FOTOMINER

VMG Visual Minerals Gràfics

MINERALS

Índex

MINERALS - Llistat general de minerals per ordre alfabètic.

A-B-C-D-E-F-G-H-I-J-K-L-M-N-O-P-Q-R-S-T-U-V-W-X-Y-Z

MALAQUITA

GRUPS/SÉRIES

CLASSE:

Carbonats, Borats i Nitrats.

SUBCLASSE:

Carbonats.

GRUP/SÉRIE:

ATZURITA

AURICALCITA

HIDROCINCITA

KOLWEZITA

MALAQUITA

MCGUINESSITA

NULLAGINITA

POKROVSKITA

ROSASITA

ZINCROSASITA

COMPOSICIÓ: Cu2CO3(OH)2
SISTEMA: Monoclínic.

VARIETATS:

BRIXLEGGITA

CUPROCINCITA

MALAQUITA

MESCLAS: RIVOTITA

SINÓNIMS:

 
COLOR: Verd.
TEXTURA: Pètria.Terrosa.Vítria.

PARAGÉNESI:

ATZURITA

AURICALCITA

BARITINA

BORNITA

CALCITA

CALCOPIRITA

CALCOSINA

COURE

CUPRITA

DOLOMITA

FLUORITA

GROSSULARIA

LIMONITA

MAGNETITA

MALAQUITA

PIROLUSITA

QUARS

TETRAEDRITA

AMBIENT: Secundàri.
PRESENTACIÓ: En cristalls d'hàbitus acicular radial.Agregats en feixos.Crostes i taques.Agregats botrioidals i pseudoesferoidals.Masas estalactítiques.Compacta amb zonacions de creixement.Rarament en encenalls (BRIXLEGGITA).

DURESA:

 

REFRACCIÓ:

 

DENSITAT:

 

LLUÏSOR:

 

RATLLA:

 

EXFOLIACIÓ:

 

FRACTURA:

 

LOCALITAT TIPUS:

 

 

IDENTIFICACIÓ:

 

ETIMOLOGIA:

 

NOTES:

(?).Cita dubtosa i/o no comprobat.

 

MOSTRES:
Veure

MALAQUITA Agregat de cristalls radials amb baritina.

Classe V - Carbonats,Borats i Nitrats.

Cu2CO3(OH)2

Proprietary Mine.Broken Hill.Nova Gal.les del Sud.Austràlia.

4,3 cm.

© 1999 Ll.García.

Veure

MALAQUITA Crostes amb cuprita terrosa.

Classe V - Carbonats,Borats i Nitrats.

Cu2CO3(OH)2

Cerro Minado.Huercal-Overa.Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

4,1 cm.

© 2006 Ll.García.

Veure

MALAQUITA Cristalls aciculars sobre cristalls de quars limonítics.

Classe V - Carbonats,Borats i Nitrats.

Cu2CO3(OH)2

Mines Glória.La Cardenchosa.Fuenteovejuna (Fuente Obejuna).

Córdova.Andalusía.Espanya.U.E.

3,8 cm.

© 2001 Ll.García.

Veure

MALAQUITA Agregats irregulars sobre quars.

Classe V - Carbonats,Borats i Nitrats.

Cu2CO3(OH)2

Mina Encontrada.Molvízar.Granada.Andalusía.Espanya.U.E.

4,4 cm.

© 2014 Ll.García.

Veure

MALAQUITA Crostes sobre matriu amb pirolusita terrosa.

Classe V - Carbonats,Borats i Nitrats.

Cu2CO3(OH)2

Mines de Cala.Cala.Huelva.Andalusía.Espanya.U.E.

7,7 cm.

© 2007 Ll.García.

Veure

MALAQUITA Crostes sobre calcosina.

Classe V - Carbonats,Borats i Nitrats.

Cu2CO3(OH)2

Mina Profunda (Mina La Profunda).Villamanín.Lleó.

Castella i Lleó.Espanya.U.E.

3,7 cm.

© 2006 Ll.García.

Veure

MALAQUITA Crostes.

Classe V - Carbonats,Borats i Nitrats.

Cu2CO3(OH)2

Pedrera Berta (Mina Berta).El Papiol.Baix Llobregat.

Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

4,8 cm.

© 1999 Ll.García.

Veure

MALAQUITA Crostes sobre matriu.

Classe V - Carbonats,Borats i Nitrats.

Cu2CO3(OH)2

Bellesguard.Collserola.Barcelona municipi.Barcelonés.

Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

5,9 cm.

© 1999 Ll.García.

Veure

MALAQUITA Agregat esferoidal entre baritina tabular.

Classe V - Carbonats,Borats i Nitrats.

Cu2CO3(OH)2

Mina de La Bófia de Bagà.Bagà.Bergadà.Barcelona.

Catalunya.Espanya.U.E.

6,8 cm.

© 1999 Ll.García.

Veure

MALAQUITA Crostes sobre grossularia.

Classe V - Carbonats,Borats i Nitrats.

Cu2CO3(OH)2

Mina de Can Montsant (Mines de Can Montsant).Hortsavinyà.Tordera. Maresme.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

4,6 cm.

© 1999 Ll.García.

Veure

MALAQUITA Crostes sobre matriu.

Classe V - Carbonats,Borats i Nitrats.

Cu2CO3(OH)2

Mina de Can Oliveres.Montmany.El Figaró.Vallés Oriental.

Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

6,2 cm.

© 1999 Ll.García.

Veure

MALAQUITA Fragment amb calcopirita.

Classe V - Carbonats,Borats i Nitrats.

Cu2CO3(OH)2

Pedreres de Gualba.Gualba de d'Alt.Vallés Oriental.

Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

4,2 cm.

© 1999 Ll.García.

Veure

MALAQUITA Crostes i microcristalls sobre quars.

Classe V - Carbonats,Borats i Nitrats.

Cu2CO3(OH)2

Mina Infern (Mina de l'Alemany).Palamós.Baix Empordà.Girona.

Catalunya.Espanya.U.E.

Vista 0,9x0,6 cm.

© 2011 Ll.García.

Veure

MALAQUITA Agregats botrioídes i pseudoesferoidals sobre matriu.

Classe V - Carbonats,Borats i Nitrats.

Cu3(CO3)2(OH)2

Mina de las Ferreres.Rocabruna.Camprodón.Ripollés.Girona.

Catalunya.Espanya.U.E.

Vista 0,9x0,6 cm.

© 2009 Ll.García.

Veure

MALAQUITA Grup de cristalls prismàtics allargats, en feixos sobre goethita.

Classe V - Carbonats,Borats i Nitrats.

Cu3(CO3)2(OH)2

Mines de Can Llebó.Can Llebó.Sant Martí Sacalm.Susqueda.Les Guilleries.Selva.Girona.

Catalunya.Espanya.U.E.

Vista 0,9x0,6 cm.

© 2012 Ll.García.

Veure

MALAQUITA Cristalls aciculars amb calcosina i limonita.

Classe V - Carbonats,Borats i Nitrats.

Cu2CO3(OH)2

Mines de Bonmatí (Mines del Puig de Sant Julià).

Puig de Sant Julià.Sant Julià del Llor-Bonmatí.Selva.Girona.

Catalunya.Espanya.U.E.

6,8 cm.

© 2000 Ll.García.

Veure

MALAQUITA Crostes i agregats esfero-radials.

Classe V - Carbonats,Borats i Nitrats.

Cu2CO3(OH)2

Mina de Serra Mata (Mines de Bar).Bar.Toloriu.Pont de Bar.

Alt Urgell.Lleida.Catalunya.Espanya.U.E.

5,2 cm.

© 2007 Ll.García.

Veure

MALAQUITA Agregat de cristalls en pseudoesferes amb hemimorfita,

sobre auricalcita.

Classe V - Carbonats,Borats i Nitrats.

Cu2CO3(OH)2

Prullans.Cerdanya (Lleida).Lleida.Catalunya.Espanya.U.E.

Vista 0,5x0,3 cm.

© 2011 J.C.Merida.

Veure

MALAQUITA Crostes sobre dolomita.

Classe V - Carbonats,Borats i Nitrats.

Cu2CO3(OH)2

Mina Régia.Mines de Bellmunt.Bellmunt del Priorat.

Priorat.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

3,4 cm.

© 2005 Ll.García.

Veure

MALAQUITA Crostes en baritina.

Classe V - Carbonats,Borats i Nitrats.

Cu2CO3(OH)2

Mines d'El Molar.El Molar.Priorat.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

3,9 cm.

© 1999 Ll.García.

Veure

MALAQUITA Agregats esferoídes en baritina.

Classe V - Carbonats,Borats i Nitrats.

Cu2CO3(OH)2

Mina La Atrevida.Mines de Vimbodí.Vimbodí.Conca de Barberà.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

Vista 1,5x1,0 cm.

© 2013 Ll.García.

 

Veure

MALAQUITA Agregats en crostes sobre matriu.

Classe V - Carbonats,Borats i Nitrats.

Cu2CO3(OH)2

Mines de La Unión.La Unión.Múrcia.Comunitat de Múrcia (Múrcia).Espanya.U.E.

4,5 cm.

© 2014 Ll.García.

Veure

MALAQUITA Agregats en crostes sobre matriu.

Classe V - Carbonats,Borats i Nitrats.

Cu2CO3(OH)2

Coto Miner Pedreras Viejas.Mazarrón.Múrcia.Comunitat de Múrcia (Múrcia).Espanya.U.E.

4,1 cm.

© 2011 Ll.García.

Veure

MALAQUITA Petites crostes amb calcopirita i pirita sobre magnetita.

Classe V - Carbonats,Borats i Nitrats.

Cu2CO3(OH)2

Burguillos del Cerro.Zafra comarca.Badajoz.Extremadura.Espanya.U.E.

5,6 cm.

© 2004 Ll.García.

Veure

MALAQUITA Microagregats.

Classe V - Carbonats,Borats i Nitrats.

Cu2CO3(OH)2

Mina La Paloma.Zarza la Mayor.Càceres.Extremadura.Espanya.U.E.

Vista 1,2x0,8 cm.

© 2013 Ll.García.

Veure

MALAQUITA Fragment sobre matriu.

Classe V - Carbonats,Borats i Nitrats.

Cu2CO3(OH)2

Mina La Amorosa.Concessió San Rafael.Villahermosa del Rio.Castelló.Valencia (Comunitat Valenciana).Espanya.U.E.

Vista 0,9x0,6 cm.

© 2011 Ll.García.

Veure

MALAQUITA Agregat de cristalls en feixos.

Classe V - Carbonats,Borats i Nitrats.

Cu2CO3(OH)2

Kerrouchen (Kerrouchene).Khenifra.Meknès Provincia.Meknès-Tafilalet.Marroc.

7,8 cm.

© 2013 J.Ferrer.

Veure

MALAQUITA Fragment granular.

Classe V - Carbonats,Borats i Nitrats.

Cu2CO3(OH)2

Aouli.Midelt.Khenifra.Meknès Provincia.Meknès-Tafilalet.Marroc.

7,8 cm.

© 1999 Ll.García.

Veure

MALAQUITA Crostes amb limonita.

Classe V - Carbonats,Borats i Nitrats.

Cu2CO3(OH)2

Bou Becker.Touissit.Oujda.Marroc.

8,7 cm.

© 2014 Ll.García.

Veure

MALAQUITA Agregat de microcristalls sobre cuprita.

Classe V - Carbonats,Borats i Nitrats.

Cu2CO3(OH)2

Mina Tsumeb (Mina Tsumcorp).Tsumeb.Otavi.Oshikoto.Namíbia.

3,8 cm.

© 2000 Ll.García.

Veure

MALAQUITA Crostes amb calcosina en quars.

Classe V - Carbonats,Borats i Nitrats.

Cu2CO3(OH)2

Pedreres de Vila Viçosa (Pedreres de marbre).Vila Viçosa.

Évora.Portugal.U.E.

6,2 cm.

© 2005 Ll.García.

Veure

MALAQUITA Agregats estratiformes amb cristalls d'atzurita.

Classe V - Carbonats,Borats i Nitrats.

Cu2CO3(OH)2

Mina Liufengshan.Guichi.Chizhou.Anhui.Xina.

6,8 cm.

© 2006 Ll.García.

Veure

MALAQUITA Agregats botrioidals.

Classe V - Carbonats,Borats i Nitrats.

Cu2CO3(OH)2

Mina Kamoto (Mina Kamoto Principal).Kamoto.Kolwezi.Shaba (Katanga).Zaire (Congo).

10,8 cm.

© 2010 J.Ferrer.

Veure

MALAQUITA Agregats botrioidals.

Classe V - Carbonats,Borats i Nitrats.

Cu2CO3(OH)2

Mina Kolwezi.Kolwezi.Shaba (Katanga).Zaire (Congo).

28,6 cm.

© 2004 Ll.García.

Veure

MALAQUITA Fragment estalactític.

Classe V - Carbonats,Borats i Nitrats.

Cu2CO3(OH)2

Mina Musonoi.Kolwezi.Shaba (Katanga).Zaire (Congo).

4 cm.

© 2000 Ll.García.

REFERÉNCIES:
  • Autors:

  • Bibliogràfia:

  • Museus:

  • Webs:

MALAQUITA

Cristalls aciculars amb calcosina i limonita.

Classe V - Carbonats,Borats i Nitrats.

Cu2CO3(OH)2

Mines de Bonmatí (Mines del Puig de Sant Julià).

Puig de Sant Julià.Sant Julià del Llor-Bonmatí.

Selva.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

6,8x5,2x4,6 cm.

© 2000 Ll.García.

 

 

JACIMENTS

 

  1. Alemanya.U.E.

    1. Renània-Palatinat.Alemanya.U.E.

      1. Moschellandsberg.Renània-Palatinat.Alemanya.U.E.

        1. Mina Carolina.Moschellandsberg.Renània-Palatinat.Alemanya.U.E.

  2. Austràlia.

    1. Nova Gal.les del Sud.Austràlia.

      1. Broken Hill.Nova Gal.les del Sud.Austràlia.

        1. Proprietary Mine.Broken Hill.Nova Gal.les del Sud.Austràlia.

  3. Austria.U.E.

    1. Tirol.Austria.U.E.

      1. Schwaz.Tirol.Austria.U.E.

  4. Brasil.

    1. Bahía.Brasil.

  5. Espanya.U.E.

    1. Andalusía.Espanya.U.E.

      1. Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

        1. Abla.Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

        2. Almería Àrea Metropolitana (Comarca Metropolitana de Almería).Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

          1. Níjar.Almería Àrea Metropolitana (Comarca Metropolitana de Almería).Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

            1. Huebro.Níjar.Almería Àrea Metropolitana (Comarca Metropolitana de Almería).Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

              1. Vedat miner Laísquez (Coto Minero Laísquez) ( Mines Laísquez) (Mines Laíquez).Huebro.Níjar.Almería Àrea Metropolitana (Comarca Metropolitana de Almería).Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

            2. Rodalquilar.Níjar.Almería Àrea Metropolitana (Comarca Metropolitana de Almería).Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

              1. Cerro de los Guardias.Rodalquilar.Níjar.Almería Àrea Metropolitana (Comarca Metropolitana de Almería).Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

                1. Mina del Cerro de los Guardias.Cerro de los Guardias.Rodalquilar.Níjar.Almería Àrea Metropolitana (Comarca Metropolitana de Almería).Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

                2. Mina Sol.Cerro de los Guardias.Rodalquilar.Níjar.Almería Àrea Metropolitana (Comarca Metropolitana de Almería).Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

              2. Mina María Josefa.Rodalquilar.Níjar.Almería Àrea Metropolitana (Comarca Metropolitana de Almería).Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

        3. Alta Almanzora (Comarca Alto Almanzora).Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

          1. Tíjola.Alta Almanzora (Comarca Alto Almanzora).Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

            1. Rambla de Las Cocotas.Tíjola.Alta Almanzora (Comarca Alto Almanzora).Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

              1. Mina Las Cocotas.Rambla de Las Cocotas.Tíjola.Alta Almanzora (Comarca Alto Almanzora).Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

        4. Berja.Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

          1. Sierra de Gàdor (Berja).Berja.Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

            1. Pou San Diego.Sierra de Gàdor (Berja).Berja.Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

        5. Fondón.Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

          1. Mines de Fondón.Fondón.Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

            1. Mina La Granadina.Mines de Fondón.Fondón.Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

        6. Huercal-Overa.Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

          1. Cerro Minado.Huercal-Overa.Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

            1. Mina Cuesta Alta.Cerro Minado.Huercal-Overa.Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

        7. Levante Almeriense (Comarca del Levante Almeriense).Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

          1. Bédar.Levante Almeriense (Comarca del Levante Almeriense).Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

            1. El Pinar de Bédar.Bédar.Levante Almeriense (Comarca del Levante Almeriense).Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

              1. Aflorament de secundaris de Cu-Pb-Zn.El Pinar de Bédar.Bédar.Levante Almeriense (Comarca del Levante Almeriense).Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

              2. Mina Aprovechado.El Pinar de Bédar.Bédar.Levante Almeriense (Comarca del Levante Almeriense).Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

              3. Mina La Reforma.El Pinar de Bédar.Bédar.Levante Almeriense (Comarca del Levante Almeriense).Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

          2. Lubrín.Levante Almeriense (Comarca del Levante Almeriense).Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

            1. El Chive.Lubrín.Levante Almeriense (Comarca del Levante Almeriense).Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

        8. Los Lobos.Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

          1. Barranco Jaroso.Los Lobos.Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

          2. Sierra Almagrera.Los Lobos.Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

        9. Sierra de Bacares.Almería.Andalusía.Espanya.U.E. (?)

        10. Sierra de Filàbres.Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

      2. Córdova.Andalusía.Espanya.U.E.

        1. Fuenteovejuna (Fuente Obejuna).Córdova.Andalusía.Espanya.U.E.

          1. La Cardenchosa.Fuenteovejuna (Fuente Obejuna).Córdova.Andalusía.Espanya.U.E.

            1. Mines Glória.La Cardenchosa.Fuenteovejuna (Fuente Obejuna).Córdova.Andalusía.Espanya.U.E.

              1. Complexa de Mines Glória.Mines Glória.La Cardenchosa.Fuenteovejuna (Fuente Obejuna).Córdova.Andalusía.Espanya.U.E.

        2. Hinojosa del Duque.Córdova.Andalusía.Espanya.U.E.

        3. Torrecampo.Córdova.Andalusía.Espanya.U.E.

        4. Villaviciosa de Córdova.Córdova.Andalusía.Espanya.U.E.

          1. Mines Santa Teresa I i II.Villaviciosa de Córdova.Córdova.Andalusía.Espanya.U.E.

      3. Granada.Andalusía.Espanya.U.E.

        1. Baza.Granada.Andalusía.Espanya.U.E.

        2. Molvízar.Granada.Andalusía.Espanya.U.E.

          1. Mina Encontrada.Molvízar.Granada.Andalusía.Espanya.U.E.

        3. Motril.Granada.Andalusía.Espanya.U.E.

        4. Notàez.Granada.Andalusía.Espanya.U.E.

      4. Huelva.Andalusía.Espanya.U.E.

        1. Cala.Huelva.Andalusía.Espanya.U.E.

          1. Mines de Cala.Cala.Huelva.Andalusía.Espanya.U.E.

            1. Corta Manuel.Mines de Cala.Cala.Huelva.Andalusía.Espanya.U.E.

        2. El Andévalo (Comarca de El Andévalo).Huelva.Andalusía.Espanya.U.E.

          1. Puebla de Guzmán.El Andévalo (Comarca de El Andévalo).Huelva.Andalusía.Espanya.U.E.

            1. Las Herrerias (Mina de Las Herrerías).Puebla de Guzmán.El Andévalo (Comarca de El Andévalo).Huelva.Andalusía.Espanya.U.E.

              1. Corta Santa Bárbara.Las Herrerias (Mina de Las Herrerías).Puebla de Guzmán.El Andévalo (Comarca de El Andévalo).Huelva.Andalusía.Espanya.U.E.

        3. Riotinto.Huelva.Andalusía.Espanya.U.E.

          1. Mines de Riotinto.Riotinto.Huelva.Andalusía.Espanya.U.E.

            1. Cerro Colorado.Mines de Riotinto.Riotinto.Huelva.Andalusía.Espanya.U.E.

        4. Tharsis.Huelva.Andalusía.Espanya.U.E.

          1. Mines de Tharsis.Tharsis.Huelva.Andalusía.Espanya.U.E.

      5. Jaén.Andalusía.Espanya.U.E.

        1. Linares.Jaén.Andalusía.Espanya.U.E.

      6. Màlaga.Andalusía.Espanya.U.E.

        1. Maro.Màlaga.Andalusía.Espanya.U.E.

      7. Sevilla.Andalusía.Espanya.U.E.

        1. Aznalcóllar.Sevilla.Andalusía.Espanya.U.E.

        2. Guillena.Sevilla.Andalusía.Espanya.U.E.

        3. Peñaflor.Sevilla.Andalusía.Espanya.U.E.

    2. Aragó.Espanya.U.E.

      1. Osca.Aragó.Espanya.U.E.

        1. Benabarre.Osca.Aragó.Espanya.U.E.

        2. Benasc.Osca.Aragó.Espanya.U.E.

        3. Bielsa.Osca.Aragó.Espanya.U.E.

          1. Parzán.Bielsa.Osca.Aragó.Espanya.U.E.

            1. Pic de Liena.Parzán.Bielsa.Osca.Aragó.Espanya.U.E.

              1. Mines de Parzán (Mines de Liena).Pic de Liena.Parzán.Bielsa.Osca.Aragó.Espanya.U.E.

                1. Mina Luisa.Mines de Parzán (Mines de Liena).Pic de Liena.Parzán.Bielsa.Osca.Aragó.Espanya.U.E.

        4. Castanesa.Osca.Aragó.Espanya.U.E.

        5. Gistaín.Osca.Aragó.Espanya.U.E.

          1. Hospital de Gistaín.Gistaín.Osca.Aragó.Espanya.U.E.

            1. Barranc de la Sallena.Hospital de Gistaín.Gistaín.Osca.Aragó.Espanya.U.E.

              1. Mina de Viciele.Barranc de la Sallena.Hospital de Gistaín.Gistaín.Osca.Aragó.Espanya.U.E.

        6. La Almunia del Romeral.Osca.Aragó.Espanya.U.E.

        7. Ribagorça.Osca.Aragó.Espanya.U.E.

          1. Montanui (Montanuy).Ribagorça.Osca.Aragó.Espanya.U.E.

            1. Estet.Montanui (Montanuy).Ribagorza.Osca.Aragó.Espanya.U.E.

              1. Mines d'Estet.Estet.Montanui (Montanuy).Ribagorza.Osca.Aragó.Espanya.U.E.

        1. Sallent de Gàllego.Osca.Aragó.Espanya.U.E.

      2. Saragossa.Aragó.Espanya.U.E.

        1. Aguarón.Saragossa.Aragó.Espanya.U.E.

          1. Barranc de Tembleras.Aguarón.Saragossa.Aragó.Espanya.U.E.

            1. Mina Tres Amigos.Barranc de Tembleras.Aguarón.Saragossa.Aragó.Espanya.U.E.

        2. Aladrén.Saragossa.Aragó.Espanya.U.E.

          1. Mina Santo Ángel.Aladrén.Saragossa.Aragó.Espanya.U.E.

        3. Alpartir.Saragossa.Aragó.Espanya.U.E.

          1. Mina Colosal Platífera.Alpartir.Saragossa.Aragó.Espanya.U.E.

        4. Aranda de Moncayo.Saragossa.Aragó.Espanya.U.E.

          1. Cerro Viejo.Aranda de Moncayo.Saragossa.Aragó.Espanya.U.E.

            1. Afloraments de Cerro Viejo.Cerro Viejo.Aranda de Moncayo.Saragossa.Aragó.Espanya.U.E.

        5. Ateca.Saragossa.Aragó.Espanya.U.E.

          1. Confluencia Ateca-Carenas-Castejón de las Armas.Ateca.Saragossa.Aragó.Espanya.U.E.

            1. Mina Aragón.Confluencia Ateca-Carenas-Castejón de las Armas.Ateca.Saragossa.Aragó.Espanya.U.E.

            2. Mina Jacoba.Confluencia Ateca-Carenas-Castejón de las Armas.Ateca.Saragossa.Aragó.Espanya.U.E.

            3. Mina Leonor.Confluencia Ateca-Carenas-Castejón de las Armas.Ateca.Saragossa.Aragó.Espanya.U.E.

        6. Biel.Saragossa.Aragó.Espanya.U.E.

          1. Mines de Biel.Biel.Saragossa.Aragó.Espanya.U.E.

        7. Bubierca.Saragossa.Aragó.Espanya.U.E.

          1. Mines de La Pedraza.Bubierca.Saragossa.Aragó.Espanya.U.E.

        8. Calcena.Saragossa.Aragó.Espanya.U.E.

          1. Barranc de Valdeplata.Calcena.Saragossa.Aragó.Espanya.U.E.

            1. Mines del Barranco de Valdeplata.Barranc de Valdeplata.Calcena.Saragossa.Aragó.Espanya.U.E.

              1. Mina Ménsula.Mines del Barranco de Valdeplata.Barranc de Valdeplata.Calcena.Saragossa.Aragó.Espanya.U.E.

        9. Comunitat de Calataiud comarca (Comarca Comunidad de Calatayud).Saragossa.Aragó.Espanya.U.E.

          1. Carenas.Comunitat de Calataiud comarca (Comarca Comunidad de Calatayud).Saragossa.Aragó.Espanya.U.E.

            1. Mt. Atalaya.Carenas.Comunitat de Calataiud comarca (Comarca Comunidad de Calatayud).Saragossa.Aragó.Espanya.U.E.

          2. Munébrega.Comunitat de Calataiud comarca (Comarca Comunidad de Calatayud).Saragossa.Aragó.Espanya.U.E.

            1. Mina Nicasio.Munébrega.Comunitat de Calataiud comarca (Comarca Comunidad de Calatayud).Saragossa.Aragó.Espanya.U.E.

        10. El Frasno.Saragossa.Aragó.Espanya.U.E.

        11. Épila.Saragossa.Aragó.Espanya.U.E.

          1. Mina Esperanza.Épila.Saragossa.Aragó.Espanya.U.E.

        12. Fombuena.Saragossa.Aragó.Espanya.U.E.

          1. Barranc de la Sierra.Fombuena.Saragossa.Aragó.Espanya.U.E.

            1. Mina Africana.Barranc de la Sierra.Fombuena.Saragossa.Aragó.Espanya.U.E.

          2. Barranc del Hocino.Fombuena.Saragossa.Aragó.Espanya.U.E.

            1. Mina San José (Mina Barranco del Hocino).Barranc del Hocino.Fombuena.Saragossa.Aragó.Espanya.U.E.

        13. Jarque de Moncayo.Saragossa.Aragó.Espanya.U.E.

          1. Paratge de Valdeoseja.Jarque de Moncayo.Saragossa.Aragó.Espanya.U.E.

            1. Aflorament de Valdeoseja.Paratge de Valdeoseja.Jarque de Moncayo.Saragossa.Aragó.Espanya.U.E.

        14. Litago.Saragossa.Aragó.Espanya.U.E.

        15. Mesones de Isuela.Saragossa.Aragó.Espanya.U.E.

          1. Corrales de los Valles.Mesones de Isuela.Saragossa.Aragó.Espanya.U.E.

            1. Filons de Corrales de los Valles.Corrales de los Valles.Mesones de Isuela.Saragossa.Aragó.Espanya.U.E.

        16. Morés.Saragossa.Aragó.Espanya.U.E.

          1. Purroy.Morés.Saragossa.Aragó.Espanya.U.E.

            1. Pedreres de Purroy.Purroy.Morés.Saragossa.Aragó.Espanya.U.E.

        17. Sestrica.Saragossa.Aragó.Espanya.U.E.

          1. Paratge de La Lenje.Sestrica.Saragossa.Aragó.Espanya.U.E.

        18. Tierga.Saragossa.Aragó.Espanya.U.E.

          1. Barranc del Judio.Tierga.Saragossa.Aragó.Espanya.U.E.

            1. Mina Santa Rosa.Barranc del Judio.Tierga.Saragossa.Aragó.Espanya.U.E.

        19. Tobed.Saragossa.Aragó.Espanya.U.E.

          1. Mina Alfonso.Tobed.Saragossa.Aragó.Espanya.U.E.

      3. Terol.Aragó.Espanya.U.E.

        1. Azaila.Terol.Aragó.Espanya.U.E.

          1. Los Pedreñales.Azaila.Terol.Aragó.Espanya.U.E.

        2. Santa Cruz de Nogueras.Terol.Aragó.Espanya.U.E.

          1. Mina Virgen del Carmen (Mina Ntra. Señora del Carmen) (Mina Imperial).Santa Cruz de Nogueras.Terol.Aragó.Espanya.U.E.

        3. Serra d'Albarracín.Terol.Aragó.Espanya.U.E.

          1. Rubiales.Serra d'Albarracín.Terol.Aragó.Espanya.U.E.

            1. Collado de la Plata.Rubiales.Serra d'Albarracín.Terol.Aragó.Espanya.U.E.

              1. Mina La Plata.Collado de la Plata.Rubiales.Serra d'Albarracín.Terol.Aragó.Espanya.U.E.

          2. Torres de Albarracín.Serra d'Albarracín.Terol.Aragó.Espanya.U.E.

            1. Cerro de la Corte.Torres de Albarracín.Serra d'Albarracín.Terol.Aragó.Espanya.U.E.

              1. Mines del Cerro de la Corte.Cerro de la Corte.Torres de Albarracín.Serra d'Albarracín.Terol.Aragó.Espanya.U.E.

                1. Mina Santisima Trinidad.Mines del Cerro de la Corte.Cerro de la Corte.Torres de Albarracín.Serra d'Albarracín.Terol.Aragó.Espanya.U.E.

    3. Astúries.Espanya.U.E.

      1. Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

        1. Allande.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

          1. Pola de Allande.Allande.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

        2. Aller (Ayer).Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

          1. Pelúgano.Aller (Ayer).Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

            1. Peña Mea.Pelúgano.Aller (Ayer).Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

        3. Amieva.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

        4. Belmonte (Belmonte de Miranda).Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

          1. El Valle-Boinás.Belmonte (Belmonte de Miranda).Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

            1. Mines d'El Valle-Boinás.El Valle-Boinás.Belmonte (Belmonte de Miranda).Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

        5. Bimenes.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

        6. Cabrales.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

          1. Cabrales (Carreña).Cabrales.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

            1. Ortiguero de Cabrales.Cabrales.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

              1. Mina Delfina (Minona d'Alda).Ortiguero de Cabrales.Cabrales.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

          2. Carreña.Cabrales.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

            1. Asiego,Carreña.Cabrales.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

              1. Mina Ivona.Asiego,Carreña.Cabrales.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

          3. Las Arenas (Arenas de Cabrales).Cabrales.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

          4. Poo (Poo de Cabrales).Cabrales.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

            1. Porcillegas.Poo (Poo de Cabrales).Cabrales.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

        7. Candamo.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

        8. Cangas de Onís (Cangues d'Onís).Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

          1. Covadonga (Cuadonga).Cangas de Onís (Cangues d'Onís).Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

            1. Llacs de Covadonga (Lagos de Covadonga).Covadonga (Cuadonga).Cangas de Onís (Cangues d'Onís).Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

              1. Mines de Buferrera.Llacs de Covadonga (Lagos de Covadonga).Covadonga (Cuadonga).Cangas de Onís (Cangues d'Onís).Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

          2. Mestas de Con (Con).Cangas de Onís (Cangues d'Onís).Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

            1. Mina El Milagro (Mina Milagro) (Mina Consuelo).Mestas de Con (Con).Cangas de Onís (Cangues d'Onís).Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

        9. Caso.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

        10. Colunga.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

          1. Carrandi.Colunga.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

        11. Laviana (Llaviana).Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

          1. El Condado (El Condao).Laviana (Llaviana).Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

          2. Sierra de Peña Mayor.Laviana (Llaviana).Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

        12. Lena (Llena).Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

          1. Muñón Cimero (Muñon Cimiru).Lena (Llena).Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

            1. La Soterraña.Muñón Cimero (Muñon Cimiru).Lena (Llena).Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

              1. Mina Eugenia (Mines de La Soterraña).La Soterraña.Muñón Cimero (Muñon Cimiru).Lena (Llena).Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

          2. Pola de Lena (La Pola Llena) (La Pola).Lena (Llena).Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

        13. Llanes.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

          1. Ardisana.Llanes.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

            1. Riocaliente (Ricaliente).Ardisana.Llanes.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

        14. Oriente (Comarca de Oriente).Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

          1. Caravia.Oriente (Comarca de Oriente).Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

            1. Caravia Baja.Caravia.Oriente (Comarca de Oriente).Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

              1. Duyos.Caravia Baja.Caravia.Oriente (Comarca de Oriente).Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

                1. Pedrera Llamas.Duyos.Caravia Baja.Caravia.Oriente (Comarca de Oriente).Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

        15. Parres.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

          1. Llerandi.Parres.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

            1. San Cosme (San Cosme de Llerandi).Llerandi.Parres.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

              1. Mina El Coriellu.San Cosme (San Cosme de Llerandi).Llerandi.Parres.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

        16. Peñamellera Alta.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

          1. Llonín.Peñamellera Alta.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

          2. Mier.Peñamellera Alta.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

            1. Niserias (Barrio Niserias).Mier.Peñamellera Alta.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

              1. Mina Picayos de Mier (Mina Los Picayos).Niserias (Barrio Niserias).Mier.Peñamellera Alta.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

        17. Piloña.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

          1. San Antonio.Piloña.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

            1. Infiesto (L'Infiestu).San Antonio.Piloña.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

          2. Valle.Piloña.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

        18. Ponga.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

          1. Taranes.Ponga.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

            1. Valle del Moro.Taranes.Ponga.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

        19. Proaza.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

          1. Caranga d'Arriba.Proaza.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

            1. Mines del "Grupo Minero Cantábria".Caranga d'Arriba.Proaza.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

        20. Ribadesella.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

          1. Berbes.Ribadesella.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

            1. Mina Cueto del Aspa (Cuetu de l'Aspa).Berbes.Ribadesella.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

        21. Riosa.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

          1. La Vega.Riosa.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

            1. Rioseco.La Vega.Riosa.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

              1. Sierra del Aramo.Rioseco.La Vega.Riosa.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

                1. Mines del Aramo (Mines de Riosa) (Mines de Llamo) (Mines de Rioseco) (Mines de Texeo (Texeu)) (Mina Teresita).Sierra del Aramo.Rioseco.La Vega.Riosa.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

        22. Salas.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

          1. Soto de los Infantes.Salas.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

        23. San Martín del Rey Aurelio (Samartín del Rei Aurelio).Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

          1. Sotrondio (San Martín del Rey Aurelio).San Martín del Rey Aurelio (Samartín del Rei Aurelio).Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

        24. Siero (Pola de Siero).Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

          1. La Collada.Siero (Pola de Siero).Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

        25. Sobrescobio (Sobrescobiu).Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

          1. Rioseco (Rusecu).Sobrescobio (Sobrescobiu).Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

            1. Peña Caón (Cantu Cumbral).Rioseco (Rusecu).Sobrescobio (Sobrescobiu).Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

        26. Somiedo (Somiedu).Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

          1. Villar de Vildas.Somiedo (Somiedu).Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

        27. Vegadeo (A Veiga) (Vega de Ribadeo).Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

          1. Meredo.Vegadeo (A Veiga) (Vega de Ribadeo).Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

            1. Mina Montealegre.Meredo.Vegadeo (A Veiga) (Vega de Ribadeo).Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

        28. Yernes y Tameza.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

          1. Yernes.Yernes y Tameza.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

            1. Vendillés (Vendiés).Yernes.Yernes y Tameza.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

    4. Balears (Illes Balears).Espanya.U.E.

      1. Menorca (Illa de Menorca).Balears (Illes Balears).Espanya.U.E.

        1. Maó.Menorca (Illa de Menorca).Balears (Illes Balears).Espanya.U.E.

          1. Estancia de n'Aiguardent.Maó.Menorca (Illa de Menorca).Balears (Illes Balears).Espanya.U.E.

            1. Mina La Partida.Estancia de n'Aiguardent.Maó.Menorca (Illa de Menorca).Balears (Illes Balears).Espanya.U.E.

          2. Illa d'en Colom.Maó.Menorca (Illa de Menorca).Balears (Illes Balears).Espanya.U.E.

            1. Sa Mitja Lluna.Illa d'en Colom.Maó.Menorca (Illa de Menorca).Balears (Illes Balears).Espanya.U.E.

    5. Cantàbria.Espanya.U.E.

      1. Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

        1. Campoo-Los Valles comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

          1. Hermandad de Campoo de Suso.Campoo-Los Valles comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

            1. Soto.Hermandad de Campoo de Suso.Campoo-Los Valles comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

              1. Mines de Soto.Soto.Hermandad de Campoo de Suso.Campoo-Los Valles comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

                1. Mina Campurriana.Mines de Soto.Soto.Hermandad de Campoo de Suso.Campoo-Los Valles comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

          2. Reinosa.Campoo-Los Valles comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

        2. El Besaya (Vall del Besaya).Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

          1. Bárcena de Pie de Concha.El Besaya (Vall del Besaya) comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

          2. Torrelavega.El Besaya (Vall del Besaya).Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

            1. Viérnoles.Torrelavega.El Besaya (Vall del Besaya).Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

              1. Mt. Dobra.Viérnoles.Torrelavega.El Besaya (Vall del Besaya).Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

                1. Pedrera Nieves (Mina Nieves).Mt. Dobra.Viérnoles.Torrelavega.El Besaya (Vall del Besaya).Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

        3. Liébana comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

          1. Pics d'Europa.Liébana comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

            1. Cillorigo de Liébana.Pics d'Europa.Liébana comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

              1. Bejes.Cillorigo de Liébana.Pics d'Europa.Liébana comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

                1. Vall de Liébana.Bejes.Cillorigo de Liébana.Pics d'Europa.Liébana comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

                  1. Sierra de Àndara.Vall de Liébana.Bejes.Cillorigo de Liébana.Pics d'Europa.Liébana comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

                    1. Mines de Àndara (Mines la Providencia).Sierra de Àndara.Vall de Liébana.Bejes.Cillorigo de Liébana.Pics d'Europa.Liébana comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

                      1. Mina Enclavada.Mines de Àndara (Mines la Providencia).Sierra de Àndara.Vall de Liébana.Bejes.Cillorigo de Liébana.Pics d'Europa.Liébana comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

    6. Castella i Lleó.Espanya.U.E.

      1. Àvila.Castella i Lleó.Espanya.U.E.

        1. El Barraco.Àvila.Castella i Lleó.Espanya.U.E.

      2. Burgos.Castella i Lleó.Espanya.U.E.

        1. Hortigüela.Burgos.Castella i Lleó.Espanya.U.E.

        2. Huidobro.Burgos.Castella i Lleó.Espanya.U.E.

        3. Monterrubio.Burgos.Castella i Lleó.Espanya.U.E.

      3. Lleó.Castella i Lleó.Espanya.U.E.

        1. Burón.Lleó.Castella i Lleó.Espanya.U.E.

        2. Càrmenes.Lleó.Castella i Lleó.Espanya.U.E.

          1. Mina Profunda (Mina La Profunda).Càrmenes.Lleó.Castella i Lleó.Espanya.U.E.

        3. Toral de los Vados.Lleó.Castella i Lleó.Espanya.U.E.

          1. Mina Antonina.Toral de los Vados.Lleó.Castella i Lleó.Espanya.U.E.

        4. Villamanín.Lleó.Castella i Lleó.Espanya.U.E.

      4. Palencia.Castella i Lleó.Espanya.U.E.

        1. Estalaya.Palencia.Castella i Lleó.Espanya.U.E.

          1. Mines d'Estalaya.Estalaya.Palencia.Castella i Lleó.Espanya.U.E.

        2. Baños de Cerrato.Palencia.Castella i Lleó.Espanya.U.E.

          1. Mines de Baños de Cerrato.Baños de Cerrato.Palencia.Castella i Lleó.Espanya.U.E.

    7. Castella La Manxa.Espanya.U.E.

      1. Ciutat Reial.Castella La Manxa.Espanya.U.E.

        1. Villahermosa.Ciutat Reial.Castella La Manxa.Espanya.U.E.

      2. Guadalajara.Castella La Manxa.Espanya.U.E.

        1. Pardos.Guadalajara.Castella La Manxa.Espanya.U.E.

          1. Mina Inesperada.Pardos.Guadalajara.Castella La Manxa.Espanya.U.E.

          2. Mina La Estrella.Pardos.Guadalajara.Castella La Manxa.Espanya.U.E.

    8. Catalunya.Espanya.U.E.

      1. Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

        1. Alt Penedés.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

        2. Baix Llobregat.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

          1. El Papiol.Baix Llobregat.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Pedrera Berta (Mina Berta).El Papiol.Baix Llobregat.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

        3. Barcelonés.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

          1. Barcelona municipi.Barcelonés.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Collserola.Barcelona municipi.Barcelonés.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

              1. Bellesguard.Collserola.Barcelona municipi.Barcelonés.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

              2. Vallvidrera.Collserola.Barcelona municípi.Barcelonés.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

        4. Bergadà.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

          1. Bagà.Bergadà.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Mina de La Bófia de Bagà.Bagà.Bergadà.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

        5. Maresme.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

          1. Tordera.Maresme.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Hortsavinyà.Tordera.Maresme.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

              1. Mina de Can Montsant (Mines de Can Montsant).Hortsavinyà.Tordera.Maresme.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

        6. Vallés Occidental.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

          1. Montcada i Reixac.Vallés Occidental.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Turó de Montcada.Montcada i Reixac.Vallés Occidental.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

              1. Pedrera Asland.Turó de Montcada.Montcada i Reixac.Vallés Occidental.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

        7. Vallés Oriental.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

          1. El Figaró.Vallés Oriental.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Montmany.El Figaró.Vallés Oriental.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

              1. Mina de Can Oliveres.Montmany.El Figaró.Vallés Oriental.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

          2. Gualba de d'Alt.Vallés Oriental.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Pedreres de Gualba.Gualba de d'Alt.Vallés Oriental.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

              1. Pedrera El Americano.Pedreres de Gualba.Gualba de d'Alt.Vallés Oriental.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

      2. Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

        1. Alt Empordà.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

          1. Cantallops.Alt Empordà.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

          2. Colera.Alt Empordà.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Molinàs (Molinars).Colera.Alt Empordà.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

              1. Mina de Mas Buixó (Mina Buixó).Molinàs (Molinars).Colera.Alt Empordà.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

              2. Mina de Mas Corbera (Mina Corbera).Molinàs (Molinars).Colera.Alt Empordà.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

          3. Darnius.Alt Empordà.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

          4. Sant Llorenç de la Muga.Alt Empordà.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Montdevà.Sant Llorenç de la Muga.Alt Empordà.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

              1. Mines de Montdevà.Montdevà (Montdavà).Sant Llorenç de la Muga.Alt Empordà.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

        2. Baix Empordà.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

          1. Palafrugell municipi.Baix Empordà.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Llofriu.Palafrugell municipi.Baix Empordà.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

              1. Mines de Llofriu (Mines de Palafrugell).Llofriu.Palafrugell municipi.Baix Empordà.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

                1. Mina d'en Torrent (Mina de la Font de la Teula).Mines de Llofriu (Mines de Palafrugell).Llofriu.Palafrugell municipi.Baix Empordà.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

          2. Palamós.Baix Empordà.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Mina Infern (Mina de l'Alemany).Palamós.Baix Empordà.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

            2. Mines de Sant Joan de Palamós.Palamós.Baix Empordà.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

              1. Mina La Trinchera.Mines de Sant Joan de Palamós.Palamós.Baix Empordà.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

        3. Cerdanya (Girona).Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

          1. Alp.Cerdanya (Girona).Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Tossa d'Alp (Pedró dels Quatre Batlles).Alp.Cerdanya (Girona).Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

              1. Mina de la Mena (La Mena) (Mina del Manganés).Tossa d'Alp (Pedró dels Quatre Batlles).Alp.Cerdanya (Girona).Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

        4. Ripollés.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

          1. Camprodón.Ripollés.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Rocabruna.Camprodón.Ripollés.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

              1. Mina de las Ferreres.Rocabruna.Camprodón.Ripollés.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

          2. Queralbs.Ripollés.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Mina Saragossa (Mina Zaragoza).Queralbs.Ripollés.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

          3. Setcases.Ripollés.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Pic de Costabona.Setcases.Ripollés.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

              1. Mines de Turón.Pic de Costabona.Setcases.Ripollés.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

          4. Vall de Ribes.Ripollés.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Ribes de Fresser.Vall de Ribes.Ripollés.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

              1. Mina Cassandra.Ribes de Fresser.Vall de Ribes.Ripollés.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

        5. Selva.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

          1. Les Guilleries.Selva.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.
            1. Susqueda.Les Guilleries.Selva.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.
              1. Sant Martí Sacalm.Susqueda.Les Guilleries.Selva.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.
                1. Can Llebó.Sant Martí Sacalm.Susqueda.Les Guilleries.Selva.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.
                  1. Mines de Can Llebó.Can Llebó.Sant Martí Sacalm.Susqueda.Les Guilleries.Selva.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.
          2. Osor.Selva.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Mines d'Osor.Osor.Selva.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

              1. Mina Leonor.Mines d'Osor.Osor.Selva.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

          3. Sant Julià del Llor-Bonmatí.Selva.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Puig de Sant Julià.Sant Julià del Llor-Bonmatí.Selva.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

              1. Mines de Bonmatí (Mines del Puig de Sant Julià).Puig de Sant Julià.Sant Julià del Llor-Bonmatí.Selva.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

                1. Mina Vagilada.Mines de Bonmatí (Mines del Puig de Sant Julià).Puig de Sant Julià.Sant Julià del Llor-Bonmatí.Selva.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

      3. Lleida.Catalunya.Espanya.U.E.

        1. Alt Urgell.Lleida.Catalunya.Espanya.U.E.

          1. Pont de Bar.Alt Urgell.Lleida.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Toloriu.Pont de Bar.Alt Urgell.Lleida.Catalunya.Espanya.U.E.

              1. Bar.Toloriu.Pont de Bar.Alt Urgell.Lleida.Catalunya.Espanya.U.E.

                1. Mina de Serra Mata (Mines de Bar).Bar.Toloriu.Pont de Bar.Alt Urgell.Lleida.Catalunya.Espanya.U.E.

        2. Alta Ribagorça.Lleida.Catalunya.Espanya.U.E.

        3. Cerdanya (Lleida).Lleida.Catalunya.Espanya.U.E.

          1. Prullans.Cerdanya (Lleida).Lleida.Catalunya.Espanya.U.E.

        4. Pallars Jussà.Lleida.Catalunya.Espanya.U.E.

          1. La Torre de Cabdella.Pallars Jussà.Lleida.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. La Plana de Mont-Ros.Vall Fosca.La Torre de Cabdella.Pallars Jussà.Lleida.Catalunya.Espanya.U.E.

              1. Castell-estaó.La Plana de Mont-Ros.Vall Fosca.La Torre de Cabdella.Pallars Jussà.Lleida.Catalunya.Espanya.U.E.

                1. Mina Eureka.Castell-estaó.La Plana de Mont-Ros.Vall Fosca.La Torre de Cabdella.Pallars Jussà.Lleida.Catalunya.Espanya.U.E.

        5. Vall d'Aràn.Lleida.Catalunya.Espanya.U.E.

          1. Arrés.Vall d'Aràn.Lleida.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Mina Victória.Arrés.Vall d'Aràn.Lleida.Catalunya.Espanya.U.E.
          1. Vielha (Viella Mitg Arán) (Vielha e Mijaran) (Viella i Mitjaràn) (Viella).Vall d'Aràn.Lleida.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Serra d'Horno (Hornos).Vielha (Viella Mitg Arán) (Vielha e Mijaran) (Viella i Mitjaràn) (Viella).Vall d'Aràn.Lleida.Catalunya.Espanya.U.E.

              1. Capçalera del riu Nere.Serra d'Horno (Hornos).Vielha (Viella Mitg Arán) (Vielha e Mijaran) (Viella i Mitjaràn) (Viella).Vall d'Aràn.Lleida.Catalunya.Espanya.U.E.

                1. Güell d'Horno.Capçalera del riu Nere.Serra d'Horno (Hornos).Vielha (Viella Mitg Arán) (Vielha e Mijaran) (Viella i Mitjaràn) (Viella).Vall d'Aràn.Lleida.Catalunya.Espanya.U.E.

      4. Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

        1. Baix Camp.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

          1. L'Alforja.Baix Camp.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Mines de L'Alforja.L'Alforja.Baix Camp.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

          2. L'Argentera.Baix Camp.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Mines de l'Argentera.L'Argentera.Baix Camp.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

        2. Conca de Barberà.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

          1. Vimbodí.Conca de Barberà.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Mines de Vimbodí.Vimbodí.Conca de Barberà.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

              1. Mina La Atrevida.Mines de Vimbodí.Vimbodí.Conca de Barberà.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

                1. El Malacate.Mina La Atrevida.Mines de Vimbodí.Vimbodí.Conca de Barberà.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

                2. Galería Tacho.Mina La Atrevida.Mines de Vimbodí.Vimbodí.Conca de Barberà.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

        3. Priorat.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

          1. Bellmunt del Priorat.Priorat.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Mines de Bellmunt.Bellmunt del Priorat.Priorat.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

              1. Mina Eugénia (Mina Gran) (Mina Inocenta).Mines de Bellmunt.Bellmunt del Priorat.Priorat.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

              2. Mina Régia.Mines de Bellmunt.Bellmunt del Priorat.Priorat.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

          2. Cornudella de Montsant.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Mina de la Turquesa.Cornudella de Montsant.Priorat.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

            2. Mines del Barranc Fondo (Mina Marcelino).Cornudella de Montsant.Priorat.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

          3. El Molar.Priorat.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Mines d'El Molar.El Molar.Priorat.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

              1. Mina Linda Mariquita.Mines d'El Molar.El Molar.Priorat.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

                1. Filó de baritina-tennantita.Mina Linda Mariquita.Mines d'El Molar.El Molar.Priorat.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

          4. Falset.Priorat.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Mina Càndida (Mina de la Creu Grossa).Falset.Priorat.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

            2. Pinyana (Mina Argentífera).Falset.Priorat.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

            3. Pinyana Sud.Falset.Priorat.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

          5. Gratallops.Priorat.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Mina Segarrés.Gratallops.Priorat.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

    9. Comunitat de Madrid (Madrid).Espanya.U.E.

      1. Madrid.Comunitat de Madrid (Madrid).Espanya.U.E.

        1. Cerceda.Madrid.Comunitat de Madrid (Madrid).Espanya.U.E.

        2. Colmenar Viejo.Madrid.Comunitat de Madrid (Madrid).Espanya.U.E.

        3. Colmenarejo.Madrid.Comunitat de Madrid (Madrid).Espanya.U.E.

          1. Mina Pilar.Colmenarejo.Madrid.Comunitat de Madrid (Madrid).Espanya.U.E.

        4. Galapagar.Madrid.Comunitat de Madrid (Madrid).Espanya.U.E.

        5. Garganta de los Montes.Madrid.Comunitat de Madrid (Madrid).Espanya.U.E.

          1. El Cuadrón.Garganta de los Montes.Madrid.Comunitat de Madrid (Madrid).Espanya.U.E.

            1. Mina La Chilena.El Cuadrón.Garganta de los Montes.Madrid.Comunitat de Madrid (Madrid).Espanya.U.E.

        6. Navalagamella.Madrid.Comunitat de Madrid (Madrid).Espanya.U.E.

          1. Mina La Montañesa.Navalagamella.Madrid.Comunitat de Madrid (Madrid).Espanya.U.E.

        7. Sierra de Guadarrama.Madrid.Comunitat de Madrid (Madrid).Espanya.U.E.

          1. Guadarrama.Sierra de Guadarrama.Madrid.Comunitat de Madrid (Madrid).Espanya.U.E.

            1. Mt. Cabeza Lijar.Guadarrama.Sierra de Guadarrama.Madrid.Comunitat de Madrid (Madrid).Espanya.U.E.

              1. Collado de la Mina (Collado del Ciervo).Mt. Cabeza Lijar.Guadarrama.Sierra de Guadarrama.Madrid.Comunitat de Madrid (Madrid).Espanya.U.E.

                1. Mina La Primera (Mina Cabeza Lijar).Collado de la Mina (Collado del Ciervo).Mt. Cabeza Lijar.Guadarrama.Sierra de Guadarrama.Madrid.Comunitat de Madrid (Madrid).Espanya.U.E.

    10. Comunitat de Múrcia (Múrcia).Espanya.U.E.

      1. Múrcia.Comunitat de Múrcia (Múrcia).Espanya.U.E.

        1. La Unión.Múrcia.Comunitat de Múrcia (Múrcia).Espanya.U.E.

          1. Mines de La Unión.La Unión.Múrcia.Comunitat de Múrcia (Múrcia).Espanya.U.E.

            1. Sancti Spiritus.Mines de La Unión.La Unión.Múrcia.Comunitat de Múrcia (Múrcia).Espanya.U.E.

              1. Pedrera San Valentín (Corta San Valentín).Sancti Spiritus.Mines de La Unión.La Unión.Múrcia.Comunitat de Múrcia (Múrcia).Espanya.U.E.

        2. Mazarrón.Múrcia.Comunitat de Múrcia (Múrcia).Espanya.U.E.

          1. Coto Miner Pedreras Viejas.Mazarrón.Múrcia.Comunitat de Múrcia (Múrcia).Espanya.U.E.

          2. Pastrana.Mazarrón.Múrcia.Comunitat de Múrcia (Múrcia).Espanya.U.E.

            1. Calicata Dolores.Pastrana.Mazarrón.Múrcia.Comunitat de Múrcia (Múrcia).Espanya.U.E.

    11. Euskàdi.Espanya.U.E.

      1. Àlava (Araba).Euskàdi.Espanya.U.E.

        1. Legutiano (Villarreal d'Àlava).Àlava (Araba).Euskàdi.Espanya.U.E.

          1. Caserio Buebai.Legutiano (Villarreal d'Àlava).Àlava (Araba).Euskàdi.Espanya.U.E.

            1. Mina Miñagañe (Mina Ollerías).Caserio Buebai.Legutiano (Villarreal d'Àlava).Àlava (Araba).Euskàdi.Espanya.U.E.

        2. Ribera Alta.Àlava (Araba).Euskàdi.Espanya.U.E.

          1. Villambrosa.Ribera Alta.Àlava (Araba).Euskàdi.Espanya.U.E.

            1. Monte Mina.Villambrosa.Ribera Alta.Àlava (Araba).Euskàdi.Espanya.U.E.

              1. Mina de Villambrosa.Monte Mina.Villambrosa.Ribera Alta.Àlava (Araba).Euskàdi.Espanya.U.E.

      2. Biscàia.Euskàdi.Espanya.U.E.

        1. Carranza (Concha).Biscàia.Euskàdi.Espanya.U.E.

      3. Guipúscoa.Euskàdi.Espanya.U.E.

        1. Ataún.Guipúscoa.Euskàdi.Espanya.U.E.

    12. Extremadura.Espanya.U.E.

      1. Badajoz.Extremadura.Espanya.U.E.

        1. Llerena.Badajoz.Extremadura.Espanya.U.E.

        2. Zafra comarca.Badajoz.Extremadura.Espanya.U.E.

          1. Burguillos del Cerro.Zafra comarca.Badajoz.Extremadura.Espanya.U.E.

            1. Mina La Herrería.Burguillos del Cerro.Zafra comarca.Badajoz.Extremadura.Espanya.U.E.

      2. Càceres.Extremadura.Espanya.U.E.

        1. Logrosàn.Càceres.Extremadura.Espanya.U.E.

        2. Valencia de Alcàntara.Càceres.Extremadura.Espanya.U.E.

        3. Villamiel.Càceres.Extremadura.Espanya.U.E.

        4. Zarza la Mayor.Càceres.Extremadura.Espanya.U.E.

          1. Mina La Paloma.Zarza la Mayor.Càceres.Extremadura.Espanya.U.E.

    13. Galícia.Espanya.U.E.

      1. Lugo.Galícia.Espanya.U.E.

        1. A Mariña Oriental comarca.Lugo.Galícia.Espanya.U.E.

          1. A Pontenova (Ponte Nova).A Mariña Oriental comarca.Lugo.Galícia.Espanya.U.E.

            1. Bogo.A Pontenova (Ponte Nova).A Mariña Oriental comarca.Lugo.Galícia.Espanya.U.E.

              1. Os Teixedais.Bogo.A Pontenova (Ponte Nova).A Mariña Oriental comarca.Lugo.Galícia.Espanya.U.E.

                1. Mines de Fe-Mn-Pb-Cu.Os Teixedais.Bogo.A Pontenova (Ponte Nova).A Mariña Oriental comarca.Lugo.Galícia.Espanya.U.E.

            2. Vilaboa.A Pontenova (Ponte Nova).A Mariña Oriental comarca.Lugo.Galícia.Espanya.U.E.

              1. Neipín.Vilaboa.A Pontenova (Ponte Nova).A Mariña Oriental comarca.Lugo.Galícia.Espanya.U.E.

                1. Mines de Fe-Mn-Pb-Cu.Neipín.Vilaboa.A Pontenova (Ponte Nova).A Mariña Oriental comarca.Lugo.Galícia.Espanya.U.E.

        2. Terra de Lemos comarca.Lugo.Galícia.Espanya.U.E.

          1. Monforte de Lemos.Terra de Lemos comarca.Lugo.Galícia.Espanya.U.E.

            1. As Nocedas (San Estevo das Nocedas).Monforte de Lemos.Terra de Lemos comarca.Lugo.Galícia.Espanya.U.E.

              1. As Cereixás.As Nocedas (San Estevo das Nocedas).Monforte de Lemos.Terra de Lemos comarca.Lugo.Galícia.Espanya.U.E.

                1. Paciocova.As Cereixás.As Nocedas (San Estevo das Nocedas).Monforte de Lemos.Terra de Lemos comarca.Lugo.Galícia.Espanya.U.E.

                  1. Mina de Paciocova.Paciocova.As Cereixás.As Nocedas (San Estevo das Nocedas).Monforte de Lemos.Terra de Lemos comarca.Lugo.Galícia.Espanya.U.E.

      2. Ourense.Galícia.Espanya.U.E.

        1. O Barco de Valdeorras.Ourense.Galícia.Espanya.U.E.

    14. La Rioja.Espanya.U.E.

      1. Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

        1. Alfaro.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

        2. Anguiano comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

          1. Anguiano.Anguiano comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

            1. Paratge La Pieza del Monte (Paraje La Pieza del Monte).Anguiano.Anguiano comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

          2. Brieva de Cameros.Anguiano comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

          3. Canales de la Sierra.Anguiano comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

            1. Nuestra Señora del Carmen.Canales de la Sierra.Anguiano comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

              1. El Descansadero de la Virgen.Nuestra Señora del Carmen.Canales de la Sierra.Anguiano comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

              2. Ermita de San Juan.Nuestra Señora del Carmen.Canales de la Sierra.Anguiano comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

              3. Los Hoyos de Veleto.Nuestra Señora del Carmen.Canales de la Sierra.Anguiano comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

              4. Mina del Carmen.Nuestra Señora del Carmen.Canales de la Sierra.Anguiano comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

          4. Mansilla de la Sierra.Anguiano comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

          5. Matute.Anguiano comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

          6. Tobía.Anguiano comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

          7. Villavelayo.Anguiano comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

            1. El Cucurucho.Villavelayo.Anguiano comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

            2. Robledillo.Villavelayo.Anguiano comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

            3. Valdecerezo.Villavelayo.Anguiano comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

            4. Valdetodollo.Villavelayo.Anguiano comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

          8. Viniegra de Abajo.Anguiano comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

            1. Aguarrabia.Viniegra de Abajo.Anguiano comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

              1. Mina de Aguarrabia.Aguarrabia.Viniegra de Abajo.Anguiano comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

            2. Callejones.Viniegra de Abajo.Anguiano comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

            3. Campórquez.Viniegra de Abajo.Anguiano comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

            4. Collado de la Puza.Viniegra de Abajo.Anguiano comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

            5. La Almagrera.Viniegra de Abajo.Anguiano comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

            6. La Carreza.Viniegra de Abajo.Anguiano comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

            7. Loma la Canal.Viniegra de Abajo.Anguiano comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

            8. Peña del Cherchal.Viniegra de Abajo.Anguiano comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

            9. Vallbarco.Viniegra de Abajo.Anguiano comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

        3. Arnedo comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

          1. Arnedillo.Arnedo comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

            1. Barranc de la Baqueriza (Vaqueriza) (Barranco de la Baqueriza (Vaqueriza)).Arnedillo.Arnedo comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

          2. Munilla.Arnedo comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

        4. Cameros (Tierra de Cameros) comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

          1. Camero Nuevo subcomarca.Cameros (Tierra de Cameros) comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

            1. Gallinero de Cameros.Camero Nuevo subcomarca.Cameros (Tierra de Cameros) comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

              1. La Cepera.Gallinero de Cameros.Camero Nuevo subcomarca.Cameros (Tierra de Cameros) comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

            2. Nieva de Cameros.Camero Nuevo subcomarca.Cameros (Tierra de Cameros) comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

              1. Era de los Payos.Nieva de Cameros.Camero Nuevo subcomarca.Cameros (Tierra de Cameros) comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

              2. Ermita de San Antón.Nieva de Cameros.Camero Nuevo subcomarca.Cameros (Tierra de Cameros) comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

            3. Ortigosa de Cameros.Camero Nuevo subcomarca.Cameros (Tierra de Cameros) comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

              1. Alberco.Ortigosa de Cameros.Camero Nuevo subcomarca.Cameros (Tierra de Cameros) comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

                1. Mina Carmelita.Alberco.Ortigosa de Cameros.Camero Nuevo subcomarca.Cameros (Tierra de Cameros) comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

              2. Fuente Sicilia.Ortigosa de Cameros.Camero Nuevo subcomarca.Cameros (Tierra de Cameros) comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

              3. Gallardove.Ortigosa de Cameros.Camero Nuevo subcomarca.Cameros (Tierra de Cameros) comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

              4. Port de Peña Hincada (Puerto de Peña Hincada) (Piedra Hincada) (Canto Hincado).Ortigosa de Cameros.Camero Nuevo subcomarca.Cameros (Tierra de Cameros) comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

            4. Pradillo.Camero Nuevo subcomarca.Cameros (Tierra de Cameros) comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

            5. Torrecilla en Cameros.Camero Nuevo subcomarca.Cameros (Tierra de Cameros) comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

              1. Barranc de los Ladrones (Barranco de los Ladrones).Torrecilla en Cameros.Camero Nuevo subcomarca.Cameros (Tierra de Cameros) comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

            6. Villanueva de Cameros.Camero Nuevo subcomarca.Cameros (Tierra de Cameros) comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

          2. Camero Viejo subcomarca.Cameros (Tierra de Cameros) comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

            1. Ajamil (Ajamil de Cameros).Camero Viejo subcomarca.Cameros (Tierra de Cameros) comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

              1. Larriba.Ajamil (Ajamil de Cameros).Camero Viejo subcomarca.Cameros (Tierra de Cameros) comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

              2. Mina San Román.Ajamil (Ajamil de Cameros).Camero Viejo subcomarca.Cameros (Tierra de Cameros) comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

              3. Torremuña.Ajamil (Ajamil de Cameros).Camero Viejo subcomarca.Cameros (Tierra de Cameros) comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

                1. Cuesta del Redentor.Torremuña.Ajamil (Ajamil de Cameros).Camero Viejo subcomarca.Cameros (Tierra de Cameros) comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

                  1. Mina Próspera.Cuesta del Redentor.Torremuña.Ajamil (Ajamil de Cameros).Camero Viejo subcomarca.Cameros (Tierra de Cameros) comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

            2. Cabezón de Cameros.Camero Viejo subcomarca.Cameros (Tierra de Cameros) comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

              1. El Vadillo.Cabezón de Cameros.Camero Viejo subcomarca.Cameros (Tierra de Cameros) comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

            3. Laguna de Cameros.Camero Viejo subcomarca.Cameros (Tierra de Cameros) comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

              1. Hoyo de los Maguillos.Laguna de Cameros.Camero Viejo subcomarca.Cameros (Tierra de Cameros) comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

                1. Mina Julia.Hoyo de los Maguillos.Laguna de Cameros.Camero Viejo subcomarca.Cameros (Tierra de Cameros) comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

              2. Valde Milarte.Laguna de Cameros.Camero Viejo subcomarca.Cameros (Tierra de Cameros) comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

                1. Mina Tilly.Valde Milarte.Laguna de Cameros.Camero Viejo subcomarca.Cameros (Tierra de Cameros) comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

        5. Ezcaray comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

          1. Ezcaray.Ezcaray comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

            1. Estació d'esquí de Valdezcaray.Ezcaray.Ezcaray comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

              1. Aflorament de Sagarroya.Estació d'esquí de Valdezcaray.Ezcaray.Ezcaray comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

            2. Urdanta.Ezcaray.Ezcaray comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

              1. Zona Est d'Urdanta (Este de Urdanta).Urdanta.Ezcaray.Ezcaray comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

                1. Mina Tres Hayas.Zona Est d'Urdanta (Este de Urdanta).Urdanta.Ezcaray.Ezcaray comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

        6. Gallinero de Cameros.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

        7. Logroño comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

          1. Daroca de Rioja.Logroño comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

          2. Santa Engracia del Jubera.Logroño comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

            1. Jubera.Santa Engracia del Jubera.Logroño comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

              1. Mina Providencia (Mina Túneles de los Moros).Jubera.Santa Engracia del Jubera.Logroño comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

              2. Mina Sarracena.Jubera.Santa Engracia del Jubera.Logroño comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

    15. Navarra (Comunitat Foral de Navarra).Espanya.U.E.

      1. Pamplona.Navarra (Comunitat Foral de Navarra).Espanya.U.E.

        1. Esteríbar.Pamplona.Navarra (Comunitat Foral de Navarra).Espanya.U.E.

          1. Euguí.Esteríbar.Pamplona.Navarra (Comunitat Foral de Nasvarra).Espanya.U.E.

            1. Pedrera Azcàrate.Euguí.Esteríbar.Pamplona.Navarra (Comunitat Foral de Navarra).Espanya.U.E.

    16. Valencia (Comunitat Valenciana).Espanya.U.E.

      1. Alacant.Valencia (Comunitat Valenciana).Espanya.U.E.

        1. Albatera.Alacant.Valencia (Comunitat Valenciana).Espanya.U.E.

          1. Pedrera de Los Serranos.Albatera.Alacant.Valencia (Comunitat Valenciana).Espanya.U.E.

        2. Oriola.Alacant.Valencia (Comunitat Valenciana).Espanya.U.E.

      2. Castelló.Valencia (Comunitat Valenciana).Espanya.U.E.

        1. Alt Palancia comarca.Castelló.Valencia (Comunitat Valenciana).Espanya.U.E.

          1. Sogorb (Segorbe).Alt Palancia comarca.Castelló.Valencia (Comunitat Valenciana).Espanya.U.E.

        1. Azuébar.Castelló.Valencia (Comunitat Valenciana).Espanya.U.E.

        2. Betxí (Bechí).Castelló.Valencia (Comunitat Valenciana).Espanya.U.E.

        3. Chóvar.Castelló.Valencia (Comunitat Valenciana).Espanya.U.E.

          1. Mina Lealtad.Chóvar.Castelló.Valencia (Comunitat Valenciana).Espanya.U.E.

        4. Eslida.Castelló.Valencia (Comunitat Valenciana).Espanya.U.E.

        5. Pavíes.Castelló.Valencia (Comunitat Valenciana).Espanya.U.E.

        6. Vall d'Almonacid.Castelló.Valencia (Comunitat Valenciana).Espanya.U.E.

          1. Fuente Huerpita.Vall d'Almonacid.Castelló.Valencia (Comunitat Valenciana).Espanya.U.E.

            1. Mina La Cobriza.Fuente Huerpita.Vall d'Almonacid.Castelló.Valencia (Comunitat Valenciana).Espanya.U.E.

        7. Villahermosa del Rio.Castelló.Valencia (Comunitat Valenciana).Espanya.U.E.

          1. Concessió San Rafael.Villahermosa del Rio.Castelló.Valencia (Comunitat Valenciana).Espanya.U.E.

            1. Mina Cueva de la Guerra Antigua (Mina San Rafael).Concessió San Rafael.Villahermosa del Rio.Castelló.Valencia (Comunitat Valenciana).Espanya.U.E.

            2. Mina La Amorosa.Concessió San Rafael.Villahermosa del Rio.Castelló.Valencia (Comunitat Valenciana).Espanya.U.E.

      3. Valencia.Valencia (Comunitat Valenciana).Espanya.U.E.

        1. Chella.Valencia.Valencia (Comunitat Valenciana).Espanya.U.E.

          1. Paratge Cova del Xato (Paraje Cueva del Chato).Chella.Valencia.Valencia (Comunitat Valenciana).Espanya.U.E.

        2. Serra.Valencia.Valencia (Comunitat Valenciana).Espanya.U.E.

        3. Tuéjar.Valencia.Valencia (Comunitat Valenciana).Espanya.U.E.

  6. Estats Units.

    1. Alabama.Estats Units.

      1. Tallapoosa Co.Alabama.Estats Units.

    2. Alaska.Estats Units.

      1. Anchorage Borough.Alaska.Estats Units.

      2. Denali Borough.Alaska.Estats Units.

      3. Fairbanks North Star Borough.Alaska.Estats Units.

      4. Juneau Borough.Alaska.Estats Units.

      5. Kenai Peninsula Borough.Alaska.Estats Units.

      6. Ketchikan Gateway Borough.Alaska.Estats Units.

      7. Matanuska-Susitna Borough.Alaska.Estats Units.

      8. North Slope Borough.Alaska.Estats Units.

        1. Chandalar districte.North Slope Borough.Alaska.Estats Units.

          1. Indicis Capçaleres del riu Chandalar (Chandalar River Headwaters Occurrences)(i).Chandalar districte.North Slope Borough.Alaska.Estats Units.

          2. Indicis Capçaleres del riu Chandalar (Chandalar River Headwaters Occurrences)(ii).Chandalar districte.North Slope Borough.Alaska.Estats Units.

      9. Sitka Borough.Alaska.Estats Units.

      10. Southeast Fairbanks CA (Àrea censal).Alaska.Estats Units.

      11. Valdez-Cordova CA (Àrea censal).Alaska.Estats Units.

        1. Mina Green Butte.Valdez-Cordova CA (Àrea censal).Alaska.Estats Units.

      12. Yukon-Koyukuk CA (Àrea censal).Alaska.Estats Units.

    3. Arizona.Estats Units.

      1. Cochise Co.Arizona.Estats Units.

        1. Warren Districte.Cochise Co.Arizona.Estats Units.

          1. Bisbee.Warren Districte.Cochise Co.Arizona.Estats Units.

            1. Mina Copper Queen.Bisbee.Warren Districte.Cochise Co.Arizona.Estats Units.

    4. Colorado.Estats Units.

      1. Boulder Co.Colorado.Estats Units.

        1. Caribou districte miner.Boulder Co.Colorado.Estats Units.

        2. Gold Hill districte miner.Boulder Co.Colorado.Estats Units.

        3. Jamestown.Boulder Co.Colorado.Estats Units.

          1. Jamestown districte.Jamestown.Boulder Co.Colorado.Estats Units.

            1. Mina Humboldt.Jamestown districte.Jamestown.Boulder Co.Colorado.Estats Units.

            2. Mina Inexco.Jamestown districte.Jamestown.Boulder Co.Colorado.Estats Units.

      2. Chaffee Co.Colorado.Estats Units.

        1. Monarch districte.Chaffee Co.Colorado.Estats Units.

        2. Sedalia districte.Chaffee Co.Colorado.Estats Units.

          1. Mina Sedalia (Mina Sedalia Copper).Sedalia districte.Chaffee Co.Colorado.Estats Units.

        3. Turret districte.Chaffee Co.Colorado.Estats Units.

          1. Mina Calumet.Turret districte.Chaffee Co.Colorado.Estats Units.

      3. Clear Creek Co.Colorado.Estats Units.

        1. Georgetown.Clear Creek Co.Colorado.Estats Units.

          1. Georgetown districte (Georgetown-Silver Plume districte).Georgetown.Clear Creek Co.Colorado.Estats Units.

        2. Idaho Springs districte miner.Clear Creek Co.Colorado.Estats Units.

      4. Custer Co.Colorado.Estats Units.

        1. Silver Cliff districte.Custer Co.Colorado.Estats Units.

          1. Àrea Humboldt-Pocahontas.Silver Cliff districte.Custer Co.Colorado.Estats Units.

          2. Àrea White Hills.Silver Cliff districte.Custer Co.Colorado.Estats Units.

      5. Gilpin Co.Colorado.Estats Units.

        1. Àrea de Central City (Central City district).Gilpin Co.Colorado.Estats Units.

      6. Hinsdale Co.Colorado.Estats Units.

        1. Lake City.Hinsdale Co.Colorado.Estats Units.

          1. Lake City districte.Hinsdale Co.Colorado.Estats Units.

            1. Mina Golden Fleece.Lake City districte.Lake City.Hinsdale Co.Colorado.Estats Units.

      7. Lake Co.Colorado.Estats Units.

        1. Leadville.Lake Co.Colorado.Estats Units.

          1. Leadville districte.Leadville.Lake Co.Colorado.Estats Units.

            1. Iowa Gulch.Leadville districte.Leadville.Lake Co.Colorado.Estats Units.

              1. Mina Sherman (Túnel Sherman) (Mina Leadville Corporation).Iowa Gulch.Leadville districte.Leadville.Lake Co.Colorado.Estats Units.

            2. Iron Hill.Leadville districte.Leadville.Lake Co.Colorado.Estats Units.

              1. Mina Adelaida.Iron Hill.Leadville districte.Leadville.Lake Co.Colorado.Estats Units.

      8. Mesa Co.Colorado.Estats Units.

        1. Rocky Mountains.Mesa Co.Colorado.Estats Units.

          1. Spring Salt.Rocky Mountains.Mesa Co.Colorado.Estats Units.

            1. Mina Copper Rivet.Spring Salt.Rocky Mountains.Mesa Co.Colorado.Estats Units.

        2. Unaweep Canyon.Mesa Co.Colorado.Estats Units.

          1. Copper Creek districte.Unaweep Canyon.Mesa Co.Colorado.Estats Units.

      9. Mineral Co.Colorado.Estats Units.

        1. Creede.Mineral Co.Colorado.Estats Units.

          1. Creede districte.Creede.Mineral Co.Colorado.Estats Units.

      10. Moffat Co.Colorado.Estats Units.

        1. Maybell.Moffat Co.Colorado.Estats Units.

          1. Mountain Cross.Maybell.Moffat Co.Colorado.Estats Units.

            1. Twelvemile Gulch Road.Mountain Cross.Maybell.Moffat Co.Colorado.Estats Units.

      11. Montezuma Co.Colorado.Estats Units.

        1. Mancos.Montezuma Co.Colorado.Estats Units.

          1. Mina Red Arrow.Mancos.Montezuma Co.Colorado.Estats Units.

      12. Montrose Co.Colorado.Estats Units.

        1. Uravan districte (Cinturó mineral d'Urani-Vanadi).Montrose Co.Colorado.Estats Units.

      13. Ouray Co.Colorado.Estats Units.

        1. Ouray.Ouray Co.Colorado.Estats Units.

          1. Ouray districte.Ouray.Ouray Co.Colorado.Estats Units.

            1. Camí de Camp Bird (Camp Bird Road).Ouray districte.Ouray.Ouray Co.Colorado.Estats Units.

              1. Mina Mineral Farm.Camí de Camp Bird (Camp Bird Road).Ouray districte.Ouray.Ouray Co.Colorado.Estats Units.

            2. Canyon Creek.Ouray districte.Ouray.Ouray Co.Colorado.Estats Units.

              1. Mina Trout and Fisherman.Canyon Creek.Ouray districte.Ouray.Ouray Co.Colorado.Estats Units.

            3. Mina Silver Link.Ouray districte.Ouray.Ouray Co.Colorado.Estats Units.

            4. Mines d'Ouray County.Ouray districte.Ouray.Ouray Co.Colorado.Estats Units.

            5. Uncompahgre National Forest.Ouray districte.Ouray.Ouray Co.Colorado.Estats Units.

              1. Cuttler Creek.Uncompahgre National Forest.Ouray districte.Ouray.Ouray Co.Colorado.Estats Units.

                1. Mina Senorita.Cuttler Creek.Uncompahgre National Forest.Ouray districte.Ouray.Ouray Co.Colorado.Estats Units.

        2. Red Mountain Pass.Ouray Co.Colorado.Estats Units.

          1. Mina National Belle.Red Mountain Pass.Ouray Co.Colorado.Estats Units.

      14. Park Co.Colorado.Estats Units.

        1. Alma Districte.Park Co.Colorado.Estats Units.

          1. Alma.Alma Districte.Park Co.Colorado.Estats Units.

            1. Mt. Bross.Alma.Alma Districte.Park Co.Colorado.Estats Units.

              1. Mina Moose.Mt. Bross.Alma.Alma districte.Park Co.Colorado.Estats Units.

              2. Mina Sweet Home (Mina Home Sweet Home).Mt. Bross.Alma.Alma Districte.Park Co.Colorado.Estats Units.

        2. Àrea de Wilkerson Pass East.Park Co.Colorado.Estats Units.

          1. Mina Great Western.Àrea de Wilkerson Pass East.Park Co.Colorado.Estats Units.

      15. Pitkin Co.Colorado.Estats Units.

        1. Aspen.Pitkin Co.Colorado.Estats Units.

          1. Àrea d'Aspen.Aspen.Pitkin Co.Colorado.Estats Units.

            1. Mina Smuggler.Àrea d'Aspen.Aspen.Pitkin Co.Colorado.Estats Units.

      16. Saguache Co.Colorado.Estats Units.

        1. Bonanza districte.Saguache Co.Colorado.Estats Units.

        2. Crystal Hill districte (La Garita).Saguache Co.Colorado.Estats Units.

      17. San Juan Co.Colorado.Estats Units.

        1. Silverton.San Juan Co.Colorado.Estats Units.

          1. Silverton districte.Silverton.San Juan Co.Colorado.Estats Units.

            1. South Mineral Creek.Silverton districte.Silverton.San Juan Co.Colorado.Estats Units.

              1. Mina Bandora.South Mineral Creek.Silverton districte.Silverton.San Juan Co.Colorado.Estats Units.

      18. Summit Co.Colorado.Estats Units.

        1. Breckenridge districte.Summit Co.Colorado.Estats Units.

          1. French Gulch.Breckenridge districte.Summit Co.Colorado.Estats Units.

            1. Farncomb Hill.French Gulch.Breckenridge districte.Summit Co.Colorado.Estats Units.

    5. Connecticut.Estats Units.

      1. Fairfield Co.Connecticut.Estats Units.

        1. Stamford.Fairfield Co.Connecticut.Estats Units.

          1. Dyke Park.Stamford.Fairfield Co.Connecticut.Estats Units.

      1. Hartford Co.Connecticut.Estats Units.

        1. Bristol.Hartford Co.Connecticut.Estats Units.

        2. East Granby.Hartford Co.Connecticut.Estats Units.

          1. Pedrera Roncari (Roncari Quarry) (Tilcon Quarry).East Granby.Hartford Co.Connecticut.Estats Units.

        3. New Britain.Hartford Co.Connecticut.Estats Units.

        4. Rocky Hill.Hartford Co.Connecticut.Estats Units.

        5. Southington.Hartford Co.Connecticut.Estats Units.

      2. Litchfield Co.Connecticut.Estats Units.

        1. Thomaston.Litchfield Co.Connecticut.Estats Units.

          1. Thomaston Dam.Thomaston.Litchfield Co.Connecticut.Estats Units.

            1. Thomaston Dam Railroad Cut.Thomaston Dam.Thomaston.Litchfield Co.Connecticut.Estats Units.

      3. Middlesex Co.Connecticut.Estats Units.

        1. East Hampton.Middlesex Co.Connecticut.Estats Units.

          1. Cobalt.East Hampton.Middlesex Co.Connecticut.Estats Units.

        2. Middletown.Middlesex Co.Connecticut.Estats Units.

          1. Mina Middletown (Middletown lead mines).Middletown.Middlesex Co.Connecticut.Estats Units.

      4. New Haven Co.Connecticut.Estats Units.

        1. Cheshire.New Haven Co.Connecticut.Estats Units.

          1. Jinny Hill Road.Cheshire.New Haven Co.Connecticut.Estats Units.

            1. Mina Cheshire Barite (Cheshire Barite Mine).Jinny Hill Road.Cheshire.New Haven Co.Connecticut.Estats Units.

        2. Hamden.New Haven Co.Connecticut.Estats Units.

      5. Tolland Co.Connecticut.Estats Units.

        1. Somers.Tolland Co.Connecticut.Estats Units.

  7. França.U.E.

    1. Llenguadoc-Roselló.França.U.E.

      1. Aude.Llenguadoc-Roselló.França.U.E.

        1. Les Corbièras comarca (Les Corberes).Aude.Llenguadoc-Roselló.França.U.E.

          1. Carcassona districte.Les Corbièras comarca (Les Corberes).Aude.Llenguadoc-Roselló.França.U.E.

            1. Mouthoumet (Cantó de Mouthoumet).Carcassona districte.Les Corbièras comarca (Les Corberes).Aude.Llenguadoc-Roselló.França.U.E.

              1. Palairac.Mouthoumet (Cantó de Mouthoumet).Carcassona districte.Les Corbièras comarca (Les Corberes).Aude.Llenguadoc-Roselló.França.U.E.

                1. Mina La Canal (Mina Lacanal) (Mina de Couize).Palairac.Mouthoumet (Cantó de Mouthoumet).Carcassona districte.Les Corbièras comarca (Les Corberes).Aude.Llenguadoc-Roselló.França.U.E.

                2. Pujol de Monthaut (Colline Monthaut) (Montauch).Palairac.Mouthoumet (Cantó de Mouthoumet).Carcassona districte.Les Corbièras comarca (Les Corberes).Aude.Llenguadoc-Roselló.França.U.E.

          2. Narbona districte.Les Corbièras comarca (Les Corberes).Aude.Llenguadoc-Roselló.França.U.E.

            1. Tuchan (Cantó de Tuissan).Narbona districte.Les Corbièras comarca (Les Corberes).Aude.Llenguadoc-Roselló.França.U.E.

              1. Montgalhard.Tuchan (Cantó de Tuissan).Narbona districte.Les Corbièras comarca (Les Corberes).Aude.Llenguadoc-Roselló.França.U.E.

                1. Coll de Saint Estèbe.Montgalhard.Tuchan (Cantó de Tuissan).Narbona districte.Les Corbièras comarca (Les Corberes).Aude.Llenguadoc-Roselló.França.U.E.

                  1. Mines de Saint Estèbe.Coll de Saint Estèbe.Montgalhard.Tuchan (Cantó de Tuissan).Narbona districte.Les Corbièras comarca (Les Corberes).Aude.Llenguadoc-Roselló.França.U.E.

              2. Padern.Tuchan (Cantó de Tuissan).Narbona districte.Les Corbièras comarca (Les Corberes).Aude.Llenguadoc-Roselló.França.U.E.

                1. Mina Tistoulet.Padern.Tuchan (Cantó de Tuissan).Narbona districte.Les Corbièras comarca (Les Corberes).Aude.Llenguadoc-Roselló.França.U.E.

    2. Ródano-Alps.França.U.E.

      1. Rhône.Ródano-Alps.França.U.E.

        1. Chessy (Chessy-Les-Mines).Rhône.Ródano-Alps.França.U.E.

  8. Itàlia.U.E.

    1. Campania. Itàlia.U.E.

      1. Nàpols.Campania.Itàlia.U.E.

        1. Mt. Vesúbi.Nàpols.Campania.Itàlia.U.E.

          1. Mt. Somma.Mt. Vesúbi.Nàpols.Campania.Itàlia.U.E.

    2. Ligúria.Itàlia.U.E.

      1. Génova.Ligúria.Itàlia.U.E.
    1. Toscana.Itàlia.U.E.

      1. Livorno.Toscana.Itàlia.U.E.
        1. Illa d'Elba.Livorno.Toscana.Itàlia.U.E.
      2. Massa Carrara.Toscana.Itàlia.U.E.
        1. Pedreres de Carrara.Massa Carrara.Toscana.Itàlia.U.E.
  9. Marroc.

    1. Meknès-Tafilalet.Marroc.

      1. Er Rachidia Provincia.Meknès-Tafilalet.Marroc.

        1. Er Rachidia.Er Rachidia Provincia.Meknès-Tafilalet.Marroc.

          1. Tarhbalt.Er Rachidia.Er Rachidia Provincia.Meknès-Tafilalet.Marroc.

            1. Alnif.Tarhbalt.Er Rachidia.Er Rachidia Provincia.Meknès-Tafilalet.Marroc.

              1. Mina Oumjrane.Alnif.Tarhbalt.Er Rachidia.Er Rachidia Provincia.Meknès-Tafilalet.Marroc.

      2. Meknès Provincia.Meknès-Tafilalet.Marroc.

        1. Khenifra.Meknès Provincia.Meknès-Tafilalet.Marroc.

          1. Kerrouchen (Kerrouchene).Khenifra.Meknès Provincia.Meknès-Tafilalet.Marroc.

          2. Midelt.Khenifra.Meknès Provincia.Meknès-Tafilalet.Marroc.

            1. Aouli.Midelt.Khenifra.Meknès Provincia.Meknès-Tafilalet.Marroc.

    2. Mts. Anti-Atlas.Marroc.

      1. Bou Azzer.Mts. Anti Atlas.Marroc.

        1. Aït Ahmane.Bou Azzer.Mts.Anti Atlas.Marroc.

    3. Oujda.Marroc.

      1. Touissit.Oujda.Marroc.

        1. Bou Becker.Touissit.Oujda.Marroc.

        2. Clot IX.Touissit.Oujda.Marroc.

    4. Souss-Massa Draâ.Marroc.

      1. Ouarzazate.Souss-Massa Draâ.Marroc.

        1. Djebel Sarho.Ouarzazate.Souss-Massa Draâ.Marroc.

          1. Imiter.Djebel Sarho.Ouarzazate.Souss-Massa Draâ.Marroc.

            1. Mina Imiter.Imiter.Djebel Sarho.Ouarzazate.Souss-Massa Draâ.Marroc.

  10. Méxic.

    1. Baixa California del Sud.Méxic.

      1. Mulegé municípi.Baixa California del Sud.Méxic.

        1. Santa Rosalía (Boleo) (El Boleo).Mulegé municípi.Baixa California del Sud.Méxic.

    2. Durango.Méxic.

      1. Mapimí municipi.Durango.Méxic.

        1. Mapimí.Mapimí municipi.Durango.Méxic.

          1. Mina Ojuela.Mapimí.Mapimí municipi.Durango.Méxic.

    3. Guanajuato.Méxic.

      1. Guanajuato municipi.Guanajuato.Méxic.

        1. Guanajato.Guanajuato municipi.Guanajuato.Méxic.

          1. Veta Madre.Guanajuato.Guanajuato municipi.Guanajuato.Méxic.

            1. Mina San Juan de Rayas.Veta Madre.Guanajuato.Guanajuato municipi.Guanajuato.Méxic.

  11. Namíbia.

    1. Khomas (Regió de Khomas).Namibia.

      1. Windhoek.Khomas (Regió de Khomas).Namíbia.

        1. Seeis.Windhoek.Khomas (Regió de Khomas).Namíbia.

          1. Mina Onjanga.Seeis.Windhoek.Khomas (Regió de Khomas).Namíbia.

    2. Oshikoto.Namíbia.

      1. Otavi.Oshikoto.Namíbia.

        1. Tsumeb.Otavi.Oshikoto.Namíbia.

          1. Mina Tsumeb (Mina Tsumcorp).Tsumeb.Otavi.Oshikoto.Namíbia.

  12. Perú.

    1. Ancash (Departamento de Ancash).Perú.

      1. Bolognesi.Ancash (Departamento de Ancash).Perú.

        1. Huallanca (Distrito de Huallanca).Bolognesi.Ancash (Departamento de Ancash).Perú.

          1. Quebrada Antamina.Huallanca (Distrito de Huallanca).Bolognesi.Ancash (Departamento de Ancash).Perú.

            1. Mina Antamina.Quebrada Antamina.Huallanca (Distrito de Huallanca).Bolognesi.Ancash (Departamento de Ancash).Perú.

    2. Apurímac (Departamento de Apurímac).Perú.

      1. Abancay.Apurímac (Departamrnto de Apurímac).Perú.

        1. Mina Layampata.Abancay.Apurímac (Departamento de Apurímac).Perú.

        2. Mina Sojllagasa.Abancay.Apurímac (Departamento de Apurímac).Perú.

      2. Antabamba.Apurímac (Departamento de Apurímac).Perú.

        1. Mina San Diego.Antabamba.Apurímac (Departamento de Apurímac).Perú.

      3. Aymaraes.Apurímac (Departamento de Apurímac).Perú.

        1. Quebrada Callanccani.Aymaraes.Apurímac (Departamento de Apurímac).Perú.

          1. Mina Piste.Quebrada Callanccani.Apurímac (Departamento de Apurímac).Perú.

      4. Cotabambas.Apurímac (Departamento de Apurímac).Perú.

        1. Mina Quekeray.Cotabambas.Apurímac (Departamento de Apurímac).Perú.

      5. Grau.Apurímac (Departamento de Apurímac).Perú.

        1. Mina Angostura.Grau.Apurímac (Departamento de Apurímac).Perú.

    3. Arequipa (Departamento de Arequipa).Perú.

    4. Huancavelica (Departamento de Huancavelica).Perú.

      1. Churcampa.Huancavelica (Departamento de Huancavelica).Perú.

        1. San Pedro de Coris (Distrito de San Pedro de Coris).Churcampa.Huancavelica (Departamento de Huancavelica).Perú.

          1. Distrito minero de Cobriza.San Pedro de Coris (Distrito de San Pedro de Coris).Churcampa.Huancavelica (Departamento de Huancavelica).Perú.

            1. Mina Cobriza.Distrito minero de Cobriza.San Pedro de Coris (Distrito de San Pedro de Coris).Churcampa.Huancavelica (Departamento de Huancavelica).Perú.

              1. Àrea de Coris.Mina Cobriza.Distrito minero de Cobriza.San Pedro de Coris (Distrito de San Pedro de Coris).Churcampa.Huancavelica (Departamento de Huancavelica).Perú.

              2. Àrea de Pumagayoc.Mina Cobriza.Distrito minero de Cobriza.San Pedro de Coris (Distrito de San Pedro de Coris).Churcampa.Huancavelica (Departamento de Huancavelica).Perú.

    5. Ica (Departamento de Ica).Perú.

      1. Pisco.Ica (Departamento de Ica).Perú.

        1. Humay (Umay) (Distrito de Humay (Umay)).Pisco.Ica (Departamento de Ica).Perú.

          1. Mina Lily.Humay (Umay) (Distrito de Humay (Umay)).Pisco.Ica (Departamento de Ica).Perú.

  13. Polónia.U.E.
    1. Voivodat de Baixa Silèsia (Dolny Śląsk) (Dolnośląskie).Polónia.U.E.
      1. Kłodzko Districte.Voivodat de Baixa Silèsia (Dolny Śląsk) (Dolnośląskie).Polónia.U.E.
        1. Kletno.Kłodzko Districte.Voivodat de Baixa Silèsia (Dolny Śląsk) (Dolnośląskie).Polónia.U.E.

          1. Mina d'U (Kopalnia Uranu).Kletno.Kłodzko Districte.Voivodat de Baixa Silèsia (Dolny Śląsk) (Dolnośląskie).Polónia.U.E.
  14. Portugal.U.E.

    1. Évora.Portugal.U.E.

      1. Estremoz.Évora.Portugal.U.E.

      1. Vila Viçosa.Évora.Portugal.U.E.

        1. Mina Miguel Vacas.Vila Viçosa.Évora.Portugal.U.E.

        2. Pedreres de Vila Viçosa (Pedreres de marbre).Vila Viçosa.Évora.Portugal.U.E.

    2. Viseu.Portugal.U.E.
      1. Sátão.Viseu.Portugal.U.E.

        1. Ferreira de Aves.Sátão.Viseu.Portugal.U.E.

          1. Aldeia Nova.Ferreira de Aves.Sátão.Viseu.Portugal.U.E.
            1. Mina Assunção (Mina da Senhora da Assunção).Aldeia Nova.Ferreira de Aves.Sátão.Viseu.Portugal.U.E.

  15. Suecia.U.E.

    1. Värmland.Suecia.U.E.

      1. Filipstad.Värmland.Suecia.U.E.

        1. Langban.Filipstad.Värmland.Suecia.U.E.

          1. Mina de Langban.Langban.Filipstad.Värmland.Suecia.U.E.

  16. Suïssa.

    1. Valais (Wallis).Suïssa.

      1. Vall de Binn (Binntal).Valais (Wallis).Suïssa.

        1. Imfeld (Im Feld).Vall de Binn (Binntal).Valais (Wallis).Suïssa.

          1. Pedrera Lengenbach.Imfeld (Im Feld).Vall de Binn (Binntal).Valais (Wallis).Suïssa.

  17. Xina.

    1. Anhui.Xina.

      1. Chizhou.Anhui.Xina.

        1. Guichi.Chizhou.Anhui.Xina.

          1. Mina Liufengshan.Guichi.Chizhou.Anhui.Xina.

  18. Zaire (Congo).

    1. Shaba (Katanga).Zaire (Congo).

      1. Kolwezi.Shaba (Katanga).Zaire (Congo).

        1. Kamoto.Kolwezi.Shaba (Katanga).Zaire (Congo).

          1. Mina Kamoto (Mina Kamoto Principal).Kamoto.Kolwezi.Shaba (Katanga).Zaire (Congo).

        2. Mina Kolwezi.Kolwezi.Shaba (Katanga).Zaire (Congo).

        3. Mina Mashamba West.Kolwezi.Shaba (Katanga).Zaire (Congo).

        4. Mina Musonoi.Kolwezi.Shaba (Katanga).Zaire (Congo).

        5. Mina Kamoto (Mina Kamoto Principal).Kolwezi.Shaba (Katanga).Zaire (Congo).

      2. Lubumbashi (Elisabethville).Shaba (Katanga).Zaire (Congo).

        1. Mina L'Etoile du Congo (Mina de L'Etoile) (Mina Kalukuluku).Lubumbashi (Elisabethville).Shaba (Katanga).Zaire (Congo).

Principi de pàginaVMG - © 1995-2006 Visual Minerals Gràfics.Col.leccións Visualminer i Fotominer. Ll.García. Índex Mineralógic.