FOTOMINER

VMG Visual Minerals Gràfics

MINERALS

Índex

Veure taulaMINERALS - Llistat general de minerals per ordre alfabètic.

A-B-C-D-E-F-G-H-I-J-K-L-M-N-O-P-Q-R-S-T-U-V-W-X-Y-Z

CALCOPIRITA

GRUPS/SÉRIES

CLASSE:

Sulfurs i Sulfosals.

SUBCLASSE:

Sulfurs.

GRUP/SÉRIE:

CALCOPIRITA

ESKEBORNITA

GALLITA

ROQUESITA

COMPOSICIÓ: CuFeS2
SISTEMA: Tetragonal.
VARIETATS:  
MESCLAS:  

SINÓNIMS:

CALCOPIRITA

PIRITA DE COURE (En part)

TOWANITA

COLOR:

Daurat.Groc.Sovint amb pàtines de color blau i verd.

TEXTURA: Metàl.lica.

PARAGÉNESI:

ARSENOPIRITA

ATZURITA

BARITINA

CALCITA

CALCOPIRITA

CALCOSINA

CRISOCOL.LA

DOLOMITA

EPIDOT

FLUORITA

GALENA

LIMONITA

MAGNETITA

MALAQUITA

QUARS

AMBIENT: Hidrotermal.Metamórfic.
PRESENTACIÓ: En cristalls, grànuls i agregats compactas.

DURESA:

 

REFRACCIÓ:

 

DENSITAT:

 

LLUÏSOR:

 

RATLLA:

 

EXFOLIACIÓ:

 

FRACTURA:

 

LOCALITAT TIPUS:

 

 

IDENTIFICACIÓ:

 

ETIMOLOGIA:

 

NOTES:

(?). Jaciment dubtós per aquest mineral.

 

MOSTRES:
Veure
CALCOPIRITA Fragment irissat.
Classe II - Sulfurs i Sulfosals.

CuFeS2

Rauris.Salzburg.Austria.U.E.

3,8 cm.

© 1999 Ll.García.

Veure
CALCOPIRITA Fragment amb crisocol.la.
Classe II - Sulfurs i Sulfosals.

CuFeS2

Mines Santa Teresa I i II.Villaviciosa de Córdova.Córdova.

Andalusía.Espanya.U.E.

3,9 cm.

© 2000 Ll.García.

Veure
CALCOPIRITA Fragment amb crisocol.la i dolomita.
Classe II - Sulfurs i Sulfosals.

CuFeS2

Corta Manuel.Mines de Cala.Cala.Huelva.Andalusía.Espanya.U.E.

6,7 cm.

© 2004 Ll.García.

Veure
CALCOPIRITA Fragment.
Classe II - Sulfurs i Sulfosals.

CuFeS2

Mines de Riotinto.Riotinto.Huelva.Andalusía.Espanya.U.E.

5,6 cm.

© 1999 Ll.García.

Veure
CALCOPIRITA Microcristalls en fluorita amb dolomita.
Classe II - Sulfurs i Sulfosals.

CuFeS2

Mina Moscona.Cancienes.Nubledo (Corvera d'Astúries).Oviedo.

Astúries.Espanya.U.E.

6,5 cm.

© 2006 Ll.García.

Veure
CALCOPIRITA Fragment amb fluorita i galena.
Classe II - Sulfurs i Sulfosals.

CuFeS2

Pedrera Berta (Mina Berta).El Papiol.Baix Llobregat.Barcelona.

Catalunya.Espanya.U.E.

3,7 cm.

© 1999 Ll.García.

Veure
CALCOPIRITA Grànuls amb taques de malaquita.
Classe II - Sulfurs i Sulfosals.

CuFeS2

Mina de La Bófia de Bagà.Bagà.Bergadà.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

3,8 cm.

© 1999 Ll.García.

Veure
CALCOPIRITA Microgrànuls en magnetita.
Classe II - Sulfurs i Sulfosals.

CuFeS2

Mina de Can Montsant (Mines de Can Montsant).Hortsavinyà.Tordera.

Maresme.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

Vista 1,2x0,8 cm.

© 2013 Ll.García.

Veure
CALCOPIRITA Fragment amb malaquita.
Classe II - Sulfurs i Sulfosals.

CuFeS2

Pedreres de Gualba.Gualba de d'Alt.Vallés Oriental.Barcelona.

Catalunya.Espanya.U.E.

4,2 cm.

© 1999 Ll.García.

Veure
CALCOPIRITA Fragment granular amb quars.
Classe II - Sulfurs i Sulfosals.

CuFeS2

Mines de Montdevà.Montdevà (Montdavà).Sant Llorenç de la Muga.Alt Empordà.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

6,4 cm

© 2013 Ll.García.

Veure
CALCOPIRITA Fragment granular.
Classe II - Sulfurs i Sulfosals.

CuFeS2

Mina de las Ferreres.Rocabruna.Camprodón.Ripollés.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

3,6 cm.

© 1999 Ll.García.

Veure
CALCOPIRITA Grànuls amb arsenopirita i limonita.
Classe II - Sulfurs i Sulfosals.

CuFeS2

Mina Saragossa (Mina Zaragoza).Queralbs.Ripollés.Girona.

Catalunya.Espanya.U.E.

7,8 cm.

© 2008 Ll.García.

Veure
CALCOPIRITA Grànuls inclosos en magnetita.
Classe II - Sulfurs i Sulfosals.

CuFeS2

Mines de Can Llebó.Can Llebó.Sant Martí Sacalm.Susqueda.Les Guilleries.Selva.

Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

Vista 0,9x0,6 cm.

© 2012 Ll.García.

Veure
CALCOPIRITA Fragment.
Classe II - Sulfurs i Sulfosals.

CuFeS2

Mines de Bonmatí (Mines del Puig de Sant Julià).Puig de Sant Julià.

Sant Julià del Llor-Bonmatí.Selva.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

5,8 cm.

© 1999 Ll.García.

Veure
CALCOPIRITA Fragment amb quars.
Classe II - Sulfurs i Sulfosals.

CuFeS2

Mina Victória.Arrés.Vall d'Aràn.Lleida.Catalunya.Espanya.U.E.

5,3 cm.

© 1999 Ll.García.

Veure
CALCOPIRITA Fragment amb microcristalls de baritina i malaquita.
Classe II - Sulfurs i Sulfosals.

CuFeS2

Galería Tacho.Mina La Atrevida.Vimbodí.Conca de Barberà.

Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

5,8 cm.

© 1999 Ll.García.

Veure
CALCOPIRITA Cristalls amb dolomita.
Classe II - Sulfurs i Sulfosals.

CuFeS2

Mina Régia.Mines de Bellmunt.Bellmunt del Priorat.

Priorat.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

5,8 cm.

© 1999 Ll.García.

Veure
CALCOPIRITA Agregats granulars en calcosina, amb atzurita i malaquita.
Classe II - Sulfurs i Sulfosals.

CuFeS2

Mina Linda Mariquita.Mines d'El Molar.El Molar.Priorat.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

6,7cm.

© 2013 Ll.García.

Veure
CALCOPIRITA Grànuls en quars.
Classe II - Sulfurs i Sulfosals.

CuFeS2

Mina Lola.Portmàn.La Unión.Múrcia.Comunitat de Múrcia (Múrcia).Espanya.U.E.

24,7 cm.

© 2014 Ll.García.

Veure
CALCOPIRITA Petits grànuls en magnetita compacta.
Classe II - Sulfurs i Sulfosals.

CuFeS2

Burguillos del Cerro.Zafra comarca.Badajoz.Extremadura.Espanya.U.E.

4,9 cm.

© 2004 Ll.García.

Veure
CALCOPIRITA Fragment.
Classe II - Sulfurs i Sulfosals.

CuFeS2

Grosseto.Toscana.Itália.U.E.

3,8 cm.

© 1999 Ll.García.

Veure
CALCOPIRITA Agregats irregulars en matriu, amb atzurita i malaquita.
Classe II - Sulfurs i Sulfosals.

CuFeS2

Bou Becker.Touissit.Oujda.Marroc.

6,5 cm.

© 2014 Ll.García.

Veure
CALCOPIRITA Fragment irissat.
Classe II - Sulfurs i Sulfosals.

CuFeS2

Mina San Antonio.Campo Este.Santa Eulàlia.Aquiles Serdán.Chihuahua.Méxic.

3,8 cm.

© 1999 Ll.García.

Veure
CALCOPIRITA Agregat de cristalls amb galena.
Classe II - Sulfurs i Sulfosals.

CuFeS2

Mina Alimón (Mines Animón).Mines de Huarón.Huarón.Cerro de Pasco.

San José de Huayllay.Alcides Carrión.Pasco.Perú.

3,9 cm.

© 1999 Ll.García.

Veure
CALCOPIRITA Fragment.
Classe II - Sulfurs i Sulfosals.

CuFeS2

Mina Barroca Grande.Panasqueíra.Covilhã.Castelo Branco districte.

Beira Baixa (Antiga provincia).Portugal.U.E.

3,8 cm.

© 1999 Ll.García.

REFERÉNCIES:
  • Autors:

  • Bibliogràfia:

  • Museus:

  • Webs:

CALCOPIRITA

Fragment.

Classe II - Sulfurs i Sulfosals.

CuFeS2

Mines de Riotinto.Riotinto.Huelva.

Andalusía.Espanya.U.E.

4,2x3,9x3,4 cm.

© 1999 Ll.García.

 

JACIMENTS

 

  1. Afghanistàn.

    1. Badakhstàn.Afghanistàn.
  2. Alemanya.U.E.

    1. Baden-Württenberg.Alemanya.U.E.

      1. Selva Negra (Schwarzwald).Baden-Württenberg.Alemanya.U.E.

        1. Wolfach.Selva Negra (Schwarzwald).Baden-Württemberg.Alemanya.U.E.

          1. Oberwolfach.Wolfach.Selva Negra (Schwarzwald).Baden-Württemberg.Alemanya.U.E.

            1. Vall Rankach.Oberwolfach.Wolfach.Selva Negra (Schwarzwald).Baden-Württemberg.Alemanya.U.E.

              1. Mina Clara.Vall Rankach.Oberwolfach.Wolfach.Selva Negra (Schwarzwald).Baden-Württemberg.Alemanya.U.E.

    2. Renània-Palatinat.Alemanya.U.E.

      1. Moschellandsberg.Renània-Palatinat.Alemanya.U.E.

        1. Mina Carolina.Moschellandsberg.Renània-Palatinat.Alemanya.U.E.

  3. Austria.U.E.

    1. Salzburg.Austria.U.E.

      1. Rauris.Salzburg.Austria.U.E.

  4. Brasil.

    1. Mines Gerais.Brasil.

      1. Poços de Caldas.Mines Gerais.Brasil.

        1. Complexa alcalí de Poços de Caldas.Poços de Caldas.Mines Gerais.Brasil.

  5. Canadà.

    1. Ontario.Canadà.

      1. Toronto.Ontario.Canadà.

        1. Timiskaming Co.Toronto.Ontario.Canadà.
  6. Espanya.U.E.

    1. Andalusía.Espanya.U.E.

      1. Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

        1. Almería Àrea Metropolitana (Comarca Metropolitana de Almería).Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

          1. Níjar.Almería Àrea Metropolitana (Comarca Metropolitana de Almería).Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

            1. Huebro.Níjar.Almería Àrea Metropolitana (Comarca Metropolitana de Almería).Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

              1. Vedat miner Laísquez (Coto Minero Laísquez) ( Mines Laísquez) (Mines Laíquez).Huebro.Níjar.Almería Àrea Metropolitana (Comarca Metropolitana de Almería).Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

            2. Rodalquilar.Níjar.Almería Àrea Metropolitana (Comarca Metropolitana de Almería).Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

              1. Mina María Josefa.Rodalquilar.Níjar.Almería Àrea Metropolitana (Comarca Metropolitana de Almería).Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

      2. Córdova.Andalusía.Espanya.U.E.

        1. Alcaracejos.Córdova.Andalusía.Espanya.U.E.

        2. Canto Blanco.Córdova.Andalusía.Espanya.U.E.

        3. Córdova.Córdova.Andalusía.Espanya.U.E.

          1. Cerromuriano (Cerro Muriano).Córdova.Córdova.Andalusía.Espanya.U.E.

        4. Fuenteovejuna (Fuente Obejuna).Córdova.Andalusía.Espanya.U.E.

          1. La Cardenchosa.Fuenteovejuna (Fuente Obejuna).Córdova.Andalusía.Espanya.U.E.

            1. Mines Glória.La Cardenchosa.Fuenteovejuna (Fuente Obejuna).Córdova.Andalusía.Espanya.U.E.

              1. Complexa de Mines Glória.Mines Glória.La Cardenchosa.Fuenteovejuna (Fuente Obejuna).Córdova.Andalusía.Espanya.U.E.

        5. Pedroches (Valle de los Pedroches).Córdova.Andalusía.Espanya.U.E.

          1. Villanueva de Córdova.Pedroches (Valle de los Pedroches).Córdova.Andalusía.Espanya.U.E.

            1. Loma de la Pizarra.Villanueva de Córdova.Pedroches (Valle de los Pedroches).Córdova.Andalusía.Espanya.U.E.

              1. Mina La Espuela de San Miguel.Loma de la Pizarra.Villanueva de Córdova.Pedroches (Valle de los Pedroches).Córdova.Andalusía.Espanya.U.E.

        6. Torrecampo.Córdova.Andalusía.Espanya.U.E.

        7. Villaviciosa de Córdova.Córdova.Andalusía.Espanya.U.E.

          1. Mines Santa Teresa I i II.Villaviciosa de Córdova.Córdova.Andalusía.Espanya.U.E.

      3. Granada.Andalusía.Espanya.U.E.

        1. Molvízar.Granada.Andalusía.Espanya.U.E.

        2. Sierra Nevada.Granada.Andalusía.Espanya.U.E.

      4. Huelva.Andalusía.Espanya.U.E.

        1. Cala.Huelva.Andalusía.Espanya.U.E.

          1. Mines de Cala.Cala.Huelva.Andalusía.Espanya.U.E.

            1. Corta Manuel.Mines de Cala.Cala.Huelva.Andalusía.Espanya.U.E.

        2. Riotinto.Huelva.Andalusía.Espanya.U.E.

          1. Mines de Riotinto.Riotinto.Huelva.Andalusía.Espanya.U.E.

            1. Cerro Colorado.Mines de Riotinto.Riotinto.Huelva.Andalusía.Espanya.U.E.

            2. Corta Atalaya.Mines de Riotinto.Riotinto.Huelva.Andalusía.Espanya.U.E.

        3. Tharsis.Huelva.Andalusía.Espanya.U.E.

          1. Mines de Tharsis.Tharsis.Huelva.Andalusía.Espanya.U.E.

      5. Jaén.Andalusía.Espanya.U.E.

        1. Carchelejo.Jaén.Andalusía.Espanya.U.E.

          1. Turó de las Culebras.Carchelejo.Jaén.Andalusía.Espanya.U.E.

            1. Pedrera Oficarsa.Turó de las Culebras.Carchelejo.Jaén.Andalusía.Espanya.U.E.

        2. La Carolina.Jaén.Andalusía.Espanya.U.E.

        3. Linares.Jaén.Andalusía.Espanya.U.E.

      6. Màlaga.Andalusía.Espanya.U.E.

        1. Ojén.Màlaga.Andalusía.Espanya.U.E.

          1. Mina Concepción (Mina El Peñoncillo).Ojén.Màlaga.Andalusía.Espanya.U.E.

      7. Sevilla.Andalusía.Espanya.U.E.

        1. Aznalcóllar.Sevilla.Andalusía.Espanya.U.E.

        2. Peñaflor.Sevilla.Andalusía.Espanya.U.E.

    2. Aragó.Espanya.U.E.

      1. Osca.Aragó.Espanya.U.E.

        1. Castanesa.Osca.Aragó.Espanya.U.E.

        2. Panticosa.Osca.Aragó.Espanya.U.E.

          1. Vall de Tena.Panticosa.Osca.Aragó.Espanya.U.E.

            1. Costera de Yenefrito.Vall de Tena.Panticosa.Osca.Aragó.Espanya.U.E.

              1. Mina Pilar.Costera de Yenefrito.Vall de Tena.Panticosa.Osca.Aragó.Espanya.U.E.

        3. Ribagorça.Osca.Aragó.Espanya.U.E.

          1. Montanui (Montanuy).Ribagorça.Osca.Aragó.Espanya.U.E.

            1. Estet.Montanui (Montanuy).Ribagorza.Osca.Aragó.Espanya.U.E.

              1. Mines d'Estet.Estet.Montanui (Montanuy).Ribagorza.Osca.Aragó.Espanya.U.E.

        4. San Juan de Plan.Osca.Aragó.Espanya.U.E.

          1. Barranc del Sein.San Juan de Plan.Osca.Aragó.Espanya.U.E.

            1. Mina San Carlos.Barranc del Sein.San Juan de Plan.Osca.Aragó.Espanya.U.E.

      2. Saragossa.Aragó.Espanya.U.E.

        1. Alpartir.Saragossa.Aragó.Espanya.U.E.

          1. Mina Bilbilitana.Alpartir.Saragossa.Aragó.Espanya.U.E.

        2. Ateca.Saragossa.Aragó.Espanya.U.E.

          1. Confluencia Ateca-Carenas-Castejón de las Armas.Ateca.Saragossa.Aragó.Espanya.U.E.

            1. Mina Aragón.Confluencia Ateca-Carenas-Castejón de las Armas.Ateca.Saragossa.Aragó.Espanya.U.E.

            2. Mina Leonor.Confluencia Ateca-Carenas-Castejón de las Armas.Ateca.Saragossa.Aragó.Espanya.U.E.

        3. Bubierca.Saragossa.Aragó.Espanya.U.E.

          1. Mines de La Pedraza.Bubierca.Saragossa.Aragó.Espanya.U.E.

        4. Calcena.Saragossa.Aragó.Espanya.U.E.

          1. Barranc de Valdeplata.Calcena.Saragossa.Aragó.Espanya.U.E.

            1. Mines del Barranco de Valdeplata.Barranc de Valdeplata.Calcena.Saragossa.Aragó.Espanya.U.E.

              1. Mina Ménsula.Mines del Barranco de Valdeplata.Barranc de Valdeplata.Calcena.Saragossa.Aragó.Espanya.U.E.

        5. Épila.Saragossa.Aragó.Espanya.U.E.

