FOTOMINER

VMG Visual Minerals Gràfics

MINERALS

Índex

Veure taulaMINERALS - Llistat general de minerals per ordre alfabètic.

A-B-C-D-E-F-G-H-I-J-K-L-M-N-O-P-Q-R-S-T-U-V-W-X-Y-Z

CUPRITA

GRUPS/SÉRIES

CLASSE:

Óxids i Hidróxids.

SUBCLASSE:

Óxids.

GRUP/SÉRIE:

CUPRITA

TENORITA

COMPOSICIÓ: Cu2O
SISTEMA: Cúbic.

VARIETATS:

CALCOTRIQUITA

CUPRITA

MESCLAS:  

SINÓNIMS:

CUPRITA

ZIGUELINA

COLOR:

Vermell.Marró vermell.

TEXTURA: Vítria.

PARAGÉNESI:

ATZURITA

BARITINA

CALCITA

CALCOSINA

CALCOTRIQUITA

COURE

CUPRITA

FLUORITA

LIMONITA

MALAQUITA

QUARS

AMBIENT: Hidrotermal secundàri.
PRESENTACIÓ: En cristalls octaédrics sovint amb croste de MALAQUITA.Polsosa i crostes.Compacta.

DURESA:

 

REFRACCIÓ:

 

DENSITAT:

 

LLUÏSOR:

Adamantina.Submétàl.lica.Vítria.

RATLLA:

 

EXFOLIACIÓ:

 

FRACTURA:

 

LOCALITAT TIPUS:

 

 

IDENTIFICACIÓ:

 

ETIMOLOGIA:

 
NOTES:  
MOSTRES:
Veure

CUPRITA Fragment amb crostes de malaquita.

Classe IV - Óxids i Hidróxids.

Cu2O

Mina Profunda (Mina La Profunda).Càrmenes.Lleó.Castella i Lleó.

Espanya.U.E.

3,3 cm.

© 2006 Ll.García.

Veure

CUPRITA Fragment amb malaquita.

Classe IV - Óxids i Hidróxids.

Cu2O

Pedrera Berta (Mina Berta).El Papiol.Baix Llobregat.

Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

6,8 cm.

© 1999 Ll.García.

Veure

CUPRITA Microagregat amb crostes de malaquita, sobre limonita i quars.

Classe IV - Óxids i Hidróxids.

Cu2O

Mina Infern (Mina de l'Alemany).Palamós.Baix Empordà.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

Vista 0,9x0,6 cm.

© 2012 Ll.García.

Veure

CUPRITA Grànuls amb malaquita, sobre limonita i quars.

Classe IV - Óxids i Hidróxids.

Cu2O

Mina Vagilada.Mines de Bonmatí (Mines del Puig de Sant Julià).Puig de Sant Julià.

Sant Julià del Llor-Bonmatí.Selva.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

Vista 0,6x0,4 cm.

© 2012 Ll.García.

Veure

CUPRITA Fragment.

Classe IV - Óxids i Hidróxids.

Cu2O

Mines d'El Molar.El Molar.Priorat.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

3,1 cm.

© 1999 Ll.García.

Veure

CUPRITA Fragment.

Classe IV - Óxids i Hidróxids.

Cu2O

Bisbee.Warren District.Cochise Co.Arizona.Estats Units.

3,8 cm.

© 1999 Ll.García.

Veure

CUPRITA Fragment amb malaquita.

Classe IV - Óxids i Hidróxids.

Cu2O

Mina Tsumeb (Mina Tsumcorp).Tsumeb.Otavi.Oshikoto.Namíbia.

3,8 cm.

© 2000 Ll.García.

REFERÉNCIES:

  • Autors:

  • Bibliogràfia:

  • Museus:

  • Webs:

CUPRITA

Fragment granular.

Classe IV - Óxids i Hidróxids.

Cu2O

Mina Tsumeb (Mina Tsumcorp).Tsumeb.Otavi.

Oshikoto.Namíbia.

4,3x3,5x2,7 cm.

© 1999 Ll.García.

 

JACIMENTS

 

  1. Afghanistàn.

    1. Badghis.Afghanistàn.

      1. Ahankashan.Badghis.Afghanistàn.

    2. Lowgar.Afghanistàn.

      1. Darh.Lowgar.Afghanistàn.

    1. Zabol.Afghanistàn.

      1. Charsu.Zabol.Afghanistàn.

        1. Àrea nº 1.Charsu.Zabol.Afghanistàn.

