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

              1. Mina Providencia (Mina Túneles de los Moros).Jubera.Santa Engracia del Jubera.Logroño comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

    10. Navarra (Comunitat Foral de Navarra).Espanya.U.E.

      1. Pamplona.Navarra (Comunitat Foral de Navarra).Espanya.U.E.

        1. Esteríbar.Pamplona.Navarra (Comunitat Foral de Navarra).Espanya.U.E.

          1. Euguí.Esteríbar.Pamplona.Navarra (Comunitat Foral de Nasvarra).Espanya.U.E.

            1. Pedrera Azcàrate.Euguí.Esteríbar.Pamplona.Navarra (Comunitat Foral de Navarra).Espanya.U.E.

    11. Valencia (Comunitat Valenciana).Espanya.U.E.

      1. Castelló.Valencia (Comunitat Valenciana).Espanya.U.E.

        1. Villahermosa del Rio.Castelló.Valencia (Comunitat Valenciana).Espanya.U.E.

          1. Concessió San Rafael.Villahermosa del Rio.Castelló.Valencia (Comunitat Valenciana).Espanya.U.E.

            1. Mina Cueva de la Guerra Antigua (Mina San Rafael).Concessió San Rafael.Villahermosa del Rio.Castelló.Valencia (Comunitat Valenciana).Espanya.U.E.

            2. Mina La Amorosa.Concessió San Rafael.Villahermosa del Rio.Castelló.Valencia (Comunitat Valenciana).Espanya.U.E.

  6. Estats Units.

    1. Alaska.Estats Units.

      1. Denali Borough.Alaska.Estats Units.

      2. Juneau Borough.Alaska.Estats Units.

        1. Àrea de Berners Bay.Juneau Borough.Alaska.Estats Units.

        2. Illa de Douglas (Douglas Island).Juneau Borough.Alaska.Estats Units.

          1. Mina Nevada Creek (Mina Alaska Treasure) (Alaska Treasure Consolidated Mines Company).Illa de Douglas (Douglas Island).Juneau Borough.Alaska.Estats Units.

        3. Mina Horrible.Juneau Borough.Alaska.Estats Units.

      3. Ketchikan Gateway Borough.Alaska.Estats Units.

      4. Matanuska-Susitna Borough.Alaska.Estats Units.

      5. Nome CA (Àrea censal).Alaska.Estats Units.

        1. Mina Big Hurrah.Nome CA (Àrea censal).Alaska.Estats Units.

      6. Southeast Fairbanks CA (Àrea censal).Alaska.Estats Units.

      7. Valdez-Cordova CA (Àrea censal).Alaska.Estats Units.

      8. Yukon-Koyukuk CA (Àrea censal).Alaska.Estats Units.

    2. Colorado.Estats Units.

      1. Boulder Co.Colorado.Estats Units.

        1. Caribou districte miner.Boulder Co.Colorado.Estats Units.

      2. Chaffee Co.Colorado.Estats Units.

        1. Monarch districte.Chaffee Co.Colorado.Estats Units.

      3. Clear Creek Co.Colorado.Estats Units.

        1. Georgetown.Clear Creek Co.Colorado.Estats Units.

          1. Georgetown districte (Georgetown-Silver Plume districte).Georgetown.Clear Creek Co.Colorado.Estats Units.

      4. Custer Co.Colorado.Estats Units.

        1. Silver Cliff districte.Custer Co.Colorado.Estats Units.

      5. Eagle Co.Colorado.Estats Units.

        1. Gilman.Eagle Co.Colorado.Estats Units.

          1. Gilman districte.Gilman.Eagle Co.Colorado.Estats Units.

            1. Mina Eagle (Mina Gilman).Gilman districte.Gilman.Eagle Co.Colorado.Estats Units.

      6. Jefferson Co.Colorado.Estats Units.

        1. Golden.Jefferson Co.Colorado.Estats Units.

          1. Ralston Buttes districte.Golden.Jefferson Co.Colorado.Estats Units.

            1. Cim de Ralston Buttes.Ralston Buttes districte.Golden.Jefferson Co.Colorado.Estats Units.

              1. Mina Schwartzwalder (Mina SB Strang Ralston Creek Pegmatite) (Mina Ralston Creek).Cim de Ralston Buttes.Ralston Buttes districte.Golden.Jefferson Co.Colorado.Estats Units.