          1. Mina Esperanza.Épila.Saragossa.Aragó.Espanya.U.E.

        6. Fombuena.Saragossa.Aragó.Espanya.U.E.

          1. Barranc del Hocino.Fombuena.Saragossa.Aragó.Espanya.U.E.

            1. Mina San José (Mina Barranco del Hocino).Barranc del Hocino.Fombuena.Saragossa.Aragó.Espanya.U.E.

        7. Jarque de Moncayo.Saragossa.Aragó.Espanya.U.E.

          1. Paratge de Valdeoseja.Jarque de Moncayo.Saragossa.Aragó.Espanya.U.E.

            1. Aflorament de Valdeoseja.Paratge de Valdeoseja.Jarque de Moncayo.Saragossa.Aragó.Espanya.U.E.

        8. Mesones de Isuela.Saragossa.Aragó.Espanya.U.E.

          1. Corrales de los Valles.Mesones de Isuela.Saragossa.Aragó.Espanya.U.E.

            1. Filons de Corrales de los Valles.Corrales de los Valles.Mesones de Isuela.Saragossa.Aragó.Espanya.U.E.

        9. Morés.Saragossa.Aragó.Espanya.U.E.

          1. Purroy.Morés.Saragossa.Aragó.Espanya.U.E.

            1. Pedreres de Purroy.Purroy.Morés.Saragossa.Aragó.Espanya.U.E.

        10. Tierga.Saragossa.Aragó.Espanya.U.E.

          1. Barranc del Judio.Tierga.Saragossa.Aragó.Espanya.U.E.

            1. Mina Santa Rosa.Barranc del Judio.Tierga.Saragossa.Aragó.Espanya.U.E.

        11. Tobed.Saragossa.Aragó.Espanya.U.E.

          1. Mina Alfonso.Tobed.Saragossa.Aragó.Espanya.U.E.

      3. Terol.Aragó.Espanya.U.E.

        1. Bádenas.Terol.Aragó.Espanya.U.E.

          1. Paratge El Carrascal.Bádenas.Terol.Aragó.Espanya.U.E.

            1. Mina San Ramón.Paratge El Carrascal.Bádenas.Terol.Aragó.Espanya.U.E.

        2. Lanzuela.Terol.Aragó.Espanya.U.E.

          1. Barranc Royo.Lanzuela.Terol.Aragó.Espanya.U.E.

            1. Mina Nueva Virginia (Mina del Tio Jorge).Barranc Royo.Lanzuela.Terol.Aragó.Espanya.U.E.

        3. Santa Cruz de Nogueras.Terol.Aragó.Espanya.U.E.

          1. Mina Virgen del Carmen (Mina Ntra. Señora del Carmen) (Mina Imperial).Santa Cruz de Nogueras.Terol.Aragó.Espanya.U.E.

        4. Serra d'Albarracín.Terol.Aragó.Espanya.U.E.

          1. Rubiales.Serra d'Albarracín.Terol.Aragó.Espanya.U.E.

            1. Collado de la Plata.Rubiales.Serra d'Albarracín.Terol.Aragó.Espanya.U.E.

              1. Mina La Plata.Collado de la Plata.Rubiales.Serra d'Albarracín.Terol.Aragó.Espanya.U.E.

          2. Torres de Albarracín.Serra d'Albarracín.Terol.Aragó.Espanya.U.E.

            1. Cerro de la Corte.Torres de Albarracín.Serra d'Albarracín.Terol.Aragó.Espanya.U.E.

              1. Mines del Cerro de la Corte.Cerro de la Corte.Torres de Albarracín.Serra d'Albarracín.Terol.Aragó.Espanya.U.E.

                1. Mina Santisima Trinidad.Mines del Cerro de la Corte.Cerro de la Corte.Torres de Albarracín.Serra d'Albarracín.Terol.Aragó.Espanya.U.E.

    3. Astúries.Espanya.U.E.

      1. Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

        1. Aller (Ayer).Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

          1. El Pino (Pino).Aller (Ayer).Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

            1. Felechosa.El Pino (Pino).Aller (Ayer).Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

        2. Amieva.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

          1. Serranía de Amieva.Amieva.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

            1. Pico Primiello.Serranía de Amieva.Amieva.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

              1. Mina Alacoque.Pico Primiello.Serranía de Amieva.Amieva.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

          2. Vega de Cien.Amieva.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

        3. Belmonte (Belmonte de Miranda).Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

          1. El Valle-Boinás.Belmonte (Belmonte de Miranda).Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

            1. Mines d'El Valle-Boinás.El Valle-Boinás.Belmonte (Belmonte de Miranda).Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

        4. Bimenes.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

        5. Cabrales.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

          1. Carreña.Cabrales.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

            1. Asiego,Carreña.Cabrales.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

              1. Mina Ivona.Asiego,Carreña.Cabrales.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

        6. Cangas de Onís (Cangues d'Onís).Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

          1. Covadonga (Cuadonga).Cangas de Onís (Cangues d'Onís).Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

            1. Llacs de Covadonga (Lagos de Covadonga).Covadonga (Cuadonga).Cangas de Onís (Cangues d'Onís).Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

              1. Mines de Buferrera.Llacs de Covadonga (Lagos de Covadonga).Covadonga (Cuadonga).Cangas de Onís (Cangues d'Onís).Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

          2. Mestas de Con (Con).Cangas de Onís (Cangues d'Onís).Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

            1. Mina El Milagro (Mina Milagro) (Mina Consuelo).Mestas de Con (Con).Cangas de Onís (Cangues d'Onís).Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

        7. Cangas del Narcea.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

        8. Caso.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

        9. Colunga.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

          1. Carrandi.Colunga.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

          2. Loroñe.Colunga.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

            1. El Fito (Monte El Fito).Loroñe.Colunga.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

              1. Mina Emílio.El Fito (Monte El Fito).Loroñe.Colunga.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

        10. Ibias.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

        11. Laviana (Llaviana).Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

        12. Lena (Llena).Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

        13. Llanera.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

          1. Ferroñes.Llanera.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

        14. Llanes.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

        15. Mieres.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

          1. La Peña.Mieres.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

            1. Campa del Trave.La Peña.Mieres.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

              1. Mines de la Campa del Trave.Campa del Trave.La Peña.Mieres.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

            2. El Terronal (El Terronal de La Peña).La Peña.Mieres.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

              1. Mina El Terronal.El Terronal (El Terronal de La Peña).La Peña.Mieres.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

            3. Los Rueldos.La Peña.Mieres.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

              1. Paratge de Roíles (Paraje de Roíles).Los Rueldos.La Peña.Mieres.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

                1. Mina Los Rueldos.Paratge de Roíles (Paraje de Roíles).Los Rueldos.La Peña.Mieres.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

                  1. Escombrera de Morgao (Hg) (Escombrera de Los Rueldos).Mina Los Rueldos.Paratge de Roíles (Paraje de Roíles).Los Rueldos.La Peña.Mieres.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

        16. Nava.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

        17. Nubledo (Corvera d'Astúries).Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

          1. Cancienes.Nubledo (Corvera d'Astúries).Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

            1. Mina Moscona.Cancienes.Nubledo (Corvera d'Astúries).Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

        18. Oriente (Comarca de Oriente).Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

          1. Caravia.Oriente (Comarca de Oriente).Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

            1. Caravia Alta.Caravia.Oriente (Comarca de Oriente).Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

              1. Prado (Prau).Caravia Alta.Caravia.Oriente (Comarca de Oriente).Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

                1. Mina Jaimina.Prado (Prau).Caravia Alta.Caravia.Oriente (Comarca de Oriente).Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

        19. Parres.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

        20. Peñamellera Alta.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

          1. Mier.Peñamellera Alta.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

            1. Niserias (Barrio Niserias).Mier.Peñamellera Alta.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

              1. Mina Picayos de Mier (Mina Los Picayos).Niserias (Barrio Niserias).Mier.Peñamellera Alta.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

        21. Piloña.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

        22. Ponga.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

        23. Proaza.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

          1. Caranga d'Arriba.Proaza.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

            1. Mines del "Grupo Minero Cantábria".Caranga d'Arriba.Proaza.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

        24. Quirós.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

        25. Ribadedeva.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

          1. Colombres.Ribadedeva.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

            1. Pimiango.Colombres.Ribadedeva.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

        26. Ribadesella.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

          1. Berbes.Ribadesella.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

            1. Mina Cueto del Aspa (Cuetu de l'Aspa).Berbes.Ribadesella.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

          2. Leces.Ribadesella.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

            1. Vega.Leces.Ribadesella.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

              1. Platja de Vega (Playa de Vega).Vega.Leces.Ribadesella.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

        27. Riosa.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

          1. La Vega.Riosa.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

            1. Rioseco.La Vega.Riosa.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

              1. Sierra del Aramo.Rioseco.La Vega.Riosa.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

                1. Mines del Aramo (Mines de Riosa) (Mines de Llamo) (Mines de Rioseco) (Mines de Texeo (Texeu)) (Mina Teresita).Sierra del Aramo.Rioseco.La Vega.Riosa.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

        28. Salas.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

          1. Carlés.Salas.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

            1. Skarn de Carlés.Carlés.Salas.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

              1. Mina de Carlés.Skarn de Carlés.Carlés.Salas.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

          2. Mallecina (Maicina).Salas.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

            1. Valderrodero (Valderrodeiru).Mallecina (Maicina).Salas.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

              1. Mina de magnesita de Valderrodero (Mina Magna).Valderrodero (Valderrodeiru).Mallecina (Maicina).Salas.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

        29. San Martín de Oscos (Samartín d'Ozcos).Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

          1. Labarión (Santa María de Labiarón) (Labiarón) (Libiarón) (Libiaróu).San Martín de Oscos (Samartín d'Ozcos).Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

            1. Piorno.Labarión (Santa María de Labiarón) (Labiarón) (Libiarón) (Libiaróu).San Martín de Oscos (Samartín d'Ozcos).Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

              1. Mina Antonia.Piorno.Labarión (Santa María de Labiarón) (Labiarón) (Libiarón) (Libiaróu).San Martín de Oscos (Samartín d'Ozcos).Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

        30. Santo Adriano (Santu Adrianu).Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

        31. Siero (Pola de Siero).Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

          1. La Collada.Siero (Pola de Siero).Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

            1. Filó Josefa-Veneros (Filó Josefa-Veneros Norte).La Collada.Siero (Pola de Siero).Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

            2. Huergo.La Collada.Siero (Pola de Siero).Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

              1. La Viesca.Huergo.La Collada.Siero (Pola de Siero).Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

                1. Geoda de El Furaco.La Viesca.Huergo.La Collada.Siero (Pola de Siero).Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

                2. Geoda de la Galería 65.La Viesca.Huergo.La Collada.Siero (Pola de Siero).Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

                3. Geoda de Las Monjas.La Viesca.Huergo.La Collada.Siero (Pola de Siero).Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

        32. Sobrescobio (Sobrescobiu).Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

          1. Rioseco (Rusecu).Sobrescobio (Sobrescobiu).Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

            1. Peña Caón (Cantu Cumbral).Rioseco (Rusecu).Sobrescobio (Sobrescobiu).Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

        33. Somiedo (Somiedu).Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

        34. Tapia de Casariego.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

          1. Salave (Santa María de Campos y Salave) (Campos y Salave).Tapia de Casariego.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

        35. Teverga (Teberga).Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

        36. Tineo (Tinéu).Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

        37. Valdés.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

          1. Luarca (Lluarca).Valdés.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

        38. Vegadeo (A Veiga) (Vega de Ribadeo).Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

          1. Meredo.Vegadeo (A Veiga) (Vega de Ribadeo).Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

            1. Mina Montealegre.Meredo.Vegadeo (A Veiga) (Vega de Ribadeo).Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

        39. Villayón.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

    4. Balears (Illes Balears).Espanya.U.E.

      1. Menorca (Illa de Menorca).Balears (Illes Balears).Espanya.U.E.

        1. Maó.Menorca (Illa de Menorca).Balears (Illes Balears).Espanya.U.E.

          1. Illa d'en Colom.Maó.Menorca (Illa de Menorca).Balears (Illes Balears).Espanya.U.E.

            1. Sa Mitja Lluna.Illa d'en Colom.Maó.Menorca (Illa de Menorca).Balears (Illes Balears).Espanya.U.E.

    5. Cantàbria.Espanya.U.E.

      1. Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

        1. Campoo-Los Valles comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

          1. Campoo de Yuso.Campoo-Los Valles comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

            1. Lanchares.Campoo de Yuso.Campoo-Los Valles comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

          2. Hermandad de Campoo de Suso.Campoo-Los Valles comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

            1. Soto.Hermandad de Campoo de Suso.Campoo-Los Valles comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

              1. Mines de Soto.Soto.Hermandad de Campoo de Suso.Campoo-Los Valles comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

                1. Mina Campurriana.Mines de Soto.Soto.Hermandad de Campoo de Suso.Campoo-Los Valles comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

          3. Reinosa.Campoo-Los Valles comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

          4. San Miguel de Aguayo.Campoo-Los Valles comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

          5. Valdeolea.Campoo-Los Valles comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

            1. Olea.Valdeolea.Campoo-Los Valles comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

              1. Mines d'Olea.Olea.Valdeolea.Campoo-Los Valles comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

        2. Costa Occidental.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

          1. Valdàliga.Costa Occidental.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

            1. Sierra de Arnero.Valdàliga.Costa Occidental.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

              1. La Florida.Sierra de Arnero.Valdàliga.Costa Occidental.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

                1. Mines de La Florida (El Soplao).La Florida.Sierra de Arnero.Valdàliga.Costa Occidental.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

                  1. Mina La Florida.Mines de La Florida (El Soplao).La Florida.Sierra de Arnero.Valdàliga.Costa Occidental.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

        3. El Besaya (Vall del Besaya).Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

          1. Bárcena de Pie de Concha.El Besaya (Vall del Besaya) comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

          2. Los Corrales de Buelna.El Besaya (Vall del Besaya) comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

            1. Las Caldas de Besaya.Los Corrales de Buelna.El Besaya (Vall del Besaya) comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

          3. Torrelavega.El Besaya (Vall del Besaya).Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

            1. Viérnoles.Torrelavega.El Besaya (Vall del Besaya).Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

              1. Mt. Dobra.Viérnoles.Torrelavega.El Besaya (Vall del Besaya).Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

                1. Pedrera Nieves (Mina Nieves).Mt. Dobra.Viérnoles.Torrelavega.El Besaya (Vall del Besaya).Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

        4. Liébana comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

          1. Camaleño.Liébana comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

            1. Mines d'Àliva.Camaleño.Liébana comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

        5. Saja-Nansa comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

          1. Herrerias.Saja-Nansa comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

            1. Cabanzón.Herrerias.Saja-Nansa comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

          2. Polaciones.Saja-Nansa comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

            1. Peña Sagra.Polaciones.Saja-Nansa comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

              1. Mina del Cura.Peña Sagra.Polaciones.Saja-Nansa comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

          3. Rionansa.Saja-Nansa comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

            1. Celis.Rionansa.Saja-Nansa comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

    6. Castella i Lleó.Espanya.U.E.

      1. Burgos.Castella i Lleó.Espanya.U.E.

        1. Barbadillo de Herreros.Burgos.Castella i Lleó.Espanya.U.E.

        2. Belorado.Burgos.Castella i Lleó.Espanya.U.E.

      2. Lleó.Castella i Lleó.Espanya.U.E.

        1. Campo de Lomba.Lleó.Castella i Lleó.Espanya.U.E.

        2. Càrmenes.Lleó.Castella i Lleó.Espanya.U.E.

          1. Mina Profunda (Mina La Profunda).Càrmenes.Lleó.Castella i Lleó.Espanya.U.E.

        3. Villanueva de Pontedo.Càrmenes.Lleó.Castella i Lleó.Espanya.U.E.

          1. Mina Providencia (Mina La Divina Providencia).Villanueva de Pontedo.Càrmenes.Lleó.Castella i Lleó.Espanya.U.E.

        4. Valdeteja.Lleó.Castella i Lleó.Espanya.U.E.

        5. Villamanín.Lleó.Castella i Lleó.Espanya.U.E.

      3. Salamanca.Castella i Lleó.Espanya.U.E.

        1. Barquilla.Salamanca.Castella i Lleó.Espanya.U.E.

          1. Mina Fuentes Villanas.Barquilla.Salamanca.Castella i Lleó.Espanya.U.E.

        2. Lumbrales.Salamanca.Castella i Lleó.Espanya.U.E.

      4. Sória.Castella i Lleó.Espanya.U.E.

        1. Cigudosa.Sória.Castella i Lleó.Espanya.U.E.

        2. Olvega.Sória.Castella i Lleó.Espanya.U.E.

          1. Sierra del Madero.Olvega.Sória.Castella i Lleó.Espanya.U.E.

            1. Mina Petra.Sierra del Madero.Olvega.Sória.Castella i Lleó.Espanya.U.E.

              1. Mina Petra II.Mina Petra.Sierra del Madero.Olvega.Sória.Castella i Lleó.Espanya.U.E.

    7. Castella La Manxa.Espanya.U.E.

      1. Ciutat Reial.Castella La Manxa.Espanya.U.E.

        1. Almadén.Ciutat Reial.Castella La Manxa.Espanya.U.E.

        2. Almadenejos.Ciutat Reial.Castella La Manxa.Espanya.U.E.

          1. Mina El Entredicho.Almadenejos.Ciutat Reial.Castella La Manxa.Espanya.U.E.

        3. Vall d'Alcúdia (Valle de Alcúdia).Ciutat Reial.Castella La Manxa.Espanya.U.E.

          1. Almodóvar del Campo.Vall d'Alcúdia (Valle de Alcúdia).Ciutat Reial.Castella La Manxa.Espanya.U.E.

            1. El Horcajo.Almodóvar del Campo.Vall d'Alcúdia (Valle de Alcúdia).Ciutat Reial.Castella La Manxa.Espanya.U.E.

              1. Mines de El Horcajo.El Horcajo.Almodóvar del Campo.Vall d'Alcúdia (Valle de Alcúdia).Ciutat Reial.Castella La Manxa.Espanya.U.E.