        2. Àrea nº 2.Charsu.Zabol.Afghanistàn.

  2. Alemanya.U.E.

    1. Renània-Palatinat.Alemanya.U.E.

      1. Moschellandsberg.Renània-Palatinat.Alemanya.U.E.

        1. Mina Carolina.Moschellandsberg.Renània-Palatinat.Alemanya.U.E.

    2. Saxónia.Alemanya.U.E.

      1. Schneeberg.Saxónia.Alemanya.U.E.

        1. Erzgebirge (Mts. Metàl.lics).Schneeberg.Saxónia.Alemanya.U.E.

          1. Grubenfeld Wolfgang Maassen.Erzgebirge (Mts. Metàl.lics).Schneeberg.Saxónia.Alemanya.U.E.

            1. Pou Pucher (Pucherschacht) (Pucher Richtschacht) (Pucher Schacht).Grubenfeld Wolfgang Maassen.Erzgebirge (Mts. Metàl.lics).Schneeberg.Saxónia.Alemanya.U.E.

  3. Espanya.U.E.

    1. Andalusía.Espanya.U.E.

      1. Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

        1. Huercal-Overa.Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

          1. Cerro Minado.Huercal-Overa.Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

            1. Mina Cuesta Alta.Cerro Minado.Huercal-Overa.Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

        2. Levante Almeriense (Comarca del Levante Almeriense).Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

          1. Bédar.Levante Almeriense (Comarca del Levante Almeriense).Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

            1. El Pinar de Bédar.Bédar.Levante Almeriense (Comarca del Levante Almeriense).Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

              1. Mina Aprovechado.El Pinar de Bédar.Bédar.Levante Almeriense (Comarca del Levante Almeriense).Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

        3. Sierra Alhamilla.Almería.Andalusía.Espanya.U.E.

      2. Córdova.Andalusía.Espanya.U.E.

        1. Almodóvar del Rio.Córdova.Andalusía.Espanya.U.E.

        2. Hinojosa del Duque.Córdova.Andalusía.Espanya.U.E.

        3. Santa María de Trassierra.Córdova.Andalusía.Espanya.U.E.

      3. Granada.Andalusía.Espanya.U.E.

        1. Molvízar.Granada.Andalusía.Espanya.U.E.

        2. Motril.Granada.Andalusía.Espanya.U.E.

        3. Sierra Nevada.Granada.Andalusía.Espanya.U.E.

      4. Huelva.Andalusía.Espanya.U.E.

        1. Cala.Huelva.Andalusía.Espanya.U.E.

          1. Mines de Cala.Cala.Huelva.Andalusía.Espanya.U.E.

        2. El Andévalo (Comarca de El Andévalo).Huelva.Andalusía.Espanya.U.E.

          1. Puebla de Guzmán.El Andévalo (Comarca de El Andévalo).Huelva.Andalusía.Espanya.U.E.

            1. Las Herrerias (Mina de Las Herrerías).Puebla de Guzmán.El Andévalo (Comarca de El Andévalo).Huelva.Andalusía.Espanya.U.E.

              1. Corta Santa Bárbara.Las Herrerias (Mina de Las Herrerías).Puebla de Guzmán.El Andévalo (Comarca de El Andévalo).Huelva.Andalusía.Espanya.U.E.

