FOTOMINER

VMG Visual Minerals Gràfics

MINERALS

Índex

Veure taulaMINERALS - Llistat general de minerals per ordre alfabètic.

A-B-C-D-E-F-G-H-I-J-K-L-M-N-O-P-Q-R-S-T-U-V-W-X-Y-Z

FLUORITA

GRUPS/SÉRIES

CLASSE:

Halogenurs.

SUBCLASSE:

Fluorurs.

GRUP/SÉRIE:

FLUORITA

GEARKSUTITA

PARAGEARKSUTITA

COMPOSICIÓ: CaF2
SISTEMA: Cúbic.
VARIETATS: ANTOSSONITA

CLOROFANA

FLUORITA

FLUORITA BOTRIOIDAL

FLUORITA ESFEROIDAL

FLUORITA ESTALACTÍTICA

MESCLAS:  

SINÓNIMS:

ESPAT VÍTRI

ESPATFLUOR

FLUORESPAT

FLUORINA

FLUORITA

MARAGDA AFRICANA (En part)

COLOR:

Blanc.Blau.Blau fosc.Blau pàlid.Gris.Gris pàlid.Groc.Groc mel.Groc pàlid.Incolor.Verd.Verd fosc.Vermell.Violeta.Violeta fosc.(Pràcticament es pot trobar de qualsevol color i tonalitat).

TEXTURA: Vítria.

PARAGÉNESI:

BARITINA

CALCITA

ESFALERITA

FLUORITA

GALENA

ORTOSA

PIRITA

QUARS

QUARS HIALÍ

AMBIENT: Filonià hidrotermal.Pegmatític.
PRESENTACIÓ: En cristalls bè formats, cúbics, octaédrics i combinacions d'aquests.Masas compactas.Esfèrules i agregats botrioidals, mes rarament estalactítica.

DURESA:

 

REFRACCIÓ:

 

DENSITAT:

 

LLUÏSOR:

 

RATLLA:

 

EXFOLIACIÓ:

 

FRACTURA:

 

LOCALITAT TIPUS:

 

 

IDENTIFICACIÓ:

 

ETIMOLOGIA:

 

NOTES:  
MOSTRES:

Veure

FLUORITA Fragment.

Classe III - Halogenurs.

CaF2

Pou San Diego.Berja.Sierra de Gádor (Zona Occidental).Poniente Almeriense (Comarca del Poniente Almeriense).Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

6,3 cm.

© 2000 Ll.García.

Veure

FLUORITA Agregat de cristalls.

Classe III - Halogenurs.

CaF2

Pedrera El Vértice.Cerromuriano (Cerro Muriano).Córdova municipi.

Córdova.Andalusía.Espanya.U.E.

4,2 cm.

© 1999 Ll.García.

Veure

FLUORITA Agregat de cristalls.

Classe III - Halogenurs.

CaF2

Mines Glória.La Cardenchosa.Fuenteovejuna (Fuente Obejuna).

Córdova.Andalusía.Espanya.U.E.

4,3 cm.

© 1999 Ll.García.

Veure

FLUORITA Cristalls cúbics aïllats, sobre microcristalls de quars.

Classe III - Halogenurs.

CaF2

La Cabaña.Berbes.Ribadesella.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

7,3 cm.

© 2011 Ll.García.

Veure

FLUORITA Agregat de cristalls cúbics.

Classe III - Halogenurs.

CaF2

Mina Cueto del Aspa (Cuetu de l'Aspa).Berbes.Ribadesella.Oviedo.

Astúries.Espanya.U.E.

6,7 cm.

© 1999 Ll.García.

Veure

FLUORITA Agregats de cristalls cúbics.

Classe III - Halogenurs.

CaF2

Mina Jaimina.Prado (Prau).Caravia Alta.Caravia.Oriente (Comarca de Oriente).

Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

6,3 cm.

© 2007 Ll.García.

Veure

FLUORITA Agregat de cristalls.

Classe III - Halogenurs.

CaF2

Mina Emílio.El Fito (Monte El Fito).Loroñe.Colunga.

Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

5,4 cm.

© 1999 Ll.García.

Veure

FLUORITA Agregats de cristalls cúbics amb calcita.

Classe III - Halogenurs.

CaF2

Mina Moscona.Cancienes.Nubledo (Corvera d'Astúries).

Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

14,7 cm.

© 1999 Ll.García.

Veure

FLUORITA Agregat de cristalls.

Classe III - Halogenurs.

CaF2

Mina La Viesca.La Collada.Siero (Pola de Siero).

Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

6,8 cm.

© 1999 Ll.García.

Veure

FLUORITA Agregats de cristalls cúbics.

Classe III - Halogenurs.

CaF2

Mina Cucona.Districte Miner de Villabona-Arlós (Distrito Minero de Villabona-Arlós).

Villabona.Villardeveyo.Llanera.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

24,8 cm.

© 1999 Ll.García.

Veure

FLUORITA Agregat de cristalls octaédrics.

Classe III - Halogenurs.

CaF2

Pedrera Berta (Mina Berta).El Papiol.Baix Llobregat.

Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

3,9 cm.

© 1999 Ll.García.

Veure

FLUORITA Agregat de cristalls.

Classe III - Halogenurs.

CaF2

Mina Juanita.Sant Pere Màrtir.Collserola.

Barcelona municípi.Barcelonés.Barcelona.

Catalunya.Espanya.U.E.

3,6 cm.

© 1999 Ll.García.

Veure

FLUORITA Agregat de cristalls.

Classe III - Halogenurs.

CaF2

Pedreres de Gualba.Gualba de d'Alt.Vallés Oriental.

Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

8,9 cm.

© 2002 Ll.García.

Veure

FLUORITA Microcristalls cúbics.

Classe III - Halogenurs.

CaF2

Mina d'en Torrent (Mina de la Font de la Teula).Mines de Llofriu (Mines de Palafrugell).

Llofriu.Palafrugell municipi.Baix Empordà.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

Vista 1,5x1,0 cm.

© 2013 Ll.García.

Veure

FLUORITA Agregat de cristalls cúbics.

Classe III - Halogenurs.

CaF2

Mines de Sant Marçal.Viladrau.Osona (Girona).

Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

8,5 cm.

© 1999 Ll.García.

Veure

FLUORITA Fragment amb baritina.

Classe III - Halogenurs.

CaF2

Mina del Turó de la Creu.Espinelves.Selva.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

5,1 cm.

© 2007 Ll.García.

Veure

FLUORITA Fragment.

Classe III - Halogenurs.

CaF2

Mines d'Osor.Osor.Selva.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

3,8cm.

© 1999 Ll.García.

Veure

FLUORITA Agregat de cristalls.

Classe III - Halogenurs.

CaF2

Pedrera Balmanya.Tossa de Mar.Selva.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

5,5 cm.

© 1999 Ll.García.

Veure

FLUORITA Agregat terrós sobre baritina.

Classe III - Halogenurs.

CaF2

Mina de Can Magre.Vidreres.Selva.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

4,8 cm.

© 1999 Ll.García.

Veure

FLUORITA Fragment amb cristalls.

Classe III - Halogenurs.

CaF2

Mina del Poble.Mines de Porrera.Porrera.Priorat.Tarragona.

Catalunya.Espanya.U.E.

5,8 cm.

© 2008 Ll.García.

Veure

FLUORITA Agregat de cristalls cúbics.

Classe III - Halogenurs.

CaF2

Mines d'Ulldemolins.Ulldemolins.Priorat.Tarragona.

Catalunya.Espanya.U.E.

8,9 cm.

© 2001 Ll.García.

Veure

FLUORITA Agregat de cristalls amb baritina.

Classe III - Halogenurs.

CaF2

Mina San Camilo.La Parreta.Alumbres.Cartagena.Múrcia.

Comunitat de Múrcia (Múrcia).Espanya.U.E.

4,2 cm.

© 2009 Ll.García.

Veure

FLUORITA Agregat de cristalls.

Classe III - Halogenurs.

CaF2

Sierra de Cartagena.Cartagena.Múrcia.Comunitat de Múrcia (Múrcia).Espanya.U.E.

2,2 cm.

© 2000 Ll.García.

Veure

FLUORITA Cristall d'exfoliació.

Classe III - Halogenurs.

CaF2

Cave in Rock District.Hardin Co.Illinois.Estats Units.

3,6 cm.

© 1999 Ll.García.

Veure

FLUORITA Cristall d'exfoliació.

Classe III - Halogenurs.

CaF2

Mina Annabel Lee.Harris Creek.Hardin Co.Illinois.Estats Units.

3,7 cm.

© 1999 Ll.García.

Veure

FLUORITA Cristall d'exfoliació.

Classe III - Halogenurs.

CaF2

Mina Blanchard.Bingham.Hansonburg District.Socorro Co.

Nou Méxic.Estats Units.

3,5 cm.

© 1999 Ll.García.

Veure

FLUORITA Cristall d'exfoliació.

Classe III - Halogenurs.

CaF2

Mina Florence.Egremont.Cumbria Occidental.Cumbria.Anglaterra.

Gran Bretanya.U.E.

3,7 cm.

© 1999 Ll.García.

Veure

FLUORITA Agregat de cristalls amb microcristalls de pirita.

Classe III - Halogenurs.

CaF2

Mina El Hammam.Mt. Hammam.Meknès.Meknès Provincia.

Meknès-Tafilalet.Marroc.

8,5 cm.

© 2005 Ll.García.

Veure

FLUORITA Fragment.

Classe III - Halogenurs.

CaF2

Mina Naica.Naica.Saucillo.Chihuahua.Méxic.

3,9 cm.

© 1999 Ll.García.

Veure

FLUORITA Agregat de cristalls en creixement paral.lel.

Classe III - Halogenurs.

CaF2

Melchor Múzquiz.Melchor Múzquiz municipi.Coahuila de Zaragoza.

Méxic.

5,4 cm.

© 1999 Ll.García.

Veure

FLUORITA Agregat de cristalls.

Classe III - Halogenurs.

CaF2

Massís Halzan-Buregtei.Mts. Altai.Mongólia.

9,9 cm.

© 1999 Ll.García.

Veure

FLUORITA Agregat de cristalls cúbics.

Classe III - Halogenurs.

CaF2

Mina Okorusu (Mina Okarusu).Otjiwarongo Districte.

Otjozondjupa.Namíbia.

3,9 cm.

© 2007 Ll.García.

Veure

FLUORITA Fragment.

Classe III - Halogenurs.

CaF2

Mina d'U (Kopalnia Uranu).Kletno.Kłodzko Districte.Voivodat de Baixa Silèsia (Dolny Śląsk) (Dolnośląskie).Polónia.U.E.

3,8 cm.

© 2013 Ll.García.

Veure

FLUORITA Agregat de cristalls cúbics "glaç".

Classe III - Halogenurs.

CaF2

Mina Chashan.Chenzhou.Chenzhou.Hunan.Xina.

6,0 cm.

© 2007 Ll.García.

Veure

FLUORITA Fragment.

Classe III - Halogenurs.

CaF2

Mina Xianghualing (Mina Hsianghualing).Hsianhualing.

Linwu.Chenzhou.Hunan.Xina.

4,5 cm.

© 1999 Ll.García.