      7. Lake Co.Colorado.Estats Units.

        1. Leadville.Lake Co.Colorado.Estats Units.

          1. Leadville districte.Leadville.Lake Co.Colorado.Estats Units.

            1. Carbonate Hill.Leadville districte.Leadville.Lake Co.Colorado.Estats Units.

              1. Mina Evening Star.Carbonate Hill.Leadville districte.Leadville.Lake Co.Colorado.Estats Units.

              2. Mina Maid of Erin.Carbonate Hill.Leadville districte.Leadville.Lake Co.Colorado.Estats Units.

            2. Evans Gulch.Leadville districte.Leadville.Lake Co.Colorado.Estats Units.

              1. Mina Resurrection.Evans Gulch.Leadville districte.Leadville.Lake Co.Colorado.Estats Units.

            3. Iowa Gulch.Leadville districte.Leadville.Lake Co.Colorado.Estats Units.

              1. Mina Sherman (Túnel Sherman) (Mina Leadville Corporation).Iowa Gulch.Leadville districte.Leadville.Lake Co.Colorado.Estats Units.

            4. Iron Hill.Leadville districte.Leadville.Lake Co.Colorado.Estats Units.

              1. Mina Moyer.Iron Hill.Leadville districte.Leadville.Lake Co.Colorado.Estats Units.

              2. Mina Tucson.Iron Hill.Leadville districte.Leadville.Lake Co.Colorado.Estats Units.

            5. Mina Black Cloud (Irene Shaft) (Pou d'extracció Irene).Leadville districte.Leadville.Lake Co.Colorado.Estats Units.

      8. Mineral Co.Colorado.Estats Units.

        1. Creede.Mineral Co.Colorado.Estats Units.

          1. Creede districte.Creede.Mineral Co.Colorado.Estats Units.

            1. West Willow Creek.Creede districte.Creede.Mineral Co.Colorado.Estats Units.

              1. Mina Equity.West Willow Creek.Creede districte.Creede.Mineral Co.Colorado.Estats Units.

      9. Montrose Co.Colorado.Estats Units.

        1. Uravan districte (Cinturó mineral d'Urani-Vanadi).Montrose Co.Colorado.Estats Units.

      10. Ouray Co.Colorado.Estats Units.

        1. Ouray.Ouray Co.Colorado.Estats Units.

          1. Ouray districte.Ouray.Ouray Co.Colorado.Estats Units.

            1. Mines d'Ouray County.Ouray districte.Ouray.Ouray Co.Colorado.Estats Units.

            2. San Juan Mountains.Ouray districte.Ouray.Ouray Co.Colorado.Estats Units.

              1. Mt. Sneffels.San Juan Mountains.Ouray districte.Ouray.Ouray Co.Colorado.Estats Units.

                1. Mina Camp Bird.Mt. Sneffels.San Juan Mountains.Ouray districte.Ouray.Ouray Co.Colorado.Estats Units.

      11. Park Co.Colorado.Estats Units.

        1. Alma Districte.Park Co.Colorado.Estats Units.

          1. Alma.Alma Districte.Park Co.Colorado.Estats Units.

            1. Mt. Bross.Alma.Alma Districte.Park Co.Colorado.Estats Units.

              1. Mina Moose.Mt. Bross.Alma.Alma districte.Park Co.Colorado.Estats Units.

              2. Mina Sweet Home (Mina Home Sweet Home).Mt. Bross.Alma.Alma Districte.Park Co.Colorado.Estats Units.

      12. Pitkin Co.Colorado.Estats Units.

        1. Aspen.Pitkin Co.Colorado.Estats Units.

          1. Àrea d'Aspen.Aspen.Pitkin Co.Colorado.Estats Units.