        3. Riotinto.Huelva.Andalusía.Espanya.U.E.

          1. Mines de Riotinto.Riotinto.Huelva.Andalusía.Espanya.U.E.

            1. Cerro Colorado.Mines de Riotinto.Riotinto.Huelva.Andalusía.Espanya.U.E.

        4. Sotiel Coronada.Huelva.Andalusía.Espanya.U.E.

        5. Tharsis.Huelva.Andalusía.Espanya.U.E.

          1. Mines de Tharsis.Tharsis.Huelva.Andalusía.Espanya.U.E.

      5. Jaén.Andalusía.Espanya.U.E.

        1. Vilches.Jaén.Andalusía.Espanya.U.E.

      6. Sevilla.Andalusía.Espanya.U.E.

        1. El Pedroso.Sevilla.Andalusía.Espanya.U.E.

    2. Aragó.Espanya.U.E.

      1. Saragossa.Aragó.Espanya.U.E.

        1. Alpartir.Saragossa.Aragó.Espanya.U.E.

          1. Mina Bilbilitana.Alpartir.Saragossa.Aragó.Espanya.U.E.

        2. Ateca.Saragossa.Aragó.Espanya.U.E.

        3. Biel.Saragossa.Aragó.Espanya.U.E.

          1. Mines de Biel.Biel.Saragossa.Aragó.Espanya.U.E.

        4. Fombuena.Saragossa.Aragó.Espanya.U.E.

          1. Barranc de la Sierra.Fombuena.Saragossa.Aragó.Espanya.U.E.

            1. Mina Africana.Barranc de la Sierra.Fombuena.Saragossa.Aragó.Espanya.U.E.

      2. Terol.Aragó.Espanya.U.E.

        1. Serra d'Albarracín.Terol.Aragó.Espanya.U.E.

          1. Rubiales.Serra d'Albarracín.Terol.Aragó.Espanya.U.E.

            1. Collado de la Plata.Rubiales.Serra d'Albarracín.Terol.Aragó.Espanya.U.E.

              1. Mina La Plata.Collado de la Plata.Rubiales.Serra d'Albarracín.Terol.Aragó.Espanya.U.E.

    3. Astúries.Espanya.U.E.

      1. Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

        1. Aller (Ayer).Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

        2. Belmonte (Belmonte de Miranda).Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

          1. El Valle-Boinás.Belmonte (Belmonte de Miranda).Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

            1. Mines d'El Valle-Boinás.El Valle-Boinás.Belmonte (Belmonte de Miranda).Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

        3. Cabrales.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

          1. Cabrales (Carreña).Cabrales.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

        4. Cangas de Onís (Cangues d'Onís).Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

          1. Mestas de Con (Con).Cangas de Onís (Cangues d'Onís).Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

            1. Mina El Milagro (Mina Milagro) (Mina Consuelo).Mestas de Con (Con).Cangas de Onís (Cangues d'Onís).Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

        5. Carrea.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

        6. Peñamellera Alta.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

          1. Mier.Peñamellera Alta.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

            1. Niserias (Barrio Niserias).Mier.Peñamellera Alta.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

              1. Mina Picayos de Mier (Mina Los Picayos).Niserias (Barrio Niserias).Mier.Peñamellera Alta.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

        7. Peñamellera Baja.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

        8. Piloña.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

          1. San Antonio.Piloña.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

            1. Infiesto (L'Infiestu).San Antonio.Piloña.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

          2. Valle.Piloña.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

        9. Riosa.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

          1. La Vega.Riosa.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

            1. Rioseco.La Vega.Riosa.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

              1. Sierra del Aramo.Rioseco.La Vega.Riosa.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

                1. Mines del Aramo (Mines de Riosa) (Mines de Llamo) (Mines de Rioseco) (Mines de Texeo (Texeu)) (Mina Teresita).Sierra del Aramo.Rioseco.La Vega.Riosa.Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

        10. Vegadeo (A Veiga) (Vega de Ribadeo).Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

          1. Meredo.Vegadeo (A Veiga) (Vega de Ribadeo).Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

            1. Mina Montealegre.Meredo.Vegadeo (A Veiga) (Vega de Ribadeo).Oviedo.Astúries.Espanya.U.E.

    4. Cantàbria.Espanya.U.E.

      1. Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

        1. Campoo-Los Valles comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

          1. Hermandad de Campoo de Suso.Campoo-Los Valles comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

            1. Soto.Hermandad de Campoo de Suso.Campoo-Los Valles comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

              1. Mines de Soto.Soto.Hermandad de Campoo de Suso.Campoo-Los Valles comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

                1. Mina Campurriana.Mines de Soto.Soto.Hermandad de Campoo de Suso.Campoo-Los Valles comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

          2. Reinosa.Campoo-Los Valles comarca.Santander.Cantàbria.Espanya.U.E.

    5. Castella i Lleó.Espanya.U.E.

      1. Lleó.Castella i Lleó.Espanya.U.E.

        1. Càrmenes.Lleó.Castella i Lleó.Espanya.U.E.

          1. Mina Profunda (Mina La Profunda).Càrmenes.Lleó.Castella i Lleó.Espanya.U.E.

    6. Castella La Manxa.Espanya.U.E.

      1. Ciutat Reial.Castella La Manxa.Espanya.U.E.

        1. Vall d'Alcúdia (Valle de Alcúdia).Ciutat Reial.Castella La Manxa.Espanya.U.E.

          1. Almodóvar del Campo.Vall d'Alcúdia (Valle de Alcúdia).Ciutat Reial.Castella La Manxa.Espanya.U.E.

      2. Guadalajara.Castella La Manxa.Espanya.U.E.

        1. Pardos.Guadalajara.Castella La Manxa.Espanya.U.E.

          1. Mina La Estrella.Pardos.Guadalajara.Castella La Manxa.Espanya.U.E.

    7. Catalunya.Espanya.U.E.

      1. Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

        1. Baix Llobregat.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

          1. El Papiol.Baix Llobregat.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Pedrera Berta (Mina Berta).El Papiol.Baix Llobregat.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

        2. Barcelonés.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

        3. Maresme.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

          1. Tordera.Maresme.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Hortsavinyà.Tordera.Maresme.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

              1. Mina de Can Montsant (Mines de Can Montsant).Hortsavinyà.Tordera.Maresme.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

        4. Vallés Oriental.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

          1. El Figaró.Vallés Oriental.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Montmany.El Figaró.Vallés Oriental.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

              1. Mina de Can Oliveres.Montmany.El Figaró.Vallés Oriental.Barcelona.Catalunya.Espanya.U.E.

      2. Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

        1. Alt Empordà.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

          1. Colera.Alt Empordà.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Molinàs (Molinars).Colera.Alt Empordà.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

              1. Mina de Mas Buixó (Mina Buixó).Molinàs (Molinars).Colera.Alt Empordà.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

              2. Mina de Mas Corbera (Mina Corbera).Molinàs (Molinars).Colera.Alt Empordà.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

          2. Sant Llorenç de la Muga.Alt Empordà.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Montdevà.Sant Llorenç de la Muga.Alt Empordà.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

              1. Mines de Montdevà.Montdevà (Montdavà).Sant Llorenç de la Muga.Alt Empordà.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

        2. Baix Empordà.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

          1. Mont-ràs.Baix Empordà.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Mines de Mont-ràs.Mont-ràs.Baix Empordà.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

          2. Palamós.Baix Empordà.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Mina Infern (Mina de l'Alemany).Palamós.Baix Empordà.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

        3. Ripollés.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

          1. Camprodón.Ripollés.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Rocabruna.Camprodón.Ripollés.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

              1. Mina de las Ferreres.Rocabruna.Camprodón.Ripollés.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

        4. Selva.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

          1. Sant Julià del Llor-Bonmatí.Selva.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Puig de Sant Julià.Sant Julià del Llor-Bonmatí.Selva.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

              1. Mines de Bonmatí (Mines del Puig de Sant Julià).Puig de Sant Julià.Sant Julià del Llor-Bonmatí.Selva.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

                1. Mina Vagilada.Mines de Bonmatí (Mines del Puig de Sant Julià).Puig de Sant Julià.Sant Julià del Llor-Bonmatí.Selva.Girona.Catalunya.Espanya.U.E.

      3. Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

        1. Priorat.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

          1. Bellmunt del Priorat.Priorat.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Mines de Bellmunt.Bellmunt del Priorat.Priorat.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

          2. Cornudella de Montsant.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

          3. El Molar.Priorat.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

            1. Mines d'El Molar.El Molar.Priorat.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

              1. Mina Linda Mariquita.Mines d'El Molar.El Molar.Priorat.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

                1. Filó de baritina-tennantita.Mina Linda Mariquita.Mines d'El Molar.El Molar.Priorat.Tarragona.Catalunya.Espanya.U.E.

    8. Comunitat de Madrid (Madrid).Espanya.U.E.

      1. Madrid.Comunitat de Madrid (Madrid).Espanya.U.E.

        1. Galapagar.Madrid.Comunitat de Madrid (Madrid).Espanya.U.E.

        2. Navalagamella.Madrid.Comunitat de Madrid (Madrid).Espanya.U.E.

          1. Mina La Montañesa.Navalagamella.Madrid.Comunitat de Madrid (Madrid).Espanya.U.E.

        3. Sierra de Guadarrama.Madrid.Comunitat de Madrid (Madrid).Espanya.U.E.

          1. Guadarrama.Sierra de Guadarrama.Madrid.Comunitat de Madrid (Madrid).Espanya.U.E.

            1. Mt. Cabeza Lijar.Guadarrama.Sierra de Guadarrama.Madrid.Comunitat de Madrid (Madrid).Espanya.U.E.

              1. Collado de la Mina (Collado del Ciervo).Mt. Cabeza Lijar.Guadarrama.Sierra de Guadarrama.Madrid.Comunitat de Madrid (Madrid).Espanya.U.E.

                1. Mina La Primera (Mina Cabeza Lijar).Collado de la Mina (Collado del Ciervo).Mt. Cabeza Lijar.Guadarrama.Sierra de Guadarrama.Madrid.Comunitat de Madrid (Madrid).Espanya.U.E.

    9. Comunitat de Múrcia (Múrcia).Espanya.U.E.

      1. Múrcia.Comunitat de Múrcia (Múrcia).Espanya.U.E.

        1. La Unión.Múrcia.Comunitat de Múrcia (Múrcia).Espanya.U.E.

          1. Mines de La Unión.La Unión.Múrcia.Comunitat de Múrcia (Múrcia).Espanya.U.E.

            1. Sancti Spiritus.Mines de La Unión.La Unión.Múrcia.Comunitat de Múrcia (Múrcia).Espanya.U.E.

              1. Pedrera San Valentín (Corta San Valentín).Sancti Spiritus.Mines de La Unión.La Unión.Múrcia.Comunitat de Múrcia (Múrcia).Espanya.U.E.

        2. Totana.Múrcia.Comunitat de Múrcia (Múrcia).Espanya.U.E.

    10. Euskàdi.Espanya.U.E.

      1. Àlava (Araba).Euskàdi.Espanya.U.E.

        1. Legutiano (Villarreal d'Àlava).Àlava (Araba).Euskàdi.Espanya.U.E.

          1. Caserio Buebai.Legutiano (Villarreal d'Àlava).Àlava (Araba).Euskàdi.Espanya.U.E.

            1. Mina Miñagañe (Mina Ollerías).Caserio Buebai.Legutiano (Villarreal d'Àlava).Àlava (Araba).Euskàdi.Espanya.U.E.

        2. Ribera Alta.Àlava (Araba).Euskàdi.Espanya.U.E.

          1. Villambrosa.Ribera Alta.Àlava (Araba).Euskàdi.Espanya.U.E.

            1. Monte Mina.Villambrosa.Ribera Alta.Àlava (Araba).Euskàdi.Espanya.U.E.

              1. Mina de Villambrosa.Monte Mina.Villambrosa.Ribera Alta.Àlava (Araba).Euskàdi.Espanya.U.E.

      2. Guipúscoa.Euskàdi.Espanya.U.E.

        1. Mutiloa.Guipúscoa.Euskàdi.Espanya.U.E.

    11. Galícia.Espanya.U.E.

      1. Lugo.Galícia.Espanya.U.E.

        1. Los Ancares (Os Ancares) comarca.Lugo.Galícia.Espanya.U.E.

          1. Pedrafita do Cebreiro.Los Ancares (Os Ancares) comarca.Lugo.Galícia.Espanya.U.E.

        2. Terra de Lemos comarca.Lugo.Galícia.Espanya.U.E.

          1. Monforte de Lemos.Terra de Lemos comarca.Lugo.Galícia.Espanya.U.E.

            1. As Nocedas (San Estevo das Nocedas).Monforte de Lemos.Terra de Lemos comarca.Lugo.Galícia.Espanya.U.E.

              1. As Cereixás.As Nocedas (San Estevo das Nocedas).Monforte de Lemos.Terra de Lemos comarca.Lugo.Galícia.Espanya.U.E.

                1. Paciocova.As Cereixás.As Nocedas (San Estevo das Nocedas).Monforte de Lemos.Terra de Lemos comarca.Lugo.Galícia.Espanya.U.E.

                  1. Mina de Paciocova.Paciocova.As Cereixás.As Nocedas (San Estevo das Nocedas).Monforte de Lemos.Terra de Lemos comarca.Lugo.Galícia.Espanya.U.E.

        3. Vilarín (Villarín).Lugo.Galícia.Espanya.U.E.

      2. Ourense.Galícia.Espanya.U.E.

        1. O Barco de Valdeorras.Ourense.Galícia.Espanya.U.E.

    12. La Rioja.Espanya.U.E.

      1. Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

        1. Anguiano comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

          1. Mansilla de la Sierra.Anguiano comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

          2. Viniegra de Abajo.Anguiano comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

            1. Vallbarco.Viniegra de Abajo.Anguiano comarca.Logroño.La Rioja.Espanya.U.E.

    13. Valencia (Comunitat Valenciana).Espanya.U.E.

      1. Castelló.Valencia (Comunitat Valenciana).Espanya.U.E.

        1. Alt Palancia comarca.Castelló.Valencia (Comunitat Valenciana).Espanya.U.E.

          1. Sogorb (Segorbe).Alt Palancia comarca.Castelló.Valencia (Comunitat Valenciana).Espanya.U.E.

        2. Villahermosa del Rio.Castelló.Valencia (Comunitat Valenciana).Espanya.U.E.

          1. Concessió San Rafael.Villahermosa del Rio.Castelló.Valencia (Comunitat Valenciana).Espanya.U.E.

            1. Mina Cueva de la Guerra Antigua (Mina San Rafael).Concessió San Rafael.Villahermosa del Rio.Castelló.Valencia (Comunitat Valenciana).Espanya.U.E.

            2. Mina La Amorosa.Concessió San Rafael.Villahermosa del Rio.Castelló.Valencia (Comunitat Valenciana).Espanya.U.E.

  4. Estats Units.

    1. Alaska.Estats Units.

      1. Denali Borough.Alaska.Estats Units.

      2. Southeast Fairbanks CA (Àrea censal).Alaska.Estats Units.

      3. Valdez-Cordova CA (Àrea censal).Alaska.Estats Units.

      4. Yukon-Koyukuk CA (Àrea censal).Alaska.Estats Units.

    2. Arizona.Estats Units.

      1. Cochise Co.Arizona.Estats Units.

        1. Warren Districte.Cochise Co.Arizona.Estats Units.

          1. Bisbee.Warren Districte.Cochise Co.Arizona.Estats Units.

    3. Colorado.Estats Units.

      1. Chaffee Co.Colorado.Estats Units.

        1. Monarch districte.Chaffee Co.Colorado.Estats Units.

        2. Sedalia districte.Chaffee Co.Colorado.Estats Units.

          1. Mina Sedalia (Mina Sedalia Copper).Sedalia districte.Chaffee Co.Colorado.Estats Units.

      2. Lake Co.Colorado.Estats Units.

        1. Leadville.Lake Co.Colorado.Estats Units.

          1. Leadville districte.Leadville.Lake Co.Colorado.Estats Units.

            1. Iowa Gulch.Leadville districte.Leadville.Lake Co.Colorado.Estats Units.

              1. Mina Sherman (Túnel Sherman) (Mina Leadville Corporation).Iowa Gulch.Leadville districte.Leadville.Lake Co.Colorado.Estats Units.

            2. Iron Hill.Leadville districte.Leadville.Lake Co.Colorado.Estats Units.

              1. Mina Adelaida.Iron Hill.Leadville districte.Leadville.Lake Co.Colorado.Estats Units.

      3. Mineral Co.Colorado.Estats Units.

        1. Creede.Mineral Co.Colorado.Estats Units.

          1. Creede districte.Creede.Mineral Co.Colorado.Estats Units.

      4. Montrose Co.Colorado.Estats Units.

        1. Uravan districte (Cinturó mineral d'Urani-Vanadi).Montrose Co.Colorado.Estats Units.

      5. Park Co.Colorado.Estats Units.

        1. Alma Districte.Park Co.Colorado.Estats Units.

          1. Alma.Alma Districte.Park Co.Colorado.Estats Units.

            1. Mt. Bross.Alma.Alma Districte.Park Co.Colorado.Estats Units.

              1. Mina Sweet Home (Mina Home Sweet Home).Mt. Bross.Alma.Alma Districte.Park Co.Colorado.Estats Units.

        2. Horseshoe Basin districte.Park Co.Colorado.Estats Units.

          1. Mina Hilltop.Horseshoe Basin districte.Park Co.Colorado.Estats Units.

    4. Connecticut.Estats Units.

      1. Fairfield Co.Connecticut.Estats Units.

        1. Stamford.Fairfield Co.Connecticut.Estats Units.

          1. Dyke Park.Stamford.Fairfield Co.Connecticut.Estats Units.

      1. Hartford Co.Connecticut.Estats Units.

        1. Simsbury.Hartford Co.Connecticut.Estats Units.

      1. New Haven Co.Connecticut.Estats Units.

        1. Cheshire.New Haven Co.Connecticut.Estats Units.

          1. Jinny Hill Road.Cheshire.New Haven Co.Connecticut.Estats Units.

            1. Mina Cheshire Barite (Cheshire Barite Mine).Jinny Hill Road.Cheshire.New Haven Co.Connecticut.Estats Units.

        2. Hamden.New Haven Co.Connecticut.Estats Units.

  5. França.U.E.

    1. Ródano-Alps.França.U.E.

      1. Rhône.Ródano-Alps.França.U.E.

        1. Chessy (Chessy-Les-Mines).Rhône.Ródano-Alps.França.U.E.

  6. Itàlia.U.E.

    1. Campania. Itàlia.U.E.

      1. Nàpols.Campania.Itàlia.U.E.

        1. Mt. Vesúbi.Nàpols.Campania.Itàlia.U.E.
    2. Ligúria.Itàlia.U.E.

      1. Génova.Ligúria.Itàlia.U.E.
    1. Toscana.Itàlia.U.E.

      1. Livorno.Toscana.Itàlia.U.E.
        1. Illa d'Elba.Livorno.Toscana.Itàlia.U.E.
      1. Massa Carrara.Toscana.Itàlia.U.E.

        1. Pedreres de Carrara.Massa Carrara.Toscana.Itàlia.U.E.
  7. Marroc.

    1. Mts. Anti-Atlas.Marroc.

      1. Bou Azzer.Mts. Anti-Atlas.Marroc.

  8. Namíbia.

    1. Khomas (Regió de Khomas).Namibia.

      1. Windhoek.Khomas (Regió de Khomas).Namíbia.

        1. Seeis.Windhoek.Khomas (Regió de Khomas).Namíbia.

          1. Mina Onjanga.Seeis.Windhoek.Khomas (Regió de Khomas).Namíbia.

    2. Oshikoto.Namíbia.

      1. Otavi.Oshikoto.Namíbia.

        1. Tsumeb.Otavi.Oshikoto.Namíbia.

          1. Mina Tsumeb (Mina Tsumcorp).Tsumeb.Otavi.Oshikoto.Namíbia.

  9. Perú.

    1. Apurímac (Departamento de Apurímac).Perú.

      1. Grau.Apurímac (Departamento de Apurímac).Perú.

        1. Mina Angostura.Grau.Apurímac (Departamento de Apurímac).Perú.

    2. Arequipa (Departamento de Arequipa).Perú.

      1. Caravelí.Arequipa (Departamento de Arequipa).Perú.

    3. Huancavelica (Departamento de Huancavelica).Perú.

      1. Churcampa.Huancavelica (Departamento de Huancavelica).Perú.

        1. San Pedro de Coris (Distrito de San Pedro de Coris).Churcampa.Huancavelica (Departamento de Huancavelica).Perú.

          1. Distrito minero de Cobriza.San Pedro de Coris (Distrito de San Pedro de Coris).Churcampa.Huancavelica (Departamento de Huancavelica).Perú.

  10. Portugal.U.E.

    1. Évora.Portugal.U.E.

      1. Vila Viçosa.Évora.Portugal.U.E.

        1. Mina Miguel Vacas.Vila Viçosa.Évora.Portugal.U.E.

  11. Suecia.U.E.

    1. Värmland.Suecia.U.E.

      1. Filipstad.Värmland.Suecia.U.E.

        1. Langban.Filipstad.Värmland.Suecia.U.E.

          1. Mina de Langban.Langban.Filipstad.Värmland.Suecia.U.E.

  12. Zaire (Congo).

    1. Shaba (Katanga).Zaire (Congo).

      1. Kolwezi.Shaba (Katanga).Zaire (Congo).

        1. Mina Mashamba West.Kolwezi.Shaba (Katanga).Zaire (Congo).

Principi de pàginaVMG - © 1995-2006 Visual Minerals Gràfics.Col.leccións Visualminer i Fotominer. Ll.García. Índex Mineralógic. Avis legal / Aviso legal.