REFERÉNCIES:
  • Autors:

  • Bibliogràfia:

    • American Mineralogist, volum 37, pàg.910.Any 1952.

  • Museus:

  • Webs:

FLUORITA

Agregat de cristalls cúbics amb baritina lamelar.

Classe III - Halogenurs.

CaF2

Mina Cueto del Aspa (Cuetu de l'Aspa).

Berbes.Ribadesella.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

10,6x7,7x5,8 cm.

© 1999 Ll.García.

 

 

JACIMENTS

 

  1. Afghanistàn.

    1. Oruzgan.Afghanistàn.

      1. Anaghey.Oruzgan.Afghanistàn.

      2. Bakhud.Oruzgan.Afghanistàn.

      3. Chura.Oruzgan.Afghanistàn.

  2. Alemanya.U.E.

    1. Renània-Palatinat.Alemanya.U.E.

      1. Moschellandsberg.Renània-Palatinat.Alemanya.U.E.

        1. Mina Carolina.Moschellandsberg.Renània-Palatinat.Alemanya.U.E.

  3. Argentina.

    1. Catamarca.Argentina.

      1. Belén.Catamarca.Argentina.

        1. Papachacra.Belén.Catamarca.Argentina.

          1. Amana.Papachacra.Belén.Catamarca.Argentina.

  4. Austràlia.

    1. Queensland.Austràlia.

      1. Mareeba Shire.Queensland.Austràlia.

        1. Dinbulah.Mareeba Shire.Queensland.Austràlia.

          1. Wolfram Camp.Dinbulah.Mareeba Shire.Queensland.Austràlia.

            1. Leisner`s Shaft.Wolfram Camp.Dinbulah.Mareeba Shire.Queensland.Austràlia.

  5. Brasil.

    1. Mines Gerais.Brasil.

      1. Poços de Caldas.Mines Gerais.Brasil.

        1. Complexa alcalí de Poços de Caldas.Poços de Caldas.Mines Gerais.Brasil.

  6. Canadà.

    1. Colúmbia Britànica.Canadà.

      1. Beaverdell.Colúmbia Britànica.Canadà.

        1. Mina Beaverdell (Mina Beaverdell Silver) (Mina Highland-Bell) (Mina Bell) (Mina Highland Lass) (Mina Lass) (Mina Tech).Beaverdell.Colúmbia Britànica.Canadà.

  7. Espanya.U.E.

    1. Andalusía.Espanya.U.E.

      1. Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

        1. Almería Àrea Metropolitana (Comarca Metropolitana de Almería).Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

          1. Níjar.Almería Àrea Metropolitana (Comarca Metropolitana de Almería).Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

            1. Huebro.Níjar.Almería Àrea Metropolitana (Comarca Metropolitana de Almería).Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

              1. Vedat miner Laísquez (Coto Minero Laísquez) ( Mines Laísquez) (Mines Laíquez).Huebro.Níjar.Almería Àrea Metropolitana (Comarca Metropolitana de Almería).Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

        2. Alta Almanzora (Comarca Alto Almanzora).Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

          1. Tíjola.Alta Almanzora (Comarca Alto Almanzora).Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

            1. Rambla de Las Cocotas.Tíjola.Alta Almanzora (Comarca Alto Almanzora).Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

              1. Mina Las Cocotas.Rambla de Las Cocotas.Tíjola.Alta Almanzora (Comarca Alto Almanzora).Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

        3. Levante Almeriense (Comarca del Levante Almeriense).Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

          1. Cuevas del Almanzora.Levante Almeriense (Comarca del Levante Almeriense).Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

            1. Las Herrerias.Cuevas del Almanzora.Levante Almeriense (Comarca del Levante Almeriense).Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

              1. Las Rozas.Las Herrerías.Cuevas del Almanzora.Levante Almeriense (Comarca del Levante Almeriense).Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

                1. Corta Santa Matilde.Las Rozas.Las Herrerias.Cuevas del Almanzora.Levante Almeriense (Comarca del Levante Almeriense).Almería.Andalusía.Espanya.U.E.
        4. Poniente Almeriense (Comarca del Poniente Almeriense).Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

          1. Sierra de Gádor (Zona Occidental).Poniente Almeriense (Comarca del Poniente Almeriense).Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

            1. Berja.Sierra de Gádor (Zona Occidental).Poniente Almeriense (Comarca del Poniente Almeriense).Almería.Andalusía.Espanya.U.E.
            1. Pou San Diego.Berja.Sierra de Gàdor (Zona Occidental).Poniente Almeriense (Comarca del Poniente Almeriense).Almería.Andalusía.Espanya.U.E.
      2. Córdova.Andalusía.Espanya.U.E.

        1. Belmez.Córdova.Andalusía.Espanya.U.E.

        2. Córdova municipi.Córdova.Andalusía.Espanya.U.E.

          1. Cerromuriano (Cerro Muriano).Córdova municipi.Córdova.Andalusía.Espanya.U.E.

            1. Pedrera El Vértice.Cerromuriano (Cerro Muriano).Córdova municipi.Córdova.Andalusía.Espanya.U.E.

        3. Fuenteovejuna (Fuente Obejuna).Córdova.Andalusía.Espanya.U.E.

          1. La Cardenchosa.Fuenteovejuna (Fuente Obejuna).Córdova.Andalusía.Espanya.U.E.

            1. Mines Glória.La Cardenchosa.Fuenteovejuna (Fuente Obejuna).Córdova.Andalusía.Espanya.U.E.

              1. Complexa de Mines Glória.Mines Glória.La Cardenchosa.Fuenteovejuna (Fuente Obejuna).Córdova.Andalusía.Espanya.U.E.

                1. Mina Glória I.Complexa de Mines Glória.Mines Glória.La Cardenchosa.Fuenteovejuna (Fuente Obejuna).Córdova.Andalusía.Espanya.U.E.

                2. Mina Glória II.Complexa de Mines Glória.Mines Glória.La Cardenchosa.Fuenteovejuna (Fuente Obejuna).Córdova.Andalusía.Espanya.U.E.

        4. Hornachuelos.Córdova.Andalusía.Espanya.U.E.

      3. Granada.Andalusía.Espanya.U.E.

        1. Lújar.Granada.Andalusía.Espanya.U.E.

        2. Sierra de Baza.Granada.Andalusía.Espanya.U.E.

      4. Huelva.Andalusía.Espanya.U.E.

        1. Cala.Huelva.Andalusía.Espanya.U.E.

          1. Mines de Cala.Cala.Huelva.Andalusía.Espanya.U.E.

      5. Jaén.Andalusía.Espanya.U.E.

        1. Mures.Jaén.Andalusía.Espanya.U.E.

    2. Aragó.Espanya.U.E.

      1. Osca.Aragó.Espanya.U.E.

        1. Benabarre.Osca.Aragó.Espanya.U.E.

        2. Bielsa.Osca.Aragó.Espanya.U.E.

          1. Mina Ana.Bielsa.Osca.Aragó.Espanya.U.E.

          2. Parzán.Bielsa.Osca.Aragó.Espanya.U.E.

            1. Pic de Liena.Parzán.Bielsa.Osca.Aragó.Espanya.U.E.

              1. Mines de Parzán (Mines de Liena).Pic de Liena.Parzán.Bielsa.Osca.Aragó.Espanya.U.E.

                1. Mina Robert.Mines de Parzán (Mines de Liena).Pic de Liena.Parzán.Bielsa.Osca.Aragó.Espanya.U.E.

        3. Gistaín.Osca.Aragó.Espanya.U.E.

        4. Panticosa.Osca.Aragó.Espanya.U.E.

        5. Sallent de Gàllego.Osca.Aragó.Espanya.U.E.

          1. Mina Elisita.Sallent de Gàllego.Osca.Aragó.Espanya.U.E.

          2. Mina Rosario.Sallent de Gàllego.Osca.Aragó.Espanya.U.E.

      2. Terol.Aragó.Espanya.U.E.

        1. Alacón.Terol.Aragó.Espanya.U.E.

          1. El Castelluelo.Alacón.Terol.Aragó.Espanya.U.E.

        2. Cuencas Mineras comarcaTerol.Aragó.Espanya.U.E.

          1. La Zoma.Cuencas Mineras comarcaTerol.Aragó.Espanya.U.E.

            1. Cabezo del Hierro.La Zoma.Cuencas Mineras comarca.Terol.Aragó.Espanya.U.E.

    3. Astúries.Espanya.U.E.

      1. Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

        1. Amieva.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

        2. Cangas de Onís (Cangues d'Onís).Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

        3. Caso.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

          1. Caleao (Caliao).Caso.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

            1. Sierra Bermeja.Caleao (Caliao).Caso.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

          2. Sobrecastiello.Caso.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

            1. Belerda.Sobrecastiello.Caso.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

            2. Bezanes.Sobrecastiello.Caso.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

        4. Colunga.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

          1. Gobiendes.Colunga.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

          2. Loroñe.Colunga.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

            1. El Fito (Monte El Fito).Loroñe.Colunga.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

              1. Mina Emílio.El Fito (Monte El Fito).Loroñe.Colunga.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

                1. Zona intermèdia.Mina Emílio.El Fito (Monte El Fito).Loroñe.Colunga.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

        5. Corvera d'Astúries.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

          1. Mina Casa del Cura.Corvera d'Astúries.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

          2. Mina Glória.Corvera d'Astúries.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

          3. Mina Ural.Corvera d'Astúries.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

        6. Grado.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

          1. Santo Adriano del Monte (San Adrianu).Grado.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

        7. Laviana (Llaviana).Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

        1. Llanera.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

          1. Ferroñes.Llanera.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

          2. Villardeveyo.Llanera.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

            1. Villabona.Villardeveyo.Llanera.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.
              1. Districte Miner de Villabona-Arlós (Distrito Minero de Villabona.Arlós).Villabona.Villardeveyo.Llanera.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

                1. Mina Arlós.Districte Miner de Villabona-Arlós (Distrito Minero de Villabona-Arlós).Villabona.Villardeveyo.Llanera.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

                2. Mina Cucona.Districte Miner de Villabona-Arlós (Distrito Minero de Villabona-Arlós).Villabona.Villardeveyo.Llanera.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.
                3. Mina Margarita.Districte Miner de Villabona-Arlós (Distrito Minero de Villabona-Arlós).Villabona.Villardeveyo.Llanera.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

                4. Mines de Villabona.Districte Miner de Villabona-Arlós (Distrito Minero de Villabona-Arlós).Villabona.Villardeveyo.Llanera.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

                  1. Mina Santo Firme.Mines de Villabona.Districte Miner de Villabona-Arlós (Distrito Minero de Villabona-Arlós).Villabona.Villardeveyo.Llanera.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

        1. Margolles.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

        2. Nubledo (Corvera d'Astúries).Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

          1. Cancienes.Nubledo (Corvera d'Astúries).Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

            1. Mina Moscona.Cancienes.Nubledo (Corvera d'Astúries).Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

        3. Oriente (Comarca de Oriente).Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

          1. Caravia.Oriente (Comarca de Oriente).Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

            1. Caravia Alta.Caravia.Oriente (Comarca de Oriente).Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

              1. Platja Arenal de Morís (Arenal de Morís).Caravia Alta.Caravia.Oriente (Comarca de Oriente).Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