            1. Mina Smuggler.Àrea d'Aspen.Aspen.Pitkin Co.Colorado.Estats Units.

      13. Saguache Co.Colorado.Estats Units.

        1. Bonanza districte.Saguache Co.Colorado.Estats Units.

        2. Marshall Pass districte.Saguache Co.Colorado.Estats Units.

      14. Summit Co.Colorado.Estats Units.

        1. Àrea de Montezuma.Summit Co.Colorado.Estats Units.

      15. Teller Co.Colorado.Estats Units.

        1. Cripple Creek districte.Teller Co.Colorado.Estats Units.

          1. Cripple Creek.Cripple Creek districte.Teller Co.Colorado.Estats Units.

            1. Mina Ajax.Cripple Creek.Cripple Creek districte.Teller Co.Colorado.Estats Units.

          2. Victor.Cripple Creek districte.Teller Co.Colorado.Estats Units.

            1. Mina Cresson.Victor.Cripple Creek districte.Teller Co.Colorado.Estats Units.

    3. Connecticut.Estats Units.

      1. Fairfield Co.Connecticut.Estats Units.
        1. Danbury.Fairfield Co.Connecticut.Estats Units.
      2. Hartford Co.Connecticut.Estats Units.

        1. Bristol.Hartford Co.Connecticut.Estats Units.

        2. New Britain.Hartford Co.Connecticut.Estats Units.

      3. Litchfield Co.Connecticut.Estats Units.

        1. Cornwall.Litchfield Co.Connecticut.Estats Units.

        2. North Canaan (Canaan).Litchfield Co.Connecticut.Estats Units.

          1. East Canaan.North Canaan (Canaan).Litchfield Co.Connecticut.Estats Units.

      4. Middlesex Co.Connecticut.Estats Units.

        1. Haddam.Middlesex Co.Connecticut.Estats Units.

          1. Haddam Neck.Haddam.Middlesex Co.Connecticut.Estats Units.

            1. Rock Landing.Haddam Neck.Haddam.Middlesex Co.Connecticut.Estats Units.

              1. Pedrera Gillette (Pedrera Haddam Neck) (Mina J-J).Rock Landing.Haddam Neck.Haddam.Middlesex Co.Connecticut.Estats Units.

      5. New Haven Co.Connecticut.Estats Units.

        1. Meriden.New Haven Co.Connecticut.Estats Units.

      6. New London Co.Connecticut.Estats Units.

        1. Norwich.New London Co.Connecticut.Estats Units.

    4. Missouri.Estats Units.

      1. Jasper Co.Missouri.Estats Units.

        1. Tri States District.Jasper Co.Missouri.Estats Units.

          1. Joplin.Tri States District.Jasper Co.Missouri.Estats Units.

      2. Reynolds Co.Missouri.Estats Units.

        1. Viburnum Trend Districte.Reynolds Co.Missouri.Estats Units.

          1. Ellington.Viburnum Trend Districte.Reynolds Co.Missouri.Estats Units.

            1. Mina Sweetwater (Mina Milliken.Mina Ozark Lead).Ellington.Viburnum Trend Districte.Reynolds Co.Missouri.Estats Units.

    5. Nevada.Estats Units.

      1. Nye Co.Nevada.Estats Units.

        1. Gabbs districte.Nye Co.Nevada.Estats Units.

          1. Gabbs.Gabbs districte.Nye Co.Nevada.Estats Units.

            1. Mina Basic Refractories (Mina Basic; Mina Premier Chemicals).Gabbs.Gabbs districte.Nye Co.Nevada.Estats Units.

    6. Tennessee.Estats Units.

      1. Smith Co.Tennessee.Estats Units.

        1. Districte de Mig Tennessee.Smith Co.Tennessee.Estats Units.

          1. Carthage.Districte de Mig Tennessee.Smith Co.Tennessee.Estats Units.

            1. Mina Elmwood.Carthage.Districte de Mig Tennessee.Smith Co.Tennessee.Estats Units.

  7. França.U.E.

    1. Llenguadoc-Roselló.França.U.E.

      1. Aude.Llenguadoc-Roselló.França.U.E.

        1. Les Corbièras comarca (Les Corberes).Aude.Llenguadoc-Roselló.França.U.E.

          1. Narbona districte.Les Corbièras comarca (Les Corberes).Aude.Llenguadoc-Roselló.França.U.E.

            1. Tuchan (Cantó de Tuissan).Narbona districte.Les Corbièras comarca (Les Corberes).Aude.Llenguadoc-Roselló.França.U.E.

              1. Montgalhard.Tuchan (Cantó de Tuissan).Narbona districte.Les Corbièras comarca (Les Corberes).Aude.Llenguadoc-Roselló.França.U.E.

                1. Coll de Saint Estèbe.Montgalhard.Tuchan (Cantó de Tuissan).Narbona districte.Les Corbièras comarca (Les Corberes).Aude.Llenguadoc-Roselló.França.U.E.

                  1. Mines de Saint Estèbe.Coll de Saint Estèbe.Montgalhard.Tuchan (Cantó de Tuissan).Narbona districte.Les Corbièras comarca (Les Corberes).Aude.Llenguadoc-Roselló.França.U.E.

              2. Padern.Tuchan (Cantó de Tuissan).Narbona districte.Les Corbièras comarca (Les Corberes).Aude.Llenguadoc-Roselló.França.U.E.

                1. Mina Tistoulet.Padern.Tuchan (Cantó de Tuissan).Narbona districte.Les Corbièras comarca (Les Corberes).Aude.Llenguadoc-Roselló.França.U.E.

      2. Gard.Llenguadoc-Roselló.França.U.E.

        1. Saint Laurent Le Minier.Gard.Llenguadoc-Roselló.França.U.E.

          1. Mina Les Malines.Saint Laurent Le Minier.Gard.Llenguadoc-Roselló.França.U.E.

    2. Midi-Pyrènèes.França.U.E.

      1. Ariège.Midi-Pyrènèes.França.U.E.

        1. Luzenac.Ariège.Midi-Pyrènèes.França.U.E.

          1. Mina de Trimouns.Luzenac.Ariège.Midi-Pyrènèes.França.U.E.

  8. Gran Bretanya.U.E.

    1. Anglaterra.Gran Bretanya.U.E.

      1. Cumbria.Anglaterra.Gran Bretanya.U.E.

        1. Cumbria Occidental.Cumbria.Anglaterra.Gran Bretanya.U.E.

          1. Egremont.Cumbria Occidental.Cumbria.Anglaterra.Gran Bretanya.U.E.

            1. Mina Florence.Egremont.Cumbria Occidental.Cumbria.Anglaterra.Gran Bretanya.U.E.

  9. Itàlia.U.E.

    1. Campania. Itàlia.U.E.

      1. Nàpols.Campania.Itàlia.U.E.

        1. Mt. Vesúbi.Nàpols.Campania.Itàlia.U.E.

          1. Mt. Somma.Mt. Vesúbi.Nàpols.Campania.Itàlia.U.E.

    2. Ligúria.Itàlia.U.E.

      1. Génova.Ligúria.Itàlia.U.E.
    1. Toscana.Itàlia.U.E.

      1. Grosseto.Toscana.Itàlia.U.E.

        1. Mina Campiano.Grosseto.Toscana.Itàlia.U.E.
      2. Livorno.Toscana.Itàlia.U.E.
        1. Illa d'Elba.Livorno.Toscana.Itàlia.U.E.
      1. Massa Carrara.Toscana.Itàlia.U.E.
        1. Pedreres de Carrara.Massa Carrara.Toscana.Itàlia.U.E.
  10. Marroc.

    1. Meknès-Tafilalet.Marroc.

      1. Meknès Provincia.Meknès-Tafilalet.Marroc.

        1. Khenifra.Meknès Provincia.Meknès-Tafilalet.Marroc.

          1. Kerrouchen (Kerrouchene).Khenifra.Meknès Provincia.Meknès-Tafilalet.Marroc.

    2. Mts. Anti Atlas.Marroc.

      1. Bou Azzer.Mts. Anti Atlas.Marroc.

        1. Aït Ahmane.Bou Azzer.Mts.Anti Atlas.Marroc.

        2. Arhbar.Bou Azzer.Mts. Anti-Atlas.Marroc.

          1. Mina Arhbar.Arhbar.Bou Azzer.Mts. Anti-Atlas.Marroc.

    3. Oujda.Marroc.

      1. Touissit.Oujda.Marroc.

    4. Souss-Massa Draâ.Marroc.

      1. Ouarzazate.Souss-Massa Draâ.Marroc.

        1. Djebel Sarho.Ouarzazate.Souss-Massa Draâ.Marroc.

          1. Imiter.Djebel Sarho.Ouarzazate.Souss-Massa Draâ.Marroc.

            1. Mina Imiter.Imiter.Djebel Sarho.Ouarzazate.Souss-Massa Draâ.Marroc.

  11. Méxic.

    1. Chihuahua.Méxic.

      1. Aquiles Serdán.Chihuahua.Méxic.

        1. Santa Eulàlia.Aquiles Serdán.Chihuahua.Méxic.

          1. Campo Oeste.Santa Eulàlia.Aquiles Serdán.Chihuahua.Méxic.

    2. Durango.Méxic.

      1. Mapimí municipi.Durango.Méxic.

        1. Mapimí.Mapimí municipi.Durango.Méxic.

          1. Mina Ojuela.Mapimí.Mapimí municipi.Durango.Méxic.

    3. Guanajuato.Méxic.

      1. Guanajuato municipi.Guanajuato.Méxic.

        1. Guanajato.Guanajuato municipi.Guanajuato.Méxic.

          1. Mina La Cata.Guanajuato.Guanajuato municipi.Guanajuato.Méxic.

          2. Santa Rosa.Guanajuato.Guanajuato municipi.Guanajuato.Méxic.

            1. Sierra de Santa Rosa.Santa Rosa.Guanajuato.Guanajuato municipi.Guanajuato.Méxic.

              1. Rancho Calvillo.Sierra de Santa Rosa.Santa Rosa.Guanajuato.Guanajuato municipi.Guanajuato.Méxic.

                1. Mina La Industria.Rancho Calvillo.Sierra de Santa Rosa.Santa Rosa.Guanajuato.Guanajuato municipi.Guanajuato.Méxic.

          3. Veta Madre.Guanajuato.Guanajuato municipi.Guanajuato.Méxic.

            1. Mina San Juan de Rayas.Veta Madre.Guanajuato.Guanajuato municipi.Guanajuato.Méxic.

        2. La Luz.Guanajuato municipi.Guanajuato.Méxic.

          1. Mina Jesús María.La Luz.Guanajuato municipi.Guanajuato.Méxic.

  12. Namíbia.

    1. Oshikoto.Namíbia.

      1. Otavi.Oshikoto.Namíbia.

        1. Tsumeb.Otavi.Oshikoto.Namíbia.

          1. Mina Tsumeb (Mina Tsumcorp).Tsumeb.Otavi.Oshikoto.Namíbia.

  13. Pakistàn.

    1. Àreas Septentrionals.Pakistàn.

      1. Baltistàn.Àreas Septentrionals.Pakistàn.

        1. Districte Skardu.Baltistàn.Àreas Septentrionals.Pakistàn.

          1. Vall Shigar.Districte Skardu.Baltistàn.Àreas Septentrionals.Pakistàn.

  14. Perú.

    1. Ancash (Departamento de Ancash).Perú.

      1. Pallasca.Ancash (Departamento de Ancash).Perú.

        1. Pampas (Distrito de Pampas).Pallasca.Ancash (Departamento de Ancash).Perú.

          1. Districte miner Pasto Bueno (Mina Pasto Bueno).Pampas (Distrito de Pampas).Pallasca.Ancash (Departamento de Ancash).Perú.

    2. Huancavelica (Departamento de Huancavelica).Perú.

      1. Angaraes.Huancavelica (Departamento de Huancavelica).Perú.

        1. Ccochaccasa (Distrito de Ccochaccasa).Angaraes.Huancavelica (Departamento de Huancavelica).Perú.

          1. Julcani (Ârea minera Julcani).Ccochaccasa (Distrito de Ccochaccasa).Angaraes.Huancavelica (Departamento de Huancavelica).Perú.

    3. Huánuco (Departamento de Huánuco).Perú.

      1. Dos de Mayo.Huánuco (Departamento de Huánuco).Perú.

        1. Huallanca (Distrito de Huallanca).Dos de Mayo.Huánuco (Departamento de Huánuco).Perú.

          1. Mina Huanzalá.Huallanca (Distrito de Huallanca).Dos de Mayo.Huánuco (Departamento de Huánuco).Perú.

      2. Huamalíes.Huánuco (Departamento de Huánuco).Perú.

        1. Miraflores (Distrito de Miraflores).Huamalíes.Huánuco (Departamento de Huánuco).Perú.

          1. Cerro Warihuyn.Miraflores (Distrito de Miraflores).Huamalíes.Huánuco (Departamento de Huánuco).Perú.

    4. Junín (Departamento de Junín).Perú.

      1. Yauli.Junín (Departamento de Junín).Perú.

        1. Morococha (Distrito de Morococha).Yauli.Junín (Departamento de Junín).Perú.

    5. Pasco (Departamento de Pasco).Perú.

      1. Daniel Alcides Carrión.Pasco (Departamento de Pasco).Perú.

        1. San José de Huayllay.Daniel Alcides Carrión.Pasco (Departamento de Pasco).Perú.

          1. Cerro de Pasco.San José de Huayllay.Daniel Alcides Carrión.Pasco (Departamento de Pasco).Perú.

            1. Huarón.Cerro de Pasco.San José de Huayllay.Daniel Alcides Carrión.Pasco (Departamento de Pasco).Perú.

              1. Mines de Huarón.Huarón.Cerro de Pasco.San José de Huayllay.Daniel Alcides Carrión.Pasco (Departamento de Pasco).Perú.

                1. Mina Alimón (Mines Animón).Mines de Huarón.Huarón.Cerro de Pasco.San José de Huayllay.Daniel Alcides Carrión.Pasco (Departamento de Pasco).Perú.

      2. Pasco.Pasco (Departamento de Pasco).Perú.

        1. Huayllay (Distrito de Huayllay).Pasco.Pasco (Departamento de Pasco).Perú.

          1. Mina Alimón (Mina Animón).Huayllay (Distrito de Huayllay).Pasco.Pasco (Departamento de Pasco).Perú.

          2. Unidad Minera Chungar.Huayllay (Distrito de Huayllay).Pasco.Pasco (Departamento de Pasco).Perú.

            1. Mina Animón.Unidad Minera Chungar.Huayllay (Distrito de Huayllay).Pasco.Pasco (Departamento de Pasco).Perú.

        2. Tinyahuarco (Distrito de Tinyahuarco).Pasco.Pasco (Departamento de Pasco).Perú.

          1. Colquijirca.Tinyahuarco (Distrito de Tinyahuarco).Pasco.Pasco (Departamento de Pasco).Perú.

            1. Mina Colquijirca.Colquijirca.Tinyahuarco (Distrito de Tinyahuarco).Pasco.Pasco (Departamento de Pasco).Perú.

  15. Portugal.U.E.

    1. Alentejo.Portugal.U.E.

      1. Baixo Alentejo.Alentejo.Portugal.U.E.

        1. Beja.Baixo Alentejo.Alentejo.Portugal.U.E.

          1. Moura.Beja.Baixo Alentejo.Alentejo.Portugal.U.E.

            1. Sobral da Adiça.Moura.Beja.Baixo Alentejo.Alentejo.Portugal.U.E.

              1. Mina Preguiça.Sobral da Adiça.Moura.Beja.Baixo Alentejo.Alentejo.Portugal.U.E.

    2. Beira Baixa (Antiga provincia).Portugal.U.E.

      1. Castelo Branco districte.Beira Baixa (Antiga provincia).Portugal.U.E.

        1. Covilhã.Castelo Branco districte.Beira Baixa (Antiga provincia).Portugal.U.E.

          1. Panasqueíra.Covilhã.Castelo Branco districte.Beira Baixa (Antiga provincia).Portugal.U.E.

            1. Mina Barroca Grande.Panasqueíra.Covilhã.Castelo Branco districte.Beira Baixa (Antiga provincia).Portugal.U.E.

    3. Évora.Portugal.U.E.
      1. Estremoz.Évora.Portugal.U.E.

  16. Romanía.U.E.

    1. Maramures (Comtat de Maramures).Romanía.U.E.

      1. Baia Mare (Nagybànya).Maramures (Comtat de Maramures).Romanía.U.E.

        1. Mina Herja (Mina Kisbànya).Baia Mare (Nagybànya).Maramures (Comtat de Maramures).Romanía.U.E.

  17. Suecia.U.E.

    1. Värmland.Suecia.U.E.

      1. Filipstad.Värmland.Suecia.U.E.

        1. Langban.Filipstad.Värmland.Suecia.U.E.

  18. Suïssa.

    1. Valais (Wallis).Süissa.

      1. Brig.Valais (Wallis).Süissa.

        1. Pas de Simplon.Brig.Valais (Wallis).Süissa.

          1. Túnel del Simplon.Pas de Simplon.Brig.Valais (Wallis).Süissa.

      2. Vall de Binn (Binntal).Valais (Wallis).Suïssa.

        1. Imfeld (Im Feld).Vall de Binn (Binntal).Valais (Wallis).Suïssa.

          1. Pedrera Lengenbach.Imfeld (Im Feld).Vall de Binn (Binntal).Valais (Wallis).Suïssa.

  19. Txéquia.U.E.

    1. Bohemia.Txéquia.U.E.

      1. Erzgebirge.Bohemia.Txéquia.U.E.

        1. Krusné Hory.Erzgebirge.Bohemia.Txéquia.U.E.

          1. Chomutov.Krusné Hory.Erzgebirge.Bohemia.Txéquia.U.E.

            1. Médénec.Chomutov.Krusné Hory.Erzgebirge.Bohemia.Txéquia.U.E.

  20. Xina.

    1. Hunan.Xina.

      1. Chenzhou.Hunan.Xina.

        1. Yizhang.Chenzhou.Hunan.Xina.

          1. Mina Yaogangxian (Mina Gaoguangshan).Yizhang.Chenzhou.Hunan.Xina.

      2. Fenghuan.Hunan.Xina.

      3. Hengyang.Hunan.Xina.

        1. Leiyang.Hengyang.Hunan.Xina.

          1. Mina Shangbao.Leiyang.Hengyang.Hunan.Xina.

  21. Zaire (Congo).

    1. Shaba (Katanga).Zaire (Congo).

      1. Lubumbashi (Elisabethville).Shaba (Katanga).Zaire (Congo).

        1. Mina L'Etoile du Congo (Mina de L'Etoile) (Mina Kalukuluku).Lubumbashi (Elisabethville).Shaba (Katanga).Zaire (Congo).

Principi de pàginaVMG - © 1995-2006 Visual Minerals Gràfics.Col.leccións Visualminer i Fotominer. Ll.García. Índex Mineralógic.