        4. Villamayor de Calatrava.Ciutat Reial.Castella La Manxa.Espanya.U.E.

          1. Mines de San Quintín.Villamayor de Calatrava.Ciutat Reial.Castella La Manxa.Espanya.U.E.

      2. Guadalajara.Castella La Manxa.Espanya.U.E.

        1. Pardos.Guadalajara.Castella La Manxa.Espanya.U.E.

          1. Mina La Estrella.Pardos.Guadalajara.Castella La Manxa.Espanya.U.E.

      3. Toledo.Castella La Manxa.Espanya.U.E.

        1. Villaluenga (Villaluenga de la Sagra).Toledo.Castella La Manxa.Espanya.U.E.

    8. Catalunya.Espanya.U.E.

      1. Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

        1. Baix Llobregat.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

          1. El Papiol.Baix Llobregat.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Pedrera Berta (Mina Berta).El Papiol.Baix Llobregat.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

        2. Barcelonés.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

          1. Barcelona municípi.Barcelonés.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Collserola.Barcelona municípi.Barcelonés.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

              1. Bellesguard.Collserola.Barcelona municípi.Barcelonés.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

          2. Santa Coloma de Gramanet.Barcelonés.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

        3. Bergadà.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

          1. Bagà.Bergadà.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Mina de La Bófia de Bagà.Bagà.Bergadà.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

        4. Maresme.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

          1. Tordera.Maresme.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Hortsavinyà.Tordera.Maresme.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

              1. Mina de Can Montsant (Mines de Can Montsant).Hortsavinyà.Tordera.Maresme.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

        5. Vallés Occidental.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

          1. Montcada i Reixac.Vallés Occidental.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Turó de Montcada.Montcada i Reixac.Vallés Occidental.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

              1. Pedrera Asland.Turó de Montcada.Montcada i Reixac.Vallés Occidental.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

        6. Vallés Oriental.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

          1. Gualba de d'Alt.Vallés Oriental.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Pedreres de Gualba.Gualba de d'Alt.Vallés Oriental.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

              1. Pedrera Aymar.Pedreres de Gualba.Gualba de d'Alt.Vallés Oriental.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

      2. Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

        1. Alt Empordà.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

          1. Colera.Alt Empordà.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Mina del Poble.Colera.Alt Empordà.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

            2. Molinàs (Molinars).Colera.Alt Empordà.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

              1. Mina de Mas Buixó (Mina Buixó).Molinàs (Molinars).Colera.Alt Empordà.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

              2. Mina de Mas Corbera (Mina Corbera).Molinàs (Molinars).Colera.Alt Empordà.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

          2. Massanet de Cabrenys.Alt Empordà.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

          3. Sant Llorenç de la Muga.Alt Empordà.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Montdevà.Sant Llorenç de la Muga.Alt Empordà.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

              1. Mines de Montdevà.Montdevà (Montdavà).Sant Llorenç de la Muga.Alt Empordà.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

        2. Baix Empordà.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

          1. Palafrugell municipi.Baix Empordà.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Llofriu.Palafrugell municipi.Baix Empordà.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

              1. Mines de Llofriu (Mines de Palafrugell).Llofriu.Palafrugell municipi.Baix Empordà.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

                1. Mina d'en Torrent (Mina de la Font de la Teula).Mines de Llofriu (Mines de Palafrugell).Llofriu.Palafrugell municipi.Baix Empordà.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

          2. Palamós.Baix Empordà.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Mina Infern (Mina de l'Alemany).Palamós.Baix Empordà.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

            2. Mines de Sant Joan de Palamós.Palamós.Baix Empordà.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

              1. Mina La Trinchera.Mines de Sant Joan de Palamós.Palamós.Baix Empordà.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

        3. Ripollés.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

          1. Abella.Ripollés.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Serra Cavallera.Abella.Ripollés.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

              1. Collada Verda.Serra Cavallera.Abella.Ripollés.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

          2. Camprodón.Ripollés.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Rocabruna.Camprodón.Ripollés.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

              1. Mina de las Ferreres.Rocabruna.Camprodón.Ripollés.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

          3. Queralbs.Ripollés.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Mina Saragossa (Mina Zaragoza).Queralbs.Ripollés.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

        4. Selva.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

          1. Les Guilleries.Selva.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Susqueda.Les Guilleries.Selva.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.
              1. Sant Martí Sacalm.Susqueda.Les Guilleries.Selva.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.
                1. Can Llebó.Sant Martí Sacalm.Susqueda.Les Guilleries.Selva.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.
                  1. Mines de Can Llebó.Can Llebó.Sant Martí Sacalm.Susqueda.Les Guilleries.Selva.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.
          2. Sant Julià del Llor-Bonmatí.Selva.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Puig de Sant Julià.Sant Julià del Llor-Bonmatí.Selva.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

              1. Mines de Bonmatí (Mines del Puig de Sant Julià).Puig de Sant Julià.Sant Julià del Llor-Bonmatí.Selva.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

                1. Mina Vagilada.Mines de Bonmatí (Mines del Puig de Sant Julià).Puig de Sant Julià.Sant Julià del Llor-Bonmatí.Selva.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

      3. Lleida.Catalunya.Espanya.U.E.

        1. Alt Urgell.Lleida.Catalunya.Espanya.U.E.

          1. Pont de Bar.Alt Urgell.Lleida.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Toloriu.Pont de Bar.Alt Urgell.Lleida.Catalunya.Espanya.U.E.

              1. Bar.Toloriu.Pont de Bar.Alt Urgell.Lleida.Catalunya.Espanya.U.E.

                1. Mina de Serra Mata (Mines de Bar).Bar.Toloriu.Pont de Bar.Alt Urgell.Lleida.Catalunya.Espanya.U.E.

        2. Alta Ribagorça.Lleida.Catalunya.Espanya.U.E.

          1. Vall de Barravés.Alta Ribagorça.Lleida.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Vilaller.Vall de Barravés.Alta Ribagorça.Lleida.Catalunya.Espanya.U.E.

              1. El Cierco (Cierco).Vilaller.Vall de Barravés.Alta Ribagorça.Lleida.Catalunya.Espanya.U.E.

                1. Mines d'El Cierco (Mines de Cierco).El Cierco (Cierco).Vilaller.Vall de Barravés.Alta Ribagorça.Lleida.Catalunya.Espanya.U.E.

                  1. Filó de l'Obaga.Mines d'El Cierco (Mines de Cierco).El Cierco (Cierco).Vilaller.Vall de Barravés.Alta Ribagorça.Lleida.Catalunya.Espanya.U.E.

                  2. Filó de la Solana.Mines d'El Cierco (Mines de Cierco).El Cierco (Cierco).Vilaller.Vall de Barravés.Alta Ribagorça.Lleida.Catalunya.Espanya.U.E.

                  3. Filó del Rei.Mines d'El Cierco (Mines de Cierco).El Cierco (Cierco).Vilaller.Vall de Barravés.Alta Ribagorça.Lleida.Catalunya.Espanya.U.E.

        3. Pallars Jussà.Lleida.Catalunya.Espanya.U.E.

          1. La Torre de Cabdella.Pallars Jussà.Lleida.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Vall Fosca.La Torre de Cabdella.Pallars Jussà.Lleida.Catalunya.Espanya.U.E.

              1. La Plana de Mont-Ros.Vall Fosca.La Torre de Cabdella.Pallars Jussà.Lleida.Catalunya.Espanya.U.E.

                1. Castell-estaó.La Plana de Mont-Ros.Vall Fosca.La Torre de Cabdella.Pallars Jussà.Lleida.Catalunya.Espanya.U.E.

                  1. Mina Eureka.Castell-estaó.La Plana de Mont-Ros.Vall Fosca.La Torre de Cabdella.Pallars Jussà.Lleida.Catalunya.Espanya.U.E.

          2. Tremp.Pallars Jussà.Lleida.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Casterner de les Olles.Tremp.Pallars Jussà.Lleida.Catalunya.Espanya.U.E.

              1. Serra de Sant Gervàs.Casterner de les Olles.Tremp.Pallars Jussà.Lleida.Catalunya.Espanya.U.E.

                1. Barranc de les Collades.Serra de Sant Gervàs.Casterner de les Olles.Tremp.Pallars Jussà.Lleida.Catalunya.Espanya.U.E.

        4. Pallars Sobirá.Lleida.Catalunya.Espanya.U.E.

          1. Llavorsí.Pallars Sobirá.Lleida.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Barranc del Cargol.Llavorsí.Pallars Sobirá.Lleida.Catalunya.Espanya.U.E.

          2. Sort.Pallars Sobirá.Lleida.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Montardit de Dalt.Sort.Pallars Sobirá.Lleida.Catalunya.Espanya.U.E.

              1. Pedrera d'Ofites.Montardit de Dalt.Sort.Pallars Sobirá.Lleida.Catalunya.Espanya.U.E.

        5. Vall d'Aràn.Lleida.Catalunya.Espanya.U.E.

          1. Arrés.Vall d'Aràn.Lleida.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Mina Victória.Arrés.Vall d'Aràn.Lleida.Catalunya.Espanya.U.E.

          2. Bossost.Vall d'Aràn.Lleida.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Mina Margalída.Bossost.Vall d'Aràn.Lleida.Catalunya.Espanya.U.E.

      4. Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

        1. Baix Camp.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

          1. Duesaigües.Baix Camp.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Mines dels Crossos.Duesaigües.Baix Camp.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

          2. L'Alforja.Baix Camp.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Mines de L'Alforja.L'Alforja.Baix Camp.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

          3. L'Argentera.Baix Camp.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Mines de l'Argentera.L'Argentera.Baix Camp.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

        2. Conca de Barberà.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

          1. Vimbodí.Conca de Barberà.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Mina La Atrevida.Vimbodí.Conca de Barberà.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

              1. Galería Tacho.Mina La Atrevida.Vimbodí.Conca de Barberà.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

        3. Priorat.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

          1. Bellmunt del Priorat.Priorat.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Mines de Bellmunt.Bellmunt del Priorat.Priorat.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

              1. Mina Barranc Fondo (Mina Ramona).Mines de Bellmunt.Bellmunt del Priorat.Priorat.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

              2. Mina Eugénia (Mina Gran) (Mina Inocenta).Mines de Bellmunt.Bellmunt del Priorat.Priorat.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

              3. Mina Régia.Mines de Bellmunt.Bellmunt del Priorat.Priorat.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

          2. Cornudella de Montsant.Priorat.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Mina dels Clossos,"Els Crossos" (Mina Dolores).Cornudella de Montsant.Priorat.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

            2. Mines del Barranc Fondo (Mina Marcelino).Cornudella de Montsant.Priorat.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

          3. El Masroig.Priorat.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Mina del Torrent de la Vila.El Masroig.Priorat.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

          4. El Molar.Priorat.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Mines d'El Molar.El Molar.Priorat.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

              1. Mina Linda Mariquita.Mines d'El Molar.El Molar.Priorat.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

          5. Falset.Priorat.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Mina Càndida (Mina de la Creu Grossa).Falset.Priorat.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

          6. Gratallops.Priorat.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Mina Segarrés.Gratallops.Priorat.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

          7. Porrera.Priorat.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Mines de Porrera.Porrera.Priorat.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

              1. Mina del Poble.Mines de Porrera.Porrera.Priorat.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

    9. Comunitat de Madrid (Madrid).Espanya.U.E.

      1. Madrid.Comunitat de Madrid (Madrid).Espanya.U.E.

        1. Cadalso de los Vidrios.Madrid.Comunitat de Madrid (Madrid).Espanya.U.E.

        2. Colmenarejo.Madrid.Comunitat de Madrid (Madrid).Espanya.U.E.

          1. Mina Pilar.Colmenarejo.Madrid.Comunitat de Madrid (Madrid).Espanya.U.E.

        3. Garganta de los Montes.Madrid.Comunitat de Madrid (Madrid).Espanya.U.E.

          1. El Cuadrón.Garganta de los Montes.Madrid.Comunitat de Madrid (Madrid).Espanya.U.E.

            1. Mina La Chilena.El Cuadrón.Garganta de los Montes.Madrid.Comunitat de Madrid (Madrid).Espanya.U.E.

        4. Navalagamella.Madrid.Comunitat de Madrid (Madrid).Espanya.U.E.

          1. Mina La Montañesa.Navalagamella.Madrid.Comunitat de Madrid (Madrid).Espanya.U.E.

        5. Sierra de Guadarrama.Madrid.Comunitat de Madrid (Madrid).Espanya.U.E.

          1. Guadarrama.Sierra de Guadarrama.Madrid.Comunitat de Madrid (Madrid).Espanya.U.E.

            1. Mt. Cabeza Lijar.Guadarrama.Sierra de Guadarrama.Madrid.Comunitat de Madrid (Madrid).Espanya.U.E.

              1. Collado de la Mina (Collado del Ciervo).Mt. Cabeza Lijar.Guadarrama.Sierra de Guadarrama.Madrid.Comunitat de Madrid (Madrid).Espanya.U.E.

                1. Mina La Primera (Mina Cabeza Lijar).Collado de la Mina (Collado del Ciervo).Mt. Cabeza Lijar.Guadarrama.Sierra de Guadarrama.Madrid.Comunitat de Madrid (Madrid).Espanya.U.E.

    10. Comunitat de Múrcia (Múrcia).Espanya.U.E.

      1. Múrcia.Comunitat de Múrcia (Múrcia).Espanya.U.E.

        1. Cartagena.Múrcia.Comunitat de Múrcia (Múrcia).Espanya.U.E.

        2. La Unión.Múrcia.Comunitat de Múrcia (Múrcia).Espanya.U.E.

          1. Portmàn.La Unión.Múrcia.Comunitat de Múrcia (Múrcia).Espanya.UE.

            1. Mina Lola.Portmàn.La Unión.Múrcia.Comunitat de Múrcia (Múrcia).Espanya.U.E.

        3. Lorca.Múrcia.Comunitat de Múrcia (Múrcia).Espanya.U.E.

        4. Mazarrón.Múrcia.Comunitat de Múrcia (Múrcia).Espanya.U.E.

        5. Mines de Mazarrón.Mazarrón.Múrcia.Comunitat de Múrcia (Múrcia).Espanya.U.E.

    11. Euskàdi.Espanya.U.E.

      1. Àlava (Araba).Euskàdi.Espanya.U.E.

        1. Barambio.Àlava (Araba).Euskàdi.Espanya.U.E.

        2. Legutiano (Villarreal d'Àlava).Àlava (Araba).Euskàdi.Espanya.U.E.

          1. Casa d'Urdaleta (Casa de Chirriquitón).Legutiano (Villarreal d'Àlava).Àlava (Araba).Euskàdi.Espanya.U.E.

            1. Mina Urdaleta.Casa d'Urdaleta (Casa de Chirriquitón).Legutiano (Villarreal d'Àlava).Àlava (Araba).Euskàdi.Espanya.U.E.

          2. Caserio Buebai.Legutiano (Villarreal d'Àlava).Àlava (Araba).Euskàdi.Espanya.U.E.

            1. Mina Miñagañe (Mina Ollerías).Caserio Buebai.Legutiano (Villarreal d'Àlava).Àlava (Araba).Euskàdi.Espanya.U.E.

        3. Ribera Alta.Àlava (Araba).Euskàdi.Espanya.U.E.

          1. Villambrosa.Ribera Alta.Àlava (Araba).Euskàdi.Espanya.U.E.

            1. Monte Mina.Villambrosa.Ribera Alta.Àlava (Araba).Euskàdi.Espanya.U.E.

              1. Mina de Villambrosa.Monte Mina.Villambrosa.Ribera Alta.Àlava (Araba).Euskàdi.Espanya.U.E.

      2. Biscàia.Euskàdi.Espanya.U.E.

        1. Arana.Biscàia.Euskàdi.Espanya.U.E.

        2. Gran Bilbao.Biscàia.Euskàdi.Espanya.U.E.

          1. Bilbao.Gran Bilbao.Biscàia.Euskàdi.Espanya.U.E.

            1. La Peña.Bilbao.Gran Bilbao.Biscàia.Euskàdi.Espanya.U.E.

              1. Mina Malaespera.La Peña.Bilbao.Gran Bilbao.Biscàia.Euskàdi.Espanya.U.E.

      3. Guipúscoa.Euskàdi.Espanya.U.E.

        1. Amezketa (Amezqueta).Guipúscoa.Euskàdi.Espanya.U.E.

          1. Serra d'Aralar.Amezketa (Amezqueta).Guipúscoa.Euskàdi.Espanya.U.E.

            1. Vall de Buruntzuzin.Serra d'Aralar.Amezketa (Amezqueta).Guipúscoa.Euskàdi.Espanya.U.E.

              1. Mines d'Aralar (Mines d'Arritzaga).Vall de Buruntzuzin.Serra d'Aralar.Amezketa (Amezqueta).Guipúscoa.Euskàdi.Espanya.U.E.

        2. Cerain (Zerain).Guipúscoa.Euskàdi.Espanya.U.E.

        3. Mondragón (Arrasate).Guipúscoa.Euskàdi.Espanya.U.E.

          1. Mina Tutankamen.Mondragón (Arrasate).Guipúscoa.Euskàdi.Espanya.U.E.

        4. Mutiloa.Guipúscoa.Euskàdi.Espanya.U.E.

          1. Mina Troya.Mutiloa.Guipúscoa.Euskàdi.Espanya.U.E.

    12. Extremadura.Espanya.U.E.

      1. Badajoz.Extremadura.Espanya.U.E.

        1. Jerez de los Caballeros comarca.Badajoz.Extremadura.Espanya.U.E.

          1. Jerez de los Caballeros.Jerez de los Caballeros comarca.Badajoz.Extremadura.Espanya.U.E.

        2. Monesterio.Badajoz.Extremadura.Espanya.U.E.

          1. Mina Aguablanca.Monesterio.Badajoz.Extremadura.Espanya.U.E.

        3. Zafra comarca.Badajoz.Extremadura.Espanya.U.E.

          1. Burguillos del Cerro.Zafra comarca.Badajoz.Extremadura.Espanya.U.E.

            1. Mina La Herrería.Burguillos del Cerro.Zafra comarca.Badajoz.Extremadura.Espanya.U.E.

            2. Mina La Judía.Burguillos del Cerro.Zafra comarca.Badajoz.Extremadura.Espanya.U.E.

            3. Sierra Gorda.Burguillos del Cerro.Zafra comarca.Badajoz.Extremadura.Espanya.U.E.

              1. Mina Nueva Vizcaya.Sierra Gorda.Burguillos del Cerro.Zafra comarca.Badajoz.Extremadura.Espanya.U.E.

      2. Càceres.Extremadura.Espanya.U.E.

        1. Almoharín.Càceres.Extremadura.Espanya.U.E.

          1. Mina La Parrilla.Almoharín.Càceres.Extremadura.Espanya.U.E.

        2. Zarza la Mayor.Càceres.Extremadura.Espanya.U.E.

          1. Mina La Paloma.Zarza la Mayor.Càceres.Extremadura.Espanya.U.E.

    13. Galícia.Espanya.U.E.

      1. A Coruña.Galícia.Espanya.U.E.

        1. A Coruña comarca.A Coruña.Galícia.Espanya.U.E.

          1. Arteixo.A Coruña comarca.A Coruña.Galícia.Espanya.U.E.

            1. Mt. Barbeito.Arteixo.A Coruña comarca.A Coruña.Galícia.Espanya.U.E.

              1. Filó #2.Mt. Barbeito.Arteixo.A Coruña comarca.A Coruña.Galícia.Espanya.U.E.

              2. Filó #3.Mt. Barbeito.Arteixo.A Coruña comarca.A Coruña.Galícia.Espanya.U.E.

        2. Arzúa comarca.A Coruña.Galícia.Espanya.U.E.

          1. Touro.Arzúa comarca.A Coruña.Galícia.Espanya.U.E.

            1. Bama (San Vicenzo de Bama).Touro.Arzúa comarca.A Coruña.Galícia.Espanya.U.E.

            2. Loxo (Santa María de Loxo).Touro.Arzúa comarca.A Coruña.Galícia.Espanya.U.E.

              1. Arinteiro.Loxo (Santa María de Loxo).Touro.Arzúa comarca.A Coruña.Galícia.Espanya.U.E.

        3. Bergantiños comarca.A Coruña.Galícia.Espanya.U.E.

          1. A Laracha.Bergantiños comarca.A Coruña.Galícia.Espanya.U.E.

            1. Lendo (San Xián de Lendo).A Laracha.Bergantiños comarca.A Coruña.Galícia.Espanya.U.E.

              1. Mt. Lendo.Lendo (San Xián de Lendo).A Laracha.Bergantiños comarca.A Coruña.Galícia.Espanya.U.E.

          2. Carballo.Bergantiños comarca.A Coruña.Galícia.Espanya.U.E.

            1. Cances (San Martiño de Cances).Carballo.Bergantiños comarca.A Coruña.Galícia.Espanya.U.E.

              1. Mt. Neme.Cances (San Martiño de Cances).Carballo.Bergantiños comarca.A Coruña.Galícia.Espanya.U.E.

                1. Mines de Monte Neme (Mines Monteneme).Mt. Neme.Cances (San Martiño de Cances).Carballo.Bergantiños comarca.A Coruña.Galícia.Espanya.U.E.

                  1. Mina Monte Neme (Mina Monteneme).Mines de Monte Neme (Mines Monteneme).Mt. Neme.Cances (San Martiño de Cances).Carballo.Bergantiños comarca.A Coruña.Galícia.Espanya.U.E.

        4. Betanzos comarca.A Coruña.Galícia.Espanya.U.E.

          1. Aranga.Betanzos comarca.A Coruña.Galícia.Espanya.U.E.

            1. Mt. O Espiñaredo.Aranga.Betanzos comarca.A Coruña.Galícia.Espanya.U.E.

              1. Mines d'Aranga.Mt. O Espiñaredo.Aranga.Betanzos comarca.A Coruña.Galícia.Espanya.U.E.

        5. Noia comarca.A Coruña.Galícia.Espanya.U.E.

          1. Lousame.Noia comarca.A Coruña.Galícia.Espanya.U.E.

            1. Vilacova.Lousame.Noia comarca.A Coruña.Galícia.Espanya.U.E.

              1. Mines de San Finx.Vilacova.Lousame.Noia comarca.A Coruña.Galícia.Espanya.U.E.

        6. Ordes comarca.A Coruña.Galícia.Espanya.U.E.

          1. Ordes (Órdenes).Ordes comarca.A Coruña.Galícia.Espanya.U.E.

            1. Mina Pandelo.Ordes (Órdenes).Ordes comarca.A Coruña.Galícia.Espanya.U.E.

        7. Santiago comarca.A Coruña.Galícia.Espanya.U.E.

          1. Santiago de Compostela.Santiago comarca.A Coruña.Galícia.Espanya.U.E.

            1. Aríns (San Martiño de Aríns).Santiago de Compostela.Santiago comarca.A Coruña.Galícia.Espanya.U.E.

              1. Fornás.Aríns (San Martiño de Aríns).Santiago de Compostela.Santiago comarca.A Coruña.Galícia.Espanya.U.E.

        8. Xallas comarca.A Coruña.Galícia.Espanya.U.E.

          1. Santa Comba municipi.Xallas comarca.A Coruña.Galícia.Espanya.U.E.

            1. Santa Sabiña (San Xulián de Santa Sabiña).Santa Comba municipi.Xallas comarca.A Coruña.Galícia.Espanya.U.E.

              1. Varilongo.Santa Sabiña (San Xulián de Santa Sabiña).Santa Comba municipi.Xallas comarca.A Coruña.Galícia.Espanya.U.E.

                1. Mt. Varilongo (Mt. Barilongo).Varilongo.Santa Sabiña (San Xulián de Santa Sabiña).Santa Comba municipi.Xallas comarca.A Coruña.Galícia.Espanya.U.E.

                  1. Mines de Varilongo (Barilongo) (Mines de Santa Comba).Mt. Varilongo (Mt. Barilongo).Varilongo.Santa Sabiña (San Xulián de Santa Sabiña).Santa Comba municipi.Xallas comarca.A Coruña.Galícia.Espanya.U.E.

                    1. Mina Santa María.Mines de Varilongo (Barilongo) (Mines de Santa Comba).Mt. Varilongo (Mt. Barilongo).Varilongo.Santa Sabiña (San Xulián de Santa Sabiña).Santa Comba municipi.Xallas comarca.A Coruña.Galícia.Espanya.U.E.

      2. Lugo.Galícia.Espanya.U.E.

        1. A Fonsagrada comarca.Lugo.Galícia.Espanya.U.E.

          1. Baleira (O Cádavo).A Fonsagrada comarca.Lugo.Galícia.Espanya.U.E.

        2. A Mariña Central comarca.Lugo.Galícia.Espanya.U.E.

          1. Mondoñedo.A Mariña Central comarca.Lugo.Galícia.Espanya.U.E.

            1. Mina La Rivera.Mondoñedo.A Mariña Central comarca.Lugo.Galícia.Espanya.U.E.

            2. Mina Pepita.Mondoñedo.A Mariña Central comarca.Lugo.Galícia.Espanya.U.E.

        3. A Mariña Occidental comarca.Lugo.Galícia.Espanya.U.E.

          1. Viveiro (Vivero).A Mariña Occidental comarca.Lugo.Galícia.Espanya.U.E.

            1. Covas.Viveiro (Vivero).A Mariña Occidental comarca.Lugo.Galícia.Espanya.U.E.

              1. A Silvarosa.Covas.Viveiro (Vivero).A Mariña Occidental comarca.Lugo.Galícia.Espanya.U.E.

                1. Mines de Viveiro.A Silvarosa.Covas.Viveiro (Vivero).A Mariña Occidental comarca.Lugo.Galícia.Espanya.U.E.

                  1. Barranc de Choupín (Barranco de Choupín).Mines de Viveiro.A Silvarosa.Covas.Viveiro (Vivero).A Mariña Occidental comarca.Lugo.Galícia.Espanya.U.E.

                    1. Mina de Choupín.Barranc de Choupín (Barranco de Choupín).Mines de Viveiro.A Silvarosa.Covas.Viveiro (Vivero).A Mariña Occidental comarca.Lugo.Galícia.Espanya.U.E.

                  2. Mina de la Silvarosa.Mines de Viveiro.A Silvarosa.Covas.Viveiro (Vivero).A Mariña Occidental comarca.Lugo.Galícia.Espanya.U.E.

        4. A Mariña Oriental comarca.Lugo.Galícia.Espanya.U.E.

          1. A Pontenova (Ponte Nova).A Mariña Oriental comarca.Lugo.Galícia.Espanya.U.E.

            1. Bogo.A Pontenova (Ponte Nova).A Mariña Oriental comarca.Lugo.Galícia.Espanya.U.E.

              1. Os Teixedais.Bogo.A Pontenova (Ponte Nova).A Mariña Oriental comarca.Lugo.Galícia.Espanya.U.E.

                1. Mines de Fe-Mn-Pb-Cu.Os Teixedais.Bogo.A Pontenova (Ponte Nova).A Mariña Oriental comarca.Lugo.Galícia.Espanya.U.E.

            2. Vilaboa.A Pontenova (Ponte Nova).A Mariña Oriental comarca.Lugo.Galícia.Espanya.U.E.

              1. Neipín.Vilaboa.A Pontenova (Ponte Nova).A Mariña Oriental comarca.Lugo.Galícia.Espanya.U.E.

                1. Mines de Fe-Mn-Pb-Cu.Neipín.Vilaboa.A Pontenova (Ponte Nova).A Mariña Oriental comarca.Lugo.Galícia.Espanya.U.E.

          2. Ribadeo.A Mariña Oriental comarca.Lugo.Galícia.Espanya.U.E.

            1. Debesa (A Devesa).Ribadeo.A Mariña Oriental comarca.Lugo.Galícia.Espanya.U.E.

              1. Mina de Debesa.Debesa (A Devesa).Ribadeo.A Mariña Oriental comarca.Lugo.Galícia.Espanya.U.E.

            2. Obe (Ove).Ribadeo.A Mariña Oriental comarca.Lugo.Galícia.Espanya.U.E.

              1. Mina de Obe.Obe (Ove).Ribadeo.A Mariña Oriental comarca.Lugo.Galícia.Espanya.U.E.

        5. Los Ancares (Os Ancares) comarca.Lugo.Galícia.Espanya.U.E.

          1. Becerreá.Los Ancares (Os Ancares) comarca.Lugo.Galícia.Espanya.U.E.

          2. Pedrafita do Cebreiro.Los Ancares (Os Ancares) comarca.Lugo.Galícia.Espanya.U.E.

            1. Zanfoga.Pedrafita do Cebreiro.Los Ancares (Os Ancares) comarca.Lugo.Galícia.Espanya.U.E.

              1. Rubiais (Rubiales).Zanfoga.Pedrafita do Cebreiro.Los Ancares (Os Ancares) comarca.Lugo.Galícia.Espanya.U.E.

                1. Jaciment de Rubiales (Mina Rubiales).Rubiais (Rubiales).Zanfoga.Pedrafita do Cebreiro.Los Ancares (Os Ancares) comarca.Lugo.Galícia.Espanya.U.E.

        6. Terra Chá comarca.Lugo.Galícia.Espanya.U.E.

          1. Castro de Rey (Castro de Rei).Terra Chá comarca.Lugo.Galícia.Espanya.U.E.

            1. Goberno.Castro de Rey (Castro de Rei).Terra Chá comarca.Lugo.Galícia.Espanya.U.E.

              1. Toxeiros Vellos.Goberno.Castro de Rey (Castro de Rei).Terra Chá comarca.Lugo.Galícia.Espanya.U.E.

                1. Mina San José.Toxeiros Vellos.Goberno.Castro de Rey (Castro de Rei).Terra Chá comarca.Lugo.Galícia.Espanya.U.E.

        7. Terra de Lemos comarca.Lugo.Galícia.Espanya.U.E.

          1. Monforte de Lemos.Terra de Lemos comarca.Lugo.Galícia.Espanya.U.E.

            1. A Penela.Monforte de Lemos.Terra de Lemos comarca.Lugo.Galícia.Espanya.U.E.

              1. Mina Carlota.A Penela.Monforte de Lemos.Terra de Lemos comarca.Lugo.Galícia.Espanya.U.E.

      3. Ourense.Galícia.Espanya.U.E.

        1. O Barco de Valdeorras.Ourense.Galícia.Espanya.U.E.

      4. Pontevedra.Galícia.Espanya.U.E.

        1. Vila de Cruces.Pontevedra.Galícia.Espanya.U.E.

          1. Santiago de Fontao.Vila de Cruces.Pontevedra.Galícia.Espanya.U.E.

            1. Poblat Miner de Fontao.Santiago de Fontao.Vila de Cruces.Pontevedra.Galícia.Espanya.U.E.

              1. Mina de Fontao (Mines de Fontao).Poblat Miner de Fontao.Santiago de Fontao.Vila de Cruces.Pontevedra.Galícia.Espanya.U.E.

    14. La Rioja.Espanya.U.E.

      1. Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

        1. Anguiano comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

          1. Anguiano.Anguiano comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

            1. Mts. Distercios.Anguiano.Anguiano comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

              1. Serra San Lorenzo (Sierra de San Lorenzo).Mts. Distercios.Anguiano.Anguiano comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

                1. Valle de Valvanera (Valle de las Menas).Serra San Lorenzo (Sierra de San Lorenzo).Mts. Distercios.Anguiano.Anguiano comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

          2. Canales de la Sierra.Anguiano comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

            1. Nuestra Señora del Carmen.Canales de la Sierra.Anguiano comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

              1. El Descansadero de la Virgen.Nuestra Señora del Carmen.Canales de la Sierra.Anguiano comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

              2. Ermita de San Juan.Nuestra Señora del Carmen.Canales de la Sierra.Anguiano comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

              3. Los Hoyos de Veleto.Nuestra Señora del Carmen.Canales de la Sierra.Anguiano comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

              4. Mina del Carmen.Nuestra Señora del Carmen.Canales de la Sierra.Anguiano comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

          3. Mansilla de la Sierra.Anguiano comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

            1. Andrinalejos.Mansilla de la Sierra.Anguiano comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

            2. Barranco Cambrones.Mansilla de la Sierra.Anguiano comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

              1. Mines del Najerilla.Barranco Cambrones.Mansilla de la Sierra.Anguiano comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

            3. Collada Grande.Mansilla de la Sierra.Anguiano comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

              1. Filó Corrales.Collada Grande.Mansilla de la Sierra.Anguiano comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

            4. Filó Riguelo.Mansilla de la Sierra.Anguiano comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

            5. Fuente del Rey.Mansilla de la Sierra.Anguiano comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

            6. Garbijo.Mansilla de la Sierra.Anguiano comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

            7. Mines de Mansilla.Mansilla de la Sierra.Anguiano comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

            8. Peña del Águila.Mansilla de la Sierra.Anguiano comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

            9. Vall del Riu Calamantio (Valle de Rio Calamantio).Mansilla de la Sierra.Anguiano comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

              1. Mina de San Román (Mina del Arroyo del Calamantio) (Mina del Calamantio) (Mina Corrales).Vall del Riu Calamantio (Valle de Rio Calamantio).Mansilla de la Sierra.Anguiano comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

            10. Vega la Teja.Mansilla de la Sierra.Anguiano comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

          4. Matute.Anguiano comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

          5. Tobía.Anguiano comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

            1. Paratge La Mina de Oro (Paraje La Mina de Oro).Tobía.Anguiano comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

          6. Ventrosa (Ventrosa de la Sierra).Anguiano comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

          7. Villavelayo.Anguiano comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

            1. El Cucurucho.Villavelayo.Anguiano comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

            2. Robledillo.Villavelayo.Anguiano comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

            3. Valdecerezo.Villavelayo.Anguiano comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

            4. Valdetodollo.Villavelayo.Anguiano comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

          8. Viniegra de Abajo.Anguiano comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

            1. Aguarrabia.Viniegra de Abajo.Anguiano comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

              1. Mina de Aguarrabia.Aguarrabia.Viniegra de Abajo.Anguiano comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

            2. Callejones.Viniegra de Abajo.Anguiano comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

            3. Campórquez.Viniegra de Abajo.Anguiano comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

            4. Collado de la Puza.Viniegra de Abajo.Anguiano comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

            5. La Carreza.Viniegra de Abajo.Anguiano comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

            6. Loma la Canal.Viniegra de Abajo.Anguiano comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

            7. Peña del Cherchal.Viniegra de Abajo.Anguiano comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

          9. Viniegra de Arriba.Anguiano comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

        2. Arnedo comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

          1. Arnedillo.Arnedo comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

            1. Barranc de la Baqueriza (Vaqueriza) (Barranco de la Baqueriza (Vaqueriza)).Arnedillo.Arnedo comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

        3. Cameros (Tierra de Cameros) comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

          1. Camero Nuevo subcomarca.Cameros (Tierra de Cameros) comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

            1. Ortigosa de Cameros.Camero Nuevo subcomarca.Cameros (Tierra de Cameros) comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

              1. Port de Peña Hincada (Puerto de Peña Hincada) (Piedra Hincada) (Canto Hincado).Ortigosa de Cameros.Camero Nuevo subcomarca.Cameros (Tierra de Cameros) comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

            2. Pradillo.Camero Nuevo subcomarca.Cameros (Tierra de Cameros) comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

            3. Villanueva de Cameros.Camero Nuevo subcomarca.Cameros (Tierra de Cameros) comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

          2. Camero Viejo subcomarca.Cameros (Tierra de Cameros) comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

            1. Ajamil (Ajamil de Cameros).Camero Viejo subcomarca.Cameros (Tierra de Cameros) comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

              1. Mina San Román.Ajamil (Ajamil de Cameros).Camero Viejo subcomarca.Cameros (Tierra de Cameros) comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

            2. San Román de Cameros.Camero Viejo subcomarca.Cameros (Tierra de Cameros) comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

              1. Avellaneda.San Román de Cameros.Camero Viejo subcomarca.Cameros (Tierra de Cameros) comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

        4. Ezcaray comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

          1. Ezcaray.Ezcaray comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

            1. Arroyo Menárez.Ezcaray.Ezcaray comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

            2. Cabecera Arroyo Gibarna.Ezcaray.Ezcaray comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

              1. Collado de Las Minas.Cabecera Arroyo Gibarna.Ezcaray.Ezcaray comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

            3. El Manzano.Ezcaray.Ezcaray comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

            4. Estació d'esquí de Valdezcaray.Ezcaray.Ezcaray comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

              1. Aflorament de Sagarroya.Estació d'esquí de Valdezcaray.Ezcaray.Ezcaray comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

            5. Estribació NW de San Lorenzo.Ezcaray.Ezcaray comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

              1. Mina Coveitia.Estribació NW de San Lorenzo.Ezcaray.Ezcaray comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

            6. La Terrera.Ezcaray.Ezcaray comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

            7. Llano de la Casa.Ezcaray.Ezcaray comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

            8. Majada de la Polvorosa.Ezcaray.Ezcaray comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

            9. Monte Garducia.Ezcaray.Ezcaray comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

            10. Nacimiento de Arroyo Gabazulla.Ezcaray.Ezcaray comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

              1. Mines de Turraguas.Nacimiento de Arroyo Gabazulla.Ezcaray.Ezcaray comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

            11. Posadas.Ezcaray.Ezcaray comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

            12. Solana de la Puerca.Ezcaray.Ezcaray comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

              1. Mina Sagastia.Solana de la Puerca.Ezcaray.Ezcaray comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

            13. Urdanta.Ezcaray.Ezcaray comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

              1. Mina Lealtad.Urdanta.Ezcaray.Ezcaray comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

              2. Zona Est d'Urdanta (Este de Urdanta).Urdanta.Ezcaray.Ezcaray comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

                1. Mina Tres Hayas.Zona Est d'Urdanta (Este de Urdanta).Urdanta.Ezcaray.Ezcaray comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

        5. Nájera comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

          1. San Millán de la Cogolla.Nájera comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

            1. Zona Est del Pic de San Lorenzo.San Millán de la Cogolla.Nájera comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

              1. Barranc Pinillo (Barranco Pinillo).Est del Pic de San Lorenzo.San Millán de la Cogolla.Nájera comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

    15. Navarra (Comunitat Foral de Navarra).Espanya.U.E.

      1. Pamplona.Navarra (Comunitat Foral de Navarra).Espanya.U.E.

        1. Esteríbar.Pamplona.Navarra (Comunitat Foral de Navarra).Espanya.U.E.

          1. Euguí.Esteríbar.Pamplona.Navarra (Comunitat Foral de Nasvarra).Espanya.U.E.

            1. Pedrera Azcàrate.Euguí.Esteríbar.Pamplona.Navarra (Comunitat Foral de Navarra).Espanya.U.E.

    16. Valencia (Comunitat Valenciana).Espanya.U.E.

      1. Alacant.Valencia (Comunitat Valenciana).Espanya.U.E.

        1. Albatera.Alacant.Valencia (Comunitat Valenciana).Espanya.U.E.

          1. Pedrera de Los Serranos.Albatera.Alacant.Valencia (Comunitat Valenciana).Espanya.U.E.

      2. Castelló.Valencia (Comunitat Valenciana).Espanya.U.E.

        1. Alt Palancia comarca.Castelló.Valencia (Comunitat Valenciana).Espanya.U.E.

          1. Toràs.Alt Palancia comarca.Castelló.Valencia (Comunitat Valenciana).Espanya.U.E.

            1. Pedrera del Racó del Frare.Toràs.Alt Palancia comarca.Castelló.Valencia (Comunitat Valenciana).Espanya.U.E.

            2. Pedrera dels Arenals.Toràs.Alt Palancia comarca.Castelló.Valencia (Comunitat Valenciana).Espanya.U.E.

        2. Villahermosa del Rio.Castelló.Valencia (Comunitat Valenciana).Espanya.U.E.

          1. Concessió San Rafael.Villahermosa del Rio.Castelló.Valencia (Comunitat Valenciana).Espanya.U.E.

            1. Mina Cueva de la Guerra Antigua (Mina San Rafael).Concessió San Rafael.Villahermosa del Rio.Castelló.Valencia (Comunitat Valenciana).Espanya.U.E.

            2. Mina La Amorosa.Concessió San Rafael.Villahermosa del Rio.Castelló.Valencia (Comunitat Valenciana).Espanya.U.E.

  7. Estats Units.

    1. Alabama.Estats Units.

      1. Tallapoosa Co.Alabama.Estats Units.

    2. Alaska.Estats Units.

      1. Anchorage Borough.Alaska.Estats Units.

        1. Girdwood districte.Anchorage Borough.Alaska.Estats Units.

          1. Mina Jewell.Girdwood districte.Anchorage Borough.Alaska.Estats Units.

        2. Prince William Sound districte.Anchorage Borough.Alaska.Estats Units.

          1. Mina Portage Bay.Prince William Sound districte.Anchorage Borough.Alaska.Estats Units.

      2. Denali Borough.Alaska.Estats Units.

        1. Mina Liberty Bell.Denali Borough.Alaska.Estats Units.

      3. Fairbanks North Star Borough.Alaska.Estats Units.

        1. Mina Cleary Hill.Fairbanks North Star Borough.Alaska.Estats Units.

        2. Mina Hi Yu.Fairbanks North Star Borough.Alaska.Estats Units.

        3. Mina Newsboy.Fairbanks North Star Borough.Alaska.Estats Units.

      4. Hoonah-Angoon CA (Àrea censal).Alaska.Estats Units.

        1. Mina Admiralty.Hoonah-Angoon CA (Àrea censal).Alaska.Estats Units.

        2. Mina Apex.Hoonah-Angoon CA (Àrea censal).Alaska.Estats Units.

        3. Mina El Nido.Hoonah-Angoon CA (Àrea censal).Alaska.Estats Units.

      5. Juneau Borough.Alaska.Estats Units.

        1. Àrea de Berners Bay.Juneau Borough.Alaska.Estats Units.

        2. Gold Creek.Juneau Borough.Alaska.Estats Units.

          1. Grup miner Boston (Boston Group).Gold Creek.Juneau Borough.Alaska.Estats Units.

          2. Mina Alaska-Juneau.Gold Creek.Juneau Borough.Alaska.Estats Units.

          3. Mina Ebner.Gold Creek.Juneau Borough.Alaska.Estats Units.

          4. Mina Groundhog.Gold Creek.Juneau Borough.Alaska.Estats Units.

          5. Mina Perseverance.Gold Creek.Juneau Borough.Alaska.Estats Units.

        3. Illa de Douglas (Douglas Island).Juneau Borough.Alaska.Estats Units.

          1. Mina Nevada Creek (Mina Alaska Treasure) (Alaska Treasure Consolidated Mines Company).Illa de Douglas (Douglas Island).Juneau Borough.Alaska.Estats Units.

          2. Nevada Creek.Illa de Douglas (Douglas Island).Juneau Borough.Alaska.Estats Units.

            1. Prospecció Red Diamond (Red Diamond Group).Nevada Creek.Illa de Douglas (Douglas Island).Juneau Borough.Alaska.Estats Units.

        4. Mina Comet.Juneau Borough.Alaska.Estats Units.

        5. Mina Friday.Juneau Borough.Alaska.Estats Units.

        6. Mina Horrible.Juneau Borough.Alaska.Estats Units.

        7. Mina Ivanhoe.Juneau Borough.Alaska.Estats Units.

        8. Mina Kensington.Juneau Borough.Alaska.Estats Units.

        9. Mina Ophir.Juneau Borough.Alaska.Estats Units.

        10. Montana Creek.Juneau Borough.Alaska.Estats Units.

          1. McGinnis Creek.Montana Creek.Juneau Borough.Alaska.Estats Units.

            1. Mina Montana Creek (Montana Basin Group) (Mansfield Gold Mining Company).McGinnis Creek.Montana Creek.Juneau Borough.Alaska.Estats Units.

        11. Salmon Creek.Juneau Borough.Alaska.Estats Units.

          1. Demandes Wagner (Wagner Group Claims) (Salmon Creek Gold Mining Company).Salmon Creek.Juneau Borough.Alaska.Estats Units.

      6. Kenai Peninsula Borough.Alaska.Estats Units.

        1. Mina Frenchy Creek.Kenai Peninsula Borough.Alaska.Estats Units.

        2. Mina Gilpatrick.Kenai Peninsula Borough.Alaska.Estats Units.

        3. Mina Iron Mask.Kenai Peninsula Borough.Alaska.Estats Units.

        4. Mina Mascot.Kenai Peninsula Borough.Alaska.Estats Units.

        5. Mina Oracle.Kenai Peninsula Borough.Alaska.Estats Units.

        6. Mina Primrose.Kenai Peninsula Borough.Alaska.Estats Units.

        7. Mina Sunshine.Kenai Peninsula Borough.Alaska.Estats Units.

        8. Mina Swetmann.Kenai Peninsula Borough.Alaska.Estats Units.

        9. Mines Oracle.Kenai Peninsula Borough.Alaska.Estats Units.

      7. Ketchikan Gateway Borough.Alaska.Estats Units.

      8. Matanuska-Susitna Borough.Alaska.Estats Units.

        1. Mina Gold Bullion.Matanuska-Susitna Borough.Alaska.Estats Units.

        2. Mina Gold Cord.Matanuska-Susitna Borough.Alaska.Estats Units.

        3. Mina Golden Zone.Matanuska-Susitna Borough.Alaska.Estats Units.

        4. Mina Independence.Matanuska-Susitna Borough.Alaska.Estats Units.

        5. Mina Lonesome.Matanuska-Susitna Borough.Alaska.Estats Units.

        6. Mina Lucky Shot.Matanuska-Susitna Borough.Alaska.Estats Units.

        7. Mina Mabel.Matanuska-Susitna Borough.Alaska.Estats Units.

        8. Mina Marion Twin.Matanuska-Susitna Borough.Alaska.Estats Units.

        9. Mina Martin.Matanuska-Susitna Borough.Alaska.Estats Units.

        10. Mina Schroff-O'Neil.Matanuska-Susitna Borough.Alaska.Estats Units.

        11. Mina Silver King.Matanuska-Susitna Borough.Alaska.Estats Units.

        12. Prospecció Holland.Matanuska-Susitna Borough.Alaska.Estats Units.

      9. Nome CA (Àrea censal).Alaska.Estats Units.

        1. Mina Big Hurrah.Nome CA (Àrea censal).Alaska.Estats Units.

      10. Northwest Arctic Borough.Alaska.Estats Units.

        1. Mina Partner.Northwest Arctic Borough.Alaska.Estats Units.

      11. Prince of Wales-Hyder CA (Àrea censal).Alaska.Estats Units.

        1. Mina Alarm.Prince of Wales-Hyder CA (Àrea censal).Alaska.Estats Units.

        2. Mina Dawson.Prince of Wales-Hyder CA (Àrea censal).Alaska.Estats Units.

        3. Mina Flagstaff.Prince of Wales-Hyder CA (Àrea censal).Alaska.Estats Units.

        4. Mina Haida.Prince of Wales-Hyder CA (Àrea censal).Alaska.Estats Units.

        5. Mina It.Prince of Wales-Hyder CA (Àrea censal).Alaska.Estats Units.

        6. Mina Khayyam.Prince of Wales-Hyder CA (Àrea censal).Alaska.Estats Units.

        7. Mina Lucky Nell.Prince of Wales-Hyder CA (Àrea censal).Alaska.Estats Units.

        8. Mina Mamie.Prince of Wales-Hyder CA (Àrea censal).Alaska.Estats Units.

        9. Mina Poor Man.Prince of Wales-Hyder CA (Àrea censal).Alaska.Estats Units.

        10. Mina Rich Hill.Prince of Wales-Hyder CA (Àrea censal).Alaska.Estats Units.

        11. Mina Riverside.Prince of Wales-Hyder CA (Àrea censal).Alaska.Estats Units.

        12. Mina Rush & Brown.Prince of Wales-Hyder CA (Àrea censal).Alaska.Estats Units.

        13. Mina Salt Chuck.Prince of Wales-Hyder CA (Àrea censal).Alaska.Estats Units.

        14. Mina Sleeping Beauty.Prince of Wales-Hyder CA (Àrea censal).Alaska.Estats Units.

        15. Mina Stevenstown.Prince of Wales-Hyder CA (Àrea censal).Alaska.Estats Units.

        16. Mina Uncle Sam.Prince of Wales-Hyder CA (Àrea censal).Alaska.Estats Units.

      12. Sitka Borough.Alaska.Estats Units.

        1. Mina Hirst-Chichagof.Sitka Borough.Alaska.Estats Units.

        2. Pinta Bay.Sitka Borough.Alaska.Estats Units.

          1. Prospecció The Princess Finder.Pinta Bay.Sitka Borough.Alaska.Estats Units.

        3. Silver Bay.Sitka Borough.Alaska.Estats Units.

          1. Demanda Cascade (Cascade Claim).Silver Bay.Sitka Borough.Alaska.Estats Units.

          2. Prospecció Silver Bay (Silver Bay Group).Silver Bay.Sitka Borough.Alaska.Estats Units.

      13. Southeast Fairbanks CA (Àrea censal).Alaska.Estats Units.

      14. Valdez-Cordova CA (Àrea censal).Alaska.Estats Units.

        1. Mina Beatson.Valdez-Cordova CA (Àrea censal).Alaska.Estats Units.

        2. Mina Binocular Prospect.Valdez-Cordova CA (Àrea censal).Alaska.Estats Units.

        3. Mina Hercules.Valdez-Cordova CA (Àrea censal).Alaska.Estats Units.

        4. Mina Jumbo.Valdez-Cordova CA (Àrea censal).Alaska.Estats Units.

        5. Mina Midas.Valdez-Cordova CA (Àrea censal).Alaska.Estats Units.

        6. Mina Mother Lode.Valdez-Cordova CA (Àrea censal).Alaska.Estats Units.

        7. Mina Wagner.Valdez-Cordova CA (Àrea censal).Alaska.Estats Units.

      15. Yukon-Koyukuk CA (Àrea censal).Alaska.Estats Units.

        1. Mina Gold Bench Placer.Yukon-Koyukuk CA (Àrea censal).Alaska.Estats Units.

    3. Colorado.Estats Units.

      1. Boulder Co.Colorado.Estats Units.

        1. Caribou districte miner.Boulder Co.Colorado.Estats Units.

        2. Gold Hill districte miner.Boulder Co.Colorado.Estats Units.

        3. Jamestown.Boulder Co.Colorado.Estats Units.

          1. Jamestown districte.Jamestown.Boulder Co.Colorado.Estats Units.

            1. Mina Buckhorn.Jamestown districte.Jamestown.Boulder Co.Colorado.Estats Units.

            2. Mina Burlington.Jamestown districte.Jamestown.Boulder Co.Colorado.Estats Units.

            3. Mina Humboldt.Jamestown districte.Jamestown.Boulder Co.Colorado.Estats Units.

            4. Mina Inexco.Jamestown districte.Jamestown.Boulder Co.Colorado.Estats Units.

        4. Ward districte.Boulder Co.Colorado.Estats Units.

          1. Mina White Raven.Ward districte.Boulder Co.Colorado.Estats Units.

      2. Chaffee Co.Colorado.Estats Units.

        1. Àrea de St. Elmo.Chaffee Co.Colorado.Estats Units.

        2. Monarch districte.Chaffee Co.Colorado.Estats Units.

        3. Nathrop.Chaffee Co.Colorado.Estats Units.

          1. Mt. Baldwin.Nathrop.Chaffee Co.Colorado.Estats Units.

            1. Àrea Browns Creek.Mt. Baldwin.Nathrop.Chaffee Co.Colorado.Estats Units.

              1. Mina California.Àrea Browns Creek.Mt. Baldwin.Nathrop.Chaffee Co.Colorado.Estats Units. (?)

        4. Sedalia districte.Chaffee Co.Colorado.Estats Units.

          1. Mina Sedalia (Mina Sedalia Copper).Sedalia districte.Chaffee Co.Colorado.Estats Units.

        5. Turret districte.Chaffee Co.Colorado.Estats Units.

          1. Mina Calumet.Turret districte.Chaffee Co.Colorado.Estats Units.

      3. Clear Creek Co.Colorado.Estats Units.

        1. Empire.Clear Creek Co.Colorado.Estats Units.

          1. Dailey districte (Jones Pass districte).Empire.Clear Creek Co.Colorado.Estats Units.

            1. Mina Urad.Dailey districte (Jones Pass districte).Empire.Clear Creek Co.Colorado.Estats Units.

            2. Red Mountain.Dailey districte (Jones Pass districte).Empire.Clear Creek Co.Colorado.Estats Units.

              1. Mina Henderson.Red Mountain.Dailey districte (Jones Pass districte).Empire.Clear Creek Co.Colorado.Estats Units.

        2. Georgetown.Clear Creek Co.Colorado.Estats Units.

          1. Georgetown districte (Georgetown-Silver Plume districte).Georgetown.Clear Creek Co.Colorado.Estats Units.

            1. Àrea de Silver Plume.Georgetown districte (Georgetown-Silver Plume districte).Georgetown.Clear Creek Co.Colorado.Estats Units.

        3. Idaho Springs districte miner.Clear Creek Co.Colorado.Estats Units.

        4. Lamartine districte.Clear Creek Co.Colorado.Estats Units.

          1. Mina Dixie.Lamartine districte.Clear Creek Co.Colorado.Estats Units.

          2. Mina Lamartine.Lamartine districte.Clear Creek Co.Colorado.Estats Units.

        5. Lawson.Clear Creek Co.Colorado.Estats Units.

          1. Lawson-Dumont districte.Lawson.Clear Creek Co.Colorado.Estats Units.

            1. Red Elephant Hill.Lawson-Dumont districte.Lawson.Clear Creek Co.Colorado.Estats Units.

      4. Dolores Co.Colorado.Estats Units.

        1. Rico.Dolores Co.Colorado.Estats Units.

          1. Rico districte.Rico.Dolores Co.Colorado.Estats Units.

            1. Newman Hill.Rico districte.Rico.Dolores Co.Colorado.Estats Units.

              1. Mina Enterprise.Newman Hill.Rico districte.Rico.Dolores Co.Colorado.Estats Units.

            2. Nigger Baby Hill.Rico districte.Rico.Dolores Co.Colorado.Estats Units.

              1. Mina Phoenix.Nigger Baby Hill.Rico districte.Rico.Dolores Co.Colorado.Estats Units.

              2. Mina Yellow Jacket.Nigger Baby Hill.Rico districte.Rico.Dolores Co.Colorado.Estats Units.

            3. Silver Creek.Rico districte.Rico.Dolores Co.Colorado.Estats Units.

              1. Mina Atlantic Cable.Silver Creek.Rico districte.Rico.Dolores Co.Colorado.Estats Units.

              2. Mina Rico Argentine.Silver Creek.Rico districte.Rico.Dolores Co.Colorado.Estats Units.

                1. Túnel Blackhawk (Log Cabin).Mina Rico Argentine.Silver Creek.Rico districte.Rico.Dolores Co.Colorado.Estats Units.

      5. Eagle Co.Colorado.Estats Units.

        1. Gilman.Eagle Co.Colorado.Estats Units.

          1. Gilman districte.Gilman.Eagle Co.Colorado.Estats Units.

            1. Mina Eagle (Mina Gilman).Gilman districte.Gilman.Eagle Co.Colorado.Estats Units.

      6. El Paso Co.Colorado.Estats Units.

        1. Cheyenne districte.El Paso Co.Colorado.Estats Units.

          1. St. Peters Dome.Cheyenne districte.El Paso Co.Colorado.Estats Units.

          2. Stove Mountain (Cookstove Mountain).Cheyenne districte.El Paso Co.Colorado.Estats Units.

      7. Fremant Co.Colorado.Estats Units.

        1. Àrea de Texas Creek.Fremant Co.Colorado.Estats Units.

      8. Gilpin Co.Colorado.Estats Units.

        1. Àrea de Central City (Central City district).Gilpin Co.Colorado.Estats Units.

          1. Mina Patch (Mina Glory Hole).Àrea de Central City (Central City district).Gilpin Co.Colorado.Estats Units.

      9. Hinsdale Co.Colorado.Estats Units.

        1. Lake City.Hinsdale Co.Colorado.Estats Units.

          1. Lake City districte.Hinsdale Co.Colorado.Estats Units.

            1. Mina Golden Fleece.Lake City districte.Lake City.Hinsdale Co.Colorado.Estats Units.

      10. Jefferson Co.Colorado.Estats Units.

        1. Golden.Jefferson Co.Colorado.Estats Units.

          1. Ralston Buttes districte.Golden.Jefferson Co.Colorado.Estats Units.

            1. Cim de Ralston Buttes.Ralston Buttes districte.Golden.Jefferson Co.Colorado.Estats Units.

              1. Mina Schwartzwalder (Mina SB Strang Ralston Creek Pegmatite) (Mina Ralston Creek).Cim de Ralston Buttes.Ralston Buttes districte.Golden.Jefferson Co.Colorado.Estats Units.

      11. La Plata Co.Colorado.Estats Units.

        1. La Plata districte.La Plata Co.Colorado.Estats Units.

          1. Mines La Plata Mountain.La Plata districte.La Plata Co.Colorado.Estats Units.

      12. Lake Co.Colorado.Estats Units.

        1. Climax.Lake Co.Colorado.Estats Units.

          1. Climax districte.Climax.Lake Co.Colorado.Estats Units.

            1. Fremont Pass.Climax districte.Climax.Lake Co.Colorado.Estats Units.

              1. Mina Climax.Fremont Pass.Climax districte.Climax.Lake Co.Colorado.Estats Units.

        2. Leadville.Lake Co.Colorado.Estats Units.

          1. Leadville districte.Leadville.Lake Co.Colorado.Estats Units.

            1. Iowa Gulch.Leadville districte.Leadville.Lake Co.Colorado.Estats Units.

              1. Mina Julia Fisk.Iowa Gulch.Leadville districte.Leadville.Lake Co.Colorado.Estats Units.

              2. Mina Sherman (Túnel Sherman) (Mina Leadville Corporation).Iowa Gulch.Leadville districte.Leadville.Lake Co.Colorado.Estats Units.

            2. Iron Hill.Leadville districte.Leadville.Lake Co.Colorado.Estats Units.

              1. Mina Greenback.Iron Hill.Leadville districte.Leadville.Lake Co.Colorado.Estats Units.

              2. Mina Tucson.Iron Hill.Leadville districte.Leadville.Lake Co.Colorado.Estats Units.

            3. Mina Black Cloud (Irene Shaft) (Pou d'extracció Irene).Leadville districte.Leadville.Lake Co.Colorado.Estats Units.

            4. Printer Boy Hill.Leadville districte.Leadville.Lake Co.Colorado.Estats Units.

              1. Mina First National.Printer Boy Hill.Leadville districte.Leadville.Lake Co.Colorado.Estats Units.

              2. Mina Printer Boy (Mina Lower & Upper Printer Boy).Printer Boy Hill.Leadville districte.Leadville.Lake Co.Colorado.Estats Units.

      13. Mesa Co.Colorado.Estats Units.

        1. Rocky Mountains.Mesa Co.Colorado.Estats Units.

          1. Spring Salt.Rocky Mountains.Mesa Co.Colorado.Estats Units.

            1. Mina Copper Rivet.Spring Salt.Rocky Mountains.Mesa Co.Colorado.Estats Units.

        2. Unaweep Canyon.Mesa Co.Colorado.Estats Units.

          1. Copper Creek districte.Unaweep Canyon.Mesa Co.Colorado.Estats Units.

      14. Mineral Co.Colorado.Estats Units.

        1. Creede.Mineral Co.Colorado.Estats Units.

          1. Creede districte.Creede.Mineral Co.Colorado.Estats Units.

            1. West Willow Creek.Creede districte.Creede.Mineral Co.Colorado.Estats Units.

              1. Filó Ametista (Amethyst Vein).West Willow Creek.Creede districte.Creede.Mineral Co.Colorado.Estats Units.

                1. Mina Amethyst.Filó Ametista (Amethyst Vein).West Willow Creek.Creede districte.Creede.Mineral Co.Colorado.Estats Units.

                2. Mina Bachelor.Filó Ametista (Amethyst Vein).West Willow Creek.Creede districte.Creede.Mineral Co.Colorado.Estats Units.

                3. Mina Commodore.Filó Ametista (Amethyst Vein).West Willow Creek.Creede districte.Creede.Mineral Co.Colorado.Estats Units.

                  1. Filó Emperious (Emperious Vein).Mina Commodore.Filó Ametista (Amethyst Vein).West Willow Creek.Creede districte.Creede.Mineral Co.Colorado.Estats Units.

                  2. Filó OH (OH Vein).Mina Commodore.Filó Ametista (Amethyst Vein).West Willow Creek.Creede districte.Creede.Mineral Co.Colorado.Estats Units.

                  3. Filó P (P Vein).Mina Commodore.Filó Ametista (Amethyst Vein).West Willow Creek.Creede districte.Creede.Mineral Co.Colorado.Estats Units.

      15. Montrose Co.Colorado.Estats Units.

        1. Uravan districte (Cinturó mineral d'Urani-Vanadi).Montrose Co.Colorado.Estats Units.

      16. Ouray Co.Colorado.Estats Units.

        1. Ouray.Ouray Co.Colorado.Estats Units.

          1. Ouray districte.Ouray.Ouray Co.Colorado.Estats Units.

            1. Camí de Camp Bird (Camp Bird Road).Ouray districte.Ouray.Ouray Co.Colorado.Estats Units.

              1. Mina Mineral Farm.Camí de Camp Bird (Camp Bird Road).Ouray districte.Ouray.Ouray Co.Colorado.Estats Units.

            2. Canyon Creek.Ouray districte.Ouray.Ouray Co.Colorado.Estats Units.

              1. Mina Trout and Fisherman.Canyon Creek.Ouray districte.Ouray.Ouray Co.Colorado.Estats Units.

            3. Circ Glacial Amphitheater.Ouray districte.Ouray.Ouray Co.Colorado.Estats Units.

              1. Waterhole Pocket (Cata Waterhole).Circ Glacial Amphitheater.Ouray districte.Ouray.Ouray Co.Colorado.Estats Units.

            4. Mina Idarado (Àrea d'Ouray).Ouray districte.Ouray.Ouray Co.Colorado.Estats Units.

            5. Mina Silver Link.Ouray districte.Ouray.Ouray Co.Colorado.Estats Units.

            6. Mines d'Ouray County.Ouray districte.Ouray.Ouray Co.Colorado.Estats Units.

            7. San Juan Mountains.Ouray districte.Ouray.Ouray Co.Colorado.Estats Units.

              1. Mt. Sneffels.San Juan Mountains.Ouray districte.Ouray.Ouray Co.Colorado.Estats Units.

                1. Mina Camp Bird.Mt. Sneffels.San Juan Mountains.Ouray districte.Ouray.Ouray Co.Colorado.Estats Units.

            8. Uncompahgre National Forest.Ouray districte.Ouray.Ouray Co.Colorado.Estats Units.

              1. Cuttler Creek.Uncompahgre National Forest.Ouray districte.Ouray.Ouray Co.Colorado.Estats Units.

                1. Mina Senorita.Cuttler Creek.Uncompahgre National Forest.Ouray districte.Ouray.Ouray Co.Colorado.Estats Units.

        2. Red Mountain Pass.Ouray Co.Colorado.Estats Units.

          1. Mina National Belle.Red Mountain Pass.Ouray Co.Colorado.Estats Units.

      17. Park Co.Colorado.Estats Units.

        1. Alma Districte.Park Co.Colorado.Estats Units.

          1. Alma.Alma Districte.Park Co.Colorado.Estats Units.

            1. Mt. Bross.Alma.Alma Districte.Park Co.Colorado.Estats Units.

              1. Mina Moose.Mt. Bross.Alma.Alma districte.Park Co.Colorado.Estats Units.

              2. Mina Sweet Home (Mina Home Sweet Home).Mt. Bross.Alma.Alma Districte.Park Co.Colorado.Estats Units.

              3. Mina Tanner Boy.Mt. Bross.Alma.Alma districte.Park Co.Colorado.Estats Units.

        2. Àrea Badger Flats (Lake George).Park Co.Colorado.Estats Units.

          1. Mina Black Prince.Àrea Badger Flats (Lake George).Park Co.Colorado.Estats Units.

          2. Mina Boomer.Àrea Badger Flats (Lake George).Park Co.Colorado.Estats Units.

          3. Mina Mary Lee.Àrea Badger Flats (Lake George).Park Co.Colorado.Estats Units.

          4. Redskin Gulch (Mina Redskin).Àrea Badger Flats (Lake George).Park Co.Colorado.Estats Units.

      18. Pitkin Co.Colorado.Estats Units.

        1. Aspen.Pitkin Co.Colorado.Estats Units.

          1. Àrea d'Aspen.Aspen.Pitkin Co.Colorado.Estats Units.

            1. Mina Midnight.Àrea d'Aspen.Aspen.Pitkin Co.Colorado.Estats Units.

      19. Rio Grande Co.Colorado.Estats Units.

        1. Summitville districte (Summit districte).Rio Grande Co.Colorado.Estats Units.

      20. Routt Co.Colorado.Estats Units.

        1. Hahns Peak districte.Routt Co.Colorado.Estats Units.

      21. Saguache Co.Colorado.Estats Units.

        1. Bonanza districte.Saguache Co.Colorado.Estats Units.

        2. Marshall Pass districte.Saguache Co.Colorado.Estats Units.

      22. San Juan Co.Colorado.Estats Units.

        1. Eureka.San Juan Co.Colorado.Estats Units.

          1. Eureka districte.Eureka.San Juan Co.Colorado.Estats Units.

            1. Mina Gold Prince.Eureka districte.Eureka.San Juan Co.Colorado.Estats Units.

            2. Mina Ransom.Eureka districte.Eureka.San Juan Co.Colorado.Estats Units.

        2. Silverton.San Juan Co.Colorado.Estats Units.

          1. Silverton districte.Silverton.San Juan Co.Colorado.Estats Units.

            1. Brown's Gulch.Silverton districte.Silverton.San Juan Co.Colorado.Estats Units.

              1. Mina Brooklyn.Brown's Gulch.Silverton districte.Silverton.San Juan Co.Colorado.Estats Units.

            2. South Mineral Creek.Silverton districte.Silverton.San Juan Co.Colorado.Estats Units.

              1. Mina Bandora.South Mineral Creek.Silverton districte.Silverton.San Juan Co.Colorado.Estats Units.

      23. Summit Co.Colorado.Estats Units.

        1. Àrea de Montezuma.Summit Co.Colorado.Estats Units.

        2. Argentine Pass.Summit Co.Colorado.Estats Units.

        3. Blue River.Summit Co.Colorado.Estats Units.

          1. Mina Big Four.Blue River.Summit Co.Colorado.Estats Units.

        4. Breckenridge districte.Summit Co.Colorado.Estats Units.

          1. French Gulch.Breckenridge districte.Summit Co.Colorado.Estats Units.

            1. Farncomb Hill.French Gulch.Breckenridge districte.Summit Co.Colorado.Estats Units.

              1. Mina Wire Patch.Farncomb Hill.French Gulch.Breckenridge districte.Summit Co.Colorado.Estats Units.

      24. Teller Co.Colorado.Estats Units.

        1. Cripple Creek districte.Teller Co.Colorado.Estats Units.

          1. Cripple Creek.Cripple Creek districte.Teller Co.Colorado.Estats Units.

            1. Mina Ajax.Cripple Creek.Cripple Creek districte.Teller Co.Colorado.Estats Units.

          2. Victor.Cripple Creek districte.Teller Co.Colorado.Estats Units.

            1. Mina Cresson.Victor.Cripple Creek districte.Teller Co.Colorado.Estats Units.

    4. Connecticut.Estats Units.
      1. Fairfield Co.Connecticut.Estats Units.

        1. Trumbull.Fairfield Co.Connecticut.Estats Units.

          1. Long Hill.Trumbull.Fairfield Co.Connecticut.Estats Units.

            1. Mina Old Park (Mina Hubbard) (Mina Lane's de Trumbull) (Old Park Mine) (Hubbard Mine) (Lane's Mine of Trumbull).Long Hill.Trumbull.Fairfield Co.Connecticut.Estats Units.

            2. Mina Old Plaza (Mina Hill) (Old Mine Plaza construction site).Long Hill.Trumbull.Fairfield Co.Connecticut.Estats Units.

      2. Hartford Co.Connecticut.Estats Units.

        1. Bristol.Hartford Co.Connecticut.Estats Units.

        2. Canton.Hartford Co.Connecticut.Estats Units.

        3. East Granby.Hartford Co.Connecticut.Estats Units.

          1. Pedrera Roncari (Roncari Quarry) (Tilcon Quarry).East Granby.Hartford Co.Connecticut.Estats Units.

        4. New Britain.Hartford Co.Connecticut.Estats Units.

        5. Rocky Hill.Hartford Co.Connecticut.Estats Units.

        6. Simsbury.Hartford Co.Connecticut.Estats Units.

        7. Southington.Hartford Co.Connecticut.Estats Units.

      3. Litchfield Co.Connecticut.Estats Units.

        1. Harwinton.Litchfield Co.Connecticut.Estats Units.

        2. North Canaan (Canaan).Litchfield Co.Connecticut.Estats Units.

          1. East Canaan.North Canaan (Canaan).Litchfield Co.Connecticut.Estats Units.

        3. Roxbury.Litchfield Co.Connecticut.Estats Units.

          1. Roxbury Falls.Litchfield Co.Connecticut.Estats Units.

            1. Green's Farm (Mina Roxbury Garnet) (Mina Green's Garnet) (Green's Farm Garnet Mines).Roxbury Falls.Roxbury.Litchfield Co.Connecticut.Estats Units.

        4. Thomaston.Litchfield Co.Connecticut.Estats Units.

          1. Thomaston Dam.Thomaston.Litchfield Co.Connecticut.Estats Units.

            1. Thomaston Dam Railroad Cut.Thomaston Dam.Thomaston.Litchfield Co.Connecticut.Estats Units.

        5. Torrington.Litchfield Co.Connecticut.Estats Units.

          1. West Torrington.Torrington.Litchfield Co.Connecticut.Estats Units.

        6. Winchester.Litchfield Co.Connecticut.Estats Units.

          1. Winsted.Winchester.Litchfield Co.Connecticut.Estats Units.

        7. Woodbury.Litchfield Co.Connecticut.Estats Units.

          1. Orenaug Hills.Woodbury.Litchfield Co.Connecticut.Estats Units.

            1. Pedrera O & G Woodbury (Pedrera Orenaug) (Pedrera O & G nº 1) (Pedrera Woodbury) (O & G Woodbury Quarry) (Orenaug Quarry) (O & G nº 1 Quarry)  (Woodbury Quarry).Orenaug Hills.Woodbury.Litchfield Co.Connecticut.Estats Units.

      1. Middlesex Co.Connecticut.Estats Units.
        1. Durham.Middlesex Co.Connecticut.Estats Units.

        2. East Hampton.Middlesex Co.Connecticut.Estats Units.

          1. Cobalt.East Hampton.Middlesex Co.Connecticut.Estats Units.

        3. Haddam.Middlesex Co.Connecticut.Estats Units.

          1. Haddam Neck.Haddam.Middlesex Co.Connecticut.Estats Units.

            1. Rock Landing.Haddam Neck.Haddam.Middlesex Co.Connecticut.Estats Units.

              1. Pedrera Gillette (Pedrera Haddam Neck) (Mina J-J).Rock Landing.Haddam Neck.Haddam.Middlesex Co.Connecticut.Estats Units.

          2. Higganum.Haddam.Middlesex Co.Connecticut.Estats Units.

        4. Middletown.Middlesex Co.Connecticut.Estats Units.

          1. Mina Middletown (Middletown lead mines).Middletown.Middlesex Co.Connecticut.Estats Units.

        1. Portland.Middlesex Co.Connecticut.Estats Units.

          1. Collins Hill.Portland.Middlesex Co.Connecticut.Estats Units.

            1. Pedrera Strickland.Collins Hill.Portland.Middlesex Co.Connecticut.Estats Units.

          2. Pedrera Case.Portland.Middlesex Co.Connecticut.Estats Units.

      2. New Haven Co.Connecticut.Estats Units.
        1. Cheshire.New Haven Co.Connecticut.Estats Units.

          1. Jinny Hill Road.Cheshire.New Haven Co.Connecticut.Estats Units.

            1. Mina Cheshire Barite (Cheshire Barite Mine).Jinny Hill Road.Cheshire.New Haven Co.Connecticut.Estats Units.

        2. East Haven.New Haven Co.Connecticut.Estats Units.

          1. Pedrera Cinque (Cinque Quarry).East Haven.New Haven Co.Connecticut.Estats Units.

        3. New Haven.New Haven Co.Connecticut.Estats Units.

      3. Tolland Co.Connecticut.Estats Units.

        1. Somers.Tolland Co.Connecticut.Estats Units.

    1. Missouri.Estats Units.

      1. Reynolds Co.Missouri.Estats Units.

        1. Viburnum Trend Districte.Reynolds Co.Missouri.Estats Units.

          1. Ellington.Viburnum Trend Districte.Reynolds Co.Missouri.Estats Units.

            1. Mina Sweetwater (Mina Milliken.Mina Ozark Lead).Ellington.Viburnum Trend Districte.Reynolds Co.Missouri.Estats Units.

          2. Greeley.Viburnum Trend Districte.Reynolds Co.Missouri.Estats Units.

            1. Mina Brushy Creek.Greeley.Viburnum Trend Districte.Reynolds Co.Missouri.Estats Units.

    2. Nevada.Estats Units.

      1. Nye Co.Nevada.Estats Units.

        1. Gabbs districte.Nye Co.Nevada.Estats Units.

          1. Gabbs.Gabbs districte.Nye Co.Nevada.Estats Units.

            1. Mina Basic Refractories (Mina Basic; Mina Premier Chemicals).Gabbs.Gabbs districte.Nye Co.Nevada.Estats Units.

  8. França.U.E.

    1. Limousin.França.U.E.

      1. Corrèze.Limousin.França.U.E.

        1. Ussel.Corrèze.Limousin.França.U.E.

          1. Mina des Farges (Mina Les Farges).Ussel.Corrèze.Limousin.França.U.E.

    2. Llenguadoc-Roselló.França.U.E.

      1. Aude.Llenguadoc-Roselló.França.U.E.

        1. Les Corbièras comarca (Les Corberes).Aude.Llenguadoc-Roselló.França.U.E.

          1. Narbona districte.Les Corbièras comarca (Les Corberes).Aude.Llenguadoc-Roselló.França.U.E.

            1. Tuchan (Cantó de Tuissan).Narbona districte.Les Corbièras comarca (Les Corberes).Aude.Llenguadoc-Roselló.França.U.E.

              1. Montgalhard.Tuchan (Cantó de Tuissan).Narbona districte.Les Corbièras comarca (Les Corberes).Aude.Llenguadoc-Roselló.França.U.E.

                1. Coll de Saint Estèbe.Montgalhard.Tuchan (Cantó de Tuissan).Narbona districte.Les Corbièras comarca (Les Corberes).Aude.Llenguadoc-Roselló.França.U.E.

                  1. Mines de Saint Estèbe.Coll de Saint Estèbe.Montgalhard.Tuchan (Cantó de Tuissan).Narbona districte.Les Corbièras comarca (Les Corberes).Aude.Llenguadoc-Roselló.França.U.E.

              2. Padern.Tuchan (Cantó de Tuissan).Narbona districte.Les Corbièras comarca (Les Corberes).Aude.Llenguadoc-Roselló.França.U.E.

                1. Mina Tistoulet.Padern.Tuchan (Cantó de Tuissan).Narbona districte.Les Corbièras comarca (Les Corberes).Aude.Llenguadoc-Roselló.França.U.E.

  9. Itàlia.U.E.

    1. Campania. Itàlia.U.E.

      1. Nàpols.Campania.Itàlia.U.E.

        1. Mt. Vesúbi.Nàpols.Campania.Itàlia.U.E.

          1. Mt. Somma.Mt. Vesúbi.Nàpols.Campania.Itàlia.U.E.

    2. Ligúria.Itàlia.U.E.

      1. Génova.Ligúria.Itàlia.U.E.
    1. Toscana.Itàlia.U.E.

      1. Grosseto.Toscana.Itália.U.E.

        1. Mina Campiano.Grosseto.Toscana.Itàlia.U.E.

      2. Livorno.Toscana.Itàlia.U.E.
        1. Illa d'Elba.Livorno.Toscana.Itàlia.U.E.
      3. Massa Carrara.Toscana.Itàlia.U.E.

        1. Pedreres de Carrara.Massa Carrara.Toscana.Itàlia.U.E.
  10. Marroc.

    1. Mts. Anti-Atlas.Marroc.

      1. Bou Azzer.Mts. Anti-Atlas.Marroc.

        1. Aït Ahmane.Bou Azzer.Mts.Anti Atlas.Marroc.

    2. Oujda.Marroc.

      1. Touissit.Oujda.Marroc.

        1. Bou Becker.Touissit.Oujda.Marroc.

    3. Souss-Massa Draâ.Marroc.

      1. Ouarzazate.Souss-Massa Draâ.Marroc.

        1. Djebel Sarho.Ouarzazate.Souss-Massa Draâ.Marroc.

          1. Imiter.Djebel Sarho.Ouarzazate.Souss-Massa Draâ.Marroc.

            1. Mina Imiter.Imiter.Djebel Sarho.Ouarzazate.Souss-Massa Draâ.Marroc.

  11. Méxic.

    1. Baixa California del Sud.Méxic.

      1. Mulegé municípi.Baixa California del Sud.Méxic.

        1. Santa Rosalía (Boleo) (El Boleo).Mulegé municípi.Baixa California del Sud.Méxic.

    2. Chihuahua.Méxic.

      1. Ahumada (Municipi d'Ahumada).Chihuahua.Méxic.

        1. Los Lamentos (Sierra de Los Lamentos).Ahumada (Municipi d'Ahumada).Chihuahua.Méxic.

          1. Mina Erupción (Mina Ahumada) (Mina Erupción-Ahumada).Los Lamentos (Sierra de Los Lamentos).Ahumada (Municipi d'Ahumada).Chihuahua.Méxic.

      2. Aquiles Serdán.Chihuahua.Méxic.

        1. Santa Eulàlia.Aquiles Serdán.Chihuahua.Méxic.

          1. Campo Este.Santa Eulàlia.Aquiles Serdán.Chihuahua.Méxic.

            1. Mina San Antonio.Campo Este.Santa Eulàlia.Aquiles Serdán.Chihuahua.Méxic.

          2. Campo Oeste.Santa Eulàlia.Aquiles Serdán.Chihuahua.Méxic.

      3. Saucillo.Chihuahua.Méxic.

        1. Naica.Saucillo.Chihuahua.Méxic.

    3. Durango.Méxic.

      1. Mapimí municipi.Durango.Méxic.

        1. Mapimí.Mapimí municipi.Durango.Méxic.

          1. Mina Ojuela.Mapimí.Mapimí municipi.Durango.Méxic.

    4. Guanajuato.Méxic.

      1. Guanajuato municipi.Guanajuato.Méxic.

        1. Guanajato.Guanajuato municipi.Guanajuato.Méxic.

          1. Santa Rosa.Guanajuato.Guanajuato municipi.Guanajuato.Méxic.

            1. Sierra de Santa Rosa.Santa Rosa.Guanajuato.Guanajuato municipi.Guanajuato.Méxic.

              1. Rancho Calvillo.Sierra de Santa Rosa.Santa Rosa.Guanajuato.Guanajuato municipi.Guanajuato.Méxic.

                1. Mina La Industria.Rancho Calvillo.Sierra de Santa Rosa.Santa Rosa.Guanajuato.Guanajuato municipi.Guanajuato.Méxic.

          2. Veta Madre.Guanajuato.Guanajuato municipi.Guanajuato.Méxic.

            1. Mina San Juan de Rayas.Veta Madre.Guanajuato.Guanajuato municipi.Guanajuato.Méxic.

            2. Mina Valenciana.Veta Madre.Guanajuato.Guanajuato municipi.Guanajuato.Méxic.

        2. La Luz.Guanajuato municipi.Guanajuato.Méxic.

          1. Mina La Luz.La Luz.Guanajuato municipi.Guanajuato.Méxic.

          2. Mina San Carlos.La Luz.Guanajuato municipi.Guanajuato.Méxic.

          3. Mina San Pedro.La Luz.Guanajuato municipi.Guanajuato.Méxic.

    5. Hidalgo.Méxic.

      1. Zimapàn.Hidalgo.Méxic.

        1. El Carrizal.Zimapàn.Hidalgo.Méxic.

          1. Xemeneia Las Ànimas.El Carrizal.Zimapàn.Hidalgo.Méxic.

            1. Mina Las Ànimas.Xemeneia Las Ànimas.El Carrizal.Zimapàn.Hidalgo.Méxic.

        2. Zimapàn.Zimapàn.Hidalgo.Méxic.

    6. Zacatecas.Méxic.

      1. Fresnillo municipi.Zacatecas.Méxic.

        1. Fresnillo.Fresnillo municipi.Zacatecas.Méxic.

          1. Cerro de Proaño.Fresnillo.Fresnillo municipi.Zacatecas.Méxic.

            1. Mina Proana (Mina Proano) (Mina Proaño).Cerro de Proaño.Fresnillo.Fresnillo municipi.Zacatecas.Méxic.

          2. Mina Santa Elena.Fresnillo.Fresnillo municipi.Zacatecas.Méxic.

      2. Sombrerete municipi.Zacatecas.Méxic.

        1. San Martín.Sombrerete municipi.Zacatecas.Méxic.

          1. Mina San Martín.San Martín.Sombrerete municipi.Zacatecas.Méxic.

      3. Zacatecas (Ciudad de Zacatecas).Zacatecas.Méxic.

        1. Mines de Zacatecas.Zacatecas (Ciudad de Zacatecas).Zacatecas.Méxic.

          1. Mina El Bote.Mines de Zacatecas.Zacatecas (Ciudad de Zacatecas).Zacatecas.Méxic.

          2. Mina Guadalupe.Mines de Zacatecas.Zacatecas (Ciudad de Zacatecas).Zacatecas.Méxic.

          3. Mina La Carnicería.Mines de Zacatecas.Zacatecas (Ciudad de Zacatecas).Zacatecas.Méxic.

        2. Veta Grande municípi.Zacatecas.Méxic.

          1. Veta Grande.Veta Grande municípi.Zacatecas.Méxic.

            1. Mina Veta Grande.Veta Grande.Veta Grande municípi.Zacatecas.Méxic.

  12. Namíbia.

    1. Khomas (Regió de Khomas).Namibia.

      1. Windhoek.Khomas (Regió de Khomas).Namíbia.

        1. Seeis.Windhoek.Khomas (Regió de Khomas).Namíbia.

          1. Mina Onjanga.Seeis.Windhoek.Khomas (Regió de Khomas).Namíbia.

  13. Perú.

    1. Ancash (Departamento de Ancash).Perú.

      1. Bolognesi.Ancash (Departamento de Ancash).Perú.

        1. Districte de Pachapaqui (Pachapaque districte).Bolognesi.Ancash (Departamento de Ancash).Perú.

          1. Mines de Pachapaqui.Districte de Pachapaqui (Pachapaque districte).Bolognesi.Ancash (Departamento de Ancash).Perú.

        2. Huallanca (Distrito de Huallanca).Bolognesi.Ancash (Departamento de Ancash).Perú.

          1. Mina Pucarrajo.Huallanca (Distrito de Huallanca).Bolognesi.Ancash (Departamento de Ancash).Perú.

          2. Mina Santa Rosa (Prospecció Santa Rosa).Huallanca (Distrito de Huallanca).Bolognesi.Ancash (Departamento de Ancash).Perú.

          3. Quebrada Antamina.Huallanca (Distrito de Huallanca).Bolognesi.Ancash (Departamento de Ancash).Perú.

            1. Mina Antamina.Quebrada Antamina.Huallanca (Distrito de Huallanca).Bolognesi.Ancash (Departamento de Ancash).Perú.

          4. Quebrada Ranracancha.Huallanca (Distrito de Huallanca).Bolognesi.Ancash (Departamento de Ancash).Perú.

            1. Mina Mercedes.Quebrada Ranracancha.Huallanca (Distrito de Huallanca).Bolognesi.Ancash (Departamento de Ancash).Perú.

          5. Quebrada Torres.Huallanca (Distrito de Huallanca).Bolognesi.Ancash (Departamento de Ancash).Perú.

            1. Mina San José del Banco.Quebrada Torres.Huallanca (Distrito de Huallanca).Bolognesi.Ancash (Departamento de Ancash).Perú.

      2. Huari.Ancash (Departamento de Ancash).Perú.

        1. San Marcos (Distrito de San Marcos).Huari.Ancash (Departamento de Ancash).Perú.

          1. Quebrada Pajush.San Marcos (Distrito de San Marcos).Huari.Ancash (Departamento de Ancash).Perú.

            1. Mina Contonga.Quebrada Pajush.San Marcos (Distrito de San Marcos).Huari.Ancash (Departamento de Ancash).Perú.

      3. Pallasca.Ancash (Departamento de Ancash).Perú.

        1. Cabana (Distrito de Cabana).Pallasca.Ancash (Departamento de Ancash).Perú.

          1. Cerro Pashias.Cabana (Distrito de Cabana).Pallasca.Ancash (Departamento de Ancash).Perú.

            1. Cabana (Jaciment Cabana).Cerro Pashias.Cabana (Distrito de Cabana).Pallasca.Ancash (Departamento de Ancash).Perú.

        2. Pampas (Distrito de Pampas).Pallasca.Ancash (Departamento de Ancash).Perú.

          1. Districte miner Pasto Bueno (Mina Pasto Bueno).Pampas (Distrito de Pampas).Pallasca.Ancash (Departamento de Ancash).Perú.

    2. Apurímac (Departamento de Apurímac).Perú.

      1. Abancay.Apurímac (Departamrnto de Apurímac).Perú.

        1. Mina Sojllagasa.Abancay.Apurímac (Departamento de Apurímac).Perú.

        2. Mina Totorajocha.Abancay.Apurímac (Departamento de Apurímac).Perú.

      2. Antabamba.Apurímac (Departamento de Apurímac).Perú.

        1. Mina Ayahuay.Antabamba.Apurímac (Departamento de Apurímac).Perú.

      3. Aymaraes.Apurímac (Departamento de Apurímac).Perú.

        1. Quebrada Callanccani.Aymaraes.Apurímac (Departamento de Apurímac).Perú.

          1. Mina Piste.Quebrada Callanccani.Apurímac (Departamento de Apurímac).Perú.

      4. Cotabambas.Apurímac (Departamento de Apurímac).Perú.

        1. Mina Quekeray.Cotabambas.Apurímac (Departamento de Apurímac).Perú.

    3. Arequipa (Departamento de Arequipa).Perú.

    4. Cajamarca (Departamento de Cajamarca).Perú.

      1. Cajabamba.Cajamarca (Departamento de Cajamarca).Perú.

        1. Cachachi (Distrito de Cachachi).Cajabamba.Cajamarca (Departamento de Cajamarca).Perú.

          1. Cerro de Algamarca.Cachachi (Distrito de Cachachi).Cajabamba.Cajamarca (Departamento de Cajamarca).Perú.

            1. Mina Algamarca..Cerro de Algamarca.Cachachi (Distrito de Cachachi).Cajabamba.Cajamarca (Departamento de Cajamarca).Perú.

              1. Veta Descubridora.Mina Algamarca.Cerro de Algamarca.Cachachi (Distrito de Cachachi).Cajabamba.Cajamarca (Departamento de Cajamarca).Perú.

              2. Veta San Blas.Mina Algamarca.Cerro de Algamarca.Cachachi (Distrito de Cachachi).Cajabamba.Cajamarca (Departamento de Cajamarca).Perú.

    5. Huancavelica (Departamento de Huancavelica).Perú.

      1. Angaraes.Huancavelica (Departamento de Huancavelica).Perú.

        1. Ccochaccasa (Distrito de Ccochaccasa).Angaraes.Huancavelica (Departamento de Huancavelica).Perú.

          1. Julcani (Ârea minera Julcani).Ccochaccasa (Distrito de Ccochaccasa).Angaraes.Huancavelica (Departamento de Huancavelica).Perú.

      2. Castrovirreyna.Huancavelica (Departamento de Huancavelica).Perú.

        1. Santa Ana (Distrito de Santa Ana).Castrovirreyna.Huancavelica (Departamento de Huancavelica).Perú.

          1. Mina Palomo.Santa Ana (Distrito de Santa Ana).Castrovirreyna.Huancavelica (Departamento de Huancavelica).Perú.

      3. Churcampa.Huancavelica (Departamento de Huancavelica).Perú.

        1. San Pedro de Coris (Distrito de San Pedro de Coris).Churcampa.Huancavelica (Departamento de Huancavelica).Perú.

          1. Distrito minero de Cobriza.San Pedro de Coris (Distrito de San Pedro de Coris).Churcampa.Huancavelica (Departamento de Huancavelica).Perú.

            1. Mina Cobriza.Distrito minero de Cobriza.San Pedro de Coris (Distrito de San Pedro de Coris).Churcampa.Huancavelica (Departamento de Huancavelica).Perú.

              1. Àrea de Coris.Mina Cobriza.Distrito minero de Cobriza.San Pedro de Coris (Distrito de San Pedro de Coris).Churcampa.Huancavelica (Departamento de Huancavelica).Perú.

              2. Àrea de Pumagayoc.Mina Cobriza.Distrito minero de Cobriza.San Pedro de Coris (Distrito de San Pedro de Coris).Churcampa.Huancavelica (Departamento de Huancavelica).Perú.

    6. Huánuco (Departamento de Huánuco).Perú.

      1. Dos de Mayo.Huánuco (Departamento de Huánuco).Perú.

        1. Huallanca (Distrito de Huallanca).Dos de Mayo.Huánuco (Departamento de Huánuco).Perú.

          1. Mina Huanzalá.Huallanca (Distrito de Huallanca).Dos de Mayo.Huánuco (Departamento de Huánuco).Perú.

      2. Huánuco.Huánuco (Departamento de Huánuco).Perú.

        1. Chinchao (Distrito de Chinchao).Huánuco.Huánuco (Departamento de Huánuco).Perú.

          1. San José de Miraflores.Chinchao (Distrito de Chinchao).Huánuco.Huánuco (Departamento de Huánuco).Perú.

          2. San Luis.Chinchao (Distrito de Chinchao).Huánuco.Huánuco (Departamento de Huánuco).Perú.

    7. Junín (Departamento de Junín).Perú.

      1. Yauli.Junín (Departamento de Junín).Perú.

        1. Morococha (Distrito de Morococha).Yauli.Junín (Departamento de Junín).Perú.

    8. La Libertad (Departamento de La Libertad).Perú.

      1. Gran Chimú.La Libertad (Departamento de La Libertad).Perú.

        1. Marmot (Distrito de Marmot).Gran Chimú.La Libertad (Departamento de La Libertad).Perú.

          1. Cerro Pachagón.Marmot (Distrito de Marmot).Gran Chimú.La Libertad (Departamento de La Libertad).Perú.

            1. Pachagón (Jaciment Pachagón).Cerro Pachagón.Marmot (Distrito de Marmot).Gran Chimú.La Libertad (Departamento de La Libertad).Perú.

      2. Otuzco.La Libertad (Departamento de La Libertad).Perú.

        1. Salpo (Distrito de Salpo).Otuzco.La Libertad (Departamento de La Libertad).Perú.

          1. Milluachaqui.Salpo (Distrito de Salpo).Otuzco.La Libertad (Departamento de La Libertad).Perú.

            1. Dipósit Bonanza.Milluachaqui.Salpo (Distrito de Salpo).Otuzco.La Libertad (Departamento de La Libertad).Perú.

            2. Dipósit Salpo-Milluachaqui (Salpo-Milluachaqui Gold Silver 45).Milluachaqui.Salpo (Distrito de Salpo).Otuzco.La Libertad (Departamento de La Libertad).Perú.

              1. Veta Salpo.Dipósit Salpo-Milluachaqui (Salpo-Milluachaqui Gold Silver 45).Milluachaqui.Salpo (Distrito de Salpo).Otuzco.La Libertad (Departamento de La Libertad).Perú.

      3. Sánchez Carrión.La Libertad (Departamento de La Libertad).Perú.

        1. Huamachuco (Distrito de Huamachuco).Sánchez Carrión.La Libertad (Departamento de La Libertad).Perú.

          1. Mina Mundo Nuevo.Huamachuco (Distrito de Huamachuco).Sánchez Carrión.La Libertad (Departamento de La Libertad).Perú.

      4. Santiago de Chuco.La Libertad (Departamento de La Libertad).Perú.

        1. Cachicadán (Distrito de Cachicadán).Santiago de Chuco.La Libertad (Departamento de La Libertad).Perú.

          1. Mina La Virgen.Cachicadán (Distrito de Cachicadán).Santiago de Chuco.La Libertad (Departamento de La Libertad).Perú.

        2. Quiruvilca (Distrito de Quiruvilca).Santiago de Chuco.La Libertad (Departamento de La Libertad).Perú.

          1. Volcà Quiruvilca.Quiruvilca (Distrito de Quiruvilca).Santiago de Chuco.La Libertad (Departamento de La Libertad).Perú.

            1. Quiruvilca (Jaciment Quiruvilca).Volcà Quiruvilca.Quiruvilca (Distrito de Quiruvilca).Santiago de Chuco.La Libertad (Departamento de La Libertad).Perú.

              1. Zona Central (Veta Central).Quiruvilca (Jaciment Quiruvilca).Volcà Quiruvilca.Quiruvilca (Distrito de Quiruvilca).Santiago de Chuco.La Libertad (Departamento de La Libertad).Perú.

        3. Santiago de Chuco (Distrito de Santiago de Chuco).Santiago de Chuco.La Libertad (Departamento de La Libertad).Perú.

          1. Alto Dorado (Jaciment Alto Dorado).Santiago de Chuco (Distrito de Santiago de Chuco).Santiago de Chuco.La Libertad (Departamento de La Libertad).Perú.

    9. Lima (Departamento de Lima).Perú.

      1. Cañete.Lima (Departamento de Lima).Perú.

        1. Mala (Distrito de Mala).Cañete.Lima (Departamento de Lima).Perú.

          1. Mina Raúl.Mala (Distrito de Mala).Cañete.Lima (Departamento de Lima).Perú.

            1. Veta Argentina.Mina Raúl.Mala (Distrito de Mala).Cañete.Lima (Departamento de Lima).Perú.

            2. Veta Chilena.Mina Raúl.Mala (Distrito de Mala).Cañete.Lima (Departamento de Lima).Perú.

            3. Veta Gladys.Mina Raúl.Mala (Distrito de Mala).Cañete.Lima (Departamento de Lima).Perú.

            4. Veta Juanita.Mina Raúl.Mala (Distrito de Mala).Cañete.Lima (Departamento de Lima).Perú.

            5. Veta Pampa.Mina Raúl.Mala (Distrito de Mala).Cañete.Lima (Departamento de Lima).Perú.

      2. Huarochiri.Lima (Departamento de Lima).Perú.

        1. Chicla (Distrito de Chicla).Huarochiri.Lima (Departamento de Lima).Perú.

          1. Casapalca.Chicla (Distrito de Chicla).Huarochiri.Lima (Departamento de Lima).Perú.

            1. Mina Casapalca.Casapalca.Chicla (Distrito de Chicla).Huarochiri.Lima (Departamento de Lima).Perú.

        2. San Mateo (Distrito de San Mateo).Huarochiri.Lima (Departamento de Lima).Perú.

          1. San Mateo de Huanchor.San Mateo (Distrito de San Mateo).Huarochiri.Lima (Departamento de Lima).Perú.

            1. Mina Coricancha.San Mateo de Huanchor.San Mateo (Distrito de San Mateo).Huarochiri.Lima (Departamento de Lima).Perú.

        3. San Mateo de Otao (Distrito de San Mateo de Otao).Huarochiri.Lima (Departamento de Lima).Perú.

          1. Mina El Farallón.San Mateo de Otao (Distrito de San Mateo de Otao).Huarochiri.Lima (Departamento de Lima).Perú.

      3. Oyón.Lima (Departamento de Lima).Perú.

        1. Oyón (Distrito de Oyón).Oyón.Lima (Departamento de Lima).Perú.

          1. Mina Uchucchacua.Oyón (Distrito de Oyón).Oyón.Lima (Departamento de Lima).Perú.

    10. Pasco (Departamento de Pasco).Perú.

      1. Daniel Alcides Carrión.Pasco (Departamento de Pasco).Perú.

        1. San José de Huayllay.Daniel Alcides Carrión.Pasco (Departamento de Pasco).Perú.

          1. Cerro de Pasco.San José de Huayllay.Daniel Alcides Carrión.Pasco (Departamento de Pasco).Perú.

            1. Huarón.Cerro de Pasco.San José de Huayllay.Daniel Alcides Carrión.Pasco (Departamento de Pasco).Perú.

              1. Mines de Huarón.Huarón.Cerro de Pasco.San José de Huayllay.Daniel Alcides Carrión.Pasco (Departamento de Pasco).Perú.

                1. Mina Alimón (Mines Animón).Mines de Huarón.Huarón.Cerro de Pasco.San José de Huayllay.Daniel Alcides Carrión.Pasco (Departamento de Pasco).Perú.

      2. Pasco.Pasco (Departamento de Pasco).Perú.

        1. Huayllay (Distrito de Huayllay).Pasco.Pasco (Departamento de Pasco).Perú.

          1. Mina Alimón (Mina Animón).Huayllay (Distrito de Huayllay).Pasco.Pasco (Departamento de Pasco).Perú.

          2. Unidad Minera Chungar.Huayllay (Distrito de Huayllay).Pasco.Pasco (Departamento de Pasco).Perú.

            1. Mina Animón.Unidad Minera Chungar.Huayllay (Distrito de Huayllay).Pasco.Pasco (Departamento de Pasco).Perú.

        2. Simón Bolivar (Distrito de Simón Bolivar).Pasco.Pasco (Departamento de Pasco).Perú.

          1. Cerro de Pasco.Simón Bolivar (Distrito de Simón Bolivar).Pasco.Pasco (Departamento de Pasco).Perú.

            1. Mina de Cerro de Pasco (Mina Paragsha) (Tajo Raúl Rojas).Cerro de Pasco.Simón Bolivar (Distrito de Simón Bolivar).Pasco.Pasco (Departamento de Pasco).Perú.

        3. Tinyahuarco (Distrito de Tinyahuarco).Pasco.Pasco (Departamento de Pasco).Perú.

          1. Colquijirca.Tinyahuarco (Distrito de Tinyahuarco).Pasco.Pasco (Departamento de Pasco).Perú.

            1. Mina Colquijirca.Colquijirca.Tinyahuarco (Distrito de Tinyahuarco).Pasco.Pasco (Departamento de Pasco).Perú.

    11. Tacna (Departamento de Tacna).Perú.

  14. Polónia.U.E.
    1. Voivodat de Baixa Silèsia (Dolny Śląsk) (Dolnośląskie).Polónia.U.E.

      1. Kłodzko Districte.Voivodat de Baixa Silèsia (Dolny Śląsk) (Dolnośląskie).Polónia.U.E.
        1. Kletno.Kłodzko Districte.Voivodat de Baixa Silèsia (Dolny Śląsk) (Dolnośląskie).Polónia.U.E.
          1. Mina d'U (Kopalnia Uranu).Kletno.Kłodzko Districte.Voivodat de Baixa Silèsia (Dolny Śląsk) (Dolnośląskie).Polónia.U.E.
  15. Portugal.U.E.

    1. Beira Baixa (Antiga provincia).Portugal.U.E.

      1. Castelo Branco districte.Beira Baixa (Antiga provincia).Portugal.U.E.

        1. Covilhã.Castelo Branco districte.Beira Baixa (Antiga provincia).Portugal.U.E.

          1. Panasqueíra.Covilhã.Castelo Branco districte.Beira Baixa (Antiga provincia).Portugal.U.E.

            1. Mina Barroca Grande.Panasqueíra.Covilhã.Castelo Branco districte.Beira Baixa (Antiga provincia).Portugal.U.E.

    2. Évora.Portugal.U.E.

      1. Estremoz.Évora.Portugal.U.E.

        1. Mina Herdade da Mostardeira.Estremoz.Évora.Portugal.U.E.

      2. Vila Viçosa.Évora.Portugal.U.E.

        1. Mina Miguel Vacas.Vila Viçosa.Évora.Portugal.U.E.

    3. Viseu.Portugal.U.E.
      1. Sátão.Viseu.Portugal.U.E.

        1. Ferreira de Aves.Sátão.Viseu.Portugal.U.E.

          1. Aldeia Nova.Ferreira de Aves.Sátão.Viseu.Portugal.U.E.
            1. Mina Assunção (Mina da Senhora da Assunção).Aldeia Nova.Ferreira de Aves.Sátão.Viseu.Portugal.U.E.

  16. Romanía.U.E.

    1. Maramures (Comtat de Maramures).Romanía.U.E.

      1. Baia Mare (Nagybànya).Maramures (Comtat de Maramures).Romanía.U.E.

        1. Mina Herja (Mina Kisbànya).Baia Mare (Nagybànya).Maramures (Comtat de Maramures).Romanía.U.E.

  17. Suecia.U.E.

    1. Värmland.Suecia.U.E.

      1. Filipstad.Värmland.Suecia.U.E.

        1. Langban.Filipstad.Värmland.Suecia.U.E.

  18. Suïssa.

    1. Valais (Wallis).Suïssa.

      1. Vall de Binn (Binntal).Valais (Wallis).Suïssa.

        1. Imfeld (Im Feld).Vall de Binn (Binntal).Valais (Wallis).Suïssa.

          1. Pedrera Lengenbach.Imfeld (Im Feld).Vall de Binn (Binntal).Valais (Wallis).Suïssa.

Principi de pàginaVMG - © 1995-2006 Visual Minerals Gràfics.Col.leccións Visualminer i Fotominer. Ll.García. Índex Mineralógic.