              2. Prado (Prau).Caravia Alta.Caravia.Oriente (Comarca de Oriente).Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

                1. Corta Aurora Norte.Prado (Prau).Caravia Alta.Caravia.Oriente (Comarca de Oriente).Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

                2. Mina Aurora.Prado (Prau).Caravia Alta.Caravia.Oriente (Comarca de Oriente).Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

                3. Mina Jaimina.Prado (Prau).Caravia Alta.Caravia.Oriente (Comarca de Oriente).Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

                4. Mina María de las Nieves.Prado (Prau).Caravia Alta.Caravia.Oriente (Comarca de Oriente).Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

                5. Pumarín.Prado (Prau).Caravia Alta.Caravia.Oriente (Comarca de Oriente).Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

                  1. Corta San Lino.Pumarín.Prado (Prau).Caravia Alta.Caravia.Oriente (Comarca de Oriente).Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

            2. Caravia Baja.Caravia.Oriente (Comarca de Oriente).Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

              1. Carrales.Caravia Baja.Caravia.Oriente (Comarca de Oriente).Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

                1. Concessió María del Carmen.Carrales.Caravia Baja.Caravia.Oriente (Comarca de Oriente).Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

                  1. Pedrera Vallín (Corta El Vallín) (Pedrera La Coria).Concessió María del Carmen.Carrales.Caravia Baja.Caravia.Oriente (Comarca de Oriente).Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

              2. Duyos.Caravia Baja.Caravia.Oriente (Comarca de Oriente).Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

                1. Filó Obdulia.Duyos.Caravia Baja.Caravia.Oriente (Comarca de Oriente).Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

                  1. Mina Obdulia.Filó Obdulia.Duyos.Caravia Baja.Caravia.Oriente (Comarca de Oriente).Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

                2. Pedrera Llamas.Duyos.Caravia Baja.Caravia.Oriente (Comarca de Oriente).Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

        4. Ponga.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

        5. Proaza.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

        6. Quirós.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

          1. Las Agüeras.Quirós.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

            1. Aciera.Las Agüeras.Quirós.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

              1. Collada de Aciera.Aciera.Las Agüeras.Quirós.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

                1. Mina Carolina.Collada de Aciera.Aciera.Las Agüeras.Quirós.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

        7. Ribadesella.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

          1. Berbes.Ribadesella.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

            1. El Frondil.Berbes.Ribadesella.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

              1. Mina Vulcano.El Frondil.Berbes.Ribadesella.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

            2. La Cabaña.Berbes.Ribadesella.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

              1. La Coquera del Liso.La Cabaña.Berbes.Ribadesella.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

            3. Mina Argüelles.Berbes.Ribadesella.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

            4. Mina Cueto del Aspa (Cuetu de l'Aspa).Berbes.Ribadesella.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

              1. Busteriza.Mina Cueto del Aspa (Cuetu de l'Aspa).Berbes.Ribadesella.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

              2. Concessió Ana (Mina Ana).Mina Cueto del Aspa (Cuetu de l'Aspa).Berbes.Ribadesella.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

              3. Concessió Concha (Mina Concha).Mina Cueto del Aspa (Cuetu de l'Aspa).Berbes.Ribadesella.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

              4. Concessió Enma (Mina Enma).Mina Cueto del Aspa (Cuetu de l'Aspa).Berbes.Ribadesella.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

              5. Corta del Cueto I.Mina Cueto del Aspa (Cuetu de l'Aspa).Berbes.Ribadesella.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

              6. Corta del Cueto II.Mina Cueto del Aspa (Cuetu de l'Aspa).Berbes.Ribadesella.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

              7. Cueto Norte.Mina Cueto del Aspa (Cuetu de l'Aspa).Berbes.Ribadesella.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

            5. Valdemar.Berbes.Ribadesella.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

              1. Pedrera Los Cobayos (Cantera Los Cobayos).Valdemar.Berbes.Ribadesella.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

                1. La Paredona.Pedrera Los Cobayos (Cantera Los Cobayos).Valdemar.Berbes.Ribadesella.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

          2. Leces.Ribadesella.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

            1. Vega.Leces.Ribadesella.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

              1. Platja de Vega (Playa de Vega).Vega.Leces.Ribadesella.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

        8. Siero (Pola de Siero).Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

          1. La Collada.Siero (Pola de Siero).Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

            1. El Reguerín.La Collada.Siero (Pola de Siero).Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

              1. Geoda de El Reguerín.El Reguerín.La Collada.Siero (Pola de Siero).Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

              2. Geoda de El Reguerín II.El Reguerín.La Collada.Siero (Pola de Siero).Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

            2. Filó Collada.La Collada.Siero (Pola de Siero).Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

            3. Filó Josefa-Veneros (Filó Josefa-Veneros Norte).La Collada.Siero (Pola de Siero).Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

            4. Huergo.La Collada.Siero (Pola de Siero).Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

              1. La Viesca.Huergo.La Collada.Siero (Pola de Siero).Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

                1. Coquera de la Calcita.La Viesca.Huergo.La Collada.Siero (Pola de Siero).Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

                2. Coquera La Negrina.La Viesca.Huergo.La Collada.Siero (Pola de Siero).Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

                3. Geoda de El Furaco.La Viesca.Huergo.La Collada.Siero (Pola de Siero).Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

                4. Geoda de La Falla.La Viesca.Huergo.La Collada.Siero (Pola de Siero).Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

                5. Geoda de La Galería.La Viesca.Huergo.La Collada.Siero (Pola de Siero).Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

                6. Geoda de la Galería 49.La Viesca.Huergo.La Collada.Siero (Pola de Siero).Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

                7. Geoda de la Galería 65.La Viesca.Huergo.La Collada.Siero (Pola de Siero).Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

                8. Geoda de Las Monjas.La Viesca.Huergo.La Collada.Siero (Pola de Siero).Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

                9. Geoda del Tiro.La Viesca.Huergo.La Collada.Siero (Pola de Siero).Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

                10. Geoda Destartalada.La Viesca.Huergo.La Collada.Siero (Pola de Siero).Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

                11. Geodas de Las Calcitas.La Viesca.Huergo.La Collada.Siero (Pola de Siero).Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

                12. Tres de La Collada.La Viesca.Huergo.La Collada.Siero (Pola de Siero).Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

            5. Mina La Sirena.La Collada.Siero (Pola de Siero).Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

            6. Mina La Viesca.La Collada.Siero (Pola de Siero).Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

            7. Pou Coroña.La Collada.Siero (Pola de Siero).Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

        9. Teverga (Teberga).Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

    1. Cantàbria.Espanya.U.E.

      1. Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

        1. Asón-Agüera comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

          1. Valle de Villaverde (Villaverde de Trucios).Asón-Agüera comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

    2. Castella i Lleó.Espanya.U.E.

      1. Lleó.Castella i Lleó.Espanya.U.E.

        1. Càrmenes.Lleó.Castella i Lleó.Espanya.U.E.

          1. Mina Profunda (Mina La Profunda).Càrmenes.Lleó.Castella i Lleó.Espanya.U.E.

        2. Villamanín.Lleó.Castella i Lleó.Espanya.U.E.

      2. Salamanca.Castella i Lleó.Espanya.U.E.

        1. Barquilla.Salamanca.Castella i Lleó.Espanya.U.E.

          1. Mina Fuentes Villanas.Barquilla.Salamanca.Castella i Lleó.Espanya.U.E.

        2. Lumbrales.Salamanca.Castella i Lleó.Espanya.U.E.

      3. Segovia.Castella i Lleó.Espanya.U.E.

        1. El Espinar.Segovia.Castella i Lleó.Espanya.U.E.

    3. Castella La Manxa.Espanya.U.E.

      1. Guadalajara.Castella La Manxa.Espanya.U.E.

        1. Sierra de La Bodera.Guadalajara.Castella La Manxa.Espanya.U.E.

          1. La Bodera.Sierra de La Bodera.Guadalajara.Castella La Manxa.Espanya.U.E.

    4. Catalunya.Espanya.U.E.

      1. Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

        1. Anoia.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

          1. Piera.Anoia.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Can Sagristà.Piera.Anoia.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

              1. Mina de Can Sagristà.Can Sagristà.Piera.Anoia.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

        2. Baix Llobregat.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

          1. El Papiol.Baix Llobregat.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Pedrera Berta (Mina Berta).El Papiol.Baix Llobregat.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

          2. Martorell.Baix Llobregat.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

          3. Sant Andreu de la Barca.Baix Llobregat.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

        3. Barcelonés.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

          1. Barcelona municipi.Barcelonés.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Collserola.Barcelona municipi.Barcelonés.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

              1. Sant Pere Màrtir.Collserola.Barcelona municípi.Barcelonés.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

                1. Mina Juanita.Sant Pere Màrtir.Collserola.Barcelona municípi.Barcelonés.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

          2. Santa Coloma de Gramanet.Barcelonés.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Singuerlín.Santa Coloma de Gramanet.Barcelonés.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

        4. Osona.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

          1. El Brull.Osona.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

        5. Vallés Oriental.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

          1. Gualba de d'Alt.Vallés Oriental.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Pedreres de Gualba.Gualba de d'Alt.Vallés Oriental.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

              1. Pedrera Aymar.Pedreres de Gualba.Gualba de d'Alt.Vallés Oriental.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

              2. Pedrera El Americano.Pedreres de Gualba.Gualba de d'Alt.Vallés Oriental.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

          2. Montornés del Vallés.Vallés Oriental.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

          3. Sant Fost de Campcentelles.Vallés Oriental.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Pedrera de la Mina Teresita.Sant Fost de Campcentelles.Vallés Oriental.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

      2. Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

        1. Alt Empordà.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

          1. Cadaqués.Alt Empordà.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Cap de Creus.Cadaqués.Alt Empordà.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

          2. Colera.Alt Empordà.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Mina del Poble.Colera.Alt Empordà.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

        2. Baix Empordà.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

          1. Mont-ràs.Baix Empordà.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Mines de Mont-ràs.Mont-ràs.Baix Empordà.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

              1. Mina Pepita (Mina Carmen) (Mina Pepito).Mines de Mont-ràs.Mont-ràs.Baix Empordà.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

          2. Palafrugell municipi.Baix Empordà.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Llofriu.Palafrugell municipi.Baix Empordà.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

              1. Mines de Llofriu (Mines de Palafrugell).Llofriu.Palafrugell municipi.Baix Empordà.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

                1. Mina d'en Torrent (Mina de la Font de la Teula).Mines de Llofriu (Mines de Palafrugell).Llofriu.Palafrugell municipi.Baix Empordà.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

          3. Palamós.Baix Empordà.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Mines de Sant Joan de Palamós.Palamós.Baix Empordà.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

              1. Mina La Trinchera.Mines de Sant Joan de Palamós.Palamós.Baix Empordà.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

        3. Osona (Girona).Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

          1. Viladrau.Osona (Girona).Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Mines de Sant Marçal.Viladrau.Osona (Girona).Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

        4. Selva.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

          1. Anglés.Selva.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

          2. Espinelves.Selva.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Mina del Turó de la Creu.Espinelves.Selva.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

          3. Osor.Selva.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Mines d'Osor.Osor.Selva.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

              1. Mina Leonor.Mines d'Osor.Osor.Selva.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

          4. Tossa de Mar.Selva.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Pedrera Balmanya.Tossa de Mar.Selva.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

          5. Vidreres.Selva.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Mina de Can Magre.Vidreres.Selva.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

      3. Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

        1. Baix Camp.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

          1. L'Argentera.Baix Camp.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Mines de l'Argentera.L'Argentera.Baix Camp.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

        2. Conca de Barberà.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

          1. Vimbodí.Conca de Barberà.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Mina La Atrevida.Vimbodí.Conca de Barberà.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

              1. Galería Tacho.Mina La Atrevida.Vimbodí.Conca de Barberà.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

        3. Priorat.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

          1. Bellmunt del Priorat.Priorat.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Mines de Bellmunt.Bellmunt del Priorat.Priorat.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

          2. Cornudella de Montsant.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Mina dels Clossos,"Els Crossos" (Mina Dolores).Cornudella de Montsant.Priorat.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

          3. Falset.Priorat.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Mina Balcoll.Falset.Priorat.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

          4. Porrera.Priorat.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Mines de Porrera.Porrera.Priorat.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

              1. Mina del Poble.Mines de Porrera.Porrera.Priorat.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

          5. Ulldemolins.Priorat.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Mines d'Ulldemolins.Ulldemolins.Priorat.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

    5. Comunitat de Madrid (Madrid).Espanya.U.E.

      1. Madrid.Comunitat de Madrid (Madrid).Espanya.U.E.

        1. Cadalso de los Vidrios.Madrid.Comunitat de Madrid (Madrid).Espanya.U.E.

        2. Comarca Sur Occidental.Madrid.Comunitat de Madrid (Madrid).Espanya.U.E.

          1. Colmenar del Arroyo.Comarca Sur Occidental.Madrid.Comunitat de Madrid (Madrid).Espanya.U.E.

            1. Mina Remedios.Colmenar del Arroyo.Comarca Sur Occidental.Madrid.Comunitat de Madrid (Madrid).Espanya.U.E.

        3. Navalagamella.Madrid.Comunitat de Madrid (Madrid).Espanya.U.E.

          1. Mina La Montañesa.Navalagamella.Madrid.Comunitat de Madrid (Madrid).Espanya.U.E.

        4. Sierra de Guadarrama.Madrid.Comunitat de Madrid (Madrid).Espanya.U.E.

          1. Guadarrama.Sierra de Guadarrama.Madrid.Comunitat de Madrid (Madrid).Espanya.U.E.

            1. Mt. Cabeza Lijar.Guadarrama.Sierra de Guadarrama.Madrid.Comunitat de Madrid (Madrid).Espanya.U.E.

              1. Collado de la Mina (Collado del Ciervo).Mt. Cabeza Lijar.Guadarrama.Sierra de Guadarrama.Madrid.Comunitat de Madrid (Madrid).Espanya.U.E.

                1. Mina La Primera (Mina Cabeza Lijar).Collado de la Mina (Collado del Ciervo).Mt. Cabeza Lijar.Guadarrama.Sierra de Guadarrama.Madrid.Comunitat de Madrid (Madrid).Espanya.U.E.

    6. Comunitat de Múrcia (Múrcia).Espanya.U.E.

      1. Múrcia.Comunitat de Múrcia (Múrcia).Espanya.U.E.

        1. Cartagena.Múrcia.Comunitat de Múrcia (Múrcia).Espanya.U.E.

          1. Alumbres.Cartagena.Múrcia.Comunitat de Múrcia (Múrcia).Espanya.U.E.

            1. La Parreta.Alumbres.Cartagena.Múrcia.Comunitat de Múrcia (Múrcia).Espanya.U.E.

              1. Mina San Camilo.La Parreta.Alumbres.Cartagena.Múrcia.Comunitat de Múrcia (Múrcia).Espanya.U.E.

              2. Mina San Roque.La Parreta.Alumbres.Cartagena.Múrcia.Comunitat de Múrcia (Múrcia).Espanya.U.E.

          2. Sierra de Cartagena.Cartagena.Múrcia.Comunitat de Múrcia (Múrcia).Espanya.U.E.

        2. La Unión.Múrcia.Comunitat de Múrcia (Múrcia).Espanya.U.E.

          1. Mines de La Unión.La Unión.Múrcia.Comunitat de Múrcia (Múrcia).Espanya.U.E.

    7. Euskàdi.Espanya.U.E.

      1. Biscàia.Euskàdi.Espanya.U.E.

        1. Carranza (Concha).Biscàia.Euskàdi.Espanya.U.E.

        2. Lemona (Lemoa).Biscàia.Euskàdi.Espanya.U.E.

      2. Guipúscoa.Euskàdi.Espanya.U.E.

        1. Beràstegui.Guipúscoa.Euskàdi.Espanya.U.E.

        2. Irún.Guipúscoa.Euskàdi.Espanya.U.E.

        3. Mutiloa.Guipúscoa.Euskàdi.Espanya.U.E.

          1. Mina Troya.Mutiloa.Guipúscoa.Euskàdi.Espanya.U.E.

    8. Extremadura.Espanya.U.E.

      1. Badajoz.Extremadura.Espanya.U.E.

        1. Llerena comarca.Badajoz.Extremadura.Espanya.U.E.

          1. Ahillones.Llerena comarca.Badajoz.Extremadura.Espanya.U.E.
    9. Galícia.Espanya.U.E.

      1. A Coruña.Galícia.Espanya.U.E.

        1. A Coruña comarca.A Coruña.Galícia.Espanya.U.E.

          1. Arteixo.A Coruña comarca.A Coruña.Galícia.Espanya.U.E.

            1. Morás (Santo Estevo de Morás).Arteixo.A Coruña comarca.A Coruña.Galícia.Espanya.U.E.

              1. Uxes.Morás (Santo Estevo de Morás).Arteixo.A Coruña comarca.A Coruña.Galícia.Espanya.U.E.

            2. Mt. Barbeito.Arteixo.A Coruña comarca.A Coruña.Galícia.Espanya.U.E.

              1. Filó #2.Mt. Barbeito.Arteixo.A Coruña comarca.A Coruña.Galícia.Espanya.U.E.

              2. Filó #3.Mt. Barbeito.Arteixo.A Coruña comarca.A Coruña.Galícia.Espanya.U.E.

            3. Oseiro (San Tirso de Oseiro).Arteixo.A Coruña comarca.A Coruña.Galícia.Espanya.U.E.

              1. Vilarrodís.Oseiro (San Tirso de Oseiro).Arteixo.A Coruña comarca.A Coruña.Galícia.Espanya.U.E.

                1. Pedrera Monte da Costa (Pedrera Liosta).Vilarrodís.Oseiro (San Tirso de Oseiro).Arteixo.A Coruña comarca.A Coruña.Galícia.Espanya.U.E.

        2. Bergantiños comarca.A Coruña.Galícia.Espanya.U.E.

          1. Carballo.Bergantiños comarca.A Coruña.Galícia.Espanya.U.E.

            1. Cances (San Martiño de Cances).Carballo.Bergantiños comarca.A Coruña.Galícia.Espanya.U.E.

              1. Mt. Neme.Cances (San Martiño de Cances).Carballo.Bergantiños comarca.A Coruña.Galícia.Espanya.U.E.

                1. Mines de Monte Neme (Mines Monteneme).Mt. Neme.Cances (San Martiño de Cances).Carballo.Bergantiños comarca.A Coruña.Galícia.Espanya.U.E.

        3. Ferrol comarca.A Coruña.Galícia.Espanya.U.E.

        4. Noia comarca.A Coruña.Galícia.Espanya.U.E.

          1. Lousame.Noia comarca.A Coruña.Galícia.Espanya.U.E.

            1. Vilacova.Lousame.Noia comarca.A Coruña.Galícia.Espanya.U.E.

              1. Mines de San Finx.Vilacova.Lousame.Noia comarca.A Coruña.Galícia.Espanya.U.E.

        5. Xallas comarca.A Coruña.Galícia.Espanya.U.E.

          1. Santa Comba municipi.Xallas comarca.A Coruña.Galícia.Espanya.U.E.

            1. Santa Sabiña (San Xulián de Santa Sabiña).Santa Comba municipi.Xallas comarca.A Coruña.Galícia.Espanya.U.E.

              1. Varilongo.Santa Sabiña (San Xulián de Santa Sabiña).Santa Comba municipi.Xallas comarca.A Coruña.Galícia.Espanya.U.E.

                1. Mt. Varilongo (Mt. Barilongo).Varilongo.Santa Sabiña (San Xulián de Santa Sabiña).Santa Comba municipi.Xallas comarca.A Coruña.Galícia.Espanya.U.E.

                  1. Mines de Varilongo (Barilongo) (Mines de Santa Comba).Mt. Varilongo (Mt. Barilongo).Varilongo.Santa Sabiña (San Xulián de Santa Sabiña).Santa Comba municipi.Xallas comarca.A Coruña.Galícia.Espanya.U.E.

                    1. Mina Santa María.Mines de Varilongo (Barilongo) (Mines de Santa Comba).Mt. Varilongo (Mt. Barilongo).Varilongo.Santa Sabiña (San Xulián de Santa Sabiña).Santa Comba municipi.Xallas comarca.A Coruña.Galícia.Espanya.U.E.

      2. Pontevedra.Galícia.Espanya.U.E.

        1. O Condado comarca.Pontevedra.Galícia.Espanya.U.E.

          1. Ponteareas (Puenteareas).O Condado comarca.Pontevedra.Galícia.Espanya.U.E.

            1. O Confurco.Ponteareas (Puenteareas).O Condado comarca.Pontevedra.Galícia.Espanya.U.E.

              1. Pedrera Cillarga.O Confurco.Ponteareas (Puenteareas).O Condado comarca.Pontevedra.Galícia.Espanya.U.E.

            2. Pedrera Cesures.Ponteareas (Puenteareas).O Condado comarca.Pontevedra.Galícia.Espanya.U.E.

        2. O Deza comarca.Pontevedra.Galícia.Espanya.U.E.

          1. Vila de Cruces.O Deza comarca.Pontevedra.Galícia.Espanya.U.E.

            1. Santiago de Fontao.Vila de Cruces.O Deza comarca.Pontevedra.Galícia.Espanya.U.E.

              1. Poblat Miner de Fontao.Santiago de Fontao.Vila de Cruces.O Deza comarca.Pontevedra.Galícia.Espanya.U.E.

                1. Mina de Fontao (Mines de Fontao).Poblat Miner de Fontao.Santiago de Fontao.Vila de Cruces.O Deza comarca.Pontevedra.Galícia.Espanya.U.E.

        3. Vigo comarca.Pontevedra.Galícia.Espanya.U.E.

          1. Porriño (O Porriño).Vigo comarca.Pontevedra.Galícia.Espanya.U.E.

            1. Atios.Porriño (O Porriño).Vigo comarca.Pontevedra.Galícia.Espanya.U.E.

              1. Pedreres de granit (Canteras de granito).Atios.Porriño (O Porriño).Vigo comarca.Pontevedra.Galícia.Espanya.U.E.

                1. Pedrera d'Atios (Cantera de Atios).Pedreres de granit (Canteras de granito).Atios.Porriño (O Porriño).Vigo comarca.Pontevedra.Galícia.Espanya.U.E.

          1. Vigo.Vigo comarca.Pontevedra.Galícia.Espanya.U.E.

            1. Zamáns (San Mamede de Zamáns).Vigo.Vigo comarca.Pontevedra.Galícia.Espanya.U.E.

              1. Mt. Galiñeiro (Zona de Vigo).Zamáns (San Mamede de Zamáns).Vigo.Vigo comarca.Pontevedra.Galícia.Espanya.U.E.

    10. Navarra (Comunitat Foral de Navarra).Espanya.U.E.

      1. Pamplona.Navarra (Comunitat Foral de Navarra).Espanya.U.E.

        1. Yanci.Pamplona.Navarra (Comunitat Foral de Navarra).Espanya.U.E.

    11. Valencia (Comunitat Valenciana).Espanya.U.E.

      1. Alacant.Valencia (Comunitat Valenciana).Espanya.U.E.

        1. Sant Vicent del Raspeig.Alacant.Valencia (Comunitat Valenciana).Espanya.U.E.

  8. Estats Units.

    1. Alabama.Estats Units.

      1. Bibb Co.Alabama.Estats Units.

      2. Tallapoosa Co.Alabama.Estats Units.

    2. Alaska.Estats Units.

      1. Denali Borough.Alaska.Estats Units.

      2. Fairbanks North Star Borough.Alaska.Estats Units.

      3. Juneau Borough.Alaska.Estats Units.

      4. Matanuska-Susitna Borough.Alaska.Estats Units.

      5. Sitka Borough.Alaska.Estats Units.

      6. Southeast Fairbanks CA (Àrea censal).Alaska.Estats Units.

      7. Valdez-Cordova CA (Àrea censal).Alaska.Estats Units.

      8. Yukon-Koyukuk CA (Àrea censal).Alaska.Estats Units.

    3. Colorado.Estats Units.

      1. Boulder Co.Colorado.Estats Units.

        1. Boulder-Nederland.Boulder Co.Colorado.Estats Units.

          1. Cinturó de Tungsté (Tungsten Belt).Boulder-Nederland.Boulder Co.Colorado.Estats Units.

        2. Caribou districte miner.Boulder Co.Colorado.Estats Units.

        3. Gold Hill districte miner.Boulder Co.Colorado.Estats Units.

        4. Jamestown.Boulder Co.Colorado.Estats Units.

          1. Jamestown districte.Jamestown.Boulder Co.Colorado.Estats Units.

            1. Mina Buckhorn.Jamestown districte.Jamestown.Boulder Co.Colorado.Estats Units.

            2. Mina Burlington.Jamestown districte.Jamestown.Boulder Co.Colorado.Estats Units.

            3. Mina Inexco.Jamestown districte.Jamestown.Boulder Co.Colorado.Estats Units.

        5. Nederland.Boulder Co.Colorado.Estats Units.

          1. Nederland districte.Nederland.Boulder Co.Colorado.Estats Units.

            1. Mina Oregon.Nederland districte.Nederland.Boulder Co.Colorado.Estats Units.

      2. Chaffee Co.Colorado.Estats Units.

        1. Buena Vista.Chaffee Co.Colorado.Estats Units.

          1. Trout Creek Pass pegmatite districte.Buena Vista.Chaffee Co.Colorado.Estats Units.

            1. Mina Crystal nº 8 (Mina Luella).Trout Creek Pass pegmatite districte.Buena Vista.Chaffee Co.Colorado.Estats Units.

        2. Monarch districte.Chaffee Co.Colorado.Estats Units.

        3. Mt. Antero.Chaffee Co.Colorado.Estats Units.

        4. Mt. White.Chaffee Co.Colorado.Estats Units.

        5. Nathrop.Chaffee Co.Colorado.Estats Units.

          1. Mt. Baldwin.Nathrop.Chaffee Co.Colorado.Estats Units.

            1. Àrea Browns Creek.Mt. Baldwin.Nathrop.Chaffee Co.Colorado.Estats Units.

              1. Mina California.Àrea Browns Creek.Mt. Baldwin.Nathrop.Chaffee Co.Colorado.Estats Units.

        6. Salida.Chaffee Co.Colorado.Estats Units.

          1. Districte miner Fluorespat (Fluorspar mining district).Salida.Chaffee Co.Colorado.Estats Units.

            1. Browns Canyon.Districte miner Fluorespat (Fluorspar mining district).Salida.Chaffee Co.Colorado.Estats Units.

      3. Clear Creek Co.Colorado.Estats Units.

        1. Empire.Clear Creek Co.Colorado.Estats Units.

          1. Dailey districte (Jones Pass districte).Empire.Clear Creek Co.Colorado.Estats Units.

            1. Mina Urad.Dailey districte (Jones Pass districte).Empire.Clear Creek Co.Colorado.Estats Units.

            2. Red Mountain.Dailey districte (Jones Pass districte).Empire.Clear Creek Co.Colorado.Estats Units.

              1. Mina Henderson.Red Mountain.Dailey districte (Jones Pass districte).Empire.Clear Creek Co.Colorado.Estats Units.

        2. Georgetown.Clear Creek Co.Colorado.Estats Units.

          1. Georgetown districte (Georgetown-Silver Plume districte).Georgetown.Clear Creek Co.Colorado.Estats Units.

        3. Idaho Springs districte miner.Clear Creek Co.Colorado.Estats Units.

      4. Custer Co.Colorado.Estats Units.

        1. Silver Cliff districte.Custer Co.Colorado.Estats Units.

      5. Dolores Co.Colorado.Estats Units.

        1. Rico.Dolores Co.Colorado.Estats Units.

          1. Rico districte.Rico.Dolores Co.Colorado.Estats Units.

            1. Silver Creek.Rico districte.Rico.Dolores Co.Colorado.Estats Units.

              1. Mina Rico Argentine.Silver Creek.Rico districte.Rico.Dolores Co.Colorado.Estats Units.

                1. Túnel Blackhawk (Log Cabin).Mina Rico Argentine.Silver Creek.Rico districte.Rico.Dolores Co.Colorado.Estats Units.

                2. Túnel James G. Blaine.Mina Rico Argentine.Silver Creek.Rico districte.Rico.Dolores Co.Colorado.Estats Units.

      6. Douglas Co.Colorado.Estats Units.

        1. Àrea de Devils Head (Devils Head Pegmatite District).Douglas Co.Colorado.Estats Units.

        2. Àrea de Pine Creek.Douglas Co.Colorado.Estats Units.

      7. El Paso Co.Colorado.Estats Units.

        1. Cheyenne Canyon.El Paso Co.Colorado.Estats Units.

        2. Cheyenne districte.El Paso Co.Colorado.Estats Units.

          1. St. Peters Dome.Cheyenne districte.El Paso Co.Colorado.Estats Units.

            1. Mina Eureka.St. Peters Dome.Cheyenne districte.El Paso Co.Colorado.Estats Units.

          2. Stove Mountain (Cookstove Mountain).Cheyenne districte.El Paso Co.Colorado.Estats Units.

        3. Colorado Springs.El Paso Co.Colorado.Estats Units.

          1. Bear Creek Canyon.Colorado Springs.El Paso Co.Colorado.Estats Units.

            1. Sentinel Rock (Tenney Crags) (Tenney Peaks) (Bear Creek).Bear Creek Canyon.Colorado Springs.El Paso Co.Colorado.Estats Units.

            2. Specimen Rock (Tenney Crags) (Tenney Peaks) (Bear Creek).Bear Creek Canyon.Colorado Springs.El Paso Co.Colorado.Estats Units.

        4. Crystal Park.El Paso Co.Colorado.Estats Units.

          1. Cameron Cone.Crystal Park.El Paso Co.Colorado.Estats Units.

          2. Hunters Run.Crystal Park.El Paso Co.Colorado.Estats Units.

        5. Helen Hunt Falls (North Cheyenne Canyon).El Paso Co.Colorado.Estats Units.

      8. Fremant Co.Colorado.Estats Units.

        1. Àrea de Texas Creek.Fremant Co.Colorado.Estats Units.

        2. Fourmile Creek.Fremant Co.Colorado.Estats Units.

      9. Gilpin Co.Colorado.Estats Units.

        1. Àrea de Central City (Central City district).Gilpin Co.Colorado.Estats Units.

      10. Hinsdale Co.Colorado.Estats Units.

        1. Lake City.Hinsdale Co.Colorado.Estats Units.

          1. Lake City districte.Hinsdale Co.Colorado.Estats Units.

            1. Mina Golden Fleece.Lake City districte.Lake City.Hinsdale Co.Colorado.Estats Units.

      11. Jackson Co.Colorado.Estats Units.

        1. Northgate.Jackson Co.Colorado.Estats Units.

          1. Pinkham Mountain.Northgate.Jackson Co.Colorado.Estats Units.

        2. Walden.Jackson Co.Colorado.Estats Units.

          1. Delaney Butte.Walden.Jackson Co.Colorado.Estats Units.

      12. Jefferson Co.Colorado.Estats Units.

        1. Àrea de Wigwam Creek.Jefferson Co.Colorado.Estats Units.

        2. Golden.Jefferson Co.Colorado.Estats Units.

          1. Ralston Buttes districte.Golden.Jefferson Co.Colorado.Estats Units.

            1. Cim de Ralston Buttes.Ralston Buttes districte.Golden.Jefferson Co.Colorado.Estats Units.

              1. Mina Schwartzwalder (Mina SB Strang Ralston Creek Pegmatite) (Mina Ralston Creek).Cim de Ralston Buttes.Ralston Buttes districte.Golden.Jefferson Co.Colorado.Estats Units.

        3. South Platte Pegmatite Districte.Jefferson Co.Colorado.Estats Units.

          1. Madonna nº2 Pegmatite.South Platte Pegmatite Districte.Jefferson Co.Colorado.Estats Units.

          2. Mina Big Bertha (Big Bertha Pegmatite).South Platte Pegmatite Districte.Jefferson Co.Colorado.Estats Units.

          3. Mina Catherine nº1.South Platte Pegmatite Districte.Jefferson Co.Colorado.Estats Units.

          4. Oregon nº3 Pegmatite.South Platte Pegmatite Districte.Jefferson Co.Colorado.Estats Units.

          5. White Cloud Pegmatite.South Platte Pegmatite Districte.Jefferson Co.Colorado.Estats Units.

      13. Lake Co.Colorado.Estats Units.

        1. Climax.Lake Co.Colorado.Estats Units.

          1. Climax districte.Climax.Lake Co.Colorado.Estats Units.

            1. Fremont Pass.Climax districte.Climax.Lake Co.Colorado.Estats Units.

              1. Mina Climax.Fremont Pass.Climax districte.Climax.Lake Co.Colorado.Estats Units.

        2. Leadville.Lake Co.Colorado.Estats Units.

          1. Leadville districte.Leadville.Lake Co.Colorado.Estats Units.

            1. Mina Black Cloud (Irene Shaft) (Pou d'extracció Irene).Leadville districte.Leadville.Lake Co.Colorado.Estats Units.

      14. Larimer Co.Colorado.Estats Units.

        1. Crystal Mountain.Larimer Co.Colorado.Estats Units.

      15. Mesa Co.Colorado.Estats Units.

        1. Unaweep Canyon.Mesa Co.Colorado.Estats Units.

          1. Copper Creek districte.Unaweep Canyon.Mesa Co.Colorado.Estats Units.

            1. Demanda Genevieve.Copper Creek districte.Unaweep Canyon.Mesa Co.Colorado.Estats Units.

            2. Mina Amethyst Queen.Copper Creek districte.Unaweep Canyon.Mesa Co.Colorado.Estats Units.

            3. Mina Nancy Hanks.Copper Creek districte.Unaweep Canyon.Mesa Co.Colorado.Estats Units.

      16. Mineral Co.Colorado.Estats Units.

        1. Creede.Mineral Co.Colorado.Estats Units.

          1. Creede districte.Creede.Mineral Co.Colorado.Estats Units.

            1. East Willow Creek.Creede districte.Creede.Mineral Co.Colorado.Estats Units.

              1. Mina Holy Moses.East Willow Creek.Creede districte.Creede.Mineral Co.Colorado.Estats Units.

            2. West Willow Creek.Creede districte.Creede.Mineral Co.Colorado.Estats Units.

              1. Filó Ametista (Amethyst Vein).West Willow Creek.Creede districte.Creede.Mineral Co.Colorado.Estats Units.

                1. Mina Amethyst.Filó Ametista (Amethyst Vein).West Willow Creek.Creede districte.Creede.Mineral Co.Colorado.Estats Units.

          2. Wagon Wheel Gap.Creede.Mineral Co.Colorado.Estats Units.

            1. Mina CF & I.Wagon Wheel Gap.Creede.Mineral Co.Colorado.Estats Units.

      17. Montrose Co.Colorado.Estats Units.

        1. Uravan districte (Cinturó mineral d'Urani-Vanadi).Montrose Co.Colorado.Estats Units.

      18. Ouray Co.Colorado.Estats Units.

        1. Commodore Gulch.Ouray Co.Colorado.Estats Units.

          1. Mina Barstow.Commodore Gulch.Ouray Co.Colorado.Estats Units.

        2. Ouray.Ouray Co.Colorado.Estats Units.

          1. Engineer Pass.Ouray.Ouray Co.Colorado.Estats Units.

            1. Mina Mountain Monarch.Engineer Pass.Ouray.Ouray Co.Colorado.Estats Units.

          2. Ouray districte.Ouray.Ouray Co.Colorado.Estats Units.

            1. Circ Glacial Amphitheater.Ouray districte.Ouray.Ouray Co.Colorado.Estats Units.

              1. Ohio Claim (Demanda Ohio).Circ Glacial Amphitheater.Ouray districte.Ouray.Ouray Co.Colorado.Estats Units.

            2. Engineer Mountain.Ouray districte.Ouray.Ouray Co.Colorado.Estats Units.

              1. Bear Creek.Engineer Mountain.Ouray districte.Ouray.Ouray Co.Colorado.Estats Units.

                1. Mina Grizzly Bear.Bear Creek.Engineer Mountain.Ouray districte.Ouray.Ouray Co.Colorado.Estats Units.

            3. Gray Copper Gulch.Ouray districte.Ouray.Ouray Co.Colorado.Estats Units.

              1. Mina Silver Mountain.Gray Copper Gulch.Ouray districte.Ouray.Ouray Co.Colorado.Estats Units.

            4. Mina Idarado (Àrea d'Ouray).Ouray districte.Ouray.Ouray Co.Colorado.Estats Units.

            5. Mines d'Ouray County.Ouray districte.Ouray.Ouray Co.Colorado.Estats Units.

            6. San Juan Mountains.Ouray districte.Ouray.Ouray Co.Colorado.Estats Units.

              1. Mt. Sneffels.San Juan Mountains.Ouray districte.Ouray.Ouray Co.Colorado.Estats Units.

                1. Mina Camp Bird.Mt. Sneffels.San Juan Mountains.Ouray districte.Ouray.Ouray Co.Colorado.Estats Units.

      19. Park Co.Colorado.Estats Units.

        1. Alma Districte.Park Co.Colorado.Estats Units.

          1. Alma.Alma Districte.Park Co.Colorado.Estats Units.

            1. Mt. Bross.Alma.Alma Districte.Park Co.Colorado.Estats Units.

              1. Mina Sweet Home (Mina Home Sweet Home).Mt. Bross.Alma.Alma Districte.Park Co.Colorado.Estats Units.

              2. Mina Tanner Boy.Mt. Bross.Alma.Alma districte.Park Co.Colorado.Estats Units.

        2. Àrea Badger Flats (Lake George).Park Co.Colorado.Estats Units.

          1. Mina Black Prince.Àrea Badger Flats (Lake George).Park Co.Colorado.Estats Units.

          2. Mina Boomer.Àrea Badger Flats (Lake George).Park Co.Colorado.Estats Units.

          3. Mina Mary Lee.Àrea Badger Flats (Lake George).Park Co.Colorado.Estats Units.

          4. Redskin Gulch (Mina Redskin).Àrea Badger Flats (Lake George).Park Co.Colorado.Estats Units.

        3. Harris Park.Park Co.Colorado.Estats Units.

        4. McGuire Pegmatite (Lone Lode Pegmatite).Park Co.Colorado.Estats Units.

        5. Tarryall.Park Co.Colorado.Estats Units.

          1. Tarryall Park (Tarryall Mountains).Tarryal.Park Co.Colorado.Estats Units.

            1. Àrea del camping Spruce Grove.Tarryall Park (Tarryall Mountains).Tarryall.Park Co.Colorado.Estats Units.

      20. Saguache Co.Colorado.Estats Units.

        1. Bonanza districte.Saguache Co.Colorado.Estats Units.

      21. San Juan Co.Colorado.Estats Units.

        1. Eureka.San Juan Co.Colorado.Estats Units.

          1. Eureka districte.Eureka.San Juan Co.Colorado.Estats Units.

            1. Mina Ransom.Eureka districte.Eureka.San Juan Co.Colorado.Estats Units.

        2. Howardsville.San Juan Co.Colorado.Estats Units.

          1. Silverton districte.Howardsville.San Juan Co.Colorado.Estats Units.

            1. Mina American Tunnel.Silverton districte.Howardsville.San Juan Co.Colorado.Estats Units.

            2. Mina Yukon.Silverton districte.Howardsville.San Juan Co.Colorado.Estats Units.

        3. Red Mountain districte.San Juan Co.Colorado.Estats Units.

          1. Red Mountain Pass.Red Mountain districte.San Juan Co.Colorado.Estats Units.

            1. Mina Longfellow.Red Mountain Pass.Red Mountain districte.San Juan Co.Colorado.Estats Units.

        4. Silverton.San Juan Co.Colorado.Estats Units.

          1. Silverton districte.Silverton.San Juan Co.Colorado.Estats Units.

            1. Demanda Genoa (Genoa Claim).Silverton districte.Silverton.San Juan Co.Colorado.Estats Units.

            2. Mina Aspen.Silverton districte.Silverton.San Juan Co.Colorado.Estats Units.

            3. Mina Sunnyside.Silverton districte.Silverton.San Juan Co.Colorado.Estats Units.

      22. Summit Co.Colorado.Estats Units.

        1. Breckenridge districte.Summit Co.Colorado.Estats Units.

          1. French Gulch.Breckenridge districte.Summit Co.Colorado.Estats Units.

            1. Farncomb Hill.French Gulch.Breckenridge districte.Summit Co.Colorado.Estats Units.

              1. Mina Wire Patch.Farncomb Hill.French Gulch.Breckenridge districte.Summit Co.Colorado.Estats Units.

      23. Teller Co.Colorado.Estats Units.

        1. Àrea de pegmatites al nord de Lake George.Teller Co.Colorado.Estats Units.

          1. Demanda RAMS.Àrea de pegmatites al nord de Lake George.Teller Co.Colorado.Estats Units.

        2. Àrea Lake George.Teller Co.Colorado.Estats Units.

        3. Cripple Creek districte.Teller Co.Colorado.Estats Units.

          1. Cripple Creek.Cripple Creek districte.Teller Co.Colorado.Estats Units.

            1. Mina Ajax.Cripple Creek.Cripple Creek districte.Teller Co.Colorado.Estats Units.

          2. Victor.Cripple Creek districte.Teller Co.Colorado.Estats Units.

            1. Mina Cresson.Victor.Cripple Creek districte.Teller Co.Colorado.Estats Units.

        4. Crystal Peak-Teller Co.Colorado.Estats Units.

          1. Bossada Tree Root.Crystal Peak.Teller Co.Colorado.Estats Units.

          2. Crystal Creek.Crystal Peak.Teller Co.Colorado.Estats Units.

          3. Demanda Dreamtime.Crystak Peak.Teller Co.Colorado.Estats Units.

          4. Demanda Western Eagle nº 2.Crystal Peak.Teller Co.Colorado.Estats Units.

          5. Mina Smoky Hawk (Demanda Smoky Hawk).Crystal Peak.Teller Co.Colorado.Estats Units.

        5. Lake George.Teller Co.Colorado.Estats Units.

          1. Mina Blue Frog.Lake George.Teller Co.Colorado.Estats Units.

            1. Bossada Memorial Day.Mina Blue Frog.Lake George.Teller Co.Colorado.Estats Units.

        6. Pegmatita Black Cloud (Mina Black Cloud).Teller Co.Colorado.Estats Units.

    4. Connecticut.Estats Units.

      1. Fairfield Co.Connecticut.Estats Units.

        1. Monroe.Fairfield Co.Connecticut.Estats Units.

        2. Redding.Fairfield Co.Connecticut.Estats Units.

          1. Branchville.Redding.Fairfield Co.Connecticut.Estats Units.

            1. Pedrera Branchville (Pedrera Abijah (Abijiha) N. Fillow) (Pedrera Fillow) (Mina Branchville Mica) (Mina Smith).Redding.Branchville.Fairfield Co.Connecticut.Estats Units.

        3. Stamford.Fairfield Co.Connecticut.Estats Units.

          1. Dyke Park.Stamford.Fairfield Co.Connecticut.Estats Units.

        4. Trumbull.Fairfield Co.Connecticut.Estats Units.

          1. Long Hill.Trumbull.Fairfield Co.Connecticut.Estats Units.

            1. Mina Old Park (Mina Hubbard) (Mina Lane's de Trumbull) (Old Park Mine) (Hubbard Mine) (Lane's Mine of Trumbull).Long Hill.Trumbull.Fairfield Co.Connecticut.Estats Units.

            2. Mina Old Plaza (Mina Hill) (Old Mine Plaza construction site).Long Hill.Trumbull.Fairfield Co.Connecticut.Estats Units.

            3. Tall de carretera Porter Hill (Porter Hill road cut).Long Hill.Trumbull.Fairfield Co.Connecticut.Estats Units.

      1. Hartford Co.Connecticut.Estats Units.

        1. East Granby.Hartford Co.Connecticut.Estats Units.

          1. Pedrera Roncari (Roncari Quarry) (Tilcon Quarry).East Granby.Hartford Co.Connecticut.Estats Units.

      2. Litchfield Co.Connecticut.Estats Units.

        1. Plymouth.Litchfield Co.Connecticut.Estats Units.

        2. Thomaston.Litchfield Co.Connecticut.Estats Units.

          1. Thomaston Dam.Thomaston.Litchfield Co.Connecticut.Estats Units.

            1. Thomaston Dam Railroad Cut.Thomaston Dam.Thomaston.Litchfield Co.Connecticut.Estats Units.

      1. Middlesex Co.Connecticut.Estats Units.

        1. Durham.Middlesex Co.Connecticut.Estats Units.

        1. East Hampton.Middlesex Co.Connecticut.Estats Units.

        2. Haddam.Middlesex Co.Connecticut.Estats Units.

          1. Haddam Neck.Haddam.Middlesex Co.Connecticut.Estats Units.

            1. Rock Landing.Haddam Neck.Haddam.Middlesex Co.Connecticut.Estats Units.

              1. Pedrera Gillette (Pedrera Haddam Neck) (Mina J-J).Rock Landing.Haddam Neck.Haddam.Middlesex Co.Connecticut.Estats Units.

        3. Middletown.Middlesex Co.Connecticut.Estats Units.

          1. Mina Middletown (Middletown lead mines).Middletown.Middlesex Co.Connecticut.Estats Units.

        4. Portland.Middlesex Co.Connecticut.Estats Units.

          1. Collins Hill.Portland.Middlesex Co.Connecticut.Estats Units.

            1. Pedrera Strickland.Collins Hill.Portland.Middlesex Co.Connecticut.Estats Units.

      2. New Haven Co.Connecticut.Estats Units.

        1. East Haven.New Haven Co.Connecticut.Estats Units.

        2. Leetes Island.New Haven Co.Connecticut.Estats Units.

          1. Pedrera Leetes Island.Leetes Island.New Haven Co.Connecticut.Estats Units.

        3. Northford.New Haven Co.Connecticut.Estats Units.

      3. Tolland Co.Connecticut.Estats Units.

        1. Somers.Tolland Co.Connecticut.Estats Units.

    5. Illinois.Estats Units.

      1. Hardin Co.Illinois.Estats Units.

        1. Cave in Rock District.Hardin Co.Illinois.Estats Units.

        2. Harris Creek.Hardin Co.Illinois.Estats Units.

          1. Mina Annabel Lee.Harris Creek.Hardin Co.Illinois.Estats Units.

    6. New Hampshire.Estats Units.

      1. Cheshire Co.New Hampshire.Estats Units.

        1. Westmoreland.Cheshire Co.New Hampshire.Estats Units.

          1. Mina William Wise.Westmoreland.Cheshire Co.New Hampshire.Estats Units.

    7. Nou Méxic.Estats Units.

      1. Socorro Co.Nou Méxic.Estats Units.

        1. Hansonburg District.Socorro Co.Nou Méxic.Estats Units.

          1. Bingham.Hansonburg District.Socorro Co.Nou Méxic.Estats Units.

            1. Mina Blanchard.Bingham.Hansonburg District.Socorro Co.Nou Méxic.Estats Units.

              1. South Cut.Mina Blanchard.Bingham.Hansonburg District.Socorro Co.Nou Méxic.Estats Units.

            2. Mina Mex-Tex.Bingham.Hansonburg District.Socorro Co.Nou Méxic.Estats Units.

    8. Ohio.Estats Units.

      1. Ottawa Co.Ohio.Estats Units.

        1. Clay Center.Ottawa Co.Ohio.Estats Units.

      2. Sandusky Co.Ohio.Estats Units.

        1. Millersville.Sandusky Co.Ohio.Estats Units.

          1. Pedrera Carmeuse Lime.Millersville.Sandusky Co.Ohio.Estats Units.

    9. Tennessee.Estats Units.

      1. Smith Co.Tennessee.Estats Units.

        1. Districte de Mig Tennessee.Smith Co.Tennessee.Estats Units.

          1. Carthage.Districte de Mig Tennessee.Smith Co.Tennessee.Estats Units.

            1. Mina Elmwood.Carthage.Districte de Mig Tennessee.Smith Co.Tennessee.Estats Units.

    10. Utah.Estats Units.

      1. Juab Co.Utah.Estats Units.

        1. Thomas Range.Juab Co.Utah.Estats Units.

  9. França.U.E.

    1. Limousin.França.U.E.

      1. Corrèze.Limousin.França.U.E.

        1. Ussel.Corrèze.Limousin.França.U.E.

          1. Mina des Farges (Mina Les Farges).Ussel.Corrèze.Limousin.França.U.E.

    2. Ródano-Alps.França.U.E.

      1. Alta Savoia.Ródano-Alps.França.U.E.

        1. Chamonix.Alta Savoia.Ródano-Alps.França.U.E.

          1. Massís de l'Agulla Verda (l'Aiguille Verte).Chamonix.Alta Savoia.Ródano-Alps.França.U.E.

  10. Gran Bretanya.U.E.

    1. Anglaterra.Gran Bretanya.U.E.

      1. Cumbria.Anglaterra.Gran Bretanya.U.E.

        1. Cumbria Occidental.Cumbria.Anglaterra.Gran Bretanya.U.E.

          1. Egremont.Cumbria Occidental.Cumbria.Anglaterra.Gran Bretanya.U.E.

            1. Mina Florence.Egremont.Cumbria Occidental.Cumbria.Anglaterra.Gran Bretanya.U.E.

      2. Northumberland.Anglaterra.Gran Bretanya.U.E.

  11. Índia.

    1. Maharashtra.Índia.

      1. Ahmednagar Districte (Ahmed Nagar).Maharashtra.Índia.

      2. Mumbai.Maharashtra.Índia.

        1. Jalgaón.Mumbai.Maharashtra.Índia.

        2. Poona.Mumbai.Maharashtra.Índia.

          1. Ajanta.Poona.Mumbai.Maharashtra.Índia.

          2. Pashan.Poona.Mumbai.Maharashtra.Índia.

            1. Nasik.Pashan.Poona.Mumbai.Maharashtra.Índia.

              1. Mahodari.Nasik.Pashan.Poona.Mumbai.Maharashtra.Índia.

  12. Itàlia.U.E.

    1. Campania. Itàlia.U.E.

      1. Nàpols.Campania.Itàlia.U.E.

        1. Mt. Vesúbi.Nàpols.Campania.Itàlia.U.E.

          1. Mt. Somma.Mt. Vesúbi.Nàpols.Campania.Itàlia.U.E.

    1. Sardenya.Itàlia.U.E.

      1. Cagliari.Sardenya.Itàlia.U.E.

    2. Toscana.Itàlia.U.E.

      1. Grosseto.Toscana.Itàlia.U.E.

        1. Mina Campiano.Grosseto.Toscana.Itàlia.U.E.

      2. Livorno.Toscana.Itàlia.U.E.
        1. Illa d'Elba.Livorno.Toscana.Itàlia.U.E.
      3. Massa Carrara.Toscana.Itàlia.U.E.

        1. Pedreres de Carrara.Massa Carrara.Toscana.Itàlia.U.E.

  13. Kazakhstàn (Kazajstàn).C.E.I.

    1. Karaganda.Kazakhstàn (Kazajstàn).C.E.I.

      1. Desert de Betpakdala.Karaganda.Kazaksthàn (Kazajstàn).C.E.I.

        1. Kara Oba W (dipósit).Desert de Betpakdala.Karaganda.Kazakhstàn (Kazajstàn).C.E.I.

          1. Mina Solnechnoye (Dipósit de fluorita de Solnech).Kara-Oba W (dipósit).Desert de Betpakdala.Karaganda.Kazaksthàn (Kazajstàn).C.E.I.

  14. Marroc.

    1. Meknès-Tafilalet.Marroc.

      1. Meknès Provincia.Meknès-Tafilalet.Marroc.

        1. Khenifra.Meknès Provincia.Meknès-Tafilalet.Marroc.

        1. Meknes.Meknès Provincia.Meknès-Tafilalet.Marroc.

          1. Mt. Hammam.Meknès.Meknès Provincia.Meknès-Tafilalet.Marroc.

            1. Mina El Hammam.Mt. Hammam.Meknès.Meknès Provincia.Meknès-Tafilalet.Marroc.

  15. Méxic.

    1. Chihuahua.Méxic.

      1. Saucillo.Chihuahua.Méxic.

        1. Naica.Saucillo.Chihuahua.Méxic.

          1. Mina Naica.Naica.Saucillo.Chihuahua.Méxic.

    2. Coahuila de Zaragoza.Méxic.

      1. Melchor Múzquiz municipi.Coahuila de Zaragoza.Méxic.

        1. Melchor Múzquiz.Melchor Múzquiz municipi.Coahuila de Zaragoza.Méxic.

          1. Mina Esperanza.Melchor Múzquiz.Melchor Múzquiz municipi.Coahuila de Zaragoza.Méxic.

          2. Mina Tule (Mina El Tule).Melchor Múzquiz.Melchor Múzquiz municipi.Coahuila de Zaragoza.Méxic.

    3. Durango.Méxic.

      1. Mapimí municipi.Durango.Méxic.

        1. Mapimí.Mapimí municipi.Durango.Méxic.

          1. Mina Ojuela.Mapimí.Mapimí municipi.Durango.Méxic.

    4. Guanajuato.Méxic.

      1. Guanajuato municipi.Guanajuato.Méxic.

        1. Guanajato.Guanajuato municipi.Guanajuato.Méxic.

          1. Mina El Nopal.Guanajuato.Guanajuato municipi.Guanajuato.Méxic.

        2. La Luz.Guanajuato municipi.Guanajuato.Méxic.

          1. Mina Santa Rita (Mina Bolañitos).La Luz.Guanajuato municipi.Guanajuato.Méxic.

    5. Hidalgo.Méxic.

      1. Zimapàn.Hidalgo.Méxic.

        1. El Carrizal.Zimapàn.Hidalgo.Méxic.

          1. Xemeneia Las Ànimas.El Carrizal.Zimapàn.Hidalgo.Méxic.

            1. Mina Las Ànimas.Xemeneia Las Ànimas.El Carrizal.Zimapàn.Hidalgo.Méxic.

    6. Zacatecas.Méxic.

      1. Fresnillo municipi.Zacatecas.Méxic.

        1. Fresnillo.Fresnillo municipi.Zacatecas.Méxic.

          1. Cerro de Proaño.Fresnillo.Fresnillo municipi.Zacatecas.Méxic.

            1. Mina Proana (Mina Proano) (Mina Proaño).Cerro de Proaño.Fresnillo.Fresnillo municipi.Zacatecas.Méxic.

      2. Sombrerete municipi.Zacatecas.Méxic.

        1. San Martín.Sombrerete municipi.Zacatecas.Méxic.

          1. Mina San Martín.San Martín.Sombrerete municipi.Zacatecas.Méxic.

      3. Zacatecas (Ciudad de Zacatecas).Zacatecas.Méxic.

        1. Mines de Zacatecas.Zacatecas (Ciudad de Zacatecas).Zacatecas.Méxic.

  16. Mongólia.

    1. Mts.Altai.Mongólia.

      1. Massís Halzan-Buregtei.Mts.Altai.Mongólia.

  17. Namíbia.

    1. Otjozondjupa.Namíbia.

      1. Otjiwarongo Districte.Otjozondjupa.Namíbia.

        1. Mina Okorusu (Mina Okarusu).Otjiwarongo Districte.Otjozondjupa.Namíbia.

  18. Pakistàn.

    1. Àreas Septentrionals.Pakistàn.

      1. Baltistàn.Àreas Septentrionals.Pakistàn.

        1. Districte Skardu.Baltistàn.Àreas Septentrionals.Pakistàn.

          1. Mts. Haramosh.Districte Skardu.Baltistàn.Àreas Septentrionals.Pakistàn.

            1. Shengus (Shingus).Mts. Haramosh.Districte Skardu.Baltistàn.Àreas Septentrionals.Pakistàn.

          2. Vall Shigar.Districte Skardu.Baltistàn.Àreas Septentrionals.Pakistàn.

            1. Dusso (Dasso) (Dassu).Vall Shigar.Districte Skardu.Baltistàn.Àreas Septentrionals.Pakistàn.

              1. Àrea de Dusso.Dusso (Dasso) (Dassu).Vall Shigar.Districte Skardu.Baltistàn.Àreas Septentrionals.Pakistàn.

  19. Perú.

    1. Ancash (Departamento de Ancash).Perú.

      1. Bolognesi.Ancash (Departamento de Ancash).Perú.

        1. Huallanca (Distrito de Huallanca).Bolognesi.Ancash (Departamento de Ancash).Perú.

          1. Mina Santa Rosa (Prospecció Santa Rosa).Huallanca (Distrito de Huallanca).Bolognesi.Ancash (Departamento de Ancash).Perú.

          2. Quebrada Antamina.Huallanca (Distrito de Huallanca).Bolognesi.Ancash (Departamento de Ancash).Perú.

            1. Mina Antamina.Quebrada Antamina.Huallanca (Distrito de Huallanca).Bolognesi.Ancash (Departamento de Ancash).Perú.

      2. Pallasca.Ancash (Departamento de Ancash).Perú.

        1. Pampas (Distrito de Pampas).Pallasca.Ancash (Departamento de Ancash).Perú.

          1. Districte miner Pasto Bueno (Mina Pasto Bueno).Pampas (Distrito de Pampas).Pallasca.Ancash (Departamento de Ancash).Perú.

            1. Mina Huallapon (Mina Huayllapon).Districte miner Pasto Bueno (Mina Pasto Bueno).Pampas (Distrito de Pampas).Pallasca.Ancash (Departamento de Ancash).Perú.

    2. Huancavelica (Departamento de Huancavelica).Perú.

      1. Churcampa.Huancavelica (Departamento de Huancavelica).Perú.

        1. San Pedro de Coris (Distrito de San Pedro de Coris).Churcampa.Huancavelica (Departamento de Huancavelica).Perú.

          1. Distrito minero de Cobriza.San Pedro de Coris (Distrito de San Pedro de Coris).Churcampa.Huancavelica (Departamento de Huancavelica).Perú.

    3. Huánuco (Departamento de Huánuco).Perú.

      1. Dos de Mayo.Huánuco (Departamento de Huánuco).Perú.

        1. Huallanca (Distrito de Huallanca).Dos de Mayo.Huánuco (Departamento de Huánuco).Perú.

          1. Mina Huanzalá.Huallanca (Distrito de Huallanca).Dos de Mayo.Huánuco (Departamento de Huánuco).Perú.

    4. Junín (Departamento de Junín).Perú.

      1. Yauli.Junín (Departamento de Junín).Perú.

        1. Morococha (Distrito de Morococha).Yauli.Junín (Departamento de Junín).Perú.

    5. La Libertad (Departamento de La Libertad).Perú.

      1. Otuzco.La Libertad (Departamento de La Libertad).Perú.

        1. Salpo (Distrito de Salpo).Otuzco.La Libertad (Departamento de La Libertad).Perú.

          1. Milluachaqui.Salpo (Distrito de Salpo).Otuzco.La Libertad (Departamento de La Libertad).Perú.

            1. Dipósit Bonanza.Milluachaqui.Salpo (Distrito de Salpo).Otuzco.La Libertad (Departamento de La Libertad).Perú.

      2. Sánchez Carrión.La Libertad (Departamento de La Libertad).Perú.

        1. Huamachuco (Distrito de Huamachuco).Sánchez Carrión.La Libertad (Departamento de La Libertad).Perú.

          1. Mina Mundo Nuevo.Huamachuco (Distrito de Huamachuco).Sánchez Carrión.La Libertad (Departamento de La Libertad).Perú.

            1. Labor Teo.Mina Mundo Nuevo.Huamachuco (Distrito de Huamachuco).Sánchez Carrión.La Libertad (Departamento de La Libertad).Perú.

    6. Lima (Departamento de Lima).Perú.

      1. Oyón.Lima (Departamento de Lima).Perú.

        1. Oyón (Distrito de Oyón).Oyón.Lima (Departamento de Lima).Perú.

          1. Mina Uchucchacua.Oyón (Distrito de Oyón).Oyón.Lima (Departamento de Lima).Perú.

    7. Pasco (Departamento de Pasco).Perú.

      1. Daniel Alcides Carrión.Pasco (Departamento de Pasco).Perú.

        1. San José de Huayllay.Daniel Alcides Carrión.Pasco (Departamento de Pasco).Perú.

          1. Cerro de Pasco.San José de Huayllay.Daniel Alcides Carrión.Pasco (Departamento de Pasco).Perú.

            1. Huarón.Cerro de Pasco.San José de Huayllay.Daniel Alcides Carrión.Pasco (Departamento de Pasco).Perú.

              1. Mines de Huarón.Huarón.Cerro de Pasco.San José de Huayllay.Daniel Alcides Carrión.Pasco (Departamento de Pasco).Perú.

                1. Mina Alimón (Mines Animón).Mines de Huarón.Huarón.Cerro de Pasco.San José de Huayllay.Daniel Alcides Carrión.Pasco (Departamento de Pasco).Perú.

  20. Polónia.U.E.
    1. Voivodat de Baixa Silèsia (Dolny Śląsk) (Dolnośląskie).Polónia.U.E.
      1. Kłodzko Districte.Voivodat de Baixa Silèsia (Dolny Śląsk) (Dolnośląskie).Polónia.U.E.
        1. Kletno.Kłodzko Districte.Voivodat de Baixa Silèsia (Dolny Śląsk) (Dolnośląskie).Polónia.U.E.
          1. Mina d'U (Kopalnia Uranu).Kletno.Kłodzko Districte.Voivodat de Baixa Silèsia (Dolny Śląsk) (Dolnośląskie).Polónia.U.E.
      2. Massís Strzegom-Sobótka.Voivodat de Baixa Silesia (Dolny Śląsk) (Dolnośląskie).Polónia.U.E.
        1. Świdnica Districte.Massís Strzegom-Sobótka.Voivodat de Baixa Silesia (Dolny Śląsk) (Dolnośląskie).Polónia.U.E.
          1. Borów (Bohrauseifersdorf).Świdnica Districte.Massís Strzegom-Sobótka.Voivodat de Baixa Silesia (Dolny Śląsk) (Dolnośląskie).Polónia.U.E.
            1. Pedreres de Borów.Borów (Bohrauseifersdorf).Świdnica Districte.Massís Strzegom-Sobótka.Voivodat de Baixa Silesia (Dolny Śląsk) (Dolnośląskie).Polónia.U.E.
          2. Strzegom.Świdnica Districte.Massís Strzegom-Sobótka.Voivodat de Baixa Silesia (Dolny Śląsk) (Dolnośląskie).Polónia.U.E.
            1. Pegmatites de Strzegom.Strzegom.Świdnica Districte.Massís Strzegom-Sobótka.Voivodat de Baixa Silesia (Dolny Śląsk) (Dolnośląskie).Polónia.U.E.
  21. Portugal.U.E.

    1. Beira Baixa (Antiga provincia).Portugal.U.E.

      1. Castelo Branco districte.Beira Baixa (Antiga provincia).Portugal.U.E.

        1. Covilhã.Castelo Branco districte.Beira Baixa (Antiga provincia).Portugal.U.E.

          1. Panasqueíra.Covilhã.Castelo Branco districte.Beira Baixa (Antiga provincia).Portugal.U.E.

            1. Mines de Panasqueíra.Panasqueíra.Covilhã.Castelo Branco districte.Beira Baixa (Antiga provincia).Portugal.U.E.

              1. Nivell 2.Mines de Panasqueíra.Panasqueíra.Covilhã.Castelo Branco districte.Beira Baixa (Antiga provincia).Portugal.U.E.

    2. Viseu.Portugal.U.E.
      1. Sátão.Viseu.Portugal.U.E.

        1. Ferreira de Aves.Sátão.Viseu.Portugal.U.E.

          1. Aldeia Nova.Ferreira de Aves.Sátão.Viseu.Portugal.U.E.
            1. Mina Assunção (Mina da Senhora da Assunção).Aldeia Nova.Ferreira de Aves.Sátão.Viseu.Portugal.U.E.

  22. Romanía.U.E.

    1. Maramures (Comtat de Maramures).Romanía.U.E.

      1. Baia Mare (Nagybànya).Maramures (Comtat de Maramures).Romanía.U.E.

        1. Mina Herja (Mina Kisbànya).Baia Mare (Nagybànya).Maramures (Comtat de Maramures).Romanía.U.E.

  23. Rússia (Federació de Rússia).C.E.I.

    1. Territori de Primorsk (Primorsk) (Primorskiy Kray).Rússia (Federació de Rússia).C.E.I.

      1. Dal'negorsk (Dalnegorsk).Territori de Primorsk (Primorsk) (Primorskiy Kray).Rússia (Federació de Rússia).C.E.I.

  24. Suecia.U.E.

    1. Värmland.Suecia.U.E.

      1. Filipstad.Värmland.Suecia.U.E.

        1. Langban.Filipstad.Värmland.Suecia.U.E.

  25. Suïssa.

    1. Valais (Wallis).Suïssa.

      1. Vall de Binn (Binntal).Valais (Wallis).Suïssa.

        1. Imfeld (Im Feld).Vall de Binn (Binntal).Valais (Wallis).Suïssa.

          1. Pedrera Lengenbach.Imfeld (Im Feld).Vall de Binn (Binntal).Valais (Wallis).Suïssa.

  26. Xina.

    1. Hunan.Xina.

      1. Chenzhou.Hunan.Xina.

        1. Chenzhou.Chenzhou.Hunan.Xina.

          1. Mina Chashan.Chenzhou.Chenzhou.Hunan.Xina.

          2. Yizhang.Chenzhou.Hunan.Xina.

            1. Mina Yaogangxian (Mina Gaoguangshan).Yizhang.Chenzhou.Hunan.Xina.

        2. Linwu.Chenzhou.Hunan.Xina.

          1. Hsianhualing.Linwu.Chenzhou.Hunan.Xina.

            1. Mina Xianghualing (Mina Hsianghualing).Hsianhualing.Linwu.Chenzhou.Hunan.Xina.

      2. Hengyang.Hunan.Xina.

        1. Leiyang.Hengyang.Hunan.Xina.

          1. Mina Shangbao.Leiyang.Hengyang.Hunan.Xina.

Principi de pàginaVMG - © 1995-2006 Visual Minerals Gràfics.Col.leccións Visualminer i Fotominer. Ll.García. Índex Mineralógic. Avis legal / Aviso